Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 216 coupe] pomoc przy doborze sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 216 coupe] pomoc przy doborze sprzęgła
Autor Wiadomość
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:32   [rover 216 coupe] pomoc przy doborze sprzęgła
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam, przymierzam się do wymiany sprzęgła- całego kompletu, tarczy, docisku i łożyska, ponieważ pedał jest bardzo miekki, praktycznie bez oporu wpada w podłoge i kiedy jezdzi się dynamiczniej to przy zmianie biegu czuć ślizganie się sprzęgła...

przeglądałem allegro i jakoś nie bardzo moge się tam odnaleźć, jest bardzo duzo podobnych lecz różnych zestawów sprzęgieł i ceny też są zróżnicowane, poza tym na niektórych aukcjach piszą ze pasuje do silnika 1,6 - 111km a u mnie jest podobno 125km i nie wiem czy takie bedzie dobre...
mam kilka pytań:
1. jak ogladam zdjęcia to tarcze różnią się od siebie ilością tych sprężynek... niektóre maja 4 a inne 6 widzialem nawet jedną tarczę z trzema spręzynkami...
która tarcza jest lepsza ?
ta co ma wiecej tych spręzynek ?
2. Jakie sprzęgło polecacie? warto jest przepłacać i kupić drogi zestaw czy te tańsze tez są dobre i trwałe ?
3. Sprzęgło bede chyba wymieniał sam z kolegą (oszczędności :P ) który troche się bawi w mechanika i ja tez juz kiedys wymieniałem sprzegło w poprzednim aucie (skoda favorit)
ciężko jest wymienić sprzegło w roverze ? na co warto zwrócić uwagę?

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:10   

Zacznijmy od tego, że napiszesz jaki masz silnik.

Jeśli masz silnik 16K4, to polecam Ci zestaw LUK. LUK robił sprzęgła w oryginale i dopłaciłbym od 20-100 zł (zależnie do czego porównasz) za to sprzęgło.

Jeśli masz silnik D16, to ja włożyłem jakieś japońskie sprzęgło (nie pamiętam producenta)... Musiałbym sprawdzić, może mam gdzieś na fakturze. Na początku trochę szarpało, ale wszystko się ułożyło (no i wymiona też przednia poduszka).
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:30   

a jak moge sprawdzic jaki to silnik ?
zobacz na zdjęcie, ja dopiero zaczynam zabawe z ROVERkami wiec jeszcze nie znam sie na wielu rzeczach ;)

 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:40   

D16A8/9 moc od 122 do 130KM ( u Ciebie zapewne 122, wersja z katalizatorem).

Silnik Honda, skrzynia Honda. Poszukaj sprzęgła do Civica lub CRX'a. To jest takie sprzęgło.

[ Dodano: Pon Kwi 11, 2011 23:40 ]
Ja mam jakieś japońskie (kupione na wyprzedaży, gdy Inter Cars przejmował dawny Japan Cars).
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:50   

czyli jakie byloby najlepsze ? VALEO, LUK czy jakis noname ? w sumie to tylko taki jest wybór i na kazdej aukcji sa jakies oznaczenia silników tych hond i zaden nie pasuje do tego co ja mam...
sory ze tak marudze ale nie znam sie na tym za bardzo a nie chce kupic sprzegła w ciemno. bo jak rozłoże auto i sie okaze ze nie pasuje to bedzie lipa...
_________________
części z rozbiórki 820ti coupe
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 07:44   

Poszukaj Exedy, Aisin lub NKK. Warto sprawdzić na forach hondy, co polecają. Ja mam chyba sprzęgło Exedy lub Aisin (nie pamiętam).

Valeo odradzam, LUK i Sachs nie mam pojęcia jak się sprawdza w japońskich produktach.
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 23:20   

no to wreszcie moj roverek zaczął śmigać :)
sprzęgło kupiłem przed świętami ale nie mogłem sie zgadać z kumplem i był problem z miejscem, mam garaz bez kanału, on również, i tak to odkładałem aż w poniedziałek wielkanocny gdy jechałem po dziewczyne sprzęgło wysypało się do końca...
Na szczęście sprzęgło miałem juz na chacie wiec musieliśmy sie tylko bardziej zmobilizować :)
Znaleźliśmy miejscówke stodoła babci dziewczyny mojego kolegi, troche ciasna ale z kanałem :)
ale dobra, nie bede was zanudzał tylko napisze teraz swoje spostrzeżenia:

1. kupiłem sprzęgło z niższej półki (jakis no name , na pudełku pisze HART) troszke tego żałuje, nie to ze jest złe, po prostu pedał jest jak dla mnie za miekki, chodzi lżej niż spalone sprzęgło... a ja osobiście wolałbym żeby było twarde i stawiało opór. (nowe sprzęgło chodzi mniej wiecej tak jakby wyginało się plastikowa rurke taka białą jak np na kable elektryczne. kiedy wygina się taka rurke stawia nieznaczny opór i mniej wiecej w połowie "przełamuje się" i dalej wygina się bez oporu, sprzegło chodzi w identyczny sposób ((wiem, głupie skojarzenie ale tylko to mi przychodzi do głowy ))
trudno, stało się takie kupiłem i teraz pozostaje się tylko przyzwyczajać )
dodam ze wymieniłem tarczę i docisk, łożysko oporowe wyglądało dobrze (chyba nawet lepiej niż nowe) więc je zostawiłem.

2. wydaje mi się że to sprzegło jest takie miekkie dlatego ze nowy docisk jest troszke inny, ma wiecej tych blaszek w srodku, ale są cieńsze, dobrze kombinuje? czy to może być przyczyną ? Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

3. przed wymiana znalazłem kilka poradników odnośnie wymiany sprzęgła ( jeden chyba nawet gdzies na tym forum widziałem) w których pisało że trzeba odpiąc kable od rozrusznika ( nie trzeba ich odpinać, wystarczy odkręcić rozrusznik i podwiesić go gdzieś w okolicy filtra powietrza żeby nie przeszkadzał ( jedyne kable które rozpiąłem to dwa kabelki takie cienkie jeden napewno od wstecznego światła a drugi nie wiem, od obratomierza?
w poradnikach tych tez pisało ze nie trzeba wyciągać lewej półosi, a moja rada jest taka, że lepiej jest wyjąć tą półoś, łatwiej wtedy połączyć silnik ze skrzynią, bo trzeba celowac na jeden wałek z wieloklinem a nie na dwa ;) jeśli ktoś nie ma doświadczenia tak jak ja to polecam wyciągnąć od razu tą półoś ( nieźle się naszarpalismy z tym ale w końcu siadło na swoje miejsce ;)
to chyba tyle, jutro zrobie jakies foty tego sprzęgła i wrzuce tutaj, moze jeszcze cos dopisze jak mi cos wpadnie do głowy.


Aha, byłbym zapomniał!
auto złożylismy wczoraj, dziś tj po przejechaniu około 100km zaczeło mi coś jeczęć/piszczeć/skrzypieć w okolicy prawego przedniego koła, nie wiem dokładnie jak nazwać ten dźwięk, to brzmi jakby coś metalowego ocierało o cienką blaszkę... Dźwięk wydobywa się gdy przychamuje leciutko to piszczy prawie jednostajnie, ale piszczy tez gdy wykonuje gwałtowne i szybkie ruchy kierownicą ( obrót raz w lewo, raz w prawo o nieznaczny kąt), czasem nawet piszczy na nierównościach i dziurach... co to za dźwięk? co on oznacza ? Czy to ma związek z wymiana sprzęgła ? musiałem rozebrać część przedniego zawieszenia (jakaś guma, łącznik, drązek? ) czy moze to zwykły zbieg okoliczności i kończą się hamulce ?


P.S. Prosiłbym o ewentualne odpowiadanie w punktach , zeby nie narobić bałaganu :wink:

P.S.2 Jeśli gdzieś brakuje jakiegoś ogonka czy kreseczki to przepraszam ale przycina mi sie klawiatura, czasem z duzymi literami tez mam problem...

POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA POMOC :smile: :smile: :smile: :smile:
 
 
 
qba88 



Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 24
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 09:47   

jak dla mnie to te piski to po prostu kończą się klocuszki, i to normalne że zaczyna piszczeć na dołkach skrętach noi oczywiście przy hamowaniu
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 17:23   

no to dobrze, bo juz myslałem ze cos źle złozylem.
a dlugo jeszcze mozna jeździc na takich klockach ? chwilowo nie mam funduszy na nowe...
_________________
części z rozbiórki 820ti coupe
 
 
 
qba88 



Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 24
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 19:17   

jak hamują jeszcze dobrze i nie szkoda Ci tarcz to pewnie chwilę jeszcze pojeździsz :) ale zbierać pewnie na nowe już trzeba :D
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 10:58   

mlody975 napisał/a:
no to dobrze, bo juz myslałem ze cos źle złozylem.
a dlugo jeszcze mozna jeździc na takich klockach ? chwilowo nie mam funduszy na nowe...


wystarczy zajrzeć do zacisku czy jest jeszcze okładzina klocka czy już sama blacha..
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [r216] kupie zderzak coupe
filipo1992 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
13 Czw Mar 02, 2017 12:10
filipo1992
Brak nowych postów [R 220 turbo coupe] Lista części - pomoc przy szukaniu
Pyros Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
15 Wto Cze 29, 2010 07:42
sTERYD
Brak nowych postów [216 coupe 1.6 93.r ]Potrzebna pomoc czujnik temperatury
amdi92 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
8 Wto Gru 16, 2008 17:39
amdi92
Brak nowych postów [216 Coupe 97r] Proszę o pomoc w próbie identyfikacji dźwięk
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
31 Sro Sty 13, 2010 14:23
Vesper416
Brak nowych postów [r216 Coupe 97r] Wyciek przy skrzyni??? Co to?
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
4 Nie Wrz 06, 2009 16:31
Vesper416



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink