Forum Klubu ROVERki.pl :: [R820] coupe pedał sprzęgła w podłodze.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R820] coupe pedał sprzęgła w podłodze.
Autor Wiadomość
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 14:07   [R820] coupe pedał sprzęgła w podłodze.
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Ostatnio wracając do domu pedał sprzęgła nie cofnął się maksymalnie do góry.. ale było wszystko ok.. i dzisiaj jadąc na mature z J. Polskiego coś się zrobiło z moim sprzęgłem....
a mianowicie na skrzyżowaniu gdy wcisnąłem wbiłem pierwszy bieg i zdjąłem noge to pedał sprzęgła dalej był w podłodze.. :beczy: .Szybko zjechałem ledwo co na parking i zostawiłem galeona, żeby zdążyć na mature..Po maturze poszedłem do mojej coupe i odpaliłem silnik, sprawdzałem to sprzęgło teraz wogóle nie moge wbic żadnego biegu pedał jest w górze jak naciskałem ręką to do połowy go wciskałem dalej juz sam poleciał i tam zostaje później jeżeli chce go wyciągnąć to muszę go ręką sięgać..teraz wogóle lekko pedał sprzęgła pracuje bez rzadnych oporów.. Ja ma sprzegło chyba hydraliczne?. Wiem że było słychac łożysko oporowe jak chodził na luzie .. Sprawdzałem pod autem czy nie ma żadnych wycieków ale nic tam nie było... Wiec w czym wina??.. docisk poszedł?. czekam na szybką odpowiedź.. :roll:
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 04, 2011 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sro Maj 04, 2011 22:10   

>>tutaj ktoś opisuje podobny problem z wysprzęglikiem, tzn że najpierw pedał sprzęgła troszkę wpadł, a później zupełnie w podłogę.
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:22   

A ja się wczoraj strasznie przestraszyłem, bo zaczęło mi z opóźnieniem odbijać sprzęgło i w ogóle dziwnie się je wyciskało, a że wcześniej się naczytałem Waszych przypadków to już zacząłem się denerwować no i na szczęście winnym całego zajścia okazał się źle ułożony dywanik :)
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:31   

a ja czekam na zestaw naprawczy do wysprzęglika bo na nowy , na razie brak funduszy..
zobaczymy ile na zregenerowanym sie przyjeździ
Jak zklekotam wszystko do kupy to opisze gdzie co i jak.. z foto.;)
Pozdr..
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:40   

Jeżeli gumki będą dobrej jakości i wszystko dokładnie złożysz to powinno pojeździć sporo.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:09   

mhm zestaw z intercarsu...
Oby był dobrej jakości... a jak panowie składać?.. na sucho??.. czy lekko smarem?? dla szczelności?..albo płynem??
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 23:44   

Zestaw zapewne z Autofren bo to chyba jedyny popularny producent takich zestawów naprawczych. Jeżeli tylko nie będzie wżerów w obudowie wysprzęglika to zestaw powinien pomóc.

[ Dodano: Nie Maj 08, 2011 23:44 ]
Jak będziesz składać to delikatnie smarem (łożyskowym najlepiej) posmaruj, aby nie poszarpać nowych gumek.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800


Wysłany: Pon Maj 09, 2011 22:59   

Perez napisał/a:
no i na szczęście winnym całego zajścia okazał się źle ułożony dywanik :)


he he he mam to samo, nie zapiety dywanik i co jakis czas przesuwa sie do przodu
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 14:05   

Dzisiaj przystąpiłem do regeneracji..

Tomek1212 napisał/a:
Zestaw zapewne z Autofren bo to chyba jedyny popularny producent takich zestawów naprawczych.


Tak dokładnie


a wiec... gdy szukałem go znalazłem go pod spodem przy skrzyni...
będziemy mogli go zobaczyć gdy zdejmiemy obudowę filtra powietrza.



Nie potrzebny jest nam kanał... wystarczy lekko podrewalować przód i go bedziemy mogli spokojnie wykręcić. Jak widać na obrazku wysprzęglik znajduje się blisko uchwytu do Ciągnięcia galeona.;)


Po wyjęciu cięknący przepuszczał płyn:


Dalej mamy nasz zestaw do regeneracji po prawej stronie, zaś po lewej stare uszczelniacze



Porównanie starego i nowego uszczelniacza z tłoczka: chyba wiadomo który nowy..:)


i w całości wysprzęglik na nowych uszczelniaczach./;D




w ten sposób zaoszczędziłem kilkadziesiąt złotych, W warsztacie pewnie bym troszkę zapłacił. wiadomo nie licze że przejeźdze na tym długo, nowy jest lepszy niż po regeneracji. To jest tymczasowe rozwiązanie.. Koszt to 25zł. troszkę brudne rece i zmęczone po pompowaniu...

Jak na razie nie mogę go odpowietrzyć.. pompka pompuje i nie cieknie.. wysprzęglik suchy, pedał sprzegła mieńki cały czas, nie zrobił się nawet troszkę twardy dalej wpada... i nie wiem co teraz.. pompuje pompuje pedał w podłoge i ide pod auto odkręcał odpowietrznik wycieka płyn z powietrzem, zakręcam ide do auto pedał w góre i pompuje i dalej to samo.... i tak w kółko... Ile czasu się odpowietrza ? sprzęgłol?? na odpalonym silniku też pompowałem i to samo... :cry: :bezradny:

a i jeszcze pytanko układ wysprzęglania ma ten sam zbiorniczek co hamulcowy??
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 17:41   

Matexx napisał/a:
układ wysprzęglania ma ten sam zbiorniczek co hamulcowy??

Tak, ten sam.

Sprzęgło powinno się odpowietrzyć maksymalnie po 5-10 seriach pompowania i odkręcania odpowietrznika. Jednak w tym modelu układ hydrauliczny (do hamulców i sprzęgła) jest co najmniej dziwny i rządzi się swoimi bliżej nieokreślonymi prawami.
Podejrzewam, że u ciebie może być walnięta pompa.
 
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:44   

mhm to walną wysprzeglik i pompa jednocześnie??
mhm gdyby pompa strzeliła to w ogóle chyba płynu by nie pompowała do wysprzęglika, i chyba był by zalana albo coś.. a u mnie sucho.... podjedzie dzisiaj kumpel do mnie i mi pomoże.. we dwóch lepiej... zobaczymy..
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 20:29   

Jezeli da sie juz zmieniac biegi to sprobuj pojezdzic. Mi nigdy nie udalo sie odpowietrzyc ukladu na tyle zeby chodzilo idealnie. Musialem troszke kilometrow zrobic i sie z czasem poprawialo.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 21:20   

mhm w ogóle nie ruszył wysprzęglik..nie ma mowy nawet i wciskaniu sprzęgła...
pedał wpada w podłogę.. kumpel mi pomagał, ale i tak lipa..
odkręciłem wężyk od wyprzęglika i patrzyłem czy jest ciśnienie ale lipa , raczej nie było powinno być chyba duże?...
wiec stwierdziłem że to pompa.. i po wielkich trudnościach leży na stole w garażu.,. inżynierowie nie przemyśleli wyciągania pompki.. wielka masakra....ehhh./. i jak ja mozna sprawdzić?... poradcie coś.. chyba że była tak bardzo zapowietrzona...
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:04   

Nie wierze w uszkodzenie pompy. Uklad musi byc zapowietrzony i to wszystko.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:06   

to napisz prosze jak odpowietrzyć??.... bo u mnie nie da się normalnym sposobem...
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:24   

Jak już pompę masz na stole to zarzuć jej nowy zestaw naprawczy i potem baw się w odpowietrzanie.
Jak normalna metoda nie pomoże to spróbuj wstrzykiwać płyn strzykawką przez odpowietrznik w wysprzęgliku. W wielu przypadkach taki patent pomaga gdy nie można odpowietrzyć w żaden inny sposób.
 
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:52   

.. juz zamówiłem zestaw naprawczy do pompy.. i zrobie regeneracje.
zobaczymy z tym odpowietrzaniem...
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 08:00   

Jak jest słaba sprężynka w wysprzęgliku to się nie da odpowietrzyć, Ja wsadziłem na trzpień nasadkę od śrubokręta grzechotki i działa już ponad 1,5 roku.
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 14:16   

Konix napisał/a:
Jak jest słaba sprężynka w wysprzęgliku to się nie da odpowietrzyć, Ja wsadziłem na trzpień nasadkę od śrubokręta grzechotki i działa już ponad 1,5 roku.


Mógł bys to jakoś zaprezentować w paincie?.. albo na rysunku?.. jak to zrobiłeś?


Sprężyna u mnie wydawała być sie ok.. w końcu jak jechałem to zacząłem powoli tracić sprzęgło jak wrzuciłem bieg to już pedał został.. później go wyciągałem.. chodził jakoś.. na parkingu jak sprawdzałem aż w końcu w ogóle zaczął wpadać..i wysprzęglik zaczął przepuszczać.

A wiec mam zdjęcia pompy ... i to co jest zaznaczone na czerwono to musi być?... czytałem na forum w jednym linku że przez to się mogło nie odpowietrzyć...
http://forum.roverki.eu/v...ht=sprz%EAg%B3o





a Tutaj widac że nie cieknie..sucho



Jak to z tym jest zdjąc ten okrągłą rzecz z pompki??.. bo da się podpiąc bez tego.;...

mhm czytałem również że odpowietrzano też przez kompresor podciśnieniem od góry korka jakoś tak.. hhe czy to sprawdzone??. ktoś tak robił już??
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800


Wysłany: Sro Maj 11, 2011 22:14   

sluchaj, jako ze jest nas z galeonami malo na forum i nikt tego nie wywalal to zawsze mozesz byc pionierem i spróbować :mrgreen:
jesli nie bedzie poprawy to trzeba bedzie szukac dalej :-(
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820] Problem sprzęgła Rover 820si
kolabor Rover serii 800 6 Sob Kwi 14, 2007 18:06
EwaiKazek
Brak nowych postów [R820] coupe urwana szpilka koła tył
Matexx Rover serii 800 15 Sro Mar 23, 2011 21:36
blue827
Brak nowych postów [R820] Coupe szyby boczne i tylne
Matexx Rover serii 800 4 Sro Lip 13, 2011 01:24
Perez
Brak nowych postów [R820 coupe] Zerwany gwint w głowicy
Perez Rover serii 800 6 Czw Lip 14, 2011 12:41
Perez
Brak nowych postów [R820] coupe główny wałek skrzyni poleciał...
Matexx Rover serii 800 23 Sob Wrz 03, 2011 20:45
Matexx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink