Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Hertz ESK 165 jaki wzmacniacz ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Hertz ESK 165 jaki wzmacniacz ?
Autor Wiadomość
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

  Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 21:25   [R200] Hertz ESK 165 jaki wzmacniacz ?

Witam. Tak jak w temacie. Zamówiłem głośniki Hertz ESK 165 i potrzebuje do niego jakis wzmaniacz. I tu pytanie co polecacie w kwocie do 250-280 zl :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 09:39   

group1320, a w jakiej konfiguracji ma pracować 2+1 ?
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 15:18   

No tak mają grać tylko te głośniki. Na razie nie mam w planach żadnej skrzynki w bagażniku.

[ Dodano: Pon Wrz 16, 2013 15:18 ]
http://allegro.pl/wzmacni...3550099646.html ten wzmacniacz byłby odpowiedni czy za mocny?
 
 
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 16:18   

Jak dla mnie bez sensu kupować za mocny wzmacniacz, jak ktoś nieuważnie za bardzo pogłośni przesterujesz tym tylko głośniki a długotrwałe małe przesterowanie nawet niesłyszalne może uszkodzić głośniki nie mówiąc już o krótkotrwałym silnym przesterowaniu to poczujesz tylko swąd z głośników.

ja wybrałbym używany:
http://allegro.pl/helix-d...3534117216.html
lub nowy
http://allegro.pl/hertz-h...3526253590.html

Oba mają odpowiednią moc do glośników i lepsze parametry (wierząc w oczywiście w to co pisze producent) m.in stosunek sygnału do szumu (hertz lepszy od helixa w sumie) Do tego Helix ma prawie 10x mniejsze zniekształcenia od tego CarPower(choć takich różnic raczej nie usłyszysz przynajmniej w samochodzie) Helix 0.03% a CP 0.2%.

Pozatym ja jakoś nie wierze w te cudowne moce wzmacniaczy i te 750w... za 400zł to z dobrą jakością można raczej zapomnieć ;p
Dobre opinie mają też wzmacniacze Crunch np ten:
http://www.audiosklep.pl/...280-p-2897.html
Również ma dużo lepsze parametry (poza mocą) od CarPower, m.in oczywiście stosunek sygnał/szum, separacja kanałów, zniekształcenia, no i wzmacniacze cruncha ludzie polecają ;)

To tyle ode mnie ;d
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 17:45   

Odpowiedź dość konkretna ale mam jeszcze jedno pytania. Słyszałem opinie że moc wzmacniacz w RMS powinna być wyższa od mocy RMS głośników.
 
 
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 18:40   

group1320 napisał/a:
Słyszałem opinie że moc wzmacniacz w RMS powinna być wyższa od mocy RMS głośników.

Tak na prawde ile ludzi tyle opini bo nie jest to naukowo udowodnione ani nic to jest kwestia tylko i wyłącznie gdybania i spekulacji .
Chodzi o to że np. mając wzmacniacz 10w i głośniki 150w to może być taki problem, że wzmacniacz nie będzie w stanie "zapanować" nad głośnikami i przy dynamiczniejszej muzyce nie da rady tak sprawnie oddawać do głośnika na tyle dużego prądu w impulsie aby głośnik odpowiednio dynamicznie zareagował na zmianę, wiadomo im głośnik mocniejszy tym ma można powiedzieć większą bezwładność i potrzeba większej mocy aby go okiełznać. Poza tym przy pełnym wysterowaniu wzmacniacz będzie oddawał bardzo zniekształcony sygnał który również może uszkodzić głośniki mimo wzmacniacza dużo słabszego niż nasze głośniczki!!!

Z drugiej strony właśnie tak jak pisałem mając wzmacniacz 100w i głośnik 10w nie ma co gdybać wzmacniacz na pewno poradzi sobie z wysterowaniem głośnika lecz nie wykorzystamy w pełni jego potencjału a jak wpadnie nam do auta jakiś bliżej niezidentyfikowany obiekt i zechce podkręcić na maxa żeby sprawdzić ile jest basu to nam spali głośniki to jedyne niebezpieczeństwo, więc można by pokusić się o stwierdzenie że jednak bezpieczniej i lepiej jest zamontować troszkę mocniejszy wzmacniacz lecz zamiast montować wzmacniacz o dwukrotnie wyższej mocy niż głośniki lepiej jest zakupić troszkę słabszy wzmacniacz lecz o lepszych parametrach o których pisałem wcześniej.

Więc jak dla mnie do głośników 100w najlepszy będzie wzmacniacz o mocy 80-120w kolejny problem jest taki że tak naprawdę raczej ciężko spotkać wzmacniacz który faktycznie odda tyle mocy ile napisał producent.
Tak naprawdę to nie ma co się sugerować tymi całymi watami raz to co wspomniałem wzmacniacze z niższej półki raczej rzadko są w stanie oddać tyle mocy ile deklaruje producent jeden odda 100w ale przy zniekształceniach nieliniowych 10% czego nie da sie już słuchać a drugi odda tyle samo ale ze zniekształceniami np. 1% co jest do zaakceptowania ale oba mają te 100w jak załóżmy napisał producent.
Druga sprawa to głośniki załóżmy mamy ten sam wzmacniacz 100w i 2 komplety głośników oba 100w lecz jedne z efektywnością 89db drugie mają 92db i po odsłuchu ludzie nie zorientowani którzy patrzą tylko na waty zdziwią się dlaczego te z efektywnością 92db grają prawie 2 krotne glośniej na tym samym wzmacniaczu i z taką samą ilością watów.

Dlatego też z tymi danymi które są dostępne dla ogółu bez szukania przez 2 godziny (bez gwarancji znalezienia) wiarygodnych, szczegółowych danych i charakterystyk wzmacniaczy ciężko raczej wybrać ten lepszy znając tylko kilka z wielu istotnych danych wiec można powiedzieć że to puki co taki chybił trafił ;D

PS http://allegro.pl/wzmacni...3540247940.html
Tu masz jeszcze 1 wersje tego helixa ale czym sie różni od wersji 2 to nie wiem ale jest tańsza ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Wzmacniacz - jaki wzmacniacz do VIBE black air 6?
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Sie 19, 2010 13:08
paweldzial
Brak nowych postów [R200] Hertz DSK 165
amarant89 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Pon Maj 21, 2012 06:49
amarant89
Brak nowych postów [r 200] jaki wzmacniacz
hertz25 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Paź 01, 2011 19:32
hertz25
Brak nowych postów [R214i] Jaki wzmacniacz
pazdzioch69 Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Pią Lip 04, 2008 22:21
bizon9ek
Brak nowych postów [R420] Jaki wzmacniacz ??
kychu5 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Sty 08, 2012 22:04
kychu5



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink