Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 Si 1.4 16V] niewyjaśniony problem z brakiem iskry!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 Si 1.4 16V] niewyjaśniony problem z brakiem iskry!!
Autor Wiadomość
adamwrz 



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Września



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 16:54   [214 Si 1.4 16V] niewyjaśniony problem z brakiem iskry!!
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam! Wiem ze ten temat był poruszany tutaj setki razy i chyba wszystko tez przeczytałem ale nadal potrzebuje pomocy... Otóż mój Roverek ma również te dość popularna wadę jakby to napisać gaśnięcia podczas jazdy... Silnik gaśnie można kręcić i kręcić i nic a jak zostawię auto na pół godzinki wsiadam i odpala jak nigdy nic... Nie mam już siły auto obleciało 2 mechaników i jednego elektryka i nic! Wydałem prawie 2tys na naprawy- wymieniony został rozrząd koło pasowe(ponoć przestawiony rozrząd) palec kopułka świece kable uszczelka pod głowica rozłączony został immobilizer lutowane styki w komputerze nowy akumulator i chyba jeszcze tam coś już nawet sam nie wiem... Błagam o pomoc bo nie mam siły! i pieniędzy tez:P Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez adamwrz Pon Cze 06, 2011 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 05, 2011 16:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hudy23_1985 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 361



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 17:50   

a kolego cewke sprawdzałes i czujik połozenia wału ??
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 19:58   

Witam.

Najlepiej już po takich wydatkach wziąć auto na lawetę i pojechać gdzieś do kogoś z komputerem i polecanym w dziale 'polecane warsztaty'. Masz blisko do Poznania a tam zadaje się albo w okolicach jest ktoś taki. W każdym razie - mi padło auto w środę po południu. Też można było kręcić i kręcić i dupa. I nie był to immobiliser, ani akumulator, ani świece. Pompa też nie - chodziła. Był jeszcze sprawdzany włącznik uderzeniowy, chociaż nie było żadnego zderzenia. Zostawiłem auto, rano przyjechałem i jeszcze po lekturze na forum odłączyłem czujnik temperatury - bo może walnięty - też nic. W końcu laweta i warsztat. W warsztacie też mieli oczy jak pięć złoty. Iskra jest, paliwo leci ale kręci i nie pali. Na końcu okazało się, że winny jest czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym. Po prostu cały czas wskazywał normalne ciśnienie i nie podawał paliwa. Trochę drogo mnie to wyniosło, bo niby robocizna 260 PLN ale za wymianę komputera i sam używany zażyczyli sobie 500 PLN - chociaż widziałem tańsze na alledrogo ale już się nawet słówkiem nie odezwałem. Auto finalnie u nich stało od czwartku rano, a w piątek gość zadzwonił przed południem, że do odbioru. Więc finalnie radziłbym Ci wycieczkę do kogoś polecanego z działu 'warsztaty'. Powodzenia :)
 
 
 
adamwrz 



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Września



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 23:34   

czujnik wymieniony na nowy... mechanicy stwierdzili ze cewka jeszcze dobra heh... a na komputerze wykazało właśnie błąd czujnika z tym ze nic to nie dało...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200 98']Problem z brakiem prądu
siejson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Paź 16, 2014 18:40
siejson
Brak nowych postów [Rover 214 SI, rok 98] Brak iskry
Mam problem z moim roverkiem, brakuje iskry.
olejniczak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Cze 21, 2008 16:27
piter34
Brak nowych postów [R214] Brak Iskry
Pitek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 06, 2013 14:42
milky
Brak nowych postów [R200 1.4 98r] brak iskry
Rafal_Bogus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lip 21, 2009 22:22
R-200
Brak nowych postów [R216] Nie ma iskry na świecach
ultraviolet_30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 29, 2011 14:50
ultraviolet_30



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink