Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zwykły ON czy VERVA?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zwykły ON czy VERVA?
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 16:46   [R75] Zwykły ON czy VERVA?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam.
Pewnie było już o tym ale nie mogę znaleźć, z góry więc przepraszam. Chciałem się spytać ponieważ tankuję tylko na orlenie i lałem zwykły olej, chciałbym teraz wlać vervy. Jakie są korzyści (czytając o niej spore) ale jak to wychodzi w praktyce. Jakie są wasze opnie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 25, 2010 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 20, 2010 16:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 17:01   

"... a ósmego dnia Bóg stworzył google"


http://peb.pl/opinie-i-in...enie-jakie.html

http://www.racingforum.pl...showtopic=29398 <- tutaj o benzynie Vpower etc itd

http://www.orlen.pl/PL/Dl...ny/VervaON.aspx

http://www.orlen.pl/PL/Dl...ony/Paliwa.aspx

http://forum.fordclubpols...ead.php?t=84212 tu calkiem ciekawie

:cool:
 
 
 
robol1982 




Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 24
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 17:52   Re: [R75 CDT] zwykły ON czy VERVA?

markozalko napisał/a:
Witam.
Pewnie było już o tym ale nie mogę znaleźć, z góry więc przepraszam. Chciałem się spytać ponieważ tankuję tylko na orlenie i lałem zwykły olej, chciałbym teraz wlać vervy. Jakie są korzyści (czytając o niej spore) ale jak to wychodzi w praktyce. Jakie są wasze opnie?


Witam, 2 lata temu rozmawiałem ze znajomym który prowadzi ciężarówki. Zalał on pełen bak vervy, ruszył w trasę. Ropy złużył tyle samo co normalnego ropniaka z orlenu, na dynamice nie zyskał ( mimo że ciężarówka to 2 letni MAN).... Ja osobiście oglądałem jakiś czas temu test paliw typu v-power , bp-ultimate itp. zrobione za granicą. Przyrost mocy był, ale tylko w samochodzie który seryjnie miał ponad 300 KM ( subaru impreza) w autach mniejszej mocy specjalnej różnicy nie było.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:02   

To jest odpowiedź. Czyli nie ma co się bawić w lepsze paliwa, tzn.droższe. A już byłem sklonny zalać vervy. Może i tam coś ma lepszego w sobie ale chyba zwykły olej nie jest zły.
pozdrawiam i dzięki
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 20, 2010 20:12   

Ja właśnie mam przeciwne zdanie. Jestem z Litwy, i u nas niema rożnych "ON", a i ten co mamy jest bardzo Ok (tymczasowo jest produkowany przez Orlen :) ). Dość często jeżdżę do Polski, więc moje wrażenia i porównania są takie:

1. Litewska "dyzelina" (tak się nazywa u nas) - wystarcza mi na ok 850 - 900 km, z Wilna dojeżdżam pod granicę z Czechami(kierunek Katowice - Rybnik). Silnik pracuje równo i cicho.;
2. ON - 700-750 km. Dźwięk od silnika jest "ostrzejszy";
3. Verva - 800-850km, czyli blisko litewskiej ropy, jednak jest troszkę mniej wydajna. Silnik pracuje równo i cicho.

Zwykle jadę 120 - 140 km/h i lubię sobie nie żałować gazu na światłach (kto jeździ A1 ten wie :) :)

Dodam, że te same wrażenia miałem, gdy kilka lat temu jeździłem Renault 19 1.9DT. Ostrzegam, to tylko moje wyniki na moim aucie - każdy musi to sobie sprawdzić sam!
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
liroy79 




Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 60
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 20:56   

zrobiłem test spalania i takie wyniki:

na zwykłej ropie z ORLENU średnie spalanie wyszło mi 5.97
na LOTOS DYNAMIC DIESEL średnie spalanie wyszło mi 5.17

Trasa była ta sama (droga do pracy, dziennie 70 km) warunki pogodowe bardzo zbliżone.
Mierzyłem po przejechaniu 500 km na każdym z paliw i tankowaniu pod korek.

Na paliwie LOTOS DYNAMIC DIESEL roverek jakby ładniej pracował jakoś tak ciszej, bardziej miękko (jak można tak powiedzieć) , na pewno lepiej odpala (tak szybko jeszcze nie odpalał),

Próbowałem porównywać składy paliw różnych koncernów i chyba tylko Lotos podaje skład!
Na stronie Lotosa można przeczytać że sprzedaje paliwo takim firmom jak: Shell, BP, Statoil i AS24

Na obecną chwilę zostaję przy Lotosie :mrgreen:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 22:52   

Kolega jeździł BMW E39 na nafcie lotniczej (pracował na lotnisku) i powiedział, że wtedy czuć różnicę, a VERVA EKO, czy jakieś tam inne bajery to tylko o kant du..y potłuc, to tylko chwyt marketingowy, zero dodatków i lepszych osiągnięć.
Ja osobiście jeździłem i na VERVIE i na zwykłej z Orlenu i diesel tir i diesel made by Solaris, Scania :) i wszystko poszło i najlepszy jak dla mnie ten ostatni ''typ''
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 22:55   

kris-tofer napisał/a:
Kolega jeździł BMW E39 na nafcie lotniczej
Tylko że pompę miał pewnie VP, a nie CR bo inaczej daleko by nie zajechał. :grin:


Osobiście jeżdżę tylko na LOTOS Dynamic.
Do przeczyszczenia wtrysków dolałem ostatnio Xeramic Extra Cleaner.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 23:02   

z tego co on mówił, to duże samoloty odrzutowe to mają silniki normalne diesel tylko, że na wzbogaconej mieszance, natomiast najczęściej te małe ze śmigłami, to benzynowe są. Mówił, że tą benzynę jak brał do Hondy to tylko trzeba ją było z olejem (do silników dwusuwowych) mieszać i jazda :)
a E39 to oczywiście diesel chyba 3L TDS nie wiem jaka tam pompa jest

APPLES zweryfikuj to co napisałem bo powtórzyłem to co mówił kolega :)

[ Dodano: Pon Lut 07, 2011 23:02 ]
osobiście jak dla mnie to to diesel made by Solaris bije na głowę wszystkie inne Verwy :)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lut 07, 2011 23:12   

kris-tofer napisał/a:
to duże samoloty odrzutowe to mają silniki normalne diesel tylko, że na wzbogaconej mieszance
Nie do końca prawda - Nie mają normalnych silników diesla. Co do paliwa to słyszałem że spokojnie jest spalane przez starsze diesle z domieszka tradycyjnej ropy lub oleju. Paliwo nazywa się Jet A-1 lub F-34 i jest bardzo suche. Najczęściej używaną nazwą jest określenie "nafta lotnicza".
kris-tofer napisał/a:
najczęściej te małe ze śmigłami, to benzynowe są
Zazwyczaj stare samoloty. Benzyna jest wysokooktanowa i podobno też trzeba było dolewać olej. Lekkie i ultralekkie latają już na zwykłej benzynie ze stacji benzynowej.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 23:26   

apples napisał/a:
Nie mają normalnych silników diesla
no tak bardzo ogólnikowo powiedziałem, bo silniki turbinowe to inna bajka ;)
właśnie mówił, że dolewał oleju i śmigał
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 09:46   

W E39 były silniki diesla 3.0 na wtrysku CR, 2.0 też na CR i stary poczciwy diesel 2.5TDS na zwykłej pompie VP-37.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink