Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Problem z odpalaniem/elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Problem z odpalaniem/elektryką
Autor Wiadomość
albanzg 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: UK



  Wysłany: Sro Sie 31, 2011 15:44   [R400] Problem z odpalaniem/elektryką
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1999

Witam serdecznie, przeczytałem dziesiatki tematow dotyczacych prbolemow z odpalaniem Rever'ow, ale moj wydaje sie odmienny.

Problem pojawil sie w zeszlym roku, po dluzszym okresie jak auto stalo mialem problem z odpalaniem. Wiec jak stac sie powinno, okiem laika obadalem temat i stwierdzilem, ze ot potrzbny mu nowy akumulator.

Po wymianie akumulatora ku mojemu szczesciu bakal za kazdym razem, ze az milo. Ale po jakims czasie problemy znow wystapily. Pojechalem na warsztat, gdzie po zbadaniu akumulatora okazalo sie, ze napiecie itp wszystko jest jak byc powinno. Nie istotny tu jest fakt, czy jest cieplo, czy zimno. Po prostu po okresie dluzszego nieuzytkowania auto odmawia posluszenstwa, rozrusznik tylko pstryka i kontrolki gasna, lub kreci kilka razy i dopiero pstryka i kontrolki przygasaja.

Co moge dodac.. hmmm Nie wiem czy to istotne, bo pojecia o mechanice zbyt szczegolnei nie mam, ale rozrosznik przy odpalaniu strasznie zgrzyta. Malo tego ostatnio mimo ciaglej eksploatacji w cieply dzien wybralem sie do miasta i po 30min postoju krecil ladne kilka razy zanim zdecydowal sie odpalic. Dzisiaj znow nie odpalil, wiec sturlalem sie z gorki i zabakal (pasek jeszcze troche i tego nie wytrzyma) po powrocie do domu przekrecilem na zaplon i babralem troche czujnikiem domknietych drzwi i im dluzj sie bawilem tym gorzej odpalal.

Zarowka z bagaznika wyjeta, zgarek zdemontowany, swiatlo od otwartych drzwi zawsze na OFF ;]

Na moje oko wyglada na to jakby cos robilo zwarcie, cos pobieralo prad, albo ten prad sam z siebie gdzies po prostu spieprza. Ja juz nie mam sil na tego dezela... ;| :evil:

Z gory dzieki za wszelkie informacje, propozycje co moze zle funkcjonowac albo czemu sie przygladnac.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 31, 2011 15:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 18:56   

Jak mowisz wykluczyles juz czy cieplo czy zimno a czy moze jest jakies powiazanie z deszczem, np ze problemy wystepuja po duzych opadach??

A ja bym na poczatek zerknal przy przekaznikach, bezpiecznikach, a moze po prostu na klemach nie styka
 
 
 
albanzg 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: UK



Wysłany: Sro Sie 31, 2011 19:34   

hmm... przed chwila poszedlem zerknac pod maske, bo od jakiegos czasu tam nie zagladalem z powodu braku nowych pomyslow. Dzis zauwazylem, ze wszystko kolo akumulatora jest "zarzygane", dodam, ze do akumulatora, ktory wymienialem niespelna rok temu dolewalem z 4 miesiace temu wody, i mozliwe ze dolalem jej za duzo (podstawowy typ akumulatora, a nie jakies tam bezobslugowe luksusy).

Pasowaloby postawic, ze winnym temu wszystkiemu jest akumulator, ale wtedy sprawdzanie go okazaloby jego wady- a tak nei jest.

Nie wiem co robic, bo jak jeszcze kilka razy rusze go "na pych", to podejrzewam, ze pozegnam sie z rozrzadem i nie tylko- juz od tego ruszania glosniej klepie, cyka i chodzi.

Jedynym wyjsciem aby poradzic sobie z tym gownem w zeszlym roku to bylo sciaganie klemy minusowej... ale to nie jest zadne satysfakcjonujace rozwiazanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] dziwny problem z elektryką
mielony22 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Mar 09, 2011 18:42
Alexi
Brak nowych postów [R400] Problem z odpalaniem
przemokk2264 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Sty 09, 2011 22:18
bizon
Brak nowych postów [R400 1.6 SI 98'] problem z odpalaniem
szymon1805 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Maj 20, 2009 17:57
DANTE79R
Brak nowych postów [R400] Problem z odpalaniem
tacian Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Lut 10, 2008 11:43
Wazzabii
Brak nowych postów [R400] Problem z odpalaniem
maciejliwak Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Gru 01, 2010 17:53
maciejliwak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink