Forum Klubu ROVERki.pl :: [25 iDT] problem z rozrusznikiem i temp silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[25 iDT] problem z rozrusznikiem i temp silnika
Autor Wiadomość
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:54   [25 iDT] problem z rozrusznikiem i temp silnika
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam

z góry przepraszam za esej :)

mam kolejny problem ze swoim roverkiem :( Ostatnio nie mogę przejechać 500km bez przygoy. Zaczeło się od padniętego sprzęgła, potem ktoś mi przestawił błotnik na parkingu, potem poluzowała mi się obejma i uciekł płyn chłodniczy, następnie zaliczona dziura skuktująca prostowaniem jednej felgi druga do kosza a dzisiaj co się stało to mnie rozwaliło :(

Po przejechaniu około 20km poza miastem, wjechałem do miasta i patrzę temp silnika 80% po kolejnych 15skundach szukania miejsca do zaparkowania, czerwone pole.

Zatrzymuje się, aby sprawdzić czy znowu obejma nie puściła, ale płyn ok. To nic , po chwili próbuje zapalić a on cisza. Nie będę się już tutaj rozpisywał, ale sprawdzałem masy, kabel wzbudzający na rozruszniku i uderzałem śrubokrętem w rozrusznik. Objawy pasujące do padających szczotek w rozruszniku. Po 15min walki odpalił. Jade dalej, temp w normie, po 3km właczam klime bo ciepło mi było od nerwów a temperatura skacze w 5sekund z normy na czerwone pole. Wyłaczam zaraz, to opadła. Wszystko podczas jazdy. Dalej zauważyłem że podczas jazdy większej jak 40km/h temp trzyma norme, poniżej raczej rośnie szybko. Np stając na światach temp w pare sekund na czerwone pole, ruszając po wbiciu 3jki już ok.
I ostatnie najciekawsze zjawisko to na postoju temp rośnie, po dodaniu gazu spada do normy. Co widać na załączonym filmie, od 2.30 z klimą, widać jak skacze temp od razu.
http://www.youtube.com/wa...etailpage#t=97s
Dla chętnych do obejrzenia od początku, ale nic ciekawego nie ma :)

Ręce mi opadają, w ciągu miesiąca to wszystko się wydarzyło. Ja już nawet nie denerwuje się że kolejne koszty, bo to nie ma sensu :( Najgorsze, że za 2tyg chciałem nim jechać do Chowacji na wakacje, co wydaje się w obecnej sytuacji szalonym pomysłem.

Proszę o jakieś miłe słowa :-) I rozwiązanie zagadki z temperaturą, bo co do rozrusznika to raczej wiadomo.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:43   

Ja bym obstawiał czujnik od wskaźnika lub pompę wody.
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:48   

Rozmawiałem przed chwilą ze swoim mechanikiem, to powiedział, że obstawia, że jest zawieszony termostat, np na wpół otwarty. I przy zwiększeniu obrotów poprostu pompa wody przepompowuje ją ze zwiększoną siłą, dlatego temperatura opada. Do sprawdzenia na żywo, bo wiadomo jak to można diagnozować przez telefon.

Po podgrzaniu silnika dostał też rozrusznik, dlatego też mógł się zawiesić od temperatury.

AdrianWWL, dziękuje za odpowiedź
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200 1.4 8V 99'] Problem z rozrusznikiem!
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Gru 31, 2007 16:15
piter34
Brak nowych postów [R25] Problem z rozrusznikiem/przekaźnikiem ?
Panama Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Paź 11, 2016 23:51
Panama
Brak nowych postów [r200]problem z rozrusznikiem
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 26, 2013 12:57
robsson78
Brak nowych postów [R200]Problem z rozrusznikiem
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lip 07, 2011 23:17
kepor
Brak nowych postów [R214] Problem z rozrusznikiem?
gienek15 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Wto Lis 26, 2013 20:46
princo12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink