Forum Klubu ROVERki.pl :: Ubezpieczenie - windykacja, sprawa sadowa, pomocy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie - windykacja, sprawa sadowa, pomocy!
Autor Wiadomość
fusss 



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Pią Sie 26, 2011 12:35   Ubezpieczenie - windykacja, sprawa sadowa, pomocy!

Witam wszystkich!
Dzisiaj otrzymalem takie oto pisemko
Cytat:
http://zapodaj.net/11dd43d304fa.jpg.html


Odbyła sie jakaś rozprawa, ale ja nawet nie zostalem powiadomiony o niej... Jakis rok temu dostalem cos w stylu "akt" tej sprawy, ale co z tego skoro nie moglem sie nawet bronic. Napisalem wtedy do Allianza ze samochod sprzedalem juz dawno... Ale zacznijmy od poczatku.

Kupilem kiedys samochod ktory dosc szybko sprzedałem - a to ze autko bylo lekko sportowe napalil sie gosciu ktory ledwo co prawo jazdy zdał. Po sprzedazy samochodu, po chyba 2 tygodniach ten ktory kupil przywalil w jakis samochod i byla to jego wina. Dostawalem wtedy pisma od Allianz ze to niby ja (jezdzil na moim ubezpieczeniu), zanioslem wtedy do takiej budki w mojej wsi gdzie prowadza ubezpieczenia umowe kupna-sprzedazy i sprawa ucichła - a przynajmniej ja tak myslalem... A teraz przychodza mi takie rzeczy ze szok... Nie wiem nawet jak dotrzec do tej osoby co jej sprzedałem zeby moc zrobic chociaz kopie umowy kupna-sprzedazy gdyz moja zostala w tej budce z ubezpieczeniami...

Nie wiem co dalej poczac - bo kwota strasznie wysoka do zaplaty a tymbardziej to nie moja szkoda... Zebym chociaz mogl jakos dorwac dane od tego co mu sprzedalem to moze za jakąś oplata przeslal by mi choc ksero umowy, choc nie wiem czy to bedzie mozliwe bo podobno gosciu kiedys zatakowal kogos z nozem w rece i teraz siedzi...

Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 26, 2011 12:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mikimisz 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 61
Skąd: inąd

Rover 25

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 12:39   

Chcesz powiedzieć, że zostawiłeś swój oryginał umowy k-s w budce? Nie masz nawet ksera?
Zgłosiłeś sprzedaż auta?
 
 
Deeptrip 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Sie 26, 2011 17:23   

zgłaszałeś sprzedaż w WK i ubezpieczycielowi?
oddałeś oryginał umowy komuś w budzie????
:shock:
problemy na własne życzenie

jak zgłaszałeś w Wydziale Komunikacji to spróbuj się tam uśmiechnąć do Pani to może da ci kopię umowy.... jak jakaś młoda to może będzie chciała rozmawiać a jak stara to bez koperty nie da rady ;)
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Sie 27, 2011 19:40   

Zapewne oni narzucają opłatę za kolejne OC. Czyli informacja o sprzedaży nie dotarła do Allianzu. Zadzwoń do nich bez zastanowienia, i zapytaj się co masz zrobić. Zapewne poproszą Cię o potwierdzenie poinformowania o sprzedaży, i tu się sprawa rypie :( jednym zdaniem jesteś w czarnej ...
 
 
fusss 



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Sob Sie 27, 2011 23:56   

no i chyba jestem w czarnej ... :( czyli nic nie uda sie uzyskac... Moze chociaz jakos ta kwote mozna rozbic albo zmniejszyc... W koncu dali tylko tydzien na zaplacenie, moze jakos sie odwolywac albo cos, no nie wiem co juz poczac... :(
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 00:02   

Słuchaj udaj się do tej budki i zapytaj się może mają umowę kupna sprzedaży. Zadzwoń do allianz czy mają zarejestrowaną sprzedaż jak nie to idź do wydziału kompunikacji o kserokopie umowy. Przedstaw allianzowi. Myślę że prośba o rozbicie na raty będzie akceptowalna.
Jak coś napisz jeszcze w poniedziałek co i jak wyszło będziemy myśleć ;)
 
 
fusss 



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:18   

W wydziale komunikacji wydaja mi ta kserokopie bez gadania??
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 11:13   

Zapytaj, to się dowiesz. Powinieneś otrzymać to bez problemów, ewentualnie będziesz musiał pokryć koszt wykonania odbitki. Ciesz się, że ten koleś który kupił od Ciebie auto nikogo nie przejechał ani nie uczynił kaleką. Wtedy miałbyś dopiero przeboje.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
leporello 



Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 12:09   

machi12 dobrze Ci radzi. W sumie to zawaliłeś strasznie z tym, że nie zrobiłeś nawet ksera umowy kupna-sprzedaży. Takie dokumenty trzeba przechowywać, bo nigdy nie wiadomo na 100% komu sprzedajesz samochód i jakie nieprzyjemności mogą Cię czekać w przyszłości. Myślę, że w wydziale komunikacji trzeba będzie komuś posmarować...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Wypadek drogowy, sprawa sadowa brak wyroku...
maniaq Prawo i ubezpieczenia 16 Pią Sty 10, 2014 21:34
soviet100
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
sir.Dariusz Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 23, 2008 12:56
maciej
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
magnat43 Prawo i ubezpieczenia 11 Sro Paź 17, 2007 13:35
Eddek
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Ostry Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Wrz 26, 2009 00:27
Joa
Brak nowych postów Ubezpieczenie
adinek221 Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Maj 25, 2013 01:14
han2



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink