Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] nie gasnie podswietlenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] nie gasnie podswietlenie
Autor Wiadomość
krzysiek29 



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: zywiec



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 21:14   [R75] nie gasnie podswietlenie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich,może ktoś mi podpowiedzieć dlaczego po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie gaśnie wyświetlacz od kilometrów.Nie znalazłem nic na ten temat może już ktoś się z tym spotkał,POZDRAWIAM.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 16, 2011 21:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 09:15   

ściągnij klemy na kilka minut z akumulatora... ale pamietaj ze kluczyki ze stacyjki w kieszeni, drzwi otwarte i wszystko powyłączanie, moze to pomoze bo nie ktrórym pomaga kiedy IPK fiksuje :)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 23:03   

Zgadza się czasem pomaga, u mnie było to samo ale poprostu odłączałem wszystkie wtyczki od zegarów i ponownie podłączałem czyli też mały reset IPK, pomagało ,ale na krótko. Problem wyjaśnił się dopiero wtedy ,gdy akumulatoer rozładował się do tego stopnia ,że auto zgasło w trakcie jazdy.Naładowanie akumulatora rozwązało sprawę definitywnie od tego czasu mam spokój
_________________
rom
 
 
krzysiek29 



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: zywiec



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 08:48   

U mnie też pomogło odpięcie aku i wszystko jest ok.
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:01   

:ok: :grin:
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 11:41   

automechanik napisał/a:
akumulatoer rozładował się do tego stopnia ,że auto zgasło w trakcie jazdy

Auto zgaslo w trakcie jazdy, bo akumulator sie rozladowal? Co za glupoty opowiadasz! Nie ma takiej mozliwosci, by auto zgaslo w trakcie jazdy z powodu rozladowanego akumulatora, poniewaz wtedy pradu dostarcza alternator.
Wina lezy gdzies w ukladzie elektrycznym, nalezy sprawdzic alternator, pasek alternatora, regulator napiecia, przewody itd.
Moze to wina kierowcy, ktory zdusil silnik? :ok:
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Paź 20, 2011 10:31   

maziciel, mylisz się , oczywiście trzeba sprawdzić to o czym piszesz. Jednak jazda na światłach, włączenie ogrzewania szyby, wycieraczki, dmuchawa itd. w powiązaniu z krótkimi jazdami i częstymi rozruchami powoduje, że alternator nie jest w stanie utrzymac akumulatora w pełni naładowanego Stopniowo maleje jego napięcie.
KIedy spadnie poniżej 8V nie uruchomisz silnika. W roverze moze być tak że nie odpali przy napięciu poniżej 10V.
Sytuacja o której pisałem zdarzyła się na skrzyżowaniu, czyli wtedy gdy silnik miał pracować na wolnych obrotach. Spróbój odłączyć akumulator w czasie pracy na wolnych obrotach silnik zgaśnie niestety. Nic mu nie pomoże prąd z alternatora.
Dodatkowo niskie napięcie akumulatora skutkuje błędami generowanymi przez wszystkie sterowniki.

Odpalałem kiedyś auto z zupełnie rozładowanym akumulatorem na kable rozruchowe.
Auto odpaliło ale po odłączeniu kabli gasło, po odpaleniu nie reagowało na gaz i silnik nie pracował prawidłowo. Dopiero kilku minutowa praca silnika dawcy prądu i biorcy spowodowała że akumulator podładował się do tego stopnia że sterownik silnika odzyskał "rozum "i zaczął pracować samodzielnie.
To by było wszystko na temat głupot. :/
_________________
rom
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 20, 2011 11:14   

Czyzby instalacja "nie wyrabiala" w takim naszpikowanym elektronika aucie? Lipa.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 09:53   

Wszystko jest w porządku kiedy akumulator jest nowy i ma pełną pojemność i prąd rozruchowy.
W autach jeszcze bardziej naszpikowanych elektroniką i różnego rodzaju gadżetami, dodatkowo jeszcze z systemem star-stop stosuje się alternatory o wyżśzej sprawności i mocy, jak również akumulatory przystosowane do częstych wyładowań dużym prądem rozruchowym(system startstop)

[ Dodano: Pią Paź 21, 2011 09:53 ]
Dodam jeszcze, że w tych autach to właśnie sterownik reguluje wydajność alternatora poprzez zmiany napięcia prądu wzbudzenia.
_________________
rom
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 11:02   

automechanik napisał/a:
Wszystko jest w porządku kiedy akumulator jest nowy i ma pełną pojemność i prąd rozruchowy.
W autach jeszcze bardziej naszpikowanych elektroniką i różnego rodzaju gadżetami, dodatkowo jeszcze z systemem star-stop stosuje się alternatory o wyżśzej sprawności i mocy, jak również akumulatory przystosowane do częstych wyładowań dużym prądem rozruchowym(system startstop)

[ Dodano: Pią Paź 21, 2011 09:53 ]
Dodam jeszcze, że w tych autach to właśnie sterownik reguluje wydajność alternatora poprzez zmiany napięcia prądu wzbudzenia.

Bylem pewny, ze w Roverze 75 tez tak jest i nie widzialem mozliwosci, zeby alternator nie wyrabial z dostarczaniem pradu.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:46   

dziwą mnie możliwiść nie wyrabiania alternatora, ja na codzien jeżdze na małych odległoścach ze nawet silnik nie zdązy sie nagrzać, wiec nie ma mowy u mnie o tym zeby sie akumulator naładowałtka jak trzeba, ale nie miałem zadnych problemów zeby alternator nie wyrabial, albo zeby akumlator juz nie pierwszej świeżości mi padł w szczególności ze jeszcze mam zainstalowany wzmacniacz 600W i jedynie co zauwazam przy duzym uderzeniu basu to lekkie przygasanie świateł, ale mysle ze zamontuje kondenastor i to przygasanie światłe przejdzie do historii....
ale faktem jest ze tak jak opisuje automechanik, moze nie wyrabić juz alternator z powodu jego zużycia, warto sprawdzić jakie podaje napięcie ( mógł tak jak automechanik opisuje pasć regultor napicia), moze być za niskie co powoduje takie a nie inne efakty,
moim zdaniem alternator i tak jest przewymiaroany bo nie kazdy ma full wypas wyposazenie takie jak dodatkowy orginalny zesta car audio czy navi itp.
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 23:02   

maziciel napisał/a:
Czyzby instalacja "nie wyrabiala" w takim naszpikowanym elektronika aucie? Lipa.

.
21matys napisał/a:
dziwą mnie możliwiść nie wyrabiania alternatora
i słusznie, bo te wywody nie dotyczą R75. W r75 , BCU ma funkcję oszczędzania energi w krytycznych sytuacjach i po wykryciu niedoładowania baterii lub spadku w niej napiecia , automatycznie wyłącza kolejno rózne prądożerne odbiorniki dla zapewnienia odpowiedniego napięcia w instalacji i pracy sterowników (silnika).Po doładowaniu baterii przez alternator, odbiorniki są ponownie włączane.

[ Dodano: Pią Paź 21, 2011 23:02 ]
automechanik napisał/a:
Spróbój odłączyć akumulator w czasie pracy na wolnych obrotach silnik zgaśnie niestety.
nie wolno tego robić.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Paź 22, 2011 18:54   

Oczywiście ,że nie wolno, chciałem tylko uświadomić jak ważny jest stan akumulatora.
Nadal jednak twierdzę, że akumulator może się rozładować generująć różnego rodzaju błędy odczytu czujników i działania sterowników i nie pomogą tu systemy oszczędzania energii, jeśli alternator nie ma dość czasu by podładować akumulator.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podświetlenie ???
deko77 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Kwi 16, 2009 20:54
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Podświetlenie zapalniczki
Dziadek Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Cze 05, 2012 11:05
Alex_Tom
Brak nowych postów [R75] Podświetlenie licznika km.
Tomek0019 Rover serii 75, MG ZT 18 Sob Maj 12, 2007 19:30
Tomek0019
Brak nowych postów [R75] podświetlenie drzwi
alpacino Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Lut 26, 2016 19:51
alpacino
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
alpacino Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Paź 09, 2014 06:27
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink