Forum Klubu ROVERki.pl :: (Rover 75) kobieta prosi o poradę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
(Rover 75) kobieta prosi o poradę
Autor Wiadomość
sunflower 



Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 19:51   (Rover 75) kobieta prosi o poradę

Witam wszystkich :wink: mam pytanko odnośnie Rovera 75, planuję kupno tego pięknego autka, jedno już oglądałam, ale mam pewne wątpliwości, ktore mam nadzieję pomożecie mi rozwikłać. Mianowicie zastanawia mnie jedno- ruszam na jedynce, samochód nie reaguje szybko, wolno się zbiera- pan sprzedający twierdzi, że wszystkie Rovery tak mają... co prawda później już na trójce widać, że się rozkręca i czuć moc. Na luzie, gdy dodaje gazu silnik wolno wchodzi na obroty Czy faktycznie ten model tak ma?
Druga sprawa, która mnie nurtuje- świeci się kontrolka poduszki powietrznej, sprzedający twierdzi, że ona tak będzie świecić, bo jest problem z kostką... czy każdy model ma taki błąd?
Ogólnie jestem sklonna kupic ten egzemplarz, bo jest bardzo zadbany, ale nie wiem praktycznie nic na temat Rovera 75, może podsuniecie mi jakieś wskazówki, ktore przydadzą się przy kupnie?
Jeżeli był już taki temat lub pokrewne to z góry przepraszam, ale potrzebuję dość szybkiej odpowiedzi.
Pozdrawiam :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 13, 2011 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:11   

1. Może być to czujnik faktycznie albo był uderzony i błąd był nie wykasowany.
2. Jaki silnik ?
3. Nie ma pojecia, że idzie lepiej na trójce, a na jedynce słabiej. Ma isc tak samo. Może isc gorzej na piatce od wiekszych oporow.
4. Rovery się nie dławią.
5. Masz zdjecia auta ?


6.Porównaj do innych Roverów 75
7. Zobacz kilka a nie jeden.
8. NIE NAPALAJ SIE !! !
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:42   

Kolega damianz11, dobrze pisze, nie należy się napalać, ponieważ zanim ja kupiłem roverka 75 to oglądałem 6 w ciągu niecałych 2 miesięcy, które miałem upatrzone i okazało się, że 4 z nich były uderzone, jeden nie był w rewelacyjnym stanie, chodzi o silnik V6 2.5 litra, strasznie zamulał i chodził nie równo, w ogóle środek bardzo zniszczony itp., w piątym miał bogate wyposażenie ale nic nie działało i tapicerka była przecięta przez całe auto, może składany z dwóch nie wiem, a szóstemu nie mogłem nic zarzucić, ale był drogi i bardzo ubogie wyposażenie.
Aż tu nagle, trafił się R75 blisko mnie, pojechałem, oglądnąłem, zlicytowałem cenę do satysfakcjonującej i kupiłem, bo okazało się, że wszystko dobrze działa i ogólnie jest ok, sprzedający nic nie próbował ukryć, troszkę jest do poprawek kosmetycznych, ale to wszystko powoli się zrobi ;] mam nadzieję, że będzie jeździł długo i bezawaryjnie :P

Prześledź ten temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

Jeśli chodzi o czujnik poduszek, w Zamościu także sprzedający mówił mi, że coś jest z czujnikiem pod fotelem, trzeba jechać na diagnostykę i wykasować, a jak zmierzyłem go najprostszym miernikiem lakieru, to było tyle szpachli z boku, że miernik nie chciał się przyczepić, a koło wlewu paliwa pękał lakier i widać było szpachlę :P

Podaj jaki silnik czy diesel czy benzyna, wtedy będzie można więcej powiedzieć o tym jak powinien się zachowywać.

Troszkę się rozpisałem :P
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:53   

Napewno pomoże :ok:
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:54   

Jak już wspomniał javascript:em('damianz11,%20') napisz jaki silnik ma to auto. ;)
W moim 2.0V6 da sie zauważyć to o czym piszesz:
- silnik ma moc ale zbiera się bardzo "dostojnie", co pozwala jeździć całkowicie limuzynowo a zupełnie nie sportowo
- kontrolka poduszki zaświeca się co jakiś czas (pół roku, rok itp.) wówczas pomaga spray do kontaktów elektrycznych psiknięty do kostek pod fotelami -możesz zaproponować sprzedającemu żeby to zrobił przed sprzedażą -jeśli poduszki i napinacze pasów są OK kontrolka powinna zgasnąć
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:03   

Znam sytuacje kontrolki Air Bag-u w R75, ale zadko. W R45 to mi bardzo dobrze znany problem jak ktoś nogą szarpnie to świeci. Miałem przez 2lata R75 1.8T i tam nic się nie świeciło i dodam że 2.0 V6 znajomego zjadałem :cool:

Możesz pojechać na stację diagnostyczną i niech sprawdzają go dokładnie. Tylko nie że właściciel Ci go zabierze do swojego mechanika. Dużo pisania na ten temat. Jak chcesz dużo wiedziec i dokladnie, napisz i ja się zbiore w sobie i napisze od A do Z.
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 03:52   

Podstawa to się nie napalać na jeden samochód, obejrzeć kilka.
Najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto jeździł Rover-kiem i wie gdzie spojrzeć i co dotknąć.
Nie podałaś co to za silnik w nim siedzi.

Mozna ruszyć szybko tym samochodem i nic się nie dławi, ale największego kopa dostaje na II biegu po przekroczeniu 3000 obrotów.

Kontrolka poduszki w moim się nie paliła, ale po zmianie odległości fotela zaświeciła się.
Walczyłem z tym dosyć długo i w końcu wyciąłem wtyczki, zlutowałem wszystko do kupy i było ok, teraz znowu się zapaliła.
I nie mam pomysłów na tę dolegliwość.

W omawianym też tak może być że po prostu nie ma styku pod fotelem.
 
 
sunflower 



Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 09:44   

dzieki za wszystkie odpowiedzi :smile: silnik 2.0 V6 benzyna, niestety zdjęć nie mam,bo już aukcja wygasła. Generalnie mocno się nie napaliłam na ten egzemplarz, szukam dalej może znajdzie się coś ciekawego :smile: widzę, że większość aut ma problemy z kontrolką poduszki, bo i moja obecna Vactra też tak ma...
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 10:33   

sunflower napisał/a:
widzę, że większość aut ma problemy z kontrolką poduszki

nie, moją V-ka tak nie ma :razz: Nie miał tak też poprzedni Rover i ja osobiście nie kupił bym auta w którym świeci się kontrolka poduszki... nie mniej może to faktycznie być problem na stykach w kostce - ta nieszczęsna elektronika już taka jest niestety
 
 
 
sunflower 



Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 12:42   

akurat u mnie w Vektrze zapalila się jak przesunęłam fotel pasażera, błąd wykasowałam komputerowo u elektryka... wiem, nie kupie takiego auta bo wydawalo mi się to mocno podejrzane...
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 12:55   

bociannielot napisał/a:
ja osobiście nie kupił bym auta w którym świeci się kontrolka poduszki...

ja też nie ale trzeba pamiętać, że podłączają je do innych lampek by jednak gasła :wink:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 14:26   

szoso, masz niestety rację :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów kobieta szuka rovera :)
kaska2912 Chcę kupić ROVERka 15 Pon Maj 03, 2010 22:23
Tomek1212
Brak nowych postów Rover 220 2.0T -Prosze o porade!
pammat Chcę kupić ROVERka 12 Pią Lut 11, 2011 09:18
dobryziom
Brak nowych postów Rover 200 prośba o poradę
Luq Chcę kupić ROVERka 2 Nie Lut 06, 2011 12:57
imejdz
Brak nowych postów proszę o poradę.. rover 75 2.0
jacob__w Chcę kupić ROVERka 15 Sro Lis 10, 2010 22:32
jacob__w



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink