Forum Klubu ROVERki.pl :: [Land Rover Discovery] Prośba o opinię
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Land Rover Discovery] Prośba o opinię
Autor Wiadomość
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



  Wysłany: Nie Sty 16, 2011 20:19   [Land Rover Discovery] Prośba o opinię

Witam

Zwracam się do Szanownych Forumowiczów z pytaniem, co sądzicie o autku z ogłoszenia?

http://moto.allegro.pl/di...1408441470.html

Szukam auta, które miałoby pomóc mi w remoncie zakupionego niedawno domu. Jako że nieruchomość znajduje się na uboczu kilkaset metrów od drogi asfaltowej, poszukiwania koncentrują się na aucie terenowym. Głównie chodzi o transport materiałów budowlanych, drewna opałowego (przyczepka) czy dojazd do pracy zimą.

Jak jest z trwałością silnika i napędów w tym modelu, czy spełni się w przewidzianej roli?

Przepraszam za jakość screena, ale ograniczenia forumowej grafiki (600 pixeli szerokości) nie pozwalają na więcej ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 16, 2011 20:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Pon Sty 17, 2011 09:23   

W tych modelach kolego dużym problemem jest korozja (mimo, iż większość blach jest aluminiowa, to te które nie są - szczególnie podłoga - lubią gnić:/).

Co do mostów i napędów - są bardzo mocne i wytrzymałe - ale jak każdy element ulegają zużyciu. Więc przy kupnie, szczególnie w niskiej cenie, musisz zweryfikować ich stan. Nie powinny szumieć, wydawać żadnych dźwięków podejrzanych itp. Zwróć również uwagę na to, czy nie cieknie z nich olej, a właściciela zapytaj, czy wymienia się w nich olej (oczywiście wymienia się, ale w ten sposób więcej się dowiesz).

Kolejna sprawą ważną, często zapominaną - kalamitki na krzyżakach wału i na samym wale - jeśli nie są smarowane to krzyżaki szybciej padają - ale jeśli stwierdzisz, że nie są smarowane - to nie jest to duży wydatek.

Ramy w tych modelach raczej nie rdzewieją jakoś okropnie - ale koniecznie musisz zweryfikować jej stan - będąc uczulonym na ślady spawania itp.

Ogólnie, to polecam jakimś sposobem wejść pod auto i tam robić ogląd. Ja to w przypadku mojego auta (Range Rovera P38) po prostu wczołgałem się pod auto z aparatem i fotki po kolei:
- każdej z gum zawieszenia
- dyferencjałów
- krzyżaków wału
- gniazd sprężyn
- ramy - po kawałku
- wydechu - po kawałku
- silnika od dołu

Potem to na laptopa i weryfikujesz razem ze sprzedawca (lub samemu).

Silnik jest pancerny - ale oczywiście wymaga sprawdzenia czy już mu nadmiar przebiegu nie przeszkadza.

Kolejna sprawa - jak był używany. Jeśli znajdziesz pod nim w zakamarkach ramy błoto itp w dużych ilościach, to należy podejrzewać, że auto jeździło w terenie, a co za tym idzie trzeba je lepiej sprawdzić.

Jak byś miał jakieś pytania - chętnie służę pomocą :)
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Sty 17, 2011 10:12   

Bordos, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Postaram się zadzwonić i umówić na jakiejś stacji diagnostycznej. W terenie przy obecnej pogodzie ciężko będzie obadać podłogę i ramę.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 17, 2011 11:55   

marcin316, ramę sobie opukaj:)

Kolega już tak wyczerpująco opisał że chyba nie mam nic do dodania, poza tym że naprawdę rzadko trafia się w nie jeżdżonym ofrołdowo Disco zarżnięty któryś napęd, one są naprawdę wytrzymałe.
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:06   

Ten z pierwszego posta już się niestety sprzedał, przed chwilą dzwoniłem :/ ale trzymam rękę na pulsie. Jest kawałek ode mnie 2.0 benzyna z gazem, w dodatku w kiepskim stanie i z wysoką ceną. Jeśli chodzi o Landa to jednak wolałbym klekota...

Jako że nie jestem ortodoksyjnym Roverkowiczem to jutro wybiorę się obejrzeć jednego Grand Cherokee 4.0 z gazem ;)
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:23   

nie jestem ortodoxem ale troszeczkę do czynienia miałem z defkami disco frelkami i range:)

Szczerze powiedziawszy ja bym był skłonny do disco niż cheerokee:) że o defenderku nie wspomnę ale one drogie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Land Rover Discovery 3 2.7 TDV 6V
dobryziom Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lip 25, 2013 16:32
Dako
Brak nowych postów [Land Rover Freelander] Proszę o opinie
Lopez Chcę kupić ROVERka 7 Czw Paź 31, 2013 11:37
SyntaX
Brak nowych postów Rover 214 prośba o opinie
dziobak Chcę kupić ROVERka 5 Sro Wrz 18, 2013 09:45
brkzzz
Brak nowych postów [Rover 25] Prośba o opinie
viper95 Chcę kupić ROVERka 9 Pon Cze 07, 2010 11:57
colin1983



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink