Forum Klubu ROVERki.pl :: [414] Instalacja Gazowa (kilka pytań)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[414] Instalacja Gazowa (kilka pytań)
Autor Wiadomość
cagiva 



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Wadowice



  Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 23:57   [414] Instalacja Gazowa (kilka pytań)
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1996

Chciałbym w swoim Roverku 414 założyć instalację gazową niebęde ukrywał, że zależy mi na jak najniższej cenie przy otpymalnej jakości a niechce zakładać drogiej instalacji gazowej raz że do już starego auta a dwa że w niedalekiej przyszłości mam zamiar zmienić to autko na inne. Mam parę pytań co do instalacji i możliwych problemów.. Z góry dzieki za odp..

1.Czy w Roverku 1,4 z plastikowym korektorem koniecznie musi być sekwencja, korektor alu od poloneza coś by zmienił?
2.Przekładka całej instalacji z Poldka ma jakiś sens?
3.W autku jest filtr sportowy i strumienica (brak kat) czy będzie to problem.
4.Zanim założę instalację chciałem zmienić świece i kable wysoikiego nap. czy kupić jakieś konkretne pod gaz i czy normalnie na nich można jeździć na benz jakbym się z inst. rozmyślił..
5.Czy z innego autka można legalnie instalację przełożyć, butla jak coś może być używana?
6.Co warto a co nie by chodziło to dobrze, jak jest ze spalaniem z sekwencji i zwykłej inst.
7.Ma ktoś może instalację zwykłą i czy są problemy z nią, słyszałem że plastikowy korektor może rozwalić, jest to niebezpieczne gdy to się stanie.
8.Gdybym miał instalację bez wbicia w dowód czyli w sumie nielegalnie (założoną profesjonalnie) jakie są konsekwencje w razie jej wykrycia np przez policję..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 23:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 00:14   

Przy plastikowym kolektorze musisz założyć sekwencję, jeżeli chcesz mieć mało problemów i radość z jazdy na LPG tylko sekwencja....
Cena w zależności od firmy i wtryskiwaczy około 2200-2500zł za wszystko...
Pamiętaj że nasze auta mają krótkie czasy wtrysków czyli musisz dobrać dobre wtryskiwacze....

Jak policja cię dorwie z instalacją nie wbitą w dowód to na pewno jakiś mandat plus zabranie dowodu rejestracyjnego czy coś więcej nie wiem...

Nie przekładaj żadnej instalacji ze starego auta nie ma to sensu...tak jak wspomniałem czasy wtrysków no chyba że chcesz cały czas się z nią bawić i wkur...że zamiast jeździć siedzisz w garażu
pozdro

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 00:14 ]
Jak rozwali ci kolektor to trochę kasy Ci wypłynie z kieszeni więc chyba nie ma to sensu(wiem że każdy ma z nas mało szmalu ale z instalacją gazową nie ma co oszczędzać)

Sekwencja pali około 1-2 Litry gazu więcej niż PB(jak tak mam pali mi średnio około 9 Litrów Gazu a nogę mam ciężka więc jest dobrze biorąc pod uwagę ceny PB 5,15zł a gazu 2,40zł to jest wielka różnica)

Przy sekwencji nie masz spadku siły silnika(niby jest jakieś 5% spadku mocy ale ja tego nie odczuwam samochód idzie tak jak na PB...i nawet nie wiem kiedy się przełącza na gaz)

Proponuje udaj się do dobrych gazowników i niech ci zaproponują cały zestaw i wypytaj się dobrze co bedzie wchodzić w skład takiego zestawu zwłaszcza jakie wtryski!!!!!
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
damiano1511 




Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Dolny Sląsk



Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 11:51   

witam.
ja mam pytanie z innej beczki...no może z tej samej, ale o inny silnik mi chodzi.
jak sie sprawuje instacja gazowa w silnikach 1,6 16V (111KM)?

pare postów zdążyłem przeczytać, ale za chwilę wyjeżdzam dość niespodziewanie obejrzeć roverka z tym silnikiem, a docelowo ma w nim wylądować LPG... będzie smigać?

PS. co sądzicie o tym autku?
http://otomoto.pl/rover-2...-C18596818.html

pozdrawiam
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 12:08   

damiano1511 napisał/a:
co sądzicie o tym autku?

Plaku ktoś nie żałował. :mrgreen: Dla mnie to coś dziwna zawartość zbiorniczka wyrównawczego jest. Być może to oznaki HGF. Zadaj pytanie odnośnie tego autka w odpowiednim dziale. Może ktoś coś jeszcze podpowie. Co do instalacji... Jeśli będzie zrobiona przez odpowiedniego człowieka, na odpowiednich elementach to będzie działać prawidłowo. :wink:
 
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 16:06   

Witam mam instalacje gazowa w takim silniku od roku i powiem Ci że rewelacja chodzi idealnie pali mało i nie ma różnicy czy jadę na benzynie czy na gazie....
Na pewno musisz zainstalować sekwencję do tego silnika z dobrymi wtryskami plus w dobrym zakładzie dobry zakład który dobrze wszystko zrobi i ustawi to 70% sukcesu....więc jak się zdecydujesz na LPG to na pewno sekwencja i poczytaj na internecie o zakładach jakie mają opinie

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 15:12 ]
Widzę że jesteś z dolnego śląska więc zapraszam do wrocławia a dokładnie do radwanic obok wrocka jak wylot na oławę po lewej stronie nazywają się alma rewelacyjny zakład i pracują tam najlepsi fachowcy od LPG co do firmy instalacji polecam ZAVOLI ALISEI- mam taką i jest rewelacja...

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 16:06 ]
no plaka to rzeczywiście ktoś nie żałował dwie duże puchy poszło na pewno:)
No w zbiorniczku coś mało płynu wyparował tylko gdzie oby nie do oleju....
Sprawdź to dobrze jak i olej i cały silnik bo coś mi tu śmierdzi HGF
I silnik jaki wypucowany jak nówka z salonu źle wróży te auto....
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 16:56   

kamilos2521 napisał/a:
ekwencja pali około 1-2
przy kiepskich podzespołach tak. Przy dobrych spalanie jest może o 0,5 litra większe jak na Pb.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 13:13   

_papa_ napisał/a:
Przy dobrych spalanie jest może o 0,5 litra większe jak na Pb.
_papa_, regulowales kiedys instalacje LPG?? Masz pojecie o skladzie mieszanki?? To co piszesz jest bzdura kompletna, ktora nawet u podstaw fizyki nie znajduje jakiego kolwiek potwierdzenia!


kamilos2521 napisał/a:
Sekwencja pali około 1-2 Litry gazu więcej niż PB(jak tak mam pali mi średnio około 9 Litrów Gazu a nogę mam ciężka więc jest dobrze biorąc pod uwagę ceny PB 5,15zł a gazu 2,40zł to jest wielka różnica)
Jakie masz graty i elektronike? Masz klime? Jakie szerokie opony? I gdzie tankujesz za 2,40 :D ?? U mnie w okolicy najtaniej 2,67 a spalanie mam w okolocach 10l caly czas ale do tego klima+205/50/16 :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 23:55   

tankuje we Wrocławiu jak jest wylot na w-wa na lukoilu lub orlenie i taka cena była w piątek pod wieczór...więc tanio na maxa...na tych dwóch stacjach zawsze jest najtaniej we wrocławiu i okolicach maja rewelacyjne ceny w mieście gaz kosztuje 2,60zł...

Mam instalacje sekwencje Zavoli Alisei
Centrale mam Alisei
Wtryskiwacze Zavoli PAN
Reduktor Zeta
Elektrozawór Alisei
i to wszystko co pamiętam...pali bardzo mało gazu jest dobrze wyregulowana i zero spadku mocy na gazie
W sierpniu tamtego roku jechałem z Wrocławia nad morze to spalił mi dokładnie 7,8 L na 100km w trasie przy średniej prędkości 90km/h a trasa plus miasto pali mi 9L max więc chyba jest dobrze...

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 23:55 ]
Aha zapomniałem dodać klimy nie mam i dobrze nie potrzebuje...
Opony mam nówki 2-tygodniowe Yokohamy A Driwe 185/60/R14
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 09:01   

faecd napisał/a:
_papa_, regulowales kiedys instalacje LPG??

jak najbardziej i to nie jeden raz.
faecd napisał/a:
Masz pojecie o skladzie mieszanki??

mam.
faecd napisał/a:
o co piszesz jest bzdura kompletna, ktora nawet u podstaw fizyki nie znajduje jakiego kolwiek potwierdzenia!

dlaczego tak twierdzisz? Dlaczego w takim razie moj rowerek przy obecnej pogodzie na sekwencji pali mi średnio około 8,5l gazu?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] 2.0 V6 czy 1.6, 1.8? Instalacja gazowa LPG
papa_bizkit Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Lis 30, 2011 12:33
papa_bizkit
Brak nowych postów [r45] Instalacja gazowa
neo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Sob Sie 27, 2011 11:03
neo88
Brak nowych postów [r 400] instalacja gazowa!
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Nie Kwi 01, 2012 12:09
areek
Brak nowych postów [R 420 Si '99 r.] Instalacja gazowa
Potrzebuję Waszej opinii
Micros Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 43 Pon Gru 07, 2009 18:32
borsi
Brak nowych postów [R416] Instalacja gazowa
szyszka1714 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Maj 13, 2011 22:09
Bodziek85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink