Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Od tygodnia odpalam tylko na samostarcie :-(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Od tygodnia odpalam tylko na samostarcie :-(
Autor Wiadomość
Ewa_C 



Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:57   [R45] Od tygodnia odpalam tylko na samostarcie :-(
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,

Od 3 miesięcy jestem właścicielką Roverka 45, 2.0 D 2000r. – bardzo proszę Was o radę, gdyż niestety kolejny mechanik z rzędu nie pomógł…

Od tygodnia Roverek odpala wyłącznie na samostarcie :beczy: Temperaturę mamy już nie najniższą, więc zaczęłam poważnie się martwić. Podobna sytuacja miała już miejsce wcześniej – autko było u mechanika, wymieniłam spaloną świecę i przez kilka dni było dobrze. Po dwóch dniach znów nie ruszyłam – mechanik doradził wymianę akumulatora – więc autko ma nowy, mocny akumulator. 1 dzień na chodzie i znów klapa. Mechanik podpowiedział samostart, aby po raz kolejny nie inwestować w lawetę. Samochód odpalił, dojechał do mechanika, który stwierdził że problemu nie widzi i oddał mi autko po drobnych oględzinach i bez naprawy. Tym razem pojeździłam około miesiąca aż do ubiegłego tygodnia…. 

I tak od tygodnia jeździmy na samostarcie – rano i po pracy. Bez samostartu na odpalanie nie ma co liczyć, chyba że odstawiam Roverka na parking na nie dłużej niż 3 godziny. Jak już ruszy, chodzi jak najbardziej ok. (jak na moje ucho). W między czasie dolałam do oleju płynu, który rzekomo miał pomóc odpalać na zimnie (nie pomógł). Po kolejnych wizytach u mechanika (każda kosztuje nie mało), które nie rozwiązują problemu (nadal nie wiem, co z moim Roverkiem jest nie tak..), bardzo proszę o radę – lub chociażby wskazanie mechanika – fachowca od Roverków we Wrocławiu.

Dla jasności sytuacji dodam: Roverek 45 to mój pierwszy samochód/parkuję pod chmurką/o samochodach wiedzę mam bardzo mizerną/zaraz po zakupie wymieniłam wszystkie filtry + pasek rozrządu + akumulator.

I jeszcze jedno pytanie: czy odpalanie auta przez cały tydzień na samostarcie mu nie zaszkodzi?

Z góry bardzo dziękuję za rady!
Ostatnio zmieniony przez szoso Pon Lut 21, 2011 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 18:06   

Nie zaszkodzi. Najprawdopodobniej masz uszkodzoną pompę wtryskową. Poszukaj na forum, było o tym sporo. Sam mam z tym problem i lada dzień będę oddawał auto do wymontowania pompy.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 18:10   

chyba lepiej odpalać plakiem
na tych specyfikach jest napisane lub było pisane kiedyś że długie stosowanie może wpłynąć negatywnie na silnik
diesel na tym dzwoni jakby ktoś młotem w kowadło ładował :razz:
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:13   

szoso420 napisał/a:
chyba lepiej odpalać plakiem
na tych specyfikach jest napisane lub było pisane kiedyś że długie stosowanie może wpłynąć negatywnie na silnik
diesel na tym dzwoni jakby ktoś młotem w kowadło ładował :razz:

no i bez grzania swiec. inaczej moze dojsc do rozerwania filtra powietrza itp.
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:28   

U mnie często bez grzania świec nie chce nawet z plaka odpalić. Tzn. męczy się strasznie i muszę ze 2 razy podgrzać :/
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:56   

poza wymiana swiec(obowizakowo wszystkie) warto sprawdzić:
pierwsza rzecz-sprawdzic cienienie na cylindrach.sprawa druga-wykrecic i oddac do sprawdzenia wtryski.koszt regeneracji to ok 30zł/szt. pompa to ostatecznosc.
i jeszcze jedno-sprawdzic szczelnosc powrotu na wtryskach.
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 20:11   

A ja bym powiedział tak: zapowietrzony układ wtryskowy :)
Gdzieś Ci powietrze łapie, właśnie takie są objawy zapowietrzonego układu, długo straszliwie kręcić trzeba, potem odpali.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Ewa_C 



Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 21:37   

No to przystępuję do sprawdzania - wtryski, pompa wtryskowa, ciśnienie na cylindrach.. Żeby było śmieszniej żaden mechanik o wtryskach ani pompie nie powiedział ani słowa/ Bardzo dziękuję za rady - dam znać jak problem odejdzie w niepamięć :wink:
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 21:52   

zasysanie powietrza ,przynajmniej w fordach,bo z nimi pracuje na codzien,spowodowane jest własnie wężami na powrocie,czyli tymi gumowymi rurkami pomiedzy wtryskami.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 23:00   

Koleżanko, koledzy Ci wyżej napisali do jakich wniosków doszli, ja dodam tylko do tego, że możesz mieć sprawne wszystkie świece, ale może być uwalony przekaźnik świec i też będzie lipa. Jeszcze kąt wtrysku do sprawdzenia. Podaję Ci namiary na gościa, który zna Roverki jak mało kto i w dodatku masz go na miejscu. Kontakt tel. możesz sobie podarować- Gawin jest człowiekiem bardzo zajętym, więc najlepiej podjedź i powiedz mu co i jak. Oto namiary na niego:

Wrocław

ul. Kamienna 145

tel. 663221121

Powodzenia koleżanko i trzymam kciuki za Twego R :ok:
 
 
pablom1978 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 46
Skąd: Białystok



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 16:21   

Ja jeszcze mogę dodać od siebie, że jak masz gruszkę to naciskaj nią aż zrobi się twarda i dalej jak już będzie twarda to też trochę ponaciskaj i obserwuj węże paliwowe i okolice pompy wtryskowej, jak będzie gdzieś nieszczelność to w tym miejscu będzie się "pocić" lub delikatnie lecieć ON, wtedy będzie wiadomo czy masz jakąś nieszczelność.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 16:27   

pablom1978, tylko np. na wężykach przelewowych przy wtryskach nie będzie tego widać.
Więc najpierw wymień wężyki przelewowe (10 zł w motoryzacyjnym).
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 17:34   

właśnie że będzie widać, sprawdzone
 
 
Ewa_C 



Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lut 21, 2011 08:03   

Za wymianę wężyków samodzielnie się nie wezmę (mogę raczej coś popsuć), więc "po pierwszym" do mechanika (chętnie do Pana z ul. Kamiennej). Po sugestiach dot. wtrysków skusiłam się natomiast na rozwiązanie tymczasowe - dolałam do baku płynu firmy STP do diesla do czyszczenia wtrysków. I działa - w końcu odpalam bez samostartu! :lol: Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 08:35   

Ewa_C napisał/a:
W między czasie dolałam do oleju płynu, który rzekomo miał pomóc odpalać na zimnie

jedno mi uciekło, co to było dokładnie, jakiś moto doctor?
do oleju raczej nie powinno się dolewać specyfików
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 21, 2011 14:38   

Ewa_C napisał/a:
No to przystępuję do sprawdzania - wtryski, pompa wtryskowa, ciśnienie na cylindrach.. Żeby było śmieszniej żaden mechanik o wtryskach ani pompie nie powiedział ani słowa/ Bardzo dziękuję za rady - dam znać jak problem odejdzie w niepamięć :wink:


Ja na początku sprawdził, czy świece dostają napięcie po przekręceniu kluczyka (w sensie sprawdzić przekaźnik świec żarowych).
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 00:18   

skoro po dolaniu specyfiku sie poprawiło,to proponuje zmienic stacje paliw na cos markowego/innego niz do tej pory. i tak jak kolega Tomi wspomina- odkrecic przewod ze swiecy zaplonowej(ten dostarczajacy prad do nich) załozyć na wykrecona swice i sprawdzic czy grzeje.to tak doraźnie. niech mechanik sprawdzi wtryski i podawanie pradu na świece.
jesli jedno i drugie bedzie ok-wtedy zacznie sie czrna magia :D
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 08:39   

merh, chyba kapke Ci się diesel z benzyną miesza ;)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Pią Lut 25, 2011 19:53   

nazywam sweice zarowe zaplonowymi,gdyż umozliwiaja odpalenie samochodu przy -15.sprawdz czy Ci odpali diesel w taki mroz bez swiec. ;) jako ze są niezbędne do zapoczatkowania zapłonu,nazywam je zapłonowymi.ale to tylko w tym temacie i tylko zimą :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Coś skwierczy pod maską jak odpalam z rana
szoso Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Sty 14, 2011 15:58
Kot
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 45 ITD] SZARPIE TYLKO NA WOLNYCH i
lewyhwdp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Sie 18, 2011 11:10
szoso
Brak nowych postów [R45/1.6] WYSOKIE HC Tylko na jałowym
lopez86100 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Lut 09, 2010 00:35
lopez86100
Brak nowych postów [R 400 1.6 si] spinki tapicerki i nie tylko.
j.w.
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Cze 04, 2009 17:57
szoso
Brak nowych postów [R45] problem z wycieraczkami i nie tylko
ejacek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Pią Gru 01, 2017 21:23
power_grey



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink