Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rozrusznik i inne pytania, jestem tu nowy.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rozrusznik i inne pytania, jestem tu nowy.
Autor Wiadomość
Strusiu1987 




Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 10
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:23   [R75] Rozrusznik i inne pytania, jestem tu nowy.
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam

Chciałbym się przywitać jako nowy klubowicz z Roverem 75 2,5 KV6 i automatem pod maska, 2000r. 116tys przebiegu

Mam kilka problemów z moim autem:
1. Chyba siada rozrusznik bo czasami po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, w którym miejscu jest rozrusznik i czy jest łatwo dostępny bez kanału? Chciałbym tam zajrzeć na początek sam i później dopiero oddać go w ręce mechanikowi do ewentualnej regeneracji.

2. Przy otwieraniu auta pilotem muszę naciskać dwa razy żeby otworzył wszystkie drzwi, bo inaczej zawsze zostawia któreś drzwi zamknięte. Przy zamykaniu już nie ma tego problemu.

3. Automat chodzi super ale chciałbym profilaktycznie wymienić olej w skrzyni, niestety wczoraj jak bylem wymienić olej w silniku w dosyć sporym warsztacie to niestety powiedzieli ze się nie podejmą wymiany oleju w skrzyni w moim aucie :/ czy to jest aż taka kosmiczna sprawa? Przebieg mojego auta to 116tys.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:33   

1) Aby dojsc do rozrusznika wyjmujesz obudowe filtru powietrza, akumulator i wykrecasz podstawe akumulatora. Później juz widzisz go przykreconego na 3 śrubach. 30 min pracy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:59   

Strusiu1987 napisał/a:
2. Przy otwieraniu auta pilotem muszę naciskać dwa razy żeby otworzył wszystkie drzwi, bo inaczej zawsze zostawia któreś drzwi zamknięte. Przy zamykaniu już nie ma tego problemu.
http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
Strusiu1987 napisał/a:
3. Automat chodzi super ale chciałbym profilaktycznie wymienić olej w skrzyni, niestety wczoraj jak bylem wymienić olej w silniku w dosyć sporym warsztacie to niestety powiedzieli ze się nie podejmą wymiany oleju w skrzyni w moim aucie czy to jest aż taka kosmiczna sprawa? Przebieg mojego auta to 116tys.
http://forum.roverki.eu/v...41318&view=next
 
 
Strusiu1987 




Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 10
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 12:21   

Jeszcze jedna sprawa z Nawigacja ponieważ mam duży ekran dotykowy ale nie posiadam map :/ skad takie mapy wziasc? wiem tylko ze sie je zgrywa na karte micro sd
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 14:54   

Jeśli masz dotykowy ekran i potencjalne mapy na karcie micro sd to nie jest to nawigacja fabrycznie montowana w R75. Widać któryś z poprzednich właścicieli zmienił sprzęt audio na jakąś stację multimedialną. Musisz po oznaczeniu dojść co to za sprzęt i na jakim oprogramowaniu działa.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 23:24   

Strusiu1987 napisał/a:
chciałbym profilaktycznie wymienić olej w skrzyni, niestety wczoraj jak bylem wymienić olej w silniku w dosyć sporym warsztacie to niestety powiedzieli ze się nie podejmą wymiany oleju w skrzyni w moim aucie czy to jest aż taka kosmiczna sprawa?
nie, ale trzeba wiedzieć parę rzeczy. Temperatura skrzyni w czasie wymianyn to 35-45 st.C. , nie pomylić śruby spustowej z ustalajacą od kosza b.wstecznego i wlać właściwy olej ( najlepiej MG ROVER ). Po odkreceniu śruby spustowej i spuszczeniu oleju , wymienić podkładkę i zakręcić śrubę (45 Nm ).Ściągnać obudowę filtra powietrza , wyciagnąć korek wlewu i wlać 4 l specjalnego oleju . Uruchomić silnik , nacisnać pedał hamulca a lewarkiem powoli ,z kilkuskundowym zatrzymaniem na każdej pozycji ,przejść przez wszystkie biegi wracając do P. Nie wyłączając silnika ,odkręcić śrubę do ustalania poziomu (klucz wpustowy 5 mm ) i spuścić nadmiar oleju ( powinien mieć temp 35-45 st.C).Zakręcić śrubę ( 14 Nm )z nową podkładką.Zatrzymać silnik , założyć korek do otworu wlewowego , obudowę f. powietrza i osłonę silnika od spodu.

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 23:24 ]
http://forum.roverki.eu/v...highlight=jatco
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Jurasek 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 16:23   

SeniorA napisał/a:
Strusiu1987 napisał/a:
chciałbym profilaktycznie wymienić olej w skrzyni, niestety wczoraj jak bylem wymienić olej w silniku w dosyć sporym warsztacie to niestety powiedzieli ze się nie podejmą wymiany oleju w skrzyni w moim aucie czy to jest aż taka kosmiczna sprawa?
nie, ale trzeba wiedzieć parę rzeczy. Temperatura skrzyni w czasie wymianyn to 35-45 st.C. , nie pomylić śruby spustowej z ustalajacą od kosza b.wstecznego i wlać właściwy olej ( najlepiej MG ROVER ). Po odkreceniu śruby spustowej i spuszczeniu oleju , wymienić podkładkę i zakręcić śrubę (45 Nm ).Ściągnać obudowę filtra powietrza , wyciagnąć korek wlewu i wlać 4 l specjalnego oleju . Uruchomić silnik , nacisnać pedał hamulca a lewarkiem powoli ,z kilkuskundowym zatrzymaniem na każdej pozycji ,przejść przez wszystkie biegi wracając do P. Nie wyłączając silnika ,odkręcić śrubę do ustalania poziomu (klucz wpustowy 5 mm ) i spuścić nadmiar oleju ( powinien mieć temp 35-45 st.C).Zakręcić śrubę ( 14 Nm )z nową podkładką.Zatrzymać silnik , założyć korek do otworu wlewowego , obudowę f. powietrza i osłonę silnika od spodu.

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 23:24 ]
http://forum.roverki.eu/v...highlight=jatco


Od kilku dni śledzę wszelkie wpisy na temat wymiany oleju w Jatco JF506/JF506E (tak a propos, co oznacza to E?), na stronach polskich i angielskich, początkowo aby ustalić właściwy olej, ale z czasem przekonałem się, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

Twoje wpisy wydają mi się najrozsądniejsze i najlogiczniejsze, dlatego spytam jeszcze o jeden szczegół. Przy wymianie oleju należy również wymienić podkładki (uszczelniacze) przy nakrętkach - spuszczenia, przelewu i chyba korka wlewu. Skąd je wziąć? Na stronie midparts komplet uszczelek do tej skrzyni biegów kosztuje 899zł!!! Poza tym, kto w Krakowie wymieni mi ten olej bez „wpadek”?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:16   

z uszczelkami myślę że nie ma konieczności wymiany, jeżeli będą zużyte to ok ale jeżeli są ok to nie widzę potrzeby, one tylko dociskają, olej i bez nich ma problem by uciekać...

poszukaj zestawów na allegro jest parę osób posiadających spore zaplecze części do Rovera i Land Rovera tomateam i allegro. Pytaj...

Olej znajdziesz też na allegro, gość rozlewa na Litry. Wszystko było :)

116tys km - nie wierzę ! :)) gratulacje nabytku, fajny masz motor pod maską.
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problemy z ciepłym powietrzem + inne pytania
gipsy2 Rover serii 75, MG ZT 27 Pon Paź 22, 2007 14:43
gipsy2
Brak nowych postów [75] problem z fotelem jestem w trasie potrzebuje pomocy
Wodny Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Lis 12, 2015 19:04
0L0
Brak nowych postów [r75]Chyba koło pasowe . Jestem w chorwacji. PILNE, POMOCY
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 46 Sro Wrz 25, 2013 11:03
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] 2 zdjęcia 2 pytania
pavello200 Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Lis 21, 2015 18:22
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Pytania po zakupie
szpynior Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Mar 20, 2011 22:24
VMatas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink