Forum Klubu ROVERki.pl :: Przyciemnianie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



  Wysłany: Czw Sty 19, 2012 21:17   Przyciemnianie szyb

Witam.

Piszę z takim tematem,chcę zaciemnić wszystkie szyby tylko,że nie w Roverze,ale to bez znaczenia raczej.Trochę już na ten temat zasięgam informacji i jeżeli możecie się ze mną nimi podzielić to będę wdzięczny.Chodzi min.o jakiego typu szyby,zalety,wady, i wszystko co z tym związane.

Dzięki.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 19, 2012 21:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 00:02   

ale to wszystko kwestia gustu... przepisy mowia jasno , kazda z tylu mozesz na beton zrobic, ale przednia i boczne przednie nie moga byc oklejone, tzn w TEORII moga, ale przepuszczalnosc musi byc 70%, czyli jak sa fabrycznie barwione to juz nic nie nakleisz :)

w praktyce, przyciemnialem szyby , bo sie auto tak nei grzalo w srodku, nikt nei zagladal , i mi sie tak bardziej podobalo, ale mialem najjasniejsza z mozliwych folii...

teraz w ZS jest seryjne przyciemnienie, ktore jest dla mnie za ciemne, bo np przy cofaniu b slabo widac... kwestia gustu i przyzwyczajenia...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 01:11   

zrób taki meges i po problemie :razz:
http://www.joemonster.org...ciemnienie_szyb
 
 
Lukasz_Konin 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 192
Skąd: Konin

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 06:07   

Z tyłu możesz mieć folię, ale z przodu nie.
Tak jak napisałmaniaq, z przodu musisz miec przepuszczalność 70%, ale jak trafisz na drogówkę, np, taką jak w TVN TURBO, to jak będą chcieli ci dowód zabrać to i tak zabiorą :)

Zależy też do jakiego samochodu, jeśli samochód ma swoją wartość, ja bym sobie zapodał wszystkie szyby " piecowo ". Koszt jest na pewno większy niż folia, ale wtedy nawet z przodu możesz mieć czarne jak smoła ;)

[ Dodano: Pią Sty 20, 2012 06:07 ]
frydrys napisał/a:
zrób taki meges i po problemie :razz:
http://www.joemonster.org...ciemnienie_szyb



NO to ktoś miał pomysł :D
_________________
Poprostu Brychu :)
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 10:29   

Czego to ruski nie wymyślą :grin:

I o to właśnie chodzi,jak napisał maniaq,to kwestia gustu,ale Łukasz powiedział to o czym ja zapomniałem...Te przyciemnianie piecowe to chodzi o zadymiane tak?Bo właśnie nad tym się zastanawiam,auto...chodzi o Chrayslera 300M.

Właśnie jak napisał Łukasz o drogówce,jak oni się na takie szyby zaopatrują?
No i czy widoczność jest porównywalna jak do foliowanych?
 
 
 
Lukasz_Konin 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 192
Skąd: Konin

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 11:38   

Do szyb " piecowych " nie mogą się doczepić, bo one nie są opklejane żadną folią.

Pozwoliłem sobie skopiować ze strony internetowej :D :

PRZYCIEMNIANIE PIECOWE

F. U. CAR-SOLAR pragnie Państwa zainteresować również inną technologią przyciemniania szyb samochodowych, mianowicie "przyciemnianiu piecowym" polegającym na metalizacji szkła tlenkami tytanu. Stopień zaciemnienia zależy od ilości tytanu umieszczonego na cm2 szyby w mikronach. Minimalna wartość to 100 mikronów na cm 2 szyby, natomiast maksymalna to 500 mikronów na cm 2 szyby. Wartości te można stopniować każdorazowo o 50 mikronów.

Wyższość technologii "piecowego" przyciemniania szyb nad innymi to trwałość, możliwość wyboru indywidualnego przyciemnienia. Niemniej jednak, przyciemnienie w tej technologii wymaga bezwzględnego demontażu szyb przeznaczonych do metalizacji. Czas trwania takiej usługi w naszej firmie to okres około 7 godzin. Koszt przyciemnienia szyb w samochodach osobowych to wydatek 1000 - 1500 zł. W zamian gwarantujemy 100% satysfakcji, całkowitą bezproblemowość użytkowania, niepowtażalny wygląd Państwa samochodu z efektem refleksu.
_________________
Poprostu Brychu :)
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 13:00   

Fajne,ta firma działa akurat w Krakowie i Bielsko-białej.Ale tym tropem pewnie pójdę,zobaczymy co w Poznaniu znajdziemy.
 
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 13:13   

Ja miałem przyciemnione najjaśniejszą folią wszystkie szyby i nie miałem problemu z policją ani przeglądem. W nocy też dobrze się jeździło. Tak czy inaczej folia szybko sie rysuje i powstają na niej refleksy (szczególnie widoczne w przedniej bocznej szybie jak samochód z tyłu świeci w lusterka). Mimo wszystko wygląda to bardzo fajnie :mrgreen:
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 13:15   

A właśnie,jak to wygląda pod kątem przeglądu?
Zadymiane też tolerują na stacjach diagnostycznych?
 
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 13:33   

Szyby przednie maja mieć około 70% przepuszczalności. Oryginalne już są lekko przyciemnione więc nanosząc na nie jakąkolwiek powłokę przekraczasz tą wartość. Przyciemniane piecowo chyba mają odpowiednią przepuszczalność ale musisz dowiedzieć się bezpośrednio w warsztacie. Teoretycznie możesz je przyciemnić czarnymi workami na śmieci pod warunkiem, że szyba przepuści ponad 70% światła :mrgreen: Tak samo z "uniwersalnymi" ksenonami. Zakładasz i cieszysz się nimi az ktoś się przyczepi. Jeden policjant machnie ręką, inny rzuci cię na glebę i zakuje bo łamiesz przepisy :wink:
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 15:35   

No dobra,a co z kontrolami za granicą szczególnie Niemcy i Francja,a od czasu do czasu Ukraina?
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:30   

co wy opowiadacie z tym piecowym..... swego czasu obdzwoniłem kilka firm które przyciemniają piecowo i byłem skłonny przyciemnić mojego MG piecowo zeby policja nie miała sie do czego przyczepić i mimo ze mnie zapewniały te firmy ze to jest legalne legalnym sie nie okazało bo szyby przednie i czołowa muszą mieć przepuszczalność światła 70% to raz a dwa ze sylwetka kierowcy musi być widoczna przez szyby boczne i czołową tak mi policjant mówił wiec piecowe nie daje gwarancji ze nie wezmą dowodu.... pozatym szyba po przyciemnianiu piecowym traci poprzez metalizacje homologacje i to jest kolejny powód do zabrania dowodu wiec jeśli policjant jest cyknięty to tak czy inaczej zabierze dowód.... dlatego zrezygnowałem z piecowego i przyciemniłem folią czarną całe auto oprócz czołowej....
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:37   

Takie buty...

Czyli ostatecznie rozumiem mogę kombinować z szybami wszystkimi oprócz przedniej?
To by mnie bardzo urządzało.
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 13:48   

legalne jest przyciemnienie tylnej szyby i tylnich bocznych przednie boczne tez możesz przyciemnić ale przepuszczalność światła musi być 70% ale jak założysz folie na przednie boczne zeby miały przepuszczalność 70% to w ogóle nic nie przyciemnisz i nie bedzie widać ze w ogole folia jakaś jest.... czołowej nie można pozatym nikt czołowej nie przyciemni...
mówimy w tym momencie co jest legalne a co nie a jak zrobisz to twoja decyzja :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 14:58   

No i chyba temat zamknięty.

Za wszelkie info wielkie dzięki.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przyciemnianie szyb...
kazi55 Tuning wizualny 7 Sob Paź 13, 2012 18:53
tronsek
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb...
hooligan Tuning wizualny 4 Pią Lut 22, 2008 19:03
Dam-Kam
Brak nowych postów [r 75} przyciemnianie szyb
kamiloski88 Tuning wizualny 22 Sro Kwi 23, 2008 09:43
kriss87
Brak nowych postów [streetwise] przyciemnianie szyb
fighter Tuning wizualny 1 Wto Wrz 02, 2014 09:11
Adrian
Brak nowych postów przyciemnianie szyb folią
wojzel Tuning wizualny 8 Nie Maj 15, 2011 12:22
dziadekc1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink