Forum Klubu ROVERki.pl :: [214] podswietlenie nog ,pomoc?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Gru 25, 2010 15:03
[214] podswietlenie nog ,pomoc?
Autor Wiadomość
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 14:44   [214] podswietlenie nog ,pomoc?
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam chcialbym zrobic sobie podswietlenie nog w moim roverku ,zakupilem takie neonki czy jak to nazwac tylko nie wiem do czego to przymocowac i czym najlpepiej i jak rowniez gdzie podlaczyc tak aby jak zamykam dzwi to one przygaszaja poniewaz jestem laikiem elektonicznym wiec licze na wsza pomoc .
_________________
sew
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 25, 2010 14:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 16:23   

Ten caly kit ma wejscie na zapalniczke, patrzales jak to dziala w ogole? Podlaczales?

Ja bym zrobil tak.
1. W jakis sposob zamontowal te lampki. W najgorszym przypadku na jakies trytyki do plastików pod nogami czy jak. Najlepiej bezinwazyjnie, czyli tak bys mogl w razie czego zdemonotowac bez niszczenia jakiegokolwiek elemenetu wnetrza.

Montaz ten to tylko i wylacznie Twoja sprawa.

2. A podlaczenie do instalacji zrobil bym pod lampke wewnatrz. Jako, ze nie chcialoby mi sie przy bezpiecznikach szukac odpowiedniego przewodu podpial bym sie pod sama lampke (czyli demontaz podsufikti i slukow:) albo pod czujnik w drzwiach :P

Kurde nie da sie tak przez neta wytlumaczyc Ci gdzie co i jak masz podpiac. Po prostu pod plusa i minusa;) tyle. Najlepiej wez jakiegos kolege w miare ogarnietego kup dwa piwa i do dziela:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 16:45   

sew87 napisał/a:
jestem laikiem elektonicznym

Pierwsze słyszę o takiej dziedzinie więc też jestem laikiem.
Skoro kupiłeś to urządzenie to powinieneś mieć instrukcję montażu. Nikt nie wie co za badziewie kupiłeś co się dokładnie w nim znajduje co jest z czym połączone.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 22:08   

ja to zrobiłem inaczej, kupiłem listwę led, trochę kabla, parę konektorów i i gotowe :wink:
taśma rzep, i liste do prowadzenia kabli, koszt jaki mnie wyniósł to max. 30 zł
co do podłączenia masz 4 wyjścia
a) do krańcówki( przycisk na słupku) ale wtedy oświetlenie się zapala tylko jak otwierasz drzwi i jak zamkniesz od razu gaśnie
b) podłączyć się do lampki oświetlenia, jeżeli nie masz szyberdachu trochę ciężej przewody poprowadzić, ale dzięki temu jak naciśniesz przycisk otwarcia na pilocie to podświetlenie nóg włączy sie razem z lampką i później ładnie wygaśnie i podczas jazdy możesz normalnie używać lampki wewnątrz,bo podświetlenie się nie zapali ( ja tak mam) ważne przy tym,żebyś miał multimetr(miernik cyfrowy) żebyś wiedział gdzie prąd płynie jak otwarcie z pilota i normalne, oczywiście,że przy tym jak otworzysz drzwi a lampka nie będzie się paliła podświetlenie się zapali no lampka też sie zapali :wink:
to samo jak będziesz miał włączony silnik,ale przy włączonym silniku i otwarciu drzwi lampka i podświetlenie będzie sie paliło jak będą drzwi otwarte
c) podłączyć sie do diody, która oświetla stacyjkę, działa tak samo jak lampka,ale nie pamiętam jak jest przy włączonym silniku
d) na chama + i - z aku na + zakładasz przycisk i sam włączasz :razz:

najlepsza opcja to B

gdyby Ci sie chciało przyjechać do Łodzi to pomogę Ci to założyć :wink:
 
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 26, 2010 10:10   

dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi ,jak bedzie cieplej to sie pobawie i zobacze co to wyjdzie .
_________________
sew
 
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 20:43   

a ja sobie kupiłem neonki na allegro.pl z diodami 5mm i rurką gumową i przymocowałem je opaskami elektrycznymi. pod siedzeniami do pręcików metalowych a pod nogami od strony kierowcy do uchwytów schowka bezpieczników, a od pasażera do wiązki kabli. jutro wieczorkiem moge wrzucić fotki. a instalacje robiłem sam i jest pod osobny włącznik.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 21:59   

sew87 Dyskusja rozpoczęta przeze mnie a właściwie "skarbnica" wiedzy na temat podświetlenia nóg oraz możliwe podłączenia znajduje się TUTAJ

Ze ściemnianiem będzie pewnie problem bo do "neonów" bo widzę w nich chyba LED'y w środku, masz sterownik na 12v, jak jego "ściemnisz" to bardzo możliwe że przy spadku napięcia układ po prostu przestanie działać i światło zgaśnie nagle, bez efektu. Co innego gołe diody z rezystorami i na ściemniacz....
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 13:59   

zobaczymy jak to bedzie ,a ten kable to jakie zeby podprowadzic do lapki w podsufitce ?
_________________
sew
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 30, 2010 22:22   

takie do diod zwykłe, nie ma tam dużego prądu, 2 przewody złączone w jeden :wink:
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 02, 2011 12:51   

domel101 napisał/a:
opaskami elektrycznymi
a co to takiego opaski elektryczne? pierwsze w zyciu slysze o takich opaskach.

sew87, z mozliwosci opisanych przez Harry-ego najsensowniejszym roziwazaniem jest podlaczenie sie pod lamke podsufitki...ALE...wprost pod dwa piny trzymajace zarowke!

Wtedy masz pewnosc zachowania sie oswietlenia pod nogami tak samo jak zarowki w podsufitce. A nie jak Harry, pisze, ze:
Harry napisał/a:
przycisk otwarcia na pilocie to podświetlenie nóg włączy sie razem z lampką i później ładnie wygaśnie i podczas jazdy możesz normalnie używać lampki wewnątrz,bo podświetlenie się nie zapali ( ja tak mam)


POZDRO

PSdomel101, miales fotki wrzucic...czekamy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 14:10   

faecd napisał/a:
Wtedy masz pewnosc zachowania sie oswietlenia pod nogami tak samo jak zarowki w podsufitce. A nie jak Harry, pisze, ze:
Harry napisał/a:
przycisk otwarcia na pilocie to podświetlenie nóg włączy sie razem z lampką i później ładnie wygaśnie i podczas jazdy możesz normalnie używać lampki wewnątrz,bo podświetlenie się nie zapali ( ja tak mam)


w roverach masz tak,że jak otworzysz auto z centralnego to zapala sie lampka wewnątrz
i wtedy też u mnie zapala się podświetlenie nóg, z tego co kojarzę to po ok. 30 sekundach światło się przygasa samoczynnie
natomiast jeżeli siedzisz w aucie i włączysz lampkę wewnątrz to podświetlenie sie nie zapali tak samo jak będzie uruchomiony silnik, tzn. podświetlenie nóg działa u mnie na otwarcie drzwi. zrobiłem to dlatego,że jak podczas podróży pasażer będzie czytał mapę to nie będzie tak jasno w aucie i normalnie będzie można prowadzić
jeżeli nie wiesz dokładnie o co mnie chodzi to ustaw włącznik lampki w środkowej pozycji
i zobacz jak wtedy śię 'zachowuje' światło
 
 
 
pawel2707 




Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Golub Dobrzyń



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 16:36   

87764345676.jpg
Ostatnio zmieniony przez pawel2707 Wto Sie 21, 2012 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 18:44   

jeszcze ujdzie podswietlenie dla nog ale w kratkach wentylacyjnych troche dziwnie :razz:
_________________
....special stereo system ....
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:33   

hertz25 napisał/a:
ale w kratkach wentylacyjnych troche dziwnie :razz:


no dość dziwne :mrgreen: nie przeszkadza to przy jeździe?
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 17:56   

Nie ma to jak podświetlić gustowne, gumowe, lekko tylko brudne dywaniki :mrgreen:
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 19:28   

pawel2707, jestem pod wrażeniem!!! :shock:
faecd napisał/a:
A podlaczenie do instalacji zrobil bym pod lampke wewnatrz. Jako, ze nie chcialoby mi sie przy bezpiecznikach szukac odpowiedniego przewodu podpial bym sie pod sama lampke (czyli demontaz podsufikti i slukow:) albo pod czujnik w drzwiach

Zastanawia mnie ten komentarz. Czy łatwiej zdemontować podsufitkę i słupki, czy znaleźć bezpiecznik?

Moje rozwiązanie jest takie. Podłącz sobie to jak będziesz chciał i załóż gumiaki, bo w nich nie porazi Cię prąd. Do tego na drzwi pasażera walnij naklejkę: Uwaga! Grozi porażeniem prądem. W ten sposób unikniesz dalszych pozwów sądowych w przypadku wypadku, albo po prostu zastanów się po co Ty to kupiłeś w ogóle.. :cool:

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2011 19:27 ]
Chłopaki Golfy Wam się robią z tych dwusetek pomału, a te neonki z pierwszego zdjęcia kojarzą mi się z Polonezem Caro z czarnymi szybami i łupiącym umpa umpa.

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2011 19:28 ]
Ha! Zauważyłem właśnie, że one mają funkcję migania w rytm muzyki :rotfl:
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 19:44   

żal.pl :mrgreen: prawie jak na dyskotece.... prawie.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 22:06   

_papa_ napisał/a:
prawie jak na dyskotece.... prawie.


aż się boję gdzie Ty na dyskoteki chodzisz :mrgreen: bo to w ogóle nie przypomina dyskoteki :mrgreen: no chyba, że jakieś remizowe bo nigdy nie byłem i nie wiem jak to się ma :mrgreen:
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 02:43   

Jak już gdzieś napisałem, gratulacje panowie w dobrą strone zmierzacie z tymi neonowymi podświetleniami, teraz tylko chrom napisy strobo w grila i neony przez okna :D I na remize atak
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 02:55   

Ja proponuje na dach flaminga neonowego a`la The Sims
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Podświetlenie podwozia
TheArt Tuning wizualny 20 Nie Maj 23, 2010 21:08
Matius
Brak nowych postów podświetlenie grilla
Wydryszek Tuning wizualny 11 Pią Sty 29, 2010 13:18
truten23
Brak nowych postów [R200] Podświetlenie zegarów
kostekzmc Tuning wizualny 2 Pon Lip 14, 2014 14:51
kostekzmc
Brak nowych postów [R200/25 MG ZR] podświetlenie licznika
alter6 Tuning wizualny 11 Czw Kwi 11, 2013 21:02
Julek
Brak nowych postów [R all] Podświetlenie w środku auta...
najko Tuning wizualny 10 Sro Paź 26, 2011 18:29
najko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink