Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover Streetwise] Nie działa immo.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover Streetwise] Nie działa immo.
Autor Wiadomość
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 20:28   [Rover Streetwise] Nie działa immo.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Witam. Wróciłem z pracy, zaparkowałem samochód, zgasiłem. Wychodząc jak zawsze zamknąłem centralny z pilota. Zawsze było słychać zamki i zamrugał trzy razy kierunkami. Dzisiaj tylko piknął, mrugnął raz i tyle. Coś mi ni grało. Nie mogłem juz otworzyć centralnego z pilota. Otworzyłem z klucza tylko drzwi kierowcy. Reszta pozostała zamknięta. Przy próbie odpalenia, gdy włczam zapłon, zapala się lampka w kabinie(Nie zapala się przy otwarciu drzwi) słychać jedno piknięcie, zaczynają powoli mrugać awaryjne, i szybko miga lampka immo. Jak przekręcam kluczyk do pozycji startu silnika gasną awaryjne i lampka w kabinie. Czy ktoś może mi pomóc? Na razie wiem tylko że jutro jade do pracy taryfą, i na pewno czeka mnie laweta do mechanika. Chyba że jest jakas nadzieja. Proszę o pomoc pilne.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 21:23   

może wiązka w tylnej klapie się poprzecierała i taki cyrk-sprawdź to
 
 
 
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 21:30   

Ciemno już w sumie było. Tak na szybko je sprawdziłem i gumy są całe. Powinienem je ściągnąć? Jak mam się za to zabrać?
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 21:37   

tak musisz tą gumę ściągnąć, podważ gumę i zobaczysz co i jak
teraz jak jest zimno to nie będzie łatwe
 
 
 
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 22:02   

sprawdziłem bezpieczniki, spalił się bezpiecznik pod maska numer 5 tj od alarmu i centralki. Chciałem go zmienić, i jak wsadziłem nowy to też się przepalił i zaczął wyć alarm. Musiałem odłączyć aku. Pojutrze na wolnym dopiero się zabiore za poszukiwania zwarcia. Są jeszcze jakieś możliwości odnośnie miejsca zwarcia prócz tej gumy od klapy?
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 22:38   

najpierw bym tam sprawdził, później można szukać gdzie indziej
 
 
 
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 23:59   

Już zrobione. Jednak miałeś kolego rację z tą klapą. Były tam cztery grube kabelki, i kilka cienkich. Te grube się dosłownie połamały, zielony, czarny, różowy i żółty. Na razie żeby jutro do roboty pojechac, poskręcałem je i zaszkotowałem. Auto pali. Nawet nie było większego problemu z centralnym i immo. Musiałem tylko wył alarm z zamka bo z pilota nie mogłem. A pilot po tym zaczął działać sam. Autko pali. W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 09:35   

Bashful napisał/a:
W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.


nie szukaj nowej wiązki idź do elektronicznego i kup takiej samej średnicy przewody
i polutuj je, przedłuż trochę przewody, , nawet nie musisz kupować z takiej samych kolorów, średnica żeby była zbliżona, a jak będą trochę dłuższe to mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia
zrobisz sam i kasę zaoszczędzisz :wink:
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 09:51   

Harry napisał/a:
Bashful napisał/a:
W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.


nie szukaj nowej wiązki idź do elektronicznego i kup takiej samej średnicy przewody
i polutuj je, przedłuż trochę przewody, , nawet nie musisz kupować z takiej samych kolorów, średnica żeby była zbliżona, a jak będą trochę dłuższe to mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia
zrobisz sam i kasę zaoszczędzisz :wink:


Podejrzewam ze w UK to z taka wiązką nie będzie miał najmniejszego problemu ;)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 00:47   

Nie ma problemu, po szrotach pełno tego. I to nawet nie bite. Po prostu jak przez HGF silnik się zatrze to nie naprawiają. Bo w cenie silnika i robocizny wychodzi nowy furex. Pojade na szrot, zobacze jak tam te kabelki wyglądają, a jak będzie cos nie tak to w elektronicznym kupie kabelki. Jak jest z demontarzem tego? W klapie na pewno sa podłączenia. A jak to wygląda już w kabinie?
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 02:19   

Bashful napisał/a:
Nie ma problemu, po szrotach pełno tego. I to nawet nie bite. Po prostu jak przez HGF silnik się zatrze to nie naprawiają. Bo w cenie silnika i robocizny wychodzi nowy furex. Pojade na szrot, zobacze jak tam te kabelki wyglądają, a jak będzie cos nie tak to w elektronicznym kupie kabelki. Jak jest z demontarzem tego? W klapie na pewno sa podłączenia. A jak to wygląda już w kabinie?


Jak zdemontujesz osłonę klapy to musisz odpiąć 3 wtyczki (dwie sa razem a 3 to od podgrzewania szyby). Zanim wyciągniesz przewody z klapy przywiąż do nich kawałek sznurka - później będzie łatwiej wciągnąć nowa wiązkę z powrotem ;) . W aucie więcej rozbierania niż bawienia się z kabelkami. Musisz zdemontować półkę z głośnikiem, tapicerkę bagażnika po prawej stronie, odpiąć ten plastikowy boczek i tam ukażą Ci się dwie wtyczki i obie prowadzą do klapy. Sprawa 3 z tej wiązki idzie jeszcze przewód na dodatkowe światło stop. Tam powinna ci wyjść kostka jak juz wyciągniesz wiązkę z klapy i z auta więć wystarczy ją odpiąć.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200] dioda immo nie świeci - immo działa
chripal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 14, 2011 20:56
chripal
Brak nowych postów [R Streetwise] Problem z immo
dczajeczka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Czw Kwi 01, 2021 07:53
dawidd
Brak nowych postów [R200] Immo, Alarm, zapłon nie działa.
machi12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Sty 11, 2012 23:32
machi12
Brak nowych postów [200vi '97] Czy pilot 17TN działa z pasywnym immo?
Techniczny faq - pomyłka?
ploomy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Sie 22, 2008 15:37
MiL999



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink