Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 180] Bardzo proszę o ocenę, Zalesie Górne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 180] Bardzo proszę o ocenę, Zalesie Górne
Autor Wiadomość
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

  Wysłany: Sro Lut 16, 2011 18:04   [MG ZS 180] Bardzo proszę o ocenę, Zalesie Górne

Witam.

Od jakiegoś czasu spoglądam na ten model samochodu.. chciałem jechać oglądać ZS w Kielcach, ale czytając relację i oglądając fotki zrezygnowałem. Bardzo bym prosił o opinie na temat tego samochodu ( pomijając oprawę graficzną ogłoszenia).
Widzę że felgi nie są oryginalne , nie podoba mi się również poduszka kierowcy..ale może tak to wygląda dlatego postanowiłem napisać tutaj.

Link : Aukcja

Z góry dziękuję za spostrzeżenia dot. tego auta.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 16, 2011 18:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 16, 2011 20:17   

Poduszka zawsze ma inny odcien w autach kilkuletnich, bo jest robiona z innego materialu i plowieje szybciej niz inne z kokpitu. Mieszkam niedaleko , ale tego auta na oczy nie widzialem na drodze O_o Tez masz rzut beretem, to jedz zobaczyc i opisz prosze poznej dla innych ;)

aha 4 poduch to IMHO tam nigdy nie bylo, ale moze mnie ktos poprawi. Wedle mojej wiedzy kierowcy i pasazera tylko w 45/ZS. Pewny nie jestem !

PS. tak probuje sobie przypomniec czy czasem jaskow w fotelach nie bylo O_O

Pogrzebalem, bo chodzilo mi to po glowie :> BYLY 4 jaski w ZS-ach . Przepraszam za zamieszanie :D wykazalem sie niewiedza, obiecuje ze wiecej to sie nie powtorzy :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 07:01   

Tak jak napisał maniaq - poduszka nie jest obszywana skórą, więc zawsze będzie miała inny kolor od reszty. Z rzeczy, na które można zwrócić uwagę na podstawie zdjęcia, to brak dokładki przedniego zderzaka. Jest to dosyć dziwne, ponieważ w wersji 180 był to chyba standard. Może to być błahostka lub wynik np. najechania na krawężnik - nie zaszkodzi sprawdzić ;-)
 
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 20, 2011 18:08   

Czy kojarzy ktoś jaki model felg posiada to MG? Podobno wychodziły modele fabrycznie na 16 i na 17 , ten ma 16 czy ktoś wie co to za felgi?
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 20, 2011 19:20   

Na pewno nie oem.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 14:40   

Witam
Popatrzylem na sylwetke tego auta,jest ona bardzo podobna do R 45,wiec poszukalem na stronie ogloszeniowej-vivastreet.fr-Rovera 45.ten portal nie jest miarodajny w sprzedazy aut we Francji,pelno na nim oszustow,bardzo latwo to stwierdzic po wyslaniu maila do sprzedajacego i otrzymanej od niego odpowiedzi,ale nie to jest tematem.I takie pierwsze oferty-
Rover 45 2001rok.prod--166 tys.przebieg.cena3500 EURO
Rover 45 2001 193 tys przebieg.cena4250 euro
Rover 45 2001 238 tys przebieg cena 3990 euro
itd. itp. i tak sobie mysle jakie tanie sa samochody w Polsce oczywiscie sprowadzone z zagranicy,i Ci sprzedawcy to nieomal Caritas,rozdajacy za darmo;Gdzie jest ich zysk na prowadzeniu takiej dzialalnosci? i ten przebieg zupelnie nierealny.Prawie norma jest we Francji dojazd do pracy rzedu 40 km w jedna strone,nieraz sa to dalsze odleglosci,jak to pomnozy sie razy ilosc dni pracy,miesiace i lata,to auto 10 letnie z takim przebiegiem jak ten w ogloszeniu to rarytas.Dlaczego tak jest te ceny i przebiegi to wszyscy chyba dobrze wiedza.Dodam tylko ze bardzo malo na typowych portalach z autami uzywanymi jest aut powypadkowych na czesci,sa takie ogloszenia w prasie lokalnej,niewiele tez ich jest,mozna takie auta znalezc u garazystow za warsztatem,a place sa pelne zlomow,ktorych tu nikt nie kupi,takich po 200-300euro. W Polsce takie auto byloby jeszcze do sprzedazy,prawie nowka.
Pozdrawiam,moj post to nie jest zniechecenie do zakupu,ot taka refleksja po obejrzeniu kilku ofert sprzedazy na Allegro.
_________________
Stanislaw
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 10:09   

Stanislaw, bardzo dobrze że takie rzeczy piszesz :ok: . Powinno się na początku każdego tematu Chcę kupić roverka tak dla przypomnienia pisać :) . I na innych forach też :ok: .
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 16:54   

tylko opłaty dla pojemności 2.5l w Polsce po sprowadzeniu to ~4000zł, więc cena musi być odpowiednio niższa to raz, a druga sprawa 180konny "ścigant" raczej nie jest kupowany do mozolnego wożenia tyłka, a raczej do szaleństw i produkcji adrenaliny, stąd przebiegi w takich autach tez są inne...np u nas 75 który jest "dupowozem" w rok robi ok 25kkm, natomiast ZS, którego mam dla czystej przyjemności z jego posiadania i prowadzenia w rok zrobi może 7-8kkm ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Gruby530d 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: Szczucin

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 17:10   

O oplatach gosc zapomnial wspomniec w ogloszeniu. A tak jak kolega mowi, przestalo sie oplacac sprowadzac samochody powyzej 2 litrow ze wzgledu na ogromna akcyze. Jak sie doliczy oplaty z 3 tys to juz cena nie bedzie tak atrakcyjna
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:23   

Widzisz Markzo, jakbym mial kupowc ZS-a, zeby robil 7 k rocznie to by mi szkoda auta bylo :) Auto kupuje sie zeby jezdzic. To nie jest twoje drugie auto, tylko drugie w domu, a to bardzo wazne. Jakbym mial swoje tylko do upalania, a od mamy czy taty czy brata pozyczal do wozenia dupy , to by to bylo smieszne.

Za granica ludzie jezdza autami, ktore wiecej pala,wiecej ich eksploatacja kosztuje, bo maja $. U nas wyglada to nieco inaczej O_o

Tskze jak kolega wkleil linki, tam 45 kosztuje wiecje niz u nas ZS po oplatach ;D chyba to cos powinno dac do myslenia >?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:27   

mzas napisał/a:
Czy kojarzy ktoś jaki model felg posiada to MG? Podobno wychodziły modele fabrycznie na 16 i na 17 , ten ma 16 czy ktoś wie co to za felgi?

Wersja 180 (2.5 KV6) miała fabrycznie 17" felgi szprychowe (made in poland). Takie jak przy moim aucie. Nie znam niestety tych felg z aukcji.
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:31   

nie koniecznie made in Poland, bo byly i z drugiego kraju :) wybite to jest na feldze od wewnatrz :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:44   

maniaq napisał/a:
nie koniecznie made in Poland, bo byly i z drugiego kraju :) wybite to jest na feldze od wewnatrz :)

Możliwe ;-) Mam 17" przy ZS i ZR czyli 2001 i 2005 rok. Jedne i drugie są z Polski, więc to raczej częste. 16" mam z Węgier.
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:49   

ja mialem na bandziorze 17" made in NZ - nowa zelandia >? na zoltu nie spojrzalem nawet O_o

Wazne dla tematu, ze to nie sa fabryczne felgi MG, ani od tego modelu :) Pytanie czy to sa zimowki na 15 lub 16 calach i czy sa w komplecie 17 oryginaly :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 19:18   

maniaq napisał/a:
Widzisz Markzo, jakbym mial kupowc ZS-a, zeby robil 7 k rocznie to by mi szkoda auta bylo Auto kupuje sie zeby jezdzic. To nie jest twoje drugie auto, tylko drugie w domu, a to bardzo wazne. Jakbym mial swoje tylko do upalania, a od mamy czy taty czy brata pozyczal do wozenia dupy , to by to bylo smieszne.

błąd - ZS jest mój, używam go sporadycznie, na codzien tocze się swoim maluszkiem, oba auta utrzymuje ja. 75tki uzywają rodzice, ja bardzo sporadycznie, najczęściej żeby kopsnąć się do sklepu w miasteczku :) EOT ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 20:53   

Znam już historię tego samochodu dokładnie....jest parę rzeczy do poprawienia ale na to się godzę( za te pieniądze nie kupimy ideału jak z salony co każdy dobrze wie).
Felgi są 16 na prawie nowych oponach zimowych ( mają niby logo MG, opony good year chyba , nie pamietam). Liczę się z tym że 17" prawdopodobnie zakupię na lato. Samochód jedzie prosto, dobrze przyśpiesza, tarcze miał wymieniane i klocki podejrzewam też, pasek rozrządu przy 100 tys. Lakierniczo wygląda bardzo dobrze( była robiona drobna naprawa o której opowiedział sprzedający po sprawdzeniu samochodu czujnikiem ), lakier jest spolerowany samochód z zewnątrz wygląda praktycznie jak nowy. W środku bagażnik w ogóle nie używany, fotele w bardzo dobrym stanie (kierowcy lekko naderwany do poprawy). Wszystko "działa" , sprawdzałem prawie całą elektrykę w samochodzie i zaciekawił mnie dodatek w postaci "diody" umieszczony po prawej stronie kierownicy w zaślepce plastikowej. Prawdopodobnie jest to jakaś ingerencja w zabezpieczenie ( może dołożone odcięcie zapłonu , do zbadania).

Opłaty za samochód to około 2500zł. Jutro jadę obejrzeć go na podnośniku czy nie ma wycieków i czy posiada fabryczną powłokę zabezpieczającą podwozie. Jak będzie ok to prawdopodobnie się nim zainteresuję :mrgreen:
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 14:13   

ownstlr napisał/a:
Możliwe ;-) Mam 17" przy ZS i ZR czyli 2001 i 2005 rok. Jedne i drugie są z Polski, więc to raczej częste. 16" mam z Węgier.
Właśnie się tak spytam z ciekawości. Kiedyś sobie kupiłem taki komplecik 16 MG, po czym się okazało że 3 krzywe. Właściciel się też zdziwił, ale bezproblemowo zwrot przyjął. Producent to borbet, więc nie jakaś chińszczyzna, a 17 oryginalne MG to wzór wytrzymałości dla mnie do tej pory... jak się u Ciebie te 16 sprawdzają?
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 15:30   

marcinmarcin napisał/a:
... jak się u Ciebie te 16 sprawdzają?

No to taki mały off-topic ;-)
U mnie odwrotnie ;-) 17" musiałem niestety prostować (ale to wina pozostawionych kraterów w asfalcie). Na 16" jeżdżę zimą drugi sezon i chyba nadal bez uszkodzeń.
 
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 20:57   

Temat do zamknięcia, samochód kupiony :mrgreen: teraz czas na dopieszczanie nowego nabytku i sprzedaż starego :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 1.6] - Bardzo proszę o ocenę
Radarski Chcę kupić ROVERka 4 Pon Sty 25, 2016 23:37
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 45 iDT] Bardzo proszę o ocenę
lalusx Chcę kupić ROVERka 8 Wto Wrz 16, 2014 21:13
Grzesiekrover
Brak nowych postów ROVER416 - Bardzo proszę o ocenę
martinesz Chcę kupić ROVERka 11 Pią Lip 30, 2010 21:03
kzrr
Brak nowych postów [Rover 45 iDT] Bardzo proszę o ocenę
lalusx Chcę kupić ROVERka 3 Wto Wrz 16, 2014 22:10
Grzesiekrover
Brak nowych postów Bardzo proszę o ocenę autka Rover 75
tomboj5004 Chcę kupić ROVERka 9 Sro Lip 28, 2010 08:20
0L0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink