Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 45] jaki gaz założyć.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 45] jaki gaz założyć.
Autor Wiadomość
mala-zla 



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: toruń



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 17:05   [rover 45] jaki gaz założyć.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką roverka 45 z silnikiem 1,8, rocznik 2000. I chciałabym założyć do niego gaz. Może mi pomoże ktoś i podpowie jakiej firmy, na co zwrócić uwagę itp? Albo wręcz może znacie dobry warsztat w Toruniu? Help help :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 17:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 17:54   

Polecam z własnego doświadczenia taką konfigurację:
STAG 300+, wtryskiwacze HANA H2000 (czerwone), reduktor ZAVOLI ZETA N.
W rękach dobrego gazownika powinna wyjść z tego dobra instalacja. Niestety nie jestem z Torunia więc nie potrafię wskazać miejsca gdzie znajdziesz dobrego fachowca.
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 21:06   

Witam ja proponuje przede wszystkim sekwencje czyli instalację IV generacji...
Ja mam założoną sekwencję Zavoli Alisei i śmiga wyśmienicie w trasie pali 8L w mieście max 9-9,5 L Silnik 1,6....
Polecam zakład W Radwanicach koło Wrocławia Verda najlepsi na dolnym Śląsku...
Ale to trochę jest od ciebie...
słyszałem że do nich nawet Niemcy przyjeżdżają po kilka tysięcy kilometrów zeby gaz załóżyć więc przemyśl może warto... Pozdro
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:35   

Pani mala-zla, poszukaj w szukajce o instalacjach gazowych, normalnie juz tomy wiedzy przelalismy na tym forum. Pamietaj, ze tanio nie znaczy dobrze, nasze silniki sa specyficzne i wymagaja odpowiedniego montazu i porzadnych podzespolow.

Bardzo wazne sa dobre, szybkie wtryskiwacze, minimum Hana co kolega wyzej wspomnial lub Matrix Hd.344 jakos tak! Zadne Valteki (oprocz typ 34), zadne riale, zadne apache, zadne MagicJety.

Uwierz mi, ja jak kupilem auto byly zalozone valteki, byly do d! Wymienilem na Magic Jety i tez jeszcze do konca to nie jest to! :/

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 08:08   

http://www.roverki.pl/por...go-roverka.html
 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 11:28   

szoso420 napisał/a:
http://www.roverki.pl/porady-nt-eksploatacji/5-faq/71-jaki-gaz-zalozyc-do-mojego-roverka.html

Ten poradnik jest bardzo ogólny i wydaje mi się lekko przeterminowany (wtryskiwacze Planijet i MagicJet nie są już tak polecanymi produktami). Warto, żeby jeśli ktoś planuje założenie instalacji LPG w aucie wiedział coś więcej na ten temat niż tylko, że ma to być instalacja sekwencyjna - pod pojęciem sekwencyjna kryje się takie mnóstwo kombinacji, że przy braku orientacji w temacie otrzyma się najprawdopodobniej najtańszy zestaw. Z jednej strony polecany będzie przez wielu instalatorów ponieważ niską ceną łatwo zdobyć klienta, a z drugiej strony nieświadomy klient, którego perspektywa zaoszczędzenia 200-300zł ucieszy nie zdając sobie przy tym sprawy, że pakuje się potem w nie kończącą się serię regulacji, kalibracji itp... Lepiej wybrać świadomie dobre komponenty i mieć spokój, a wcale nie oznacza to, że trzeba decydować się na najdroższe rozwiązania. Dlatego wymieniłem konkretne, kluczowe elementy, które raczej powinny sprawić, że się nie będzie o nich dużo myśleć w czasie eksploatacji - bo nie po to się zakłada LPG, żeby potem wiecznie ją poprawiać. Jak się już ma wybranych te kilka elementów (sterownik, wtryskiwacze i reduktor) to można odwiedzić kilka warsztatów i dowiedzieć się o kosztach takiej instalacji, a w trakcie rozmów będzie można wyrobić sobie opinię na temat ich znajomości tematu i fachowości.
 
 
mala-zla 



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: toruń



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:23   

ok, dzięki:)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 13:20   Re: [rover 45] jaki gaz założyć.

Co i jak to powienine wiedziec gazownik i trza szukac takiego co sie zna na tej robocie i tyle :)
 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 15:59   Re: [rover 45] jaki gaz założyć.

BoloSr napisał/a:
Co i jak to powienine wiedziec gazownik i trza szukac takiego co sie zna na tej robocie i tyle :)

Bardzo dobrze by było na takiego fachowca trafić. Sęk w tym, że jeśli nie ma się jakiegoś pojęcia na temat LPG to żaden instalator nie powie sam, że się nie zna na jakimś aucie i np. nie wie jaki zestaw będzie najlepszy do danego silnika - raczej pójdzie po najmniejsze linii oporu i założy jakiś standardowy zestaw z którym ma najlepiej poznany. Niekoniecznie musi to być zestaw złych części ale możliwe, że nie najlepszy do danego auta. Osobiście trafiłem na kilku, którzy nie do końca byli zorientowani jaka konfiguracja będzie odpowiednia do mojego R45 i musiałem im trochę podpowiadać, a czasami nawet trochę "powalczyć", żeby zrobili zgodnie z zaleceniami producenta. Podsumowując jeśli samemu się w tym temacie trochę wcześniej nie przygotujemy to skazujemy się na wiarę w teksty reklamowe typu: "będzie pan zadowolony" ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 416Si] Alternator - jaki/jaki pasek
lukasz22i Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Sie 23, 2013 17:24
lukasz22i
Brak nowych postów [416Si] Jak założyć opony
driftdreamer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Paź 23, 2011 12:01
driftdreamer
Brak nowych postów [R400] Klamka wewnętrzna - zabezpieczenie - jak założyć?
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 17, 2009 22:06
arczi83
Brak nowych postów [R400] Instalacja gazowa BRC czy warto założyć?
AndrzejekA8 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pon Paź 05, 2009 22:02
praktis



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink