Forum Klubu ROVERki.pl :: Nieuczciwy pseudosprzedawca z Allegro - spór
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy pseudosprzedawca z Allegro - spór
Autor Wiadomość
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

  Wysłany: Sro Mar 07, 2012 17:26   Nieuczciwy pseudosprzedawca z Allegro - spór

Witam, mam spory problem. Zamówiłem u użytkownika rs_parts
http://allegro.pl/show_user.php?uid=15037745 maskę i zderzak do R75. Maska miała być w stanie idealnym, tak aby nie trzeba było jej malować, zderzak też - miał mieć tylko powierzchowne ryski. Odebrałem paczki i sytuacja wygląda następująco: Maska doły - tak jak by ktoś po niej skakał, a zderzak jest obdrapany z każdej strony aż do czarnego plastiku. Sprzedawca uważa, że maskę wysyłał całą i mam sobie to na własną rękę reklamować u kuriera, a zderzak mogę mu odesłać, to zwróci pieniądze - ale na mój koszt. Paczki były bardzo solidnie zapakowane, więc odbierając je nie było podejrzeń, że coś może być nie tak. Maska ewidentnie musiała zostać taka wysłana. Na zakup nie mam żadnego paragonu/faktury, chociaż sprzedający jest firmą. Transakcja odbyła się oczywiście poza Allegro - tak tylko dało się wynegocjować niższą cenę. Ktoś z Was ma jakieś propozycję co z tym teraz zrobić?
Wysyłając zderzak na swój koszt, będę znów w plecy o koszty wysyłki, reklamacji maski kiedy już ją odebrałem i rozpakowałem kurier pewnie nie uzna.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 07, 2012 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 17:39   

Poza allegro to nic nie zrobisz. Bez paragonu czy faktury nawet do allegro nie możesz się zwrócić ;/ Popełniłeś kilka błędów. A kurier też nie uzna Ci ewentualnie reklamacji.
Zostaje Ci reperowanie zderzaka i malowanie. Malowanie jak się zakręcisz zrobisz za ok 100zł. Pęknięcia możesz sam usunąć kupując zestaw do laminowania.
Żywica i płótno.
Płótno może być takie : http://allegro.pl/wlokno-...2180656305.html



Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
KNA 




Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 17:45   

I to powinna być dla Ciebie nauczka, że zakupów na większe sumy nie robi się poza Allegro, chciałes zaoszczędzić, a straciłeś. Jako, że nie kliknąłeś "Kup Teraz" nie masz dowodu na Allegro, że u niego coś kupiłeś, bo tak to oni by się sprawą zajęli, a na własną rękę jest to raczej nie opłacalne. Parogonu nie wystawił specjalnie dzięki czemu mu nie udowodnisz, że towar dostałeś od niego, chyba, że maile, dane do wpłaty itp., ale znając życie nie wiele Ci to pomoże. Kurierowi też nie udowodnisz, jeżeli paczka nie była otwierana przy nim. Także w tym momencie to ty jesteś na przegranej pozycji i chyba zostaje Ci naprawienie otrzymanej lub znalezienie nowej maski. Jeżeli chodzi o zwrot zderzaka, to też nie polecam, bo ty kolesiowi go wyślesz, a on pieniądze Ci odda, albo nie odda, albo będzie zwlekał miesiącami (sam miałem taki przypadek).
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 19:11   

Skoro sprzedawca jest firma a nie otrzymales paragonu lub faktury to juz masz punkt zaczepienia.

Masz list przewozowy pobraniowy lub zwykly i potwierdzenie wplaty kasy. Za niewystawienie dowodu sprzedazy juz gosc jest spalony bo unika podatku dochodowwgo wiec mozesz spokojnie postraszyc go Skarbowka.

Pozdr
tomi 114
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10899
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 19:15   

jeśli gościu prowadzi działalność, a nie wystawił dowodu zakupu, i masz dowód na to, że od niego kupiłeś, (e-mail czy inna korespondencja) to możesz to zgłosić do urzędu skarbowego. Przy dużej transakcji mandat będzie dotkliwy, niestety Ty na tym nie zyskasz :/

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 19:15 ]
nie ma to jak zgranie na forum ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 21:26   

Piotrass jak masz jeszcze maile w których ugadujecie się lub potwierdza, że Ci sprzedał i dowody o których wspomniał Tomi_114 i sTERYD to myślę, że gość zafunduje Ci nawet nową oryginalną jeśli dobrze przedstawiasz mu swoje stanowisko w sprawie. :wink:
 
 
KNA 




Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 21:40   

Postraszyć może, jak się przestraszy i załatwi wszystko jak należy to ok., ale co jeżeli gość paragon wydrukował i wyrzucił. Przyjdzie skarbówka, poproszą o wydruki z kasy fiskalnej, te podsumuwójące każdy dzień i tam będzie, że było nabite na kasę. Jemu nic nie zrobią, a paragonu i tak Piotrass mieć nie bedzie, więc nie ma żadnych praw do zwrotów czy gwarancji. Tak jak w normalnym sklepie, kupujesz np. telewizor, tego samego dnia gubisz paragon i masz po gwarancji i ewentualnym zwrocie towaru. W sumie to może on te zakupy nabić na kasę jak Piotrass wspomni o skarbówce, bo skoro nie ma żadnego dowodu kiedy to kupił, to mogło to być nawet i tego dnia.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10899
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 22:07   

jeśli będzie dowód w postaci listu przewozowego, to tam jest jasno data wysłania ;)
a poza tym sprzedawca jest zobowiązany do przekazania wraz z towarem dowodu zakupu uprawniającego do dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi. Jeśli kupujący go nie otrzymał, to sprzedawca sobie może wydrukować nawet 5 takich ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
KNA 




Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 22:26   

No dobrze, ale sprzedawca powie, że wysłał paragon z towarem, a teraz niech Piotrass udowodni, że go nie zgubił, spalił, zniszczył, tylko nie dostał. Co do listu przewozowego, to jeżeli będzie go miał to jest już jakiś punkt zaczepienia, ale na takie coś często się nie zwraca uwagi i niszczy. Z własnego doświadczenia wiem, że jak się sprawę załatwia poza Allegro to w razie jakichkolwiek problemów, przeważnie jesteśmy na przegranej pozycji. Strasznie mnie to wpienia, że człowiek wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze, a tu z pozoru uczciwa firma robi go w konia. Takich to tylko do gazu :twisted:
Ostatnio zmieniony przez KNA Sro Mar 07, 2012 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10899
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 22:27   

nic nie będzie musiał udowadniać. Tym się zajmuje skarbówka, trzeba ich tylko poinformować :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
KNA 




Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 22:53   

Ja wiem, że skarbówka do działania jest pierwsza, ale oni działają tylko na swoją korzyść, a Piotrass z tego nic nie zyska. Jeżeli jest to wieksza firma, to mają księgowych i w papierach będzie wszystko ok.
Co do udowadniania, przykładowo, idziesz do sklepu, kupujesz telewizor, dają Ci paragon, gubisz go, a chcesz oddać zakup i co? Zgłaszasz ich do skarbówki, że Ci go nie dali, oni sprawdzają, że sklep ten telewizor ma nabity na kasie i paragon został wydany, koniec. Jakby tak było, że każdy co np. zapodzieje paragon i zgłosi do skarbówki że go nie dostał, dostanie nowy to, każdy by tak robił. Niestety jak idziesz zwrócić towar lub oddać na gwarancję bez paragonu to cię odprawiają z kwitkiem i nic nie możesz zrobić. Jedyny sposób to jak idziesz do sklepu i nie dostajesz paragonu, raz i drugi raz, to możesz ich podpierdzielić, wtedy urzędas przychodzi jako klient, bierze towar i czeka czy zostanie nabite, jak nie to mandat i wertowanie papierów. Widziałem już nie jedną taką kontrolę bo ojciec ma sklep już jakieś 20 lat, ale zawsze ma wszystko ok. w papierach i nie mają się do czego przyczepić, poza tym jego kuzynka (moja ciotka) jest w policji skarbowej, także... :mrgreen:
 
 
darek_wp 




Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 23:26   

KNA napisał/a:
Co do udowadniania, przykładowo, idziesz do sklepu, kupujesz telewizor, dają Ci paragon, gubisz go, a chcesz oddać zakup i co?


I polecam lekturę artykułu http://biznes.interia.pl/...z-swieta,926501 bo nie do końca jesteśmy wtedy na przegranej pozycji :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
KNA 




Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 08, 2012 00:07   

Teoria, teorią, a rzeczywistość w tym "pięknym" kraju znacznie od niej odbiega. Niby nie jesteśmy "do końca" przegrani, ale niestety większość sklepów wystawia sam paragon jako gwarancję i bez okazania go nie chcą przyjąć nic do zwrotu czy na gwarancję i nie jest to zawsze uzależnione od sklepu, bo gwarant może mieć w papierach, że ma być paragon, a że go nie ma to nie przyjmie zepsutego towaru od sklepu i tyle. Co wtedy można zrobić? Awanturę w sklepie? Pobić sprzedawcę? Iść do UOKiK? Wynająć prawnika? Sądzić się? Jak dla mnie gra nie warta świeczki, chyba że w grę wchodzą już naprawdę duże sumy.
 
 
pazdzi0h 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Czw Mar 08, 2012 22:12   

ja z ta firma mialem akurat pozytywne doswiadczenia ale moze cos poradze :

na stronie "o mnie" uzytkownika allegro rs_parts jest nastepujacy pkt

Cytat:
Ø elementy blacharskie, szyby oraz elementy oświetlenia podlegają zwrotowi w przypadku, kiedy ich stan jest identyczny jak w momencie wysyłki (przedmiot nie ma żadnych ewentualnych uszkodzeń wynikłych podczas transportu – przedmioty te wysyłane są tylko na odpowiedzialność kupującego i przed wysyłką są fotografowane),


jezeli sa fotografowane to popros o owe zdjecia, zobaczymy co wtedy powie Pan Michał :)
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

  Wysłany: Nie Mar 25, 2012 23:20   

Tak wedle tej "firmy" wygląda zderzak w świetnym super idealnym stanie, nadający się od razu do założenia. Większość rys jest do czarnego plastiku, dodatkowo zderzak odkształcony do wygrzania i szpachlowania. Wszystkie chromy parchate i poniszczone.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 26, 2012 00:17   

nie chce mi się czytać wszystkiego ale 1. brak paragonu -> skarbówkę poproś pomogli Ci bo kupiłeś a Pan Ci nie dał dowodu zakupu i bardzo prosisz by Ci z tym pomogli:-)
2. Dowód przewozu weź sobie z kurierowni i pisemko do typa przed sądowe odnośnie niezgodności towaru z ofertą i art. 286 lub 284 KK przestępstwo przeciwko mieniu, oszustwo. I gotowe:-)

Mi jak przysłali silnik o połowę starszy i z połową zaworów niż oferowano mi takie zabiego podziałały. A co do alegro to bez różnicy czy poza czy przez bo oni i tak kładą lachę i samemu wszystkiego trzeba dochodzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów spór o skuteczność jeżdzenia na światłach dziennych
na podstawie pisma 'Motor' i moich przemyśleń
pajda Offtopic 23 Sro Lip 22, 2009 09:46
kpt
Brak nowych postów Allegro
jar_son Offtopic 16 Czw Gru 11, 2008 10:20
Zukowaty
Brak nowych postów Ogłoszenie z Allegro
szpynior Offtopic 3 Pią Paź 19, 2012 10:10
apples
Brak nowych postów MG MGB z 1976 na allegro
luk474 Offtopic 5 Nie Wrz 09, 2012 11:42
greg-si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink