Forum Klubu ROVERki.pl :: Laptop do 1500zł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop do 1500zł
Autor Wiadomość
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 21:35   Laptop do 1500zł

Możecie mi polecić jakiegoś laptopa do max. 1300, no 1500zł. :smile:
Komputer (laptop) ma być dla mojej mamy więc szału nie musi być. Będzie go głównie wykorzystywać do internetu i offica. Przekątna ekranu aby była 15.6.
Może ktoś sprzedaje laptopy i może coś zaproponować w dobrej cenie?


Myślałem nad:
1. Acer http://allegro.pl/acer-as...1344775762.html
2. Asus http://allegro.pl/laptop-...1356810499.html
3. Toschiba http://allegro.pl/gstore-...1338968106.html
4. Lenovo http://allegro.pl/laptop-...1358521355.html


Pozdrawiam
Piotr
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 08, 2010 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 07:04   

W tej cenie, to chyba najlepiej upolować okazję w MM, czy Saturnie.

Kupiłem tak mojej mamie 2 lata temu, chyba za 1800, ale laptopy ciągle tanieją, Lenovo 3000N500 i jest zadowolona, ale tego modelu już nie produkują.

Generalnie, jeśli to ma być "stacjonarny komputer przewoźny", a nie naprawdę przenośny, i nie ma służyć do gier, czy większej pracy, to firma też nie bardzo ma znaczenie, bo zużycie w takim trybie jest na tyle małe, że prędzej się laptop zestarzeje, niż zepsuje.

Bo gdyby nie wymaganie na wielkość, to polecałbym netbooka Asus eeePC - 10 calowy wystarcza absolutnie do Office'a, poczty i przeglądarki WWW.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 07:16   

Cytat:
ale laptopy ciągle tanieją, Lenovo

Zgadza się że ich nie produkują :) bo im się nie opłaca :)
Ja siostrze kupiłem lenovo G550 za 1550 zł fajny komp. Prawda jest taka ze normalne laptopy chyba nigdy nie zejdą poniżej jakiejś określonej kwoty bo są wypychane z rynku przez coraz to nowsze modele.

P.S. Nie kupuj ASUSA mam i wolałbym go nie mieć.
P.S.2. Acery dobrze stoją z ceną. Tzn nie są za drogie a moim zdaniem o niebo lepsze niż ASUSy
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 09:53   

maciej napisał/a:
W tej cenie, to chyba najlepiej upolować okazję w MM, czy Saturnie.
Wiem. Tylko trochę zależy na czasie. Potrzebuje na teraz. :smile:
maciej napisał/a:
Generalnie, jeśli to ma być "stacjonarny komputer przewoźny", a nie naprawdę przenośny, i nie ma służyć do gier, czy większej pracy, to firma też nie bardzo ma znaczenie, bo zużycie w takim trybie jest na tyle małe, że prędzej się laptop zestarzeje, niż zepsuje.
Ma stać tylko w domu. Nie ma za bardzo gdzie postawić stacjonarnego więc najlepszym rozwiązanie jest właśnie laptop. Po drugie miała już laptopa i się przyzwyczaiła.
maciej napisał/a:
Bo gdyby nie wymaganie na wielkość, to polecałbym netbooka Asus eeePC - 10 calowy wystarcza absolutnie do Office'a, poczty i przeglądarki WWW.>
Patrzyłem też na niego, ale jednak wolałbym 15,6.

alexi napisał/a:
P.S. Nie kupuj ASUSA mam i wolałbym go nie mieć.
Mam Asusa w domu dla żony i nie narzekam, ale jednak daleko mu do mojego R580. :smile:
 
 
piterazim 




Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 10, 2010 13:32   

acer raczej odpada - czasami zdarza mi się dłubać przy laptopach i jakoś acery wydają mi się kiepskie

toshiba którą zaproponowałeś też odpada - słabe parametry i tylko 12 miesięcy gwarancji, przy czym toshiby nie są złe tylko trzeba by szukać za nieco inne pieniądze

do asusa generalnie nic nie mam.
z lenovo nie miałem nigdy styczności - ale chyba bym w ciemno wybrał to

w firmie korzystamy z HP, ale to z kolei 1000 zł więcej
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 10, 2010 13:54   

Decyzja zapadła i będzie Lenovo Z560 :smile: Aktualnie jest w promocji w Media Markt za 1599zł.

Procesor - Intel Pentium Dual Core P6100 2GHz
RAM - 2GB
Dysk twardy - 500 GB
Złącza A/V: mikrofonowe, słuchawkowe, D-Sub, 3 porty USB 2.0, czytnik kart pamięci, HDMI
System operacyjny - Windows 7 Home Premium 64-bit

Myślę, że na potrzeby mamy w zupełności wystarczy :wink:
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Gru 10, 2010 15:19   

Cytat:
toshiba którą zaproponowałeś też odpada - słabe parametry i tylko 12 miesięcy gwarancji, przy czym toshiby nie są złe tylko trzeba by szukać za nieco inne pieniądze
to sobie można między bajki wsadzić, wiadomo że są 24 miesiące, a napisać sobie mogą co chcę a i tak jest nie mniej niż 24. Przechodziłem przez to z acerem.

Cytat:
acer raczej odpada - czasami zdarza mi się dłubać przy laptopach i jakoś acery wydają mi się kiepskie
w najbliższym otoczeniu mam 5 lapków acera 2 które mają po ok.4 lata dwa 1 roczne i jednego netbooka.

Takiego serwisu jak acer to nie ma chyba, żadna inna firma. Jeden lapek był raz w serwisie i jeden dwa razy. Nigdy nie było dłużej niz tydzień czasu z odbiorem i dostawą do domu.

Telefon->kurier->sms->sms->kurier i po naprawie. Od kiedy serwis jest w fabryce w pradze to nawet nie ma co się zastanawiać i tam wysyłać. I co najważniejsze serwis w pradze naprawia także lapki po gwarancji i mają 50% taniej niż serwisy w Polsce.

Korzystam z Aspire 5738ZG od roku i jestem cholernie zadowolony, zarówno wydajnością jak i wykonaniem.
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 10, 2010 22:38   

piterazim napisał/a:
czasami zdarza mi się dłubać przy laptopach

to chyba mało skutecznie dłubiesz w laptopach.... Acer jest o niebo lepiej wykonany niż np HP. Przykład? HP i lekkie zwarcie na wtyczce ładowarki i leci kontroler napięć... w Acerze jest podwójne zabezpieczenie polaryzacji i Acer przeżywa a HP nie... Kilka tygodniowo więc temat znany...

piterazim napisał/a:
toshiba
piterazim napisał/a:
i tylko 12 miesięcy gwarancji

to że ktoś tam napisał 12 miesięcy to nie znaczy że tyle ma. Toshiba w Polsce ma 24 miesiące minimum. Są modele z 36 miesięczną gwarancją. Dodatkowo Toshiba prowadzi akcję "zero problemu" gdzie masz dodatkowy darmowy pakiet serwisowy na wypadek uszkodzenia lapka z winy użytkownika. Wystarczy rejestracja w programie..

piterazim napisał/a:
w firmie korzystamy z HP

I jak są to Paviliony to współczuję. Jedynie chyba ProBook zostaje i broni honoru HP.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 10, 2010 22:46   

I już zakupiony. Całkiem nieźle śmiga. :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 21:28   

TomC napisał/a:
I jak są to Paviliony to współczuję. Jedynie chyba ProBook zostaje i broni honoru HP.

No jeszcze EliteBook. ;) :]
Jestem bardzo zadowolony. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 23:31   

Witam,
Mam do sprzedania laptopa w sam raz dla Twojej mamy. :-)
Podaję linka do archiwum aukcji.

Myślę, że za 1500 jestem w stanie go sprzedać. :-)
http://allegro.pl/super-l...1352037125.html

W razie pytań, proszę o kontakt.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 00:30   

apples napisał/a:
Witam,
Mam do sprzedania laptopa w sam raz dla Twojej mamy. :-)
Podaję linka do archiwum aukcji.


A czytać umie? ;)
Cytat:
I już zakupiony. Całkiem nieźle śmiga. :)


TomC skąd Ty te statystyki bierzesz ;D ?
Chyba masz jakiś oryginalnych klientów, albo piszesz o tym co z forum elektroda przeczytasz ;D

TomC napisał/a:
Acer jest o niebo lepiej wykonany niż np HP

Jakoś nie mogę się z tym zgodzić ;)

Piszesz o zasilaniu, ale co tam ma się spalić przy zwarciu do masy?

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe działają prawidłowo w zakresie zwarć czy wyższego napięcia na płytach HP bez zarzutu :) Zarówno na tych starych jaki na tych nowych. Sprawdziłem osobiście ;) Jedyna płyta która nie dźwignęła tego doświadczenia to należąca do Toshiba Portega. Spaliło się wszystko, od RAMu po procek.

Najczęściej do serwisu (u mnie, chociaż nie prowadzę stricte serwisu Netbooków) trafiają sprzęty z następującymi uszkodzeniami:

- pęknięcia obudów matrycy, pęknięte zawiasy (Acer, Fujitsu Siemens, Asus, Actina)
- przepalone świetlówki lub inwertery (Acer, Asus, Toshiba)
- utleniające się taśmy sygnałowe (włączniki, głośniki, klawiatury) (Asus, HP, FS)
- wygrzewające się układy graficzne lub inne (HP, Acer, Asus, Toshiba)
- pękające gniazda zasilania (Acer, Asus, MSI)

- awarie zasilaczy, wtyków lub przewodów albo samych transformatorów (wszystkie).

Najczęściej trafiają stare ACERy (wymiana elementów mechanicznych) lub HP (wygrzewanie układów/reballing).

Nie trafił mi się jeszcze żaden nowy HP lub Acer - pewnie dlatego, że są jeszcze na gwarancji, ja nie mam żadnych umów partnerskich z serwisami.

Nigdy nie trafił mi się Sony czy Samsung. Raz Dell, ale został zalany herbatą. Potrafił się jednak wyłączyć sam, trzeba było go wyczyścić ;)

Tak więc moje doświadczenie jest zgoła inne. Ja uważam, że firma Acer nie ma dobrej opinii jeśli chodzi o wykonanie. Nie piszę o elektronice tylko o mechanicznych częściach.

Wymieniona obudowa i zawiasy na nowe, przetrzymują czasami do 3 miesięcy.

Jednak patrząc na nowy design tej firmy liczę po cichu, że ta niechlubna opinia zostanie zatarta. Gdybym znowu stanął przed wyborem zakupu laptopa, pewnie postawiłbym na Sony Vaio, albo na Toshibe.

Póki co, moja wysłużona, lekko stuningowana Toshiba Satellite A200 działa jak należy ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 08:13   

k3master napisał/a:
Witam,
Mam do sprzedania laptopa w sam raz dla Twojej mamy.
Już kupiłem Lenovo Z560. :wink:

MaReK napisał/a:
apples napisał/a:
Witam,
Mam do sprzedania laptopa w sam raz dla Twojej mamy.
Podaję linka do archiwum aukcji.
To nie mój cytat. :wink:
MaReK napisał/a:
Póki co, moja wysłużona, lekko stuningowana Toshiba Satellite A200 działa jak należy
Ja mam Samsunga R580 i Asusa FR5 i oba działają jak należy. Jak do tej pory żadnych problemów. :smile:
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 19:40   

Nie zauważyłem, że już po fakcie napisałem posta :-) wybaczcie.

I coś rzeczywiście źle wyszło Markowi cytowanie selektywne :-) Jakiś chyba błąd techniczny.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 19:58   

MaReK napisał/a:
TomC skąd Ty te statystyki bierzesz ;D ?
Chyba masz jakiś oryginalnych klientów, albo piszesz o tym co z forum elektroda przeczytasz ;D

Statystyki własne, elektrody nie czytam(brak czasu na bzdury).... w zeszłym tygodniu 4 paviliony usmażone, ostatnio pavilion po zwarciu przez zwinięty wewnętrznie przewód zasilający (ubity kontroler napięć-elementy słabo dostępne)
HP ogólnie nie ma żadnego zabezpieczenia (nie wiem jak nowe) przeciwzwarciowego. Jak pali to wszystko. W starszych Acerach zabezpieczenie realizowane jest przez 2 układy (1 + do -; 2 - do +) i po zwarciu zasilacza najczęściej Acer przeżywa (bywa że nie).
Klientów mam wielce oryginalnych. FujitsuSiemens z uszkodzoną wtyczką zasilania uszkodził coś w płycie (już nie pamiętam co poleciało) lapek naprawiony, zasilacz sprzedany nowy a po kilku dniach lapek wraca z uszkodzoną wtyczką zasilacza i uszkodzonym gniazdem.....
Konkretne symbole wymienianych elementów mogę podać po konsultacji z elektronikiem :razz:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 23:12   

TomC napisał/a:
elektrody nie czytam(brak czasu na bzdury)

Wśród wielu bzdur, są jednak informacje czasami oszczędzające wiele czasu lub pieniędzy, a czasem i tego i tego ;) Dodatkowo czasami można natrafić na fajne oprogramowanie, np. do zabawy z telewizorami LG :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 00:01   

http://allegro.pl/acer-57...1357518831.html
Miałem i polecam zdecydowanie.
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 13, 2010 00:18   

MaReK napisał/a:
Wśród wielu bzdur, są jednak informacje czasami oszczędzające wiele czasu lub pieniędzy, a czasem i tego i tego ;) Dodatkowo czasami można natrafić na fajne oprogramowanie, np. do zabawy z telewizorami LG :D

Nie przeczę Marku ale dla mnie to strata czasu.... Nie ma tam nic co mnie interesuje...
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Laptop
Dolar3 Offtopic 52 Wto Lis 18, 2008 11:46
truten23
Brak nowych postów Laptop+ TV LCD
berserker8888 Offtopic 22 Wto Kwi 19, 2011 18:46
yushi
Brak nowych postów Laptop do 2500 zl
Pawkaz Offtopic 94 Pią Lis 09, 2012 18:41
NiceMan
Brak nowych postów Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Gość Offtopic 48 Wto Mar 08, 2011 10:45
bociannielot
Brak nowych postów Laptop do 3500 pln
Jugol Offtopic 12 Pon Sie 16, 2010 13:46
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink