Forum Klubu ROVERki.pl :: Wybór spawarki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór spawarki
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 12:09   Wybór spawarki

Witam
Potrzebuję porady przy wyborze spawarki, nie mam w kwestii nowych spawarek prawie żadnego doświadczenia, mam jakieś wymagania i tego chcę się trzymać, wybrać jakiś uniwersalny sprzęt do zastosowań amatorskich.

Generalnie chodzi mi o kupno spawarki w rozsądnej cenie, nie musi być super wydajna, nie musi spawać non stop przez 30min bo będzie mi potrzebna raz na jakiś czas do spawania małych rzeczy, często cienkich blach, różnych stopów metali.
Także pewnie konieczna jest technologia TIG, oraz spawanie zwykłymi elektrodami, na razie nie widzę zastosowania i przydatności dla migomatu.
Budżet mam ograniczony, górna granica powiedzmy 1500zł

Dzięki za wszelkie podpowiedzi
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 07, 2012 12:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:52   

tylko zainwestuj w dobre okulary, żeby Ci się wzrok nie popsuł cukiereczku ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 14:29   

za 1500 już spokojnie kupisz nienajgorszy inwerterek z TIGiem. Nawet pewnie na osprzęt starczy.
Miałem (nie wiem czy) przyjemność spawania czymś podobnym jak to:
http://allegro.pl/spawark...2064649483.html
tylko standardowo, bez TIGa i daje radę nawet na zabezpieczeniu 16A jakimiś tam czasami ciągłego spawania. i przyznam szczerze, że nie jest źle.

Nie wiem czemu nie chcesz MIGa. To bardzo wygodne rozwiązanie i są nawet takie z opcją TIG, żeby nie trzeba było za każdym razem drutu wymieniać do różnych rzeczy.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:04   

sam mam magnuma fajna spawarka ale nie do cienkich rzeczy, jakbyś chciał spawać regały, zbrojenia itp bez problemów ale blacha od samochodu już jest byt cienka i przepala w ułamku sekundy sam żałuję że nie mam tiga bo to naprawdę dobra sprawa ;D

co do okularów polecam maski samo zaciemniające ręce wolne nie trzeba się o nic martwić i super widoczność :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 19:34   

SPAWARKA INWERTOROWA ENEL 250A
http://allegro.pl/spawark...2101282872.html
Za takimi spawarkami się rozglądaj. Tylko na 230v Szukaj. Ciężko ją znaleźć. Ale jest nie do zajechania..... Używamy w firmie tylko i wyłącznie takich spawarek. Przemysł stoczniowy budowa statków itp :P ;)

Jeszcze z firm polecam Ci ESABA ;)

PS. Nie ma czegoś takiego jak Migomat ^^ Jest Metoda MIG i MAG xD Można przerobić spawarkę MIG na MAG ale tak się tego nie nazywa ;)


tuners napisał/a:
.......

co do okularów polecam maski samo zaciemniające ręce wolne nie trzeba się o nic martwić i super widoczność :)


Dobre maski kosztują w granicach ok 1kzł tańsze to szkoda oczu. Zbyt wolne mignięcie przesłony. Przy tak zwanym HEFTOWANIU oczy naświetlisz bardzo szybko. Lepsza zwykła przyłbica i wystarczy pociągnięcie głową w duł i masz przesłonę na oczach :) Kwestia wprawy hehe :)

Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
kubski84 



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 19:59   

Również polecam Magnuma około 1200zł i jest całkiem doba spawareczka.
Faktem jest to, że u mnie też nie jest wykorzystywana do spawania jakiś cienkich elementów,
wiec co do ich spawania to się nie wypowiem :cool:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 22:40   

z tymi cienkimi blachami to chyba trochę przesadzacie. Kwestia wprawy i trochę chęci i da się. Ja nią spawałem profile 1mm elektrodami rutylowymi 3,25 bo akurat takie miałem i szło :cool:
NiceMan, fakt enele i esaby są nie do zajechania, ale kup taką za 1500 złych ;) a druga sprawa do pochaftowania co jakiś czas to mu fulprofesjonalmetalmasakra nie potrzebny ;) .
Co do masek to też uważam, że lepiej porządną przyłbicę niż byle jaką ściemnianą, bo potem się przepłaci u okulisty :/ A jak się nie spawa non stop, to i zwykła tarcza w ręce daje radę, chociaż czasem tej drugiej ręki brakuje :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 23:05   

rozumiem, że do spawania metodą TIG musimy mieć butlę z gazem tak? argon?
Z tym migomatem to pomyślałem, że jeśli cienkie rzeczy można pospawać metodą TIG a grube tylko elektrodami, to po co dopłacać za coś co się nie przyda.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lut 08, 2012 00:34   

zgadza się, do TIGa musi być gaz. argon lub mieszanki w zależności od materiału.
Z MIGiem, to jest tak, ze jak jest w miarę porządny, to da radę i z cienkim materiałem i z grubym, także jak będziesz spawał głównie stal, a inne materiały tylko z doskoku, to jak kupisz solidny półautomat, to nie będziesz chciał nic innego :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 09:47   

Myślę, że za tą cenę nie kupię porządnego MIGa a zawsze wydawało mi się, że jak wyjdzie tak, że trzeba będzie chociażby ramę pługa pospawać to tylko elektroda wchodzi w grę, a MIG się nie nadaje, lub trzeba mieć bardzo dobrą wprawę, natomiast jeśli potrzeba mi będzie przyłapać kawałek rurki aluminiowej lub jak ostatnio zespawać stelaż od elektrycznego podnoszenia szyby w samochodzie, to tylko TIG do takich rzeczy.
Chyba, że się nadal mylę :)
 
 
 
piterazim 




Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 10:16   

Może zwiększ budżet i pomyśl o bester 1801. Mam starszą wersję 1800 - sprzęt nie do zajechania. Jedyną wadą jest brak podgrzewacza gazu.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 12:39   

piterazim, nie wiem czy ma to sens skoro włączę ją średnio dwa razy w miesiącu. Chociaż szykuje mi się spawanie 36 profili na słupki do ogrodzenia, więc tu będzie trochę zabawy :)
 
 
 
piterazim 




Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 12:42   

kris-tofer, masz rację - na okazyjne spawanie taki sprzęt nie ma sensu
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 13:26   

Jeśli póki co potrzebna mi będzie raz na jakiś czas, powiedzmy do zastosowań amatorskich, to do tej ceny jaką napisałem powyżej na jakie parametry mam zwrócić uwagę?

[ Dodano: Sro Lut 08, 2012 13:26 ]
A miał ktoś do czynienia ze spawarkami firmy TELWIN?
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:19   

ja, ale staż mam cienki,
my mamy telwina telmig chyba 160/1
cienkich blach nazwijmy je samochodowych, jeszcze nie spawalem, do tego potrzeba wprawy i spawa sie chyba punktowo
kiedys myslalem blednie, ze automatem to trudno jest przeplic blache
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
azor77 




Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:00   

kris-tofer, polecam; KEMPPI Minarc 150 EVO Spawarka Inwertorowa MMA TIG

Sprzęt sprawdzony, poręczny, lekki i mało gabarytowy. Ostatnio w pracy, ten sprzęt bardzo polubiłem jak mam coś do zrobienia małego i muszę się przemieścić w inne miejsce.
Tylko cena, nowej od 2 tyś + dodatkowo przewód do metody TIG i butla z reduktorem i gazem osłonowym, najlepiej argonem.
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 21:17   

azor77 napisał/a:
kris-tofer, polecam; KEMPPI Minarc 150 EVO Spawarka Inwertorowa MMA TIG


Również mogę ten sprzęt polecić ;)
Tylko tak się zastanawiam i zapraszam do forum specjalistycznego może tam coś jeszcze polecą http://www.spawalnictwo.com.pl/
U mnie w firmie jedynie pracujemy na ENEL'ach i ESAB'ach więc je mogę polecić z czystym sumieniem ;)


Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR Szeeeeeeeroki wybór!
benio_bicos Offtopic 16 Pon Lut 16, 2009 09:12
Zukowaty
Brak nowych postów Wybór szkoły po gimnazjum
Rowan Offtopic 25 Sob Mar 21, 2009 07:41
Rowan
Brak nowych postów Wybór tematu pracy licencjackiej
kalisz Offtopic 1 Czw Mar 11, 2010 09:25
pietro
Brak nowych postów [Freelander] Teraz wiem że to dobry wybór.
SyntaX Offtopic 9 Czw Lut 12, 2009 20:15
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink