Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 Si 1.4] Nie odpala na zimnym np. po nocy, gaśnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 Si 1.4] Nie odpala na zimnym np. po nocy, gaśnie
Autor Wiadomość
cih997
[Usunięty]






  Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:12   [R214 Si 1.4] Nie odpala na zimnym np. po nocy, gaśnie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1997

Witam,

Samochód: Rover 214 Si benzyna 1.4 103KM

Objawy: Po nocy lub jak jest temp. poniżej 10st w dzień samochód nie odpala. Kręci, aku sprawny bo testowałem na innych, po prostu nie załapuje. Czuć lekko benzynę po jakimś czasie. Gdy samochód postoi np cały dzień na słońcu to rozpali zanim przekręcę kluczyk. Jak jest ciepły, po trasie, to też od razu rozpala.

Co zostało zrobione żeby naprawić: wymieniłem przewody zapłonowe bo zauważyłem lekkie przebicia, wymieniłem świece. Kilka tyg wcześniej czyściłem silniczek krokowy i przepustnicę.

Niepokojące objawy zanim pojawiła się ta usterka:

1. Silnik w korku wskakiwał na obroty 2000 i więcej. Winna okazała się linka gazu i pomogło poluzowanie jej przy przepistnicy ale kilka mcy z tym jeździłem i parę razy było naprawdę gorąco więc jest ryzyko że się po prostu przegrzał silnik (przynajmniej raz z takiego przegrzania po prostu zgasł).

2. Jest mały wyciek na górnej uszczelce (tej pierwszej patrząc od góry silnika, nie wiem jak się nazywa). Silnik się tam poci, jeszcze jej nie wymieniałem ale troche mi już ta nieszczelność zabrudziła. Oleju dużo nie bierze ale monitoruje poziom i czasami dolewam.

3. W związku z 1. dwa razy w ciągu ostatniego roku poszedł mi wąż od chłodnicy, robiło się duże ciśnienie, wąż ten od przodu był stary i robił nieszczelność. Naprawiane na bieżąco więc raczej nie było sytuacji kiedy w układzie nie było płynu itp.

4. Gdzieś w podobnym okresie jak przy pojawieniu się obecnej usterki (czyli jakieś 2-3 tyg temu) zauważyłem po jednym z lekkich przegrzań silnika (wtedy jeszcze nie wiedziałem że to linka powoduje te wysokie obroty) wyciek płynu chłodniczego od strony wewnętrznej na dole zaraz przy połączeniu węża z silnikiem. Pod ciśnieniem troszkę się wylało, później trochę kapało. Uzupełniłem płyn i wlałem uszczelniacz. Aktualnie płyn utrzymuje poziom i nie widzę wycieku. Płyn w zbiorniczku ładny, nie widać obecności oleju.

5. W ostatnim tygodniu czyli kiedy już były problemy z rozpalaniem jadąc autostradą ok 130kmph w samochodzie coś lekko strzeliło, jakby z rury wydechowej i silnik zgasł. Przez 20-30 min przekręcanie kluczyka powodowało kręcenie silnika ale nie rozpalenie. (wydaje mi się że po ostatnim sprawdzaniu poziomu płynu chłodniczego nie dokręciłem pojemnika bo rozlało się trochę płynu na silnik, od razu korek dokręciłem). Dopiero po 30 min silnik rozpalił. Gdy docisnąłem gaz i wszedłem na obroty powyżej 3000 silnik ponownie zgasł. Poczekałem jeszcze chwile i rozpalił, i nie przekraczając 3000 obrotów dojechałem spokojnie do celu (ok 150km). Pod koniec trasy czując się pewniej przetestowałem samochód na wyższych obrotach i bez problemów jechał przy 5000 i więcej. Wydaje się że trochę spadła moc silnikowi.

6. Innym razem gdy udało mi się rozpalić zrobiłem krótką trasę, kilka km. W połowie nie docisnąłem sobie sprzęgła i samochód zgasł (z mojej winy). Niestety nie rozpalał później przez 15 min. Po tym czasie zapalił, trochę się dusił i przygasał więc poczekałem kolejne 15 min. Rozpalił i dojechał do celu.

Inne fakty: samochód RACZEJ nie miał HGF albo nic mi o tym nie wiadomo, jeśli teraz te objawy to HGF to będę wdzięczny za info jak się upewnić na 100%; dwa lub trzy razy w przeciągu pół roku zdarzyło mi się kiedy w trasie wciskając pierwszy raz od jakiegoś czasu hamulec nie działał on na wszystkich kołach i pedał dał się wcisnąć prawie do spodu, drugie i kolejne naciśnięcie było już w porządku, płyn hamulcowy w normie.

Wybieram się na dniach do elektryka celem podpięcia samochodu do komputera. Jakkolwiek wszelka pomoc i opinie mile widziane. Gdzieś wyczytałem że może to być padająca cewka zapłonowa - co o tym myślicie? Jak można ją sprawdzić?

Dzięki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 13:56   

cih997 napisał/a:
Uzupełniłem płyn i wlałem uszczelniacz

:brawo: Pamiętaj na przyszłość. Nigdy takiego gów... jak uszczelniacze, nie wlewaj do układu.
Piszesz, że go lekko przegrzałeś, więc można podejrzewać HGF. Jak sprawdzić ??
http://www.roverki.pl/por...objawy-hgf.html

A co do odpalania, to może być dużo przyczyn, świece, kable, palec, kopułka, cewka, czujnik temperatury.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
cih997
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 09, 2012 16:01   

Kopułkę i palec czyściłem, czujnik wyjmowałem i nadal nie rozpalał.

Czekam na cewkę, jak po wymianie nie będzie poprawy to komputer.

Czy coś jeszcze może powodować takie zachowanie?

[ Dodano: Sro Maj 09, 2012 16:01 ]
Problem rozwiązany - wymiana cewki pomogła (wystarczyła używka z allegro).

Prawdopodobną przyczyną była nieszczelność przewodu z płynem chłodniczym który "podlewał" czasami cewkę. Dziurka naprawiona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Nie odpala po nocy, czujnik temperatury
Slipper Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 41 Sob Lut 05, 2011 16:30
mietekpl
Brak nowych postów [200] samochód na zimnym odpala na nagrzanym siln gaśnie
maarcin19bdg Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Cze 30, 2011 23:18
azer
Brak nowych postów [R200] nie odpala, gaśnie na zimnym, wysokie obroty
tomi555 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Paź 26, 2012 19:47
tomi555
Brak nowych postów [R214] Nie odpala, gaśnie
Gajos01 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 36 Czw Lut 27, 2014 19:46
Gajos01
Brak nowych postów [R214 95r 1.4 16V (k16)] Silnik gaśnie, potem odpala
marekpodcz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lip 23, 2007 21:12
marekpodcz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink