Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?
Autor Wiadomość
The_Baca 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Hrubieszów

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 08, 2012 18:26   

Cytat:
nie jestem prawnikiem ale słyszałem o wielu sytuacjach gdzie TU nie wypłaciło ubezpieczenia komuś kto auto miał "niesprawne" (niedozwolone przeróbki typu: ksenony, lampy bez homologacji, łyse opony itp)


Łyse opony to wiadomo, bezpieczeństwo. Ksenony w starszych samochodach to "przynęta" na Policję jak już ktoś wcześniej nadmienił. Chociaż jak mają homologację i są wbite w kartę pojazdu to nie wiem czy może ktoś coś zarzucić. Analogicznie - jeśli folia do lamp ma homologację i samochód taki przeszedłby przegląd techniczny to wszystko jest zgodnie z przepisami. A ubezpieczyciel zawsze coś znajdzie jak zechce ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 08, 2012 18:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 08, 2012 18:38   

The_Baca napisał/a:
Chociaż jak mają homologację i są wbite w kartę pojazdu to nie wiem czy może ktoś coś zarzucić.


ksenony - spryskiwacze, samopoziomowanie, homologacja na lampie

The_Baca napisał/a:
Analogicznie - jeśli folia do lamp ma homologację i samochód taki przeszedłby przegląd techniczny to wszystko jest zgodnie z przepisami.


to folia ma homologację a nie lampa, homologacja to jest takie pisemko w którym jest napisane co wolno,

lampa ma wbite w homologacji m.in. takie informacje jak rodzaj żarówki, za jakie światła ma robić i do jakiego ruchu jest przystosowana, w homologacji nie ma nic chyba napisane że lampa może być przyciemniona folią

to że samochód przeszedł przegląd techniczny to zalezy od diagnosty, jeśli diagnosta nei podbije Ci przeglądu to Twoje pieniądze za przegląd lądują u innego który podbije, na niektóre rzeczy diagności przymykają oko za co później zabierane są ich uprawnienia jeśli taką machloję się wykryje (też temat znam od kuchni bo pomagałem wyliczać czas przeróbki gdzie diagnosta podbił przegląd a za 2h gościa złapali 30km dalej z amerykańskimi lampami i bez światła przeciwmgielnego i wstecznego z tyłu)

kwestia jest taka jak to mówił mój kolega kierwonik wydziału komunikacji jak chciałem coś przerabiać: "Andrzej, jest dobrze jak jest dobrze" ;)

przerobić nikt Ci nie zabroni ale konsekwencje możesz ponieść przed czym chcę Cię przestrzec

[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 18:38 ]
The_Baca napisał/a:
folia do lamp ma homologację


przeczytaj dokładnie co pisze w tej homologacji, ja czytałem dokładnie homologację folii do szyb i było tam napisane, że zgodnie z obowiązującym prawem ma być stosowana, czyli jeśli prawo zabrania przyciemniania przedniej czołowej i przednich bocznych to nei wolno mimo że folia ma homologację ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 400, folia do przyciemniania lamp.
olszan1234 Tuning wizualny 7 Czw Sty 02, 2014 19:58
bioly
Brak nowych postów Folia zmieniajaca kolor auta
50Juro Tuning wizualny 11 Czw Paź 22, 2009 16:06
Mayson
Brak nowych postów szukam tylnych lamp
Valander_wwa Tuning wizualny 9 Sob Kwi 21, 2007 07:51
Moloch
Brak nowych postów [R45/MG ZS] modyfikacja przednich i tylnych lamp
Markzo Tuning wizualny 29 Pią Gru 30, 2011 16:08
Bartek8508
Brak nowych postów [r25] 2.0 itd Odblaski lamp tylnych typu LEXUS
lardis Tuning wizualny 2 Pon Gru 29, 2014 20:22
tuners



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink