Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 2004;MG ZR 2005] Proszę o opinię.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 2004;MG ZR 2005] Proszę o opinię.
Autor Wiadomość
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 08:49   [MG ZS 2004;MG ZR 2005] Proszę o opinię.

Witam.
Co myślicie o tych autach? Może ktoś je oglądał?

http://otomoto.pl/rover-45-C22114662.html

http://otomoto.pl/mg-zr-C22123639.html

Obydwa są przystępne cenowo. Jednak obawiam się trochę o ich silniki bo to ponoć awaryjna konstrukcja.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 12, 2011 08:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 10:38   

Wydawalo mi sie ze pisales ze chcesz deisla >? czyzby koncepcja sie zmienila ? teraz pokazujesz ZR-a 160 i ZS-a 180 O_o

O ZS-a dzownilem porozmawiac, ale gosc sie platal w zeznaniach, auto dostalo w przod - oczywiscie lekko- jezdzi pol roku na belgijskich blachach, bo policja nie zatrzymuje i z fotoradaru nie przyjdzie, ma komputer od ZT, ktory mozna wsadzic, chyba mysli, ze ktos uwierzy bo pisze 193 KM :D Rozrzad robiony, pytam co gdzie i jakie paski czesci, on nie wie kolega robil , on nie pamieta.

generalnie - "auto jak subaru" LOL :D Mialem sie przejechac z ciekawosci , ale kupilem inny egzemplarz :)

Nie licz ze ZS bedzie rownie tani w utzrymaniu co zdrowy diesel ! mi ze wsi do roboty, czyli nei po wawie pali kolo 10 - mowie w miescie, bo to "prawie jak w miescie" po trasie jak emeryt wzial 7,6... ale to pozakupowe turlanie przed pozakupowym ABC< drugi raz sie pewnie nie powtorzy ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:41   

Kobi84 napisał/a:
Jednak obawiam się trochę o ich silniki bo to ponoć awaryjna konstrukcja.
no ja o vvc z gazem bym się też obawiał, co do 2.5 v6 nie zauważyłem żeby właściciele narzekali za dużo na forum :wink:
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 17:02   

ten niebieski 193KM w zyciu nie miał i mieć nie będzie, komputer od ZT190 nie pasuje do przedliftowego ZS - inne piny w kompie + immo. On puszczał bajke ze tam siedzi silnik od ZT190 ale to i tak nic nie zmienia. Więc jedna wielka ściema :) KV6 polecam, bardzo bardzo fajny motorek, do zs pasuje jak ulał, ekonomia z osiągami połączona bardzo fajnie.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 17:29   

Dzięki za wypowiedzi. Szukam Diesla, jednak te dwa auta mnie zainteresowały i chciałem się dowiedzieć czy warto o nich poważnie myśleć. Niestety bardzo ciężko jest mi trafić na auto które bym chciał, a jak się takie trafi to bardzo daleko. Dlatego pomyślałęm iż warto porozważać inne modele z innymi silnikami. Jednak upewniliście mnie, że lepiej pozostać przy poszukiwaniu wersji z dieslem.

zastanawiam się nad tym autem: http://otomoto.pl/rover-2...-C20916479.html

Niestety jest wystawione już trzeci raz, a właściciel nadal nie chce opuścić ceny.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 10:40   

Spalanie 4,4-5l hahaha optymista, po mieście do 6 może i zejdzie, w trasie możliwe poniżej ale 4,4 to już naprawdę trudno, silnik nie myty to plus :ok: , widać że autem jeździła młoda osoba(żółta naklejka: nie patrz w lusterka - potrzebujemy dawców), może poproś o jakieś rachunki za ten rozrząd itp oraz o więcej zdjęć z zewnątrz bo w sumie są tylko dwa - jak ostatnio auto miało 2 zdjęcia to jak je oglądałem to straszna padaka była... zderzak wydej mi się średnio spasowany, ale on w sumie wszystkie są tak spasowane - do obejrzenia i jeśli jest tak jak piszą to do zakupu :wink: .
 
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 13:22   

Niebieski ZS.... Znam , widziałem. Nie polecam. Tak w skrócie.
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 16:43   

bociannielot napisał/a:
Spalanie 4,4-5l hahaha optymista, po mieście do 6 może i zejdzie, w trasie możliwe poniżej ale 4,4 to już naprawdę trudno, silnik nie myty to plus :ok: , widać że autem jeździła młoda osoba(żółta naklejka: nie patrz w lusterka - potrzebujemy dawców), może poproś o jakieś rachunki za ten rozrząd itp oraz o więcej zdjęć z zewnątrz bo w sumie są tylko dwa - jak ostatnio auto miało 2 zdjęcia to jak je oglądałem to straszna padaka była... zderzak wydej mi się średnio spasowany, ale on w sumie wszystkie są tak spasowane - do obejrzenia i jeśli jest tak jak piszą to do zakupu :wink: .


Oglądałem na żywo i jechałem nawet. Wnętrze bez większych wad. Strasznie luźno chodzący lewarek zmiany biegów, komplet opon źimowych w dobrym stanie, opony letnie dwie mogą być a dwie to szrot, wszystko działa, podczas jazdy bardzo zamulony do 2tyś. obr. Poniżej trzeba mocno wciskać gaz by szedł, potem jest ok. Wiem że diesel tak ma bo sporo nimi jeżdze w pracy, ale ten ma wybitnie słaby dół. Pęknięta po lewej stronie szybka od zegarów na jakieś 5 cm. No i ten przód. Po jednej stronie pas przedni praktycznie dotyka górą do rantu błotnika (tam odstaje maska), a po drugiej ma do niej min. 5mm. Zdecydowanie miał przygodę. Właściciel twierdzi że z takim przodem kupili go trzy lata temu w komisie. Nie przeszkadzało im to więc nic nie robili. Ma hamulce tarczowe z przodu i z tyłu, ale tarcze mają już sporawe ranty więć długo nie pojeżdzą. Dlatego uważam że to zbyt wysoka cena jak na to auto. Za taką kwotę można kupić auto po lifcie. R-kiem jeździ kobieta po Wawie do pracy. Najkleja o dawcach jest ponieważ mąż to motocyklista.
I brakuje jeszcze zaczepów tylnego zderzaka przy uszczelce co sugeruje iż był zdejmowany i ktoś je pogubił - widać to na zdjęciach.
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 17:41   

MG ZS to padaka. Tylny zderzak odstaje. Radio pewnie na CD było, podkreślam było. Nie bede wiecej o nim pisał bo szkoda mi czasu na niego. Daj se siana z nim.
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 17:43   

Dzięki. Obydwa MG odpadają. ZS z powodu zbyt wielu kombinacji i niewiadomych, a ZR z powodu awaryjnego silnika.
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 17:47   

Kobi84 napisał/a:
Dzięki. Obydwa MG odpadają. ZS z powodu zbyt wielu kombinacji i niewiadomych, a ZR z powodu awaryjnego silnika.
VVC na gazie. Ble
 
 
tomagale 



Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 09:06   

Aż tak z tym gazem źle jest w ZR 1.8???
Ten pierwszy ZR ma gaz od 2005roku i do tej pory jeździ (podobno bezawaryjnie).
Dzwoniłem do właścicielki. Samochód z wieloma zarysowaniami, cena jest już 9tys (to model 2003, a nie 2005 jak w tym ogłoszeniu. W 2005 sprowadzony).
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 10:38   

tomagale napisał/a:
Aż tak z tym gazem źle jest w ZR 1.8???
no może nie do końca z samym gazem, co po prostu sam silnik jest trudny do wyrwania w dobrym stanie - a tym bardziej zagazowany, jak już wiesz K-seria podatna na awarie uszczelki jest, a szczególnie wyżyłowany VVC... zresztą nawet cena za tego ZR160 jakaś taka podejrzanie niska :wink:
 
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 22:41   

Gaz to ja mam w kuchni, a nie w aucie. Chyba że mówimy pod nogą, to tak. Tam mam gas :smile:
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 00:01   

damianz11 napisał/a:
Gaz to ja mam w kuchni, a nie w aucie. Chyba że mówimy pod nogą, to tak. Tam mam gas :smile:


To jest twoja opinia, niewiele wnoszaca do tematu O_o

Prawda jest, ze te silniki nie moga byc przegrzane - spalanie gazu czesto przy niedokladnym ustawieniu mieszanki wiaze sie z wyzsza temperatura spalania. Czyli mniej zdrowe dla silnika, ALE wszystko kwestia kto i co zalozyl i jak to uzytkowal ;) Gaz gazowi nie rowny O_o ci co montuja bylejaki gaz do trupow to pozniej narzekaja :D

Sam mam jedno auto na gazie w rodzinie i jezdzi od 2003 bez wiekszych porblemow, ostatnio pojawily sie problemy z regulacja, ale to juz problem z brakiem odpowiednich warsztatow z wykwalifikowanymi mechanikami. :bezradny:



aha, cena za niska za wysoka ... jak za niska, to podejrzane, jak za wysoka to zglupial bo mu nikt tyle nie da... a wszystko to bez ogladania auta :D LOL troche powsciagliwosci w ocenie POPRZEZ forum by sie przydalo IMHO.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 11:37   

maniaq, 8900 za auto z 2003 to wg Ciebie nie jest podejrzana cena? :wink: fakt może odzwierciedla stan faktyczny auta, ale tym bardziej nie wiem czy bym go polecił wtedy :lol: .
maniaq napisał/a:
jak za wysoka to zglupial bo mu nikt tyle nie da...

A to inna sprawa że u nas w kraju nie idą zadbane egzemplarze w dobrej cenie, bo każdy woli kupić tańszego szrota :lol: . Wystarczy popatrzeć na to za ile swojego wystawił Ciufa, fakt że ma go porobionego, ale jak jest ZR 160 igła to i cena jest lepsza jednak.
damianz11 napisał/a:
Gaz to ja mam w kuchni, a nie w aucie.
Jak byś był taki do przodu to byś już gazu w kuchni nie miał, bo lepsza jest indukcja :cool: . Za to ja mam gaz w aucie i śmieje się tankując z takich jak Ty, bo za to co zaoszczędze w tygodniu dwie dobre flaszki kupię :wink: .
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 12:15   

to ja nie powiem , za ile swojego ZS-a !! !! kupilem , da sie ? da ! , tylko trzeba poszukac, podzwonic i trafic ... w sumie zoltego kupilem na wariata w pare dni- nalatane jakies 40k km w 1,5 roku kupiony b drogo w stosunku do Aledrogo... a ZS-a no moze 2 tyg poszukiwan kupiony smiesznie tanio i co >? oba jezdza ;) oby jak najdluzej :D

NIE WIERZYLEM - ze kupie ZS-a niebitego, z takim przebiegeim i stanem. Kupujac go zakladalem, ze moze nawet trzeba bedzie silnik wymieniac, a i tak bylbym zadowolony :) wiec nie generalizujmy, tak jak z gazem ;) Zrobilem pozakupowe ABC, filtry + olej, kable + swiece i jest ok, jeszcze nie chodzi idealnie rowno, ale nie boje sie, ze sie wysra za 2 dni. Wszystko oryginalne w tym aucie, od dywnaikow, po dojazdowke z kluczami i podnosnikiem nigdy nie uzywanym :)

Myslalem o gazowaniu ZS-a, ale narazie ani funduszy, ani potrzeby, nalatalem ZS-em jakies 1,5 k km narazie i spalanie w 10 L , to jest IMHO bdb wynik - jak na jazde po okolicy stolicy :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 14:17   

maniaq, pochwal się :mrgreen: no nie to tylko chwalić że się trafiło, nie mniej 2,5 v6 będzie o niebo trwalsze od 1.8 vvc, poza tym jak sam stwierdziłeś w tej cenie od razu brałeś pod uwagę ew. naprawy więc w przypadku tego ZR160 też by trza taką poprawkę wziąć :wink:
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:18   

chwalilem sie w powitaniach i garazu ;)

A to ze zakladalem, wynikalo z czarnowidztwa, szykoania sie nawet na najgorsze :) jak sie okazalo najgorsze nie nadeszlo i silnik ma sie calkiem dobrze ;)

Wiec z gory zakladac nie widzac auta, ze bedzie fuj i zle, to szkoda czasu na jakiekolwiek ogladanie.

A co do trwalosci i usterkowosci ok - ale tylko nigdy nie wiesz co sie dzialo wczesniej z autem i kto co w nim robil... a jak palowane i zaniedbane to 2,5 bedzie drozsze w naprawie, wymianie itp.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 03, 2012 13:30   

Markzo napisał/a:
ten niebieski 193KM w zyciu nie miał i mieć nie będzie, komputer od ZT190 nie pasuje do przedliftowego ZS - inne piny w kompie + immo. On puszczał bajke ze tam siedzi silnik od ZT190 ale to i tak nic nie zmienia. Więc jedna wielka ściema :) KV6 polecam, bardzo bardzo fajny motorek, do zs pasuje jak ulał, ekonomia z osiągami połączona bardzo fajnie.

ZT190 nie są inne wałki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZS 2005 Proszę o opinie
luka88-77 Chcę kupić ROVERka 5 Sob Wrz 15, 2012 10:53
Gonia
Brak nowych postów [R45 2005] Proszę o opinię
Pawelgt Chcę kupić ROVERka 3 Pon Kwi 29, 2019 14:06
iktorn73
Brak nowych postów MG ZS 2.0 iTD V8 2005 - proszę o opinię
kret99 Chcę kupić ROVERka 14 Pią Sie 15, 2014 01:59
wlodek
Brak nowych postów MG ZS iDT 2004 prosze o opinie
Gość Chcę kupić ROVERka 18 Pon Mar 11, 2013 17:56
marcin316
Brak nowych postów [MG ZR 2004 2.0 TDI] Proszę o opinię
bakos93 Chcę kupić ROVERka 12 Sob Kwi 05, 2014 22:05
pelson91



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink