Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SDI] Termostat czy czujnik na deske?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SDI] Termostat czy czujnik na deske?
Autor Wiadomość
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



  Wysłany: Nie Maj 29, 2011 17:00   [R220SDI] Termostat czy czujnik na deske?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

witam!

tematy termostatu i czujnika analizowalem - ale nadal pewnosci nie mam ztad zapytanie...

problem pojawil sie wsumie nagle - wrocilem z trasy okolo 100km i patrze na deske a tam moze z 1/5 wskazania temp. rura gorna od chlodnicy goraca, dolna letnia (odczuwalnie ciepla), sama chlodnica tez ciepla. mialem wrazenie ze otworzenie ogrzewania powodowala jeszcze wiekszy spadek wskaznia. po powrocie z trasy (a nie zalowalem i ostro dawalem w palnik) auto postalo moze z 15min i zmierzylem wartosc wskaznika na kompa - pokazywal bodaj 314ohm. wskazanie wedlug autodaty to 2000ohm=20C, 200ohm=80c (ale charakterystyka nie jest liniowa). obczywsilem konektory przy czujniku na deske bo byly dosc czarne - ale nie zmienilo to wskazania na desce.

na drugi dzien przeprowadzilem test. temp otoczenia okolo 15C, przejazd okolo 2-3km, wskaznik na desce nawet nie ruszyl, gorna rura chlodnicy letnia, dolna letnia. dojechalem do pracy okolo 12km - gorna rura goraca, dolna letnia - wskazanie 1/5.

czy na podstawie tych danych mozna wywnioskowac co kupic? termostat czy czujnik na deske?

pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 29, 2011 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 18:48   

Cytat:
czy na podstawie tych danych mozna wywnioskowac co kupic? termostat czy czujnik na deske?
obstawiam że to termostat jest cały czas otwarty na duży obieg i przez to te wskazania
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 20:21   

raczej termostat bo jakby czujnik trafiło to wskazówka by nie drgnęła, przerabiałem oba problemy :wink:
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 11:52   

W moim przypadku, też sadziłem że to termostat, a był to czujnik na deskę. Najpierw wskazówka podnosiła sie do 1/4 potem 1/5 a później to ledwo co sie podnosiła. Ja bym na Twoim miejscu wymienił czujnik i zobaczył czy będzie dobrze (zawsze jest tańszy od termostatu). Czy nie ma zwarcia w instalacji to możesz sprawdzić w ten sposób, że rozłączasz czujnik i zwierasz wtyczkę od strony instalacji z masą. Wskazówka po przekręceniu kluczyka powinna iść na maksa w góre.

Jakby to był termostat, to przy obecnych temperaturach w korkach na pewno zagrzał by sie do połowy skali mimo całkowitego otwarcia.
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 10:32   

mirwin napisał/a:
zawsze jest tańszy od termostatu
czujnik kosztuje 86 pln a termostat w okolicach 30 pln, to nie wiem gdzie jest tańszy :cool:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 12:22   

kumilek23, Ty mówisz chyba o benzyniaku :roll:

Dla SDI Termostat kosztuje ok 130zl, czujnik na deskę FAI kosztuje jakieś 30zl :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:46   

Remi55 napisał/a:
Ty mówisz chyba o benzyniaku
zgadza się, przepraszam :razz:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 19:50   

witam!

zamawiam sobie czesci do wymiany i nurtuje mnie pytanie....

w bloku pod lapa alternatora jest 1 pinowy czujnik na deske, wedlug allegro oraz katalogu np intercars'u mamy mozliwosc kupienia z kabelkiem i bez (jest duuuuzo tanszy)...


czy tkos z was posiada tajemna wiedze czy ten kabelek jest przekladalny (bez lutowania itp - porpstu na wcisk)

bez kabelka:

http://motoallegro.pl/czu...1619585297.html

z kabelkiem:

http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=1490

pozdr :)
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 20:07   

Ja w 620 SDi mam czujnik taki jak w linku z allegro, czyli bez kabelka na okrągłą wsuwkę. Zanim go wymienisz, obejrzyj dobrze samą wsuwkę, bo ma ona tendencję do "zazielenienia" i przez to wskaźnik też dostaje głupawy
 
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 20:18   

karolkos napisał/a:
Ja w 620 SDi mam czujnik taki jak w linku z allegro, czyli bez kabelka na okrągłą wsuwkę. Zanim go wymienisz, obejrzyj dobrze samą wsuwkę, bo ma ona tendencję do "zazielenienia" i przez to wskaźnik też dostaje głupawy


no ja z tego co ogladalem to mam od strony czujnika kabelek wychodzacy spod termokurczliwej koszulki - balem sie ciagnac mocno, a z drugiej zakonczony plaska wsowka polaczona dalej z instalacja. te plaskie wsowki obczyscilem dokladnie - ale czujnik raczej umiera - bo z dnia na dzien pokazuje coraz mniej....

chyba bede musial silowo sprawdzic czy z tego mojego zejdzie kabelek - bo doplacac drugie tyle za czujnik z kabelkiem - to az mi sie wiezyc nie chce ze on jest na stale...

pozdr
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 23:08   

Nie twierdzę że u ciebie jest tak samo jak u mnie, bo sam kupiłem silnik od 420 Sdi i już na pierwszy rzut oka, wiązka silnika jest inna niż w 620. Ale na stronie tomateam czujnik do 620 wygląda tak samo jak do twojego auta, czyli na fotce też jest kabelek.U mnie wygląda to tak, że do czujnika dochodzi kabel, lecz jego końcówka przy czujniku ma gumową koszulkę w której znajduje się okrągła mała wtyczka.Jeżeli masz inaczej, zamawiaj czujnik z tomateam.
 
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 22:07   

witam!

moze przyda sie ku potomnosci - mozna zakupywac tanszy czujnik bez kabelka - rowniez u mnie pod czarna koszulka byl okragly konektor - i bezproblemowo mozna przeszczepic kabelek do nowego czujnika :)

pozdr.

rozdano pomogl.
 
 
Franki28 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 56
Skąd: Rawicz



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 23:08   

Dołącze sie do tematu czy w waszych Roverkach przy takich upalnych dniach wskaźnik temperatury tylko sie podnosi do połowy ,bo u mnie wentylator wlacza sie przy połowie wskaźnika nigdy nie doszedł do góry co może by przyczyną też czujnik temperatury wody ??
_________________
Jeśli ci pomogłem kliknij pomógł :)
 
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 10:35   

Franki28 napisał/a:
Dołącze sie do tematu czy w waszych Roverkach przy takich upalnych dniach wskaźnik temperatury tylko sie podnosi do połowy ,bo u mnie wentylator wlacza sie przy połowie wskaźnika nigdy nie doszedł do góry co może by przyczyną też czujnik temperatury wody ??


generalnie w sdi polowa wskaznika to normalna rozgrzana praca silnika - i tak powinno byc. u mnie wentylator chlodnicy zalacza sie tylko gdy stoje w korku z wlaczona klima - w przeciwnym wypadku nie. wskazanie jak temp na desce jak wejdzie na polowe to tam juz zostaje - nigdy nie mialem wiecej.

pozdr.
 
 
Franki28 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 56
Skąd: Rawicz



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 10:40   

No właśnie u mnie jest tak samo
_________________
Jeśli ci pomogłem kliknij pomógł :)
 
 
 
face2 




Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 33
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:25   

Ja mam ten sam problem. Chcę jechać nad morze a to ode mnie ponad 400 km. Mm problem z nie włączającym się wentylatorem. Ostatnio wymieniłem czujnik temp. cieczy i niema żadnej poprawy. Gdy odepnę wentylator od czujnik to zaczyna działać, więc jest sprawny. Ogólnie grzeję auto teraz na ostro(4-5 tyś obr). Wskazówka na dece pokazuje połowę skali, więc wszystko niby jest ok. Wentylatora jak nie było tak niema na podpiętym czujniku.

W momencie wymiany czujnika temp. cieczy wyleciało trochę płynu z obwodu i był on bardzo gorący. Zastanawiam się, czy teraz kupić termostat. Boję się, że może być to tez pompa wody. Jednak rura u góry jest gorąca a na dole letnia.
Czy jest to możliwe, że silnik nie przegrzewa się i wentylator dlatego się nie włącza??. Nie wiem już co zrobić żebym mógł spokojnie jechać na morze.

Nie chcę go przegrzać, bo już raz wymieniałem uszczelkę i planowałem głowicę. Kolejny raz nie jest mi potrzebny.

Proszę o poradę.
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Nie Cze 19, 2011 09:30   

witam!

no i jestem po wymianie czujnika na deske - pokazuje dobrze - bardzo szybko lapie wlasciwa temp. termostat i tak bede jeszcze wymienial - bo sie na 100% zawiesza, czasem sie otwiera pozno, a czasem zawiesza w pozycji otwartej..

pozdr.
 
 
ppavel 



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: Wronów



Wysłany: Nie Cze 23, 2013 23:00   [R220SDI] Termostat czy czujnik na deske?

Podepnę się do tematu.
Panowie, czy po odkręceniu tego czujnika (temp. na deskę) płyn wylewa (leje) się z układu?
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pon Cze 24, 2013 13:18   

No jak jest to się wyleje ;] Jak ktoś ma sprawnie to wszystko opanowane to nie uleci mu więcej jak 100ml. Trzeba przygotować sobie nowy czujnik wykręcić stary i szybko wkręcić nowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Czujnik temp na deske.
lucas202 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Mar 31, 2010 13:49
dabek17
Brak nowych postów [R200 1,4 16v 99r]Czujnik temperatury wody (na deske)
dlugi4321 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lis 13, 2010 22:05
dlugi4321
Brak nowych postów [R220SDi 98r] Termostat
danielszel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pon Mar 15, 2010 15:04
thef
Brak nowych postów [R25 iTD `00] Nie czujnik tem. ani termostat a co?
egon62 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Paź 07, 2008 21:25
tomek-sis
Brak nowych postów [R220SDi 99r] czujnik uderzeniowy
Pimporex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Czw Lut 18, 2010 23:15
Pimporex



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink