:: [R200] co to za przewód i do czego służy ?
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
GarageTechniczny FAQSearchFAQRegisterLog in





Previous topic «» Next topic
[R200] co to za przewod i do czego sluzy ?
Author Message
zielun






Posted:    [R200] co to za przewód i do czego służy ? [ !!! ]
: Si : benzyna : 1.4 16v : 1999

witam, ostatnio sprawdzałem płyn pod maska i zauważyłem że mam jakiś luźny przewód który nie jest nigdzie podłączony... idąc po kablu doszedłem do małej czarnej skrzyneczki pod szybą , z której to znowu inny przewód szedł na wtryski. patrząc po zagięciach przewód ten pasował by do tej szkrzynki obok akumulatora (od razu na prawo) bo tam jest też dziubek z dziurką w środku . podejrzewam że to komputer. teraz pytanie po co jest te połączenie skoro samochód jeździł i zatykajac ten przewód przy odpalonym czuc jakby on zasysał ... ogarnia ktoś to ?
 
 
SPAMU¦






Posted:    Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pipens






Posted:     [ !!! ]

wydaje mi się że bedzie lepiej jak zrobisz zdjęcia i wkleisz na forum :)
 
 
Bialy90





Rover 200

Posted:     [ !!! ]

hmmm moim zdaniem to przewód podciśnienia :) i powinien on być wetknięty właśnie w ta czarną skrzyneczkę pod szybą i w komputer:)
 
 
zielun






Posted:     [ !!! ]

a tak w ogóle to do czego on służy ?co on steruje i czemu z kompa bo na zdjetym jeździł też
 
 
Bialy90





Rover 200

Posted:     [ !!! ]

wiesz co z tego co mi wiadomo to on jest po to wpiety w komputer ze w komputerze jest czujnik który mierzy ciśnienie dolotowe czy cos takiego :) no i wiadomo jak komp to steruje wszystkim tam :) wiecej nie powiem bo aż tak się w to nie zgłębiałem :)
 
 
ADI-mistrzu





Rover 45

Posted:     [ !!! ]

[url=http://obrazki.elektroda.net/94_1291136879.jpg][img]http://obrazki.elektroda.net/94_1291136879_thumb.jpg[/img][/url]
Chodzi Ci o przewód podpisany jako "wężyki podciśnienia" ?
 
 
zielun






Posted:     [ !!! ]

no dokładnie ten wężyk :mrgreen:
 
 
ADI-mistrzu





Rover 45

Posted:     [ !!! ]

Wężyk ten musi być podpięty, służy do pomiaru podciśnienia w kolektorze dolotowych co wpływa na ustalanie mieszanki paliwowej.

Jak podepniesz to silnik powinien równiej pracować i trochę lepiej jeździć.

Pozdrawiam
 
 
zielun






Posted:     [ !!! ]

tak tez zrobiłem , byc może troche lepiej wyjde na spalaniu bo było ok 9,5 l /100 km w mieście przy normalnej jeździe . dzięki za pomoc
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Printable versionPrintable version


Jump to:  


  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink