Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw....
Autor Wiadomość
jedrek13 




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Świdnica/Wrocław



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 14:21   [R75] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw....
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich
Nazywam sie Jędrek i jestem nowym posiadaczem Roverka oraz nowym członkiem klubu.
Co prawda nie jest to mój pierwszy Rover , 10 lat temu posiadałem taki wynalazek jak Austin Rover Maestro MG 2.0 : ehh to była maszyna.

Do rzeczy jednak od paru dni posiadam R75 1.8 benzyna z 99 roku z przebiegiem 150 tyś km . Przeczytałem na forum już wiele postów dotyczących sprzęgła , wysprzęglika itd... objawy tam opisane nie do konca pasuja do mojego przypadku:

1.Auto ma problem z płynnym wrzucaniem biegów- potrzebna jest troszkę siły by wrzucić odpowiednie przełożenie
2.Podczas jazdy czuć wibracje , tak jakby uszkodzona była poduszka pod silnikiem , jednak te wibracje dochodzą ze skrzyni biegów, dodatkowo słychać delikatne buczenie
3.Na postoju również wyczuwalne są pewne wibracje, oraz delikatne hmm buczenie
4.Przy gwałtownym dodaniu gazu słychać uderzenie - stuk dochodzący ze skrzyni biegów
5 podczas ruszania trzeba dodać więcej gazu by auto płynnie ruszyło
6. Nie wydaje sie by autu brakowało mocy


Sam już nie wiem....do głowy przychodzi mi koło dwu masowe albo jakieś łożysko ....
Jeśli ktoś sie spotkał z podobnymi objawami to prosiłbym o pomoc.
Jeśli znacie też jakiś warsztat w woj dolnośląskim zajmujący sie skrzyniami lub specjalizujący sie w naprawach Roverów to proszę o kontakt.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Jędrek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 23:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 26, 2008 14:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 14:28   

koło dwumasowe było stosowane tylko z silnikami CDT i CDTi więc raczej odpada ;)
być może rozsypały się sprężynki na tarczy sprzęgla odpowiadajace za tlumienie drgań :???:
być może też winny jest wysprzęglik, który nie odbija tak jak powinien i jest efekt nagłego szarpniecia... :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
songo30 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: poznań



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 14:47   

U mnie było podobnie jak u ciebie. W końcu nie mogłen wrzucić żadnego biegu. Wziąłem się za sprawdzenie płynu w pompce, okazało cię że jest such ,to sobie dolałem. Po przejechaniu paru kilometrów problem się ponowił, co sie okazało, wysprzęglik był a wykończeniu, po dojechanio do warsztatu padł kompletnie. Kiedy zwaliniśmy skrzynie wysprzęglik gył rozsypany w drobny mak. Przez to włączanie biegów na siłę musiałem zkikwidować luzy na ścięgnach. Sprawdź czy macz wyciek między skrzynią a silnikiem, jak tak to będziesz wiedział że to na 100% jest wysprzęglik.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 15:21   

Potwierdzam teorię kolegi songo30, :wink:
 
 
 
jedrek13 




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Świdnica/Wrocław



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 18:16   Re: [R75 1.8 '99] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw

Jędrek13 napisał/a:
Witam wszystkich
Nazywam sie Jędrek i jestem nowym posiadaczem Roverka oraz nowym członkiem klubu.
Co prawda nie jest to mój pierwszy Rover , 10 lat temu posiadałem taki wynalazek jak Austin Rover Maestro MG 2.0 : ehh to była maszyna.

Do rzeczy jednak od paru dni posiadam R75 1.8 benzyna z 99 roku z przebiegiem 150 tyś km . Przeczytałem na forum już wiele postów dotyczących sprzęgła , wysprzęglika itd... objawy tam opisane nie do konca pasuja do mojego przypadku:

1.Auto ma problem z płynnym wrzucaniem biegów- potrzebna jest troszkę siły by wrzucić odpowiednie przełożenie
2.Podczas jazdy czuć wibracje , tak jakby uszkodzona była poduszka pod silnikiem , jednak te wibracje dochodzą ze skrzyni biegów, dodatkowo słychać delikatne buczenie
3.Na postoju również wyczuwalne są pewne wibracje, oraz delikatne hmm buczenie
4.Przy gwałtownym dodaniu gazu słychać uderzenie - stuk dochodzący ze skrzyni biegów
5 podczas ruszania trzeba dodać więcej gazu by auto płynnie ruszyło
6. Nie wydaje sie by autu brakowało mocy


Sam już nie wiem....do głowy przychodzi mi koło dwu masowe albo jakieś łożysko ....
Jeśli ktoś sie spotkał z podobnymi objawami to prosiłbym o pomoc.
Jeśli znacie też jakiś warsztat w woj dolnośląskim zajmujący sie skrzyniami lub specjalizujący sie w naprawach Roverów to proszę o kontakt.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Jędrek



:bezradny:
Właśnie wróciłem z małej trasy: przy 120km na godzinę praca skrzyni biegów staje sie naprawdę głośna.
Sprawdziłem płyn DOT 4 ... był poniżej maximum, ale był
Jesteście pewni ,ze to tylko wysprzęglik ,a nie uszkodzona skrzynia biegów ...
Pozdrawiam
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 23:59   

sTERYD napisał/a:
koło dwumasowe było stosowane tylko z silnikami CDT i CDTi więc raczej odpada ;)


Hymm to ciekawe,w moim przypadku to znaczy 2.0 V6 benzyka z 2000 roku też posiadam koło dwumasowe
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 15:30   Re: [R75 1.8 '99] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw

Jędrek13 napisał/a:

Właśnie wróciłem z małej trasy: przy 120km na godzinę praca skrzyni biegów staje sie naprawdę głośna.
Sprawdziłem płyn DOT 4 ... był poniżej maximum, ale był
Jesteście pewni ,ze to tylko wysprzęglik ,a nie uszkodzona skrzynia biegów ...
Pozdrawiam


Sprawdź olej w skrzyni,
Czy na każdym biegu jest taki sam efekt (głośno i wibracje)?
 
 
 
jedrek13 




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Świdnica/Wrocław



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 16:02   Re: [R75 1.8 '99] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw

Kris napisał/a:
Jędrek13 napisał/a:

Właśnie wróciłem z małej trasy: przy 120km na godzinę praca skrzyni biegów staje sie naprawdę głośna.
Sprawdziłem płyn DOT 4 ... był poniżej maximum, ale był
Jesteście pewni ,ze to tylko wysprzęglik ,a nie uszkodzona skrzynia biegów ...
Pozdrawiam


Sprawdź olej w skrzyni,
Czy na każdym biegu jest taki sam efekt (głośno i wibracje)?


Tak na każdym.

Cicho robi sie w kabinie od 140-150 km na h
Okręciłem olej w skrzyni ten z boku i zaczął lać sie olej .. wiec chyba jest go odpowiednia ilość
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 19:07   Re: [R75 1.8 '99] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw

Jędrek13 napisał/a:
Tak na każdym.

Cicho robi sie w kabinie od 140-150 km na h
Okręciłem olej w skrzyni ten z boku i zaczął lać sie olej .. wiec chyba jest go odpowiednia ilość


a luzik?... jak stoisz i silnik jest uruchomiony... co sie dzieje jak wciskasz i puszczasz pedałsprzęgła na luzie?
 
 
 
jedrek13 




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Świdnica/Wrocław



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 22:26   Re: [R75 1.8 '99] Problemy ze skrzynią , sprzęgłem .kołem dw

Kris napisał/a:
Jędrek13 napisał/a:
Tak na każdym.

Cicho robi sie w kabinie od 140-150 km na h
Okręciłem olej w skrzyni ten z boku i zaczął lać sie olej .. wiec chyba jest go odpowiednia ilość


a luzik?... jak stoisz i silnik jest uruchomiony... co sie dzieje jak wciskasz i puszczasz pedałsprzęgła na luzie?


jutro sprawdze

[ Dodano: Nie Cze 29, 2008 01:25 ]
........nic sie nie dzieje..hmmmm.

[ Dodano: Nie Cze 29, 2008 01:26 ]
Kris napisał/a:
Jędrek13 napisał/a:
Tak na każdym.

Cicho robi sie w kabinie od 140-150 km na h
Okręciłem olej w skrzyni ten z boku i zaczął lać sie olej .. wiec chyba jest go odpowiednia ilość


a luzik?... jak stoisz i silnik jest uruchomiony... co sie dzieje jak wciskasz i puszczasz pedałsprzęgła na luzie?


nic sie nie zmienia
 
 
songo30 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: poznań



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 19:55   

Mam pytanie, czy jak autko masz zgaszone, to biegi wchodza tobie z łatwością?. Bo powinny, jeśli tak nie jest to prosze sprawdź czy nie masz tego wycieku między skrzynią a silnikiem, a napewno jak nie możesz z łatwością wkleszczyć biegu to są to ścięgna. Słucaj z resztą jak myślisz że masz soś z kołem dwumasowym to zwalaj skrzynie, reszta wyjdzie ci po drodze. Skoro to skrzynia to wywalaj. :rotfl:
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 10, 2008 14:49   

sTERYD napisał/a:
koło dwumasowe było stosowane tylko z silnikami CDT i CDTi więc raczej odpada ;)

Dwumasa była także w silnikach benzynowych (wszystkich)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Lip 10, 2008 15:19   

Dla pewności:
http://www.allegro.pl/ite...75_1_8_16v.html
 
 
 
adriansc1 



Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 5

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 02, 2013 22:46   

WItam , mam ten sam problem nie moge wbić ani jednego biegu, został napełniony zbiornik pompki sprzęgła , pojezdziłem chwile i to samo. pod samochodem olej :( z tego co czytam i dowiaduje się od was to prawdopodobnie wysprzęglik. Panowie pomożecie ? ;( potrzebuje jakiegoś dobrego mechanika o roverka albo może ktoś z was to potrafi jestem ze Śląska z Sosnowca a roverek to 75tka z 2005 roku z dużym grilem jak audi..Proszę o kontakt jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc :cry:

[ Dodano: Sro Paź 02, 2013 22:46 ]
zapomniałem dodać 2.0 cdt
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 22:36   

witam otoz mam problem temperatura spadla ponizej 10 stopni i zaczely sie problemy z 1,2,3 biegiem po odpaleniu ,po 10min juz chodzi wszystko ladnie ,dodam ze wymienione sprzeglo ,pompka,wsprzeglik ,macie jakis pomysly?

dodam ze silnik cdt 2.0
_________________
sew
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 22:39   

mam dokładnie to samo. od momentu w którym wskazówka temperatury ruszy lekko w górę, biegi zaczynają wchodzić mięciutko, jednak chwilę po odpaleniu zapiąć "dwójkę" to jest nie lada sztuka. Przyczyny nie znam do dziś, choć pytałem już kilka znających się na rzeczy osób. Na początku mowa była o zbyt gęstym oleju w skrzyni. Jednak niedawno było wymieniane sprzęgło, więc skrzynia zwalana, olej zalany, a problem jest nadal, więc to należy wykluczyć
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 22:43   

no mam dokladnie trzeba sie niezle napiac zeby 2 weszla ,1 troszke lepiej ,i olej tez juz 2 razy wymieniany ,co bedzie jak temperatura bedzie np -20 zeby czegos nie zepsuc. ciekawe czy inni majacy tez cdt maja taki problem ?
_________________
sew
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 22:44   

też się o to trochę obawiam, bo do pracy mam mniej niż 5km i zanim się rozgrzeje to muszę trochę poszarpać za wajchę, a wiadomo, że działanie siłą nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Może ktoś miał podobnie i zna przyczynę?
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 22:46   

no ja mam 6km to nie lepiej a zaczyna mnie to wnerwiac troszke nie powiem
_________________
sew
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problemy ze sprzęgłem, terkotanie w silniku
dario040 Rover serii 75, MG ZT 19 Pon Cze 06, 2011 11:30
Gość
Brak nowych postów [R75] Skrzynia automatyczna pytania/problemy
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Kwi 02, 2017 23:39
Bieri13
Brak nowych postów [R75] - Problemy z automatyczną skrzynią biegów
Znikające biegi, gaśnięcie auta, tryb awaryjny, check engine, zmniejszona rozdzielczość na LCD
MaReK Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Maj 01, 2018 16:30
MaReK
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem?
gagatek Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Sie 09, 2010 11:33
gagatek
Brak nowych postów [MG ZT] Problem ze sprzęgłem
Sintraa Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Kwi 19, 2021 09:42
Arczibald



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink