Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75] Przedwcześnie wyłączające się webasto R 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75] Przedwcześnie wyłączające się webasto R 75
Autor Wiadomość
Grzegorz2506
[Usunięty]






  Wysłany: Sro Gru 22, 2010 15:04   [R 75] Przedwcześnie wyłączające się webasto R 75
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich klubowiczów. Jestem tu nowym zarejestrowanym uczestnikiem choć bywalcem od prawie trzech lat odkąd kupiłem Roverka 75. Po przeglądnięciu postów odnośnie "słynnego" Webasto w moim roverku nic podobnego do mojego przypadku nie znalazłem. Otóż przez rok nie działało ale udało się zregenerować płytkę i odpaliło za pierwszym razem- jaka radość w sercu ale chyba do końca coś z nim nie tak gdyż grzeje[ spaliny z wydechu lecą gorące szum wydaje się normalnym] tyle ,że temperatura dojdzie lekko poza niebieskie pole na wskażniku i piecyk się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu silnika cykl się powtarza i wskaznik temperatury podnosi się do połowy skali i znów wyłączenie... Dodam,że piecyk odpowietrzony i nic ciągle to samo. Może ktoś z klubowiczów miał podobny przypadek i rozwiązał problem.
Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 22, 2010 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 22, 2010 15:18   

Moze Ci przechodzi na nizsza moc.. Spaliny w ogóle wtedy nie lecą?
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
Grzegorz2506
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 22, 2010 16:45   

Raczej nie lecą no i wskażnik temperatury nie zmienia położenia.A po ponownym uruchomieniu silnika temperatura rośnie
 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:44   

To ja mam podobny problem. Sam już nie wiem czy te webasto się wyłącza za wcześnie czy jednak słabo chodzi( natomiast zaraz po odpaleniu chodzi jak burza). Jakies sugestie odnośnie przedwczesnego wyłączania? :razz:
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 12:50   

Przedwcześnie, czyli kiedy? Sprawdź na komputerze przy jakiej dokładnie temperaturze się wyłącza.
Piec się wyłącza jeżeli temperatura płynu przekroczy 76°. Jeżeli spadnie poniżej, odpali ponownie.
Jest jeszcze jeden czujnik temperatury w piecu. Czujnik sprawdza temperaturę płaszcza wodnego (nie temperaturę wody), jeżeli przekroczy 72°, piec przełącza się na połowę mocy (2,5kW). Wtedy pracuje bardzo cicho.
Może czujnik temperatury w piecu jest walnięty i przedwcześnie wyłącza palnik.
Jak piec jest w dobrej kondycji to spalin nie widać (tylko przy uruchamianiu). Lepiej przyłożyć rękę do rury wydechowej i zobaczyć czy ciepełko leci. Poza tym słychać cykanie pompy paliwa.
 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 13:12   

piec przechodzi na polowe mocy kilka minut po starcie, wskaznik temp jeszcze na niebieskim polu przy temp ok 30 stopni. Na postoju nie jest w stanie sie nagrzac do 76stopni chyba że podczas jazdy. A potem jak spadnie ponizej to znow sie załacza czyli ok. Tylko to za szybkie przechodzenie na mniejsza moc..
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 13:20   

Czujnik temperatury płaszcza wodnego w piecu pewnie jest walnięty. Do sprawdzenia w serwisie.
Pompa cyrkulacyjna może nieprawidłowo działać i wtedy płaszcz pieca może się przegrzewać przedwcześnie.
 
 
Grzegorz2506
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 27, 2010 21:56   

Pieta napisał/a:
Przedwcześnie, czyli kiedy? Sprawdź na komputerze przy jakiej dokładnie temperaturze się wyłącza.
Piec się wyłącza jeżeli temperatura płynu przekroczy 76°. Jeżeli spadnie poniżej, odpali ponownie.
Jest jeszcze jeden czujnik temperatury w piecu. Czujnik sprawdza temperaturę płaszcza wodnego (nie temperaturę wody), jeżeli przekroczy 72°, piec przełącza się na połowę mocy (2,5kW). Wtedy pracuje bardzo cicho.
Może czujnik temperatury w piecu jest walnięty i przedwcześnie wyłącza palnik.
Jak piec jest w dobrej kondycji to spalin nie widać (tylko przy uruchamianiu). Lepiej przyłożyć rękę do rury wydechowej i zobaczyć czy ciepełko leci. Poza tym słychać cykanie pompy paliwa.


To wzystko się dzieje oprócz ponownego startu przy spadku temperatury- ale jeżeli wyłacze silnik i ponownie uruchomię to zaraz startuje znów na ok. 4-4,5 min.i choć temperatury 77 st. nie osiągnie to wygasa. Ktoś ze znajomych mówil mi, że czyszczenie komory spalania popmoże aleczy ja wiem?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 28, 2010 10:36   

Grzegorz2506 napisał/a:
Ktoś ze znajomych mówil mi, że czyszczenie komory spalania popmoże aleczy ja wiem?
Jak wyczyścisz to będziesz wiedział. :wink: osobiście od tego bym zaczął. Mógł paść jeszcze czujnik http://forum.roverki.eu/v...p=251501#251501

Tematy o webasto http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
 
 
Grzegorz2506
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Gru 28, 2010 11:31   

[Mógł paść jeszcze czujnik http://forum.roverki.eu/v...p=251501#251501]

ale myślę, że to co zawarte w tym poście to nie powinno być gdyż płytka wróciła właśnie od naprawy- no chyba,że to przeoczyli ?
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 19:42   

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja mogę sobie ustawić temperaturę i kierunek nawiewu. U mnie wyłącza się piec jak nagrzeje zaprogramowaną temperaturkę, lub jak minie 30 minut pracy. Jeżeli nie masz klimy z elektronicznym panelem do ustalania temperatury, to może inaczej jest ustawiona zbyt niska temperatura wewnątrz pojazdu i po jej osiągnięciu wyłącza się po prostu. (Ale zagmatwałem... ale może ktoś coś z tego zrozumie :mrgreen: )
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wyłączające się ssanie.
rudolfinho Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Kwi 22, 2013 22:57
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Webasto
sysekp Rover serii 75, MG ZT 169 Sro Lut 05, 2020 09:10
dawidd
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
lexus99 Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 09:21
edward25
Brak nowych postów [R75] Webasto
brak efektów wizualnych
gustav.pl Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 08, 2008 16:27
Rowan
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Webasto
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 30, 2010 09:48
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink