Forum Klubu ROVERki.pl :: KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kasjopea
Wto Lis 23, 2010 07:35
KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i opinie
Autor Wiadomość
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 23:43   KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i opinie

Witam!
Tak będzie wyglądał nasz klubowy kalendarz na rok 2011.

















zapisy i informacje w tym temacie :
http://forum.roverki.eu/v...p=567534#567534
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
Ostatnio zmieniony przez Brt Czw Lis 25, 2010 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 22, 2010 23:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 00:59   

Mariusz418 napisał/a:
PS. Bez offtopicu i zbędnych dyskusji :)

A to czemu? Tutaj uwagi i dyskusja są jak najbardziej wskazane.
Kopiuję na górze listę, żeby było czytelnie, a pozwalam sobie dodać uwagi.

Po pierwsze duży szacun dla Markzo za determinację i pracę jaką włożył w ten kalendarz.
Być może gdzieś indziej oprócz zdjęć do kalendarza pojawił się temat opinii projektu jednak ja go nie widziałem - przepraszam.
Wiem, że trudno każdemu dogodzić i trudno zamieścić kilkudziesięciu klubowiczów i ich auta na 12-sto stronicowym kalendarzu.

Pomysł zrobienia popieram i jestem jak najbardziej za.
Wykonanie i projekt budzi we mnie jednak skrajne emocje.

Mam kilka uwag, które są wyłącznie moim zdanim.

- okładka kalendarza jest smutna, czarna i przygnębiająca.
Nie podoba mi się czcionka i zestaw nieczytelnych zdjęć.
Kalendarz kominiarzy, który ostatnio dostałem jest weselszy.

- pierwsze zdjęcie jest chyba wybrane na siłę.
Zupełnie nie pasuje rozmiarami do innych.

- brakuje mi zdjęć adekwatnych do pór roku.
Wiem, że to wina materiałów jakie Marek dostał od Was,
ale właśnie dlatego proponowałem od samego początku
zrobić sesje kilku autkom w każdej porze roku pod kątem
kalendarza. W tej chwili jest jedno zimowe zdjęcie - grudzień
które wygląda trochę jak nekrolog, albo wspomnienie po kimś.

- nie podobają mi się te nachalnie nałożone emblematy klubowe.
Jak już sugerowałem w rozmowie na "SB" proponowałbym albo
w przestrzeni 3d, albo zrobić je półprzeźroczyste.

- absurdalne jest użycie rejestracji z napisem "N i g g a".
Może być to śmieszne w tematach i głupich tekstach na SB, ale
w takim ciut poważniejszym projekcie jak kalendarz, który
być może będzie wisiał w miejscach publicznych chyba raczej nie przystoi.

- na niektórych zdjęciach pasek z dniami zlewa się z tłem i staje się przez to nieczytelny.
Ale to pomijam, bo mnie np. taki kalendarz służyłby wyłącznie jako wizytówka ;)

Kilka zdjęć mi się podoba. Rozumiem, że na listę wpiszą się wszyscy Ci
których auta się znalazły na plakatach.

Wiem, że projekt jest już w fazie drukowania ale ja bym jednak
kilka rzeczy zmienił, nawet jeśli jego produkcja miałaby się przedłużyć.

Być może inaczej wyglądać będzie na żywo, a inaczej na ekranie.

Proszę mojego posta nie traktować jako personalna krytyka autora.
Nie mam tego zupełnie na celu i chylę czoła za determinację i dociągnięcie tematu do końca. To co napisałem, to moje osobiste odczucia i chciałem się nimi podzielić z innymi. Może będzie więcej takich osób jak ja, które podobnie uważają.

Pozdrawiam,


kasjopea: usunęłam listę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 01:17   

Tak jak było to już wspomniane wcześniej na SB oraz tutaj przez MaRKa, kalendarz zawiera kilka błędów technicznych. Jeżeli poprawienie ich wiąże się z dużym nakładem czasu, to oferuję tutaj swoją pomoc. Po dostarczeniu mi zdjęć mogę dosyć szybko zaprezentować zmiany.

Skoro jest to nasz pierwszy kalendarz to proponuję, żeby inspirować się tymi którym to wyszło znakomicie, czyli np kalendarz saab klub polska lub cenione kalendarze dostępne na rynku.

Pozdrawiam ;-)


kasjopea: usunęłam listę.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 07:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 01:43   

Ja pokolei pojade po fotach, bo o nich sie moge wypowiedziec, bo cos tam w zyciu mialem do czynienia z fotami ;)

Okladka dosc smutna. Okladka jest czyms co moze przyciagnac. Fakt, ze pozniej nie jest juz tak czesto na widoku, nie zmienia faktu, ze MA BYC magnesem, a nie odstraszac potencjalnych kupcow, obdarowanych. Tak jak mowilem w watku, wydaje mi sie, ze taki gadzet klubowy, bedzie mile widziany jako forma podziekowania, promocji w imprezach organizowyach przez klub.


fota 1
moje foto :D
mroczna i o innym formacie, to byla sklejka z 3 , sklejalem na potrzby forum tak jak pisalem wczesniej, docelowo bylo w rozmiarze 800 pix . zdjecie nie jest moze slabe, ale szczytem moich marzen tez nie jest ;D przez format panoramy, duzo pustego, smutnego , czarnego meijsca...

foto 2
zdjecie tomiego cabrio, ze zdjeta saturacja na aucie i mocniejszym czerwonym powoduje, ze przelatuje wzrokiem od lewej do prawej po czerwonych, zatrzymujac sie tylko na plamach swiatel - swiatlach. Platkat wklejony odciaga uwage i jest troche od czapy. Nie lubie takich zabiegow. Moj gust.

f3. moze troszke zywsze te kolory i za mocne plamy swiatla, wypalone odciagaja uwage i nic nie wnosza do kompozycji.

f4
duzo piachu malo auta, zdjecie nawet przyjemne. Ale to co najwazniejsze czyli mordka auta schodzi za literki, wiec zle wykadrowane do tego ukladu,

f5
Po pierwsze - nie wiem czy w klubowym kalendarzu niga to wersja odpowiednia, a dwa - zabe znaja wszyscy co sie udzielaja na SSB lub na spocie W-wskim, dla nowych bedzie to niezrozumialy zart.

f6 MOJE :)
autko ruslana fajniejsze technicznie, ale kadr niespecjalny, bo ograniczenia techniczne nie pozwalaly mi na inne ustawienia :/ taki troche przerost formy nad tresica, bo bajer w postaci riga, ale ... no wlasnie nie jestem z tego zadowolony , forma nauki i testow :)

f7
mg-ki dwa , fajne foto tylko bym staral sie wyciagnac wiecej detali z wlotow, cienia. i niebo moze ciut przyciemnic :)

f8
kontrastu wola to foto :) suwakami polatac i bedzie ladne ;) na wakacje jak znalalz, nawet obca blaszka sie znalazla :D

f9
techniczna sztuczka, ale to co najwazniejsze - auto, logo , niezbyt ostre, wiec dla mnie bez szalu .

f10
sd1 w pazdzierniku to chyba juz zimuje w cieplym garazu, chociaz , majac taka pogode jak w tym roku to moze moze ;) a serio fajny klasyk, zaslugujacy na lepsze foto do kalendarza

f 11
listopad jak nie listopad, zdjecie ok, ale trzeba by je podkrecid by nabralo zycia...

f 12
moze nikt nic z zimy nie wrzucal, bo jest zwyczajnie slabe O_o nei lubie mieszania zdjec kolorowych z CZ-b i np wycinania wsyztskich kolorow z zostawieniem jednej barwy - nei mowie o duotonowych odbitkach, ale takim zabiegu - "pierwszy krok w obrabianiu zdjecia dla poczatkujacych" ;)



Ja osobiscie, mowilem tak dla pomyslu kalendarza, ale mowiac wprost, jak zobaczylem pstryki proponowane to juz czulem, ze bedzie ciezko :/

Problemem jest imho ilosc dobrych zdjec i zalozenia jakie narzucalismy sobie, pory roku...

Kalendarz kupie jako pamiatke, ale chialbym tez sie nie wstydzic przed znajomymi ) Tlumaczenie, ze "człowiek rasy czarnej" to taki zart czyli dowcip - jak w "Mis-iu" - nie jest chyba odpowiendnia reakcja ;)

Ten kalendarz ma promowac klub i tresci powszechnie uwazana ze obrazliwe nie powinny tutaj sie znalezc.

Wydaje mi sie, ze taka forma dyskusji powinna miec miejsce wczesniej. Teraz mamy malo czasu. Ownstrl - deklarujesz chec i ponoc masz SKILL-a ;) - to dzialaj , Markzo jest narazie sam, zbiera wypociny, ktore mu podrzucimy.

Sam bije sie w piers i przyznaje, ze nie mialem czasu na grzebanie w fotach po dyskach, bo wpadalem na rozne inne ciekawe ;) po fakcie O_o


kasjopea: usunęłam listę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 01:53   

Ja tylko napiszę, że jeśli kolega ownstlr deklaruje się z faktyczną pomocą i może coś fizycznie zrobić, to ja bym skorzystał. Nie jest tajemnicą, że ownstlr zajmuje się grafiką na poważnie i ma z pewnością lepsze poczucie estetyki od wielu z nas ;)
Zna pewne trendy w dziedzinie i jego propozycja może być z korzyścią dla wszystkich.

Wiem, że Markzo zapoczątkował ten temat i dla mnie on będzie nadal autorem, ale jeśli można mieć wsparcie zawodowca w temacie grafiki to bym skorzystał. Bo założeniem Markzo moim zdaniem jest zrobienie czegoś dla klubu, a nie dla rozsławienia nicka.

Co do jakości zdjęć się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam ;P


kasjopea: usunęłam listę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 05:59   

Ja bym prosił, o wydzielenie z tego tematu wszystkich uwag i sugestii, zrobienie tematu "opinie" czy cuś, bo tutaj zrobi się ałagan i będzie kiepsko :/

Przytaczanie tutaj kalendarza SKP jest bez sensu, tam było zupełnie inne założenie i inny budżet, to raz, a dwa robił to profi fotograf/grafik.

Kalendarz jest zrobiony z fotek nadesłanych przez Was, nie obskocze go fotami Maniaqa i Tomiego, bo to nie chodzi o to :) chciałem pokazać jak najwięcej modeli R/MG i się chyba udało, MG są wszystkie a z Roverków brakuje 100 i 800.

Projekt nie jest jeszcze "w fazie druku", jak ktoś ma pomysł na tą strone tytułową to dawajta, fotek nie dam, bo ich nie mam :) tylko te 12 wybranych mam w lepszej jakości, reszta jest na żywca zdarta z forum z tematu o zdjęciach.

Nie oczekujcie szału, bo skąd? tragedii nie ma, pokazywałem to kilku postronnym osobom i wrażenia były pozytywne, chodzi o to, żeby wreszcie coś ruszyć w tym temacie, na przyszły rok będzie łatwiej :)

EDIT:
jeszcze mam taką sugestie, żeby już samych zdjęć nie zamieniac na inne, dużo czasu pochłania ściąganie zdjęć w najlepszej jakości od userów, jeśli podpis 'ni gga' przeszakdza, to go usune i już. Pierwotnie sam miałem robić projekt, jednak nie wiem co wolno i co trzeba, żeby wydruk był oki,nie mam żadnego doświadczenia co i jak :/ dlatego robi to Pan Marcin, który będzie to także drukował w drukarni.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 10:10   

Skoro nie ma czasu na zmianę zdjęć to proponuję chociaż poprawić obróbkę (usunąć gradient (jednolite białe lub czarne tło - ja bym proponował białe), przesunąć zdjęcia do góry nad listę dni, lepiej wykadrować oraz zrobić ingerencję w logo klubu.
Pierwszą stronę proponuję kompletnie zmienić - zdjęcia tej samej wielkości, zupełnie inna czcionka, inne rozmieszczenie, inne tło.
Jeżeli chodzi o SKP, to wydaje mi się, że nie jesteśmy tak daleko. Fotografów dobrych w klubie mamy (m.in. Ciebie ;-) ) z grafiki ja oferuję swoją pomoc (wydaje mi się, że dam radę obrobić to graficznie nie gorzej niż SKP), więc można jeszcze działać.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 10:18   

Bez obrazy ale jak już drukować to coś porządnego a nie żeby było... Bez obrazy rozumiem ze włożyłeś w to dużo pracy i czasu ale wychodzę z założenia ze jak już robić to super albo w ogóle. Oczywiście problemem są wybrane zdjęcia a nie sama obróbka kalendarza.

Pojadę jak maniaq ale nie okiem eksperta foto tylko ludka który widział sporo kalendarzy i uczestniczył w tworzeniu do paru marketingowych dla na prawdę dużych firm.

1.nie pasuje do konwencji reszty... mimo ze foto ciekawe, auta tło ujecie...

2. samochód fajny ale fatalne tło... do niczego nie pasuje

3. furka super krajobraz również pasuje nawet na marzec to bym zostawił :)

4. niby wszystko oki ale za mało wiosenne gdzie trawa zieleń?

5. to nie wymaga komentarza...

6. jest ruch jest ładny samochód, ciepła letnia noc git zostawić


7. niby oki ale za spokojne jak na 2x MG za poprawne...

8.trochę wygląda jak ktoś by go tam wkleił ale dla mnie super zostaje

9. może je trochę podciągnąć żeby była większą głębia i bym zostawił na wrzesień git

10. autko fajne ale nic więcej :(

11/12. niby w ruchu ale nic tu sie nie dzieje ani ciekawego pleneru ani emocji...

w sumie nie jest źle ze 4 zostały :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:09   

ownstlr napisał/a:
Skoro nie ma czasu na zmianę zdjęć to proponuję chociaż poprawić obróbkę (usunąć gradient (jednolite białe lub czarne tło - ja bym proponował białe), przesunąć zdjęcia do góry nad listę dni, lepiej wykadrować oraz zrobić ingerencję w logo klubu.
Pierwszą stronę proponuję kompletnie zmienić - zdjęcia tej samej wielkości, zupełnie inna czcionka, inne rozmieszczenie, inne tło.
Jeżeli chodzi o SKP, to wydaje mi się, że nie jesteśmy tak daleko. Fotografów dobrych w klubie mamy (m.in. Ciebie ;-) ) z grafiki ja oferuję swoją pomoc (wydaje mi się, że dam radę obrobić to graficznie nie gorzej niż SKP), więc można jeszcze działać.


zróbmy inaczej, może podeśle komuś te fotki co są już wybrane (drukowanie tego chwile zajmie, więc ponowna zbiórka itp chyba uniemowżliwi nam szybką realizacje) w pełnej rozdzielczości jak wróce z polibudy i poprawcie je tak jak uważacie, lub napiszcie dokładnie co w której zrobie, to je sam poprawie. Co do wyglądu stronek, to może też sprecyzujcie co i jak, ja wyśle Panu Marcinowi te sugestie a on to poprawi, deklaruje się, że będzie poprawiał do skutku... Stronę tytułową jak chce, niech zrobi Own, jesli potrzebujesz to fotki potem podeśle, nie wiem czy format ma znaczenie ale jest to ciut większe od A3, chyba 32x45cm, zobacze potem.

Pisał tu ktoś o logo klubowym, co dokładnie jest z nim nie wporządku?

Nie chciałem dopuścić do takiej sytacji jak ta, bo będzie pierdylion opinii, zmian i znowu skończy się na niczym, jak to już 2 razy miało miejsce ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:18   

Dwie fotki moim zdaniem koniecznie trzeba zmienić.
Styczeń bo nie pasuje do niczego i maj, tą "człowiek rasy czarnej" wywalić trzeba choć ona mi sie najbardziej podoba i jest majowa. Ale fakt, jak już ktoś już zauważył - fruwające żaby są znane w klubie, ojcu już takiego kalendarza nie podaruję a chciałam, bo w końcu na gwiazdkę dostanie Rovera w końcu :)
a tak poza tym:
fot1 - nie pasuje kompletnie
fot2 - wzrok przyciąga wszystko tylko nie cabrio
fot3 - prześwietlone trochę
fot4 - zły kadr
fot5 - bez komentarza
fot6 - ok
fot7 - ok
fot8 - zły kadr
fot9 - wali po oczach
fot10 - jakaś plama wchodzi na rok
fot11 - zły kadr
fot12 - smutne ale ok.

poza tym druk białego kalednadrium na szarym tle będzie nieczytelne - a to w końcu kalendarz
tło zmieniłabym na mniej agresywne
logo dyskretniejsze

tyle ode mnie
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:25   

Markzo napisał/a:

zróbmy inaczej, może podeśle komuś te fotki co są już wybrane (drukowanie tego chwile zajmie, więc ponowna zbiórka itp chyba uniemowżliwi nam szybką realizacje) w pełnej rozdzielczości jak wróce z polibudy i poprawcie je tak jak uważacie, lub napiszcie dokładnie co w której zrobie, to je sam poprawie. Co do wyglądu stronek, to może też sprecyzujcie co i jak, ja wyśle Panu Marcinowi te sugestie a on to poprawi, deklaruje się, że będzie poprawiał do skutku... Stronę tytułową jak chce, niech zrobi Own, jesli potrzebujesz to fotki potem podeśle, nie wiem czy format ma znaczenie ale jest to ciut większe od A3, chyba 32x45cm, zobacze potem.

Pisał tu ktoś o logo klubowym, co dokładnie jest z nim nie wporządku?

Nie chciałem dopuścić do takiej sytacji jak ta, bo będzie pierdylion opinii, zmian i znowu skończy się na niczym, jak to już 2 razy miało miejsce ;)


Odezwałem się do Ciebie na GG. Wystaw gdzieś te fotki, a jak nie masz możliwości to dam Ci konto. W celu, żeby wszystko miało jeden styl, proponuję przygotowanie strony tytułowej oraz projektu jednego wybranego miesiąca, żeby ,,Pan Marcin'' mógł względem tego nanieść poprawki na wszystkie miesiące.

O logo pisał Marek, ja w dodatku też. Przygotuję zmiany w projekcie, jeżeli tylko dostanę materiały.

Rozumiem, że organizacja takiego kalendarza to ciężki temat ale podejście od początku ,,nie komentować - same zdjęcia'' oraz ,,nie komentować - same zapisy'' jest dosyć despotyczne, a jesteśmy przecież klubem/ stowarzyszeniem, gdzie każdy członek go tworzy i tym samym ma prawo się wypowiedzieć.
Temat trudny i rozumiem to ale narzucanie innym czegoś i denerwowanie się na komentarze nie jest rozwiązaniem.
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 12:51   

Ogólnie wrażenie nie jest złe, poza zdjęciem numer 5. Moim zdaniem to jedno do szybkiej zmiany.

1) ok, choć nieco za ciemne
2) samochód spoko, ale tło nie bardzo pasuje. Można spróbować zmniejszyć głębie ostrości przez post processing (gaussem polecieć).
3) przepał na niebie. Jak to napisał peterson - szare niebo może zrujnować każdą kompozycję.
4) wygląda jakby to piach a nie samochód był głównym tematem. Koła nie mogą wchodzić na dni.
5) wiadomo
6) przesadzona ta perspektywa, przez co nie widać zgrabnej sylwetki pojazdu. Jak fiesta jakaś. Natomiast kompozycja jak najbardziej OK moim zdaniem.
7) nawet niezłe, choć lepsze byłoby w ruchu
8) samochód za mały i wchodzi na dni...
9) tu nie moge sie do niczego przyczepić! Markzo dobra robota! Dobrze ze mam urodziny we wrześniu :)
10) fotka poprawna, ale brak jej jakiegoś "powera"...
11) źle wykadrowane i w ogóle troche nie bardzo ten samochód widać. Cecha charakterystyczna modelu to przód lub tył sedana.
12) ładne, ale czemu czarno białe? To czas świąt! Powinno być kolorowo!

Generalnie nawet taki kalendarz bym kupił! Więc sie nie zrażajcie i drukujcie! Ale jeżeli można coś zmienić to jestem na TAK!

Przede wszystkim generalnie zabrałko mi tego, że chyba nikt (moze poza Markzo który ujął dynamikę Tomcata) nie poczuł KLIMATU marki Rover! Obejrzycie sobie reklamy firmy.
To miały być komfortowe, spokojne, brytyjskie limuzyny. A u nas jest ubłocone R400. To troche jak dżentelmen w ubłoconych butach, nie sądzicie?

Powinno być raczej wypucowane spokojnie jadące R400. A R75? Powinno być wypucowane R75 przed ładnym domem z ogrodem jako "limuzyna reprezentacyjna".
Co innego Tomcat albo MG, w takim wypadku tor jest na miejscu :)

Wiem łatwo mówić, dlatego właśnie choć mój wóz jest ładny a na fotografii sie nawet troche znam, nie podjąłem sie robienia zdjęć do kalendarza... Bo nie bardzo nawet wiedziałem jaką scenerię dać, żeby to miało sens. Może na 2012 coś wymyślę, jeżeli Rover mi nie zgnije ;)
Ostatnio zmieniony przez sobrus Wto Lis 23, 2010 13:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 12:59   

sobrus napisał/a:
...
Przede wszystkim generalnie zabrałko mi tego, że chyba nikt (moze poza Markzo który ujął dynamikę Tomcata) nie poczuł KLIMATU marki Rover! Obejrzycie sobie reklamy firmy.
To miały być komfortowe, spokojne, brytyjskie limuzyny. A u nas jest ubłocone R400. To troche jak dżentelmen w ubłoconych butach, nie sądzicie?
...

Te zdjęcia nie są z ,,łapanki'' - czyli to co ktoś przesłał to znalazło się w kalendarzu. One są wyselekcjonowane z wielu. Więc to raczej nie leży wina po stronie użytkowników, że przesyłali swoje zdjęcia do weryfikacji - bo mogli.
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:03   

No i ja chyba zapomniałem że to jest kalendarz klubu a nie firmy Rover, i może bardziej liczy się zdjęcie ze zlotu niż ukazanie samochodu tak jak widziałaby to firma Rover :)

Naturalnie nie chce nikogo urazić, zdjęcia na prawde nie są złe. Sam nie zrobiłbym lepszych niż niektóre z nich i pewnie kosztowało to sporo pracy. A żeby uzyskać wysoką dynamikę i rozmyć tło jeszcze trzeba wyłożyć $$$ co nie kazdy ma.

Chciałem tylko poddać pomysł przedstawienia tych samochodów tak, jak robiła to firma Rover. Może gdzieś wśród nadesłanych zdjęć coś takiego juz sie znajduje?

Niektóre zdjęcia przydałoby sie przekadrować, jeżeli rozdzielczość na to pozwoli.

Jakkolwiek wyjdzie ja ten kalendarz i tak zamierzam mieć! Tylko zdjęcie 5 zmieńcie proszę, ja wiem że miało być zabawne, ale nie pasuje do reszty z tym kałasznikowem i "człowiek rasy czarnej"...
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:19   

sobrus napisał/a:
A żeby uzyskać wysoką dynamikę i rozmyć tło jeszcze trzeba wyłożyć $$$ co nie kazdy ma.


Hmmmm probuje zrozumiec co miales na mysli, ale dalej nie rozumiem, co ma $$$ do zdjecia ? wiekszosc z tych zdjec zrobiloby sie malpka, a na pewno podstawowa lustytrzanka ;)

Zdjecia byly wybierane, niestety jak wpsomnialem, mam wrazenie, ze nie bylo z czego wybierac O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:34   

To i ja dodam swoją opinię- jak dla mnie lipa, zdjęcia nie zachwycają. Jak już wyżej napisał maniaq, może nie było z czego wybrać, a może projekt zrobiony był na prędce. U mnie na ścianie nie zagości.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:37   

Wszystkie fotki są wybrane z nadesłanych z tematu od zdjęciach do kalendarza, możecie sobie przejżeć, niestety wybór był ciężki bo żadne z nich nie było robione pod kalendarz :/

Co do zdjęcia Raptila 200, wywallmy to ni gga i bym je zostawił bo jest wg mnie bardzo ciekawe iwesołe, Manaiqa 1 foto też nie wyleci bo jest chyba najlepsze z całego tego setu.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:04   

ale te żaby są znajome tylko wąskiemu gronu, a zdjęcie styczniowe nie pasuje do reszty mimo jej zajebistości
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:04   

z $$$ chodziło mi o to, że kompakty (poza chlubnymi wyjątkami w stylu LX5 czy G12), bardzo często przepalają wszystko co sie da, a niebo w szczególności.
A jak sie odejmie EV i zostai niebo, to w cieniach panuje ciemność. Zostaje zabawa z RAW, co też niestety jest rzadkością.
Ładny bokeh uzyskać też nie jest łatwo, w takiej skali to chyba tylko stałka potrafi to zrobić, albo dłuższa ogniskowa.

A to wszystko kosztuje, lustrzanki nie są tanimi zabawkami. A ich obsługa tez nie jest prosta.

Dlatego nie oczekujmy, że zdjęcia będą jak od profesjonalisty który pomyka z EOSem 1D. Powiedziałem co bym poprawił, ale jeżeli nie ma lepszych fotek to takie tez będą OK. To zdjęcia klubowiczów, zwykłych ludzi a nie fotografów.

Tym bardziej że jak zauważył Markzo zdjęcia nie były pod kalendarz. Jeżeli wylece sobie z aparatem przed dom i pstrykne mojego R, to nie sądze żeby moje ogrodzenie, śmietnik, BMW brata i jakieś świerki kogoś zainteresowały. To nie będzie materiał na kalendarz... Do dobrego zdjęcia trzeba zostawić temat (samochód) a reszta to tylko ładne tło, a nie śmietnik przypadkowych rzeczy, które akurat znalazły sie w zasięgu obiektywu.

Można za to by umieścić jakieś zdjęcie np wnętrza np R75 w super kolorze skóry. Jest bardzo fajne i na pewno na kalendarz roverkowy by pasowało! A o scenerię wtedy nie trzeba sie martwić :)
Ostatnio zmieniony przez sobrus Wto Lis 23, 2010 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:11   

oj sorbus zaglujesz pojeciami nie do konca zgodnie z ich znaczeniem, ale to nie watek na dywagacje na temat techniki robienia zdjec.

Powiem tylko, nie kasa robi zdjecia ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i zapisy
Markzo Offtopic 0 Pon Lis 22, 2010 23:42
Markzo
Brak nowych postów Kalendarz Klubowy na rok 2011
Markzo Offtopic 82 Sro Paź 27, 2010 12:46
ZiGi
Brak nowych postów Kalendarz Ferrari 2011
Mietkowski Offtopic 0 Nie Sty 09, 2011 21:56
Mietkowski
Brak nowych postów MS ACCESS - projekt
Radziszok79 Offtopic 7 Sob Sty 09, 2010 12:15
Radziszok79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink