Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Czy to może byc dolny sworzeń?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Czy to może byc dolny sworzeń?
Autor Wiadomość
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 10, 2011 15:01   [R45] Czy to może byc dolny sworzeń?
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.
Chciałem zapytać jakie są objawy niesprawnego - uszkodzonego dolnego sworznia z przodu? Otóż jadąc dzisiaj z pracy usłyszałem jak coś dziwnie skrzypi w przednim zawieszeniu. Szczerze mówiąc myślałem, że to w aucie które jechało prze de mną ale samochód skręcił a ja jadąc dalej ciągle słyszałem taki dziwny objaw skrzypienia. Wjechałem na podwórko i bujając przodem skrzypienie dało się słyszeć gdzieś przy kole lewym. Czytając posty na forum wygląda mi to na sworzeń dolny ale pewny nie jestem ponieważ podobno podczas kręcenia kierownicą na postoju jeśli sworzeń jest uszkodzony też powinno być słychać takie skrzypienie. Wymienione mam trzy dnie temu wahacze górne więc te mogę wyeliminować. Na diagnostyce nic nie stwierdzili - żadnych luzów na dole w zawieszeniu.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Adrian Pon Paź 10, 2011 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 10, 2011 15:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
najko 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 82
Skąd: Bierutów

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 10, 2011 20:33   

wg. mnie dolny sworzen pukał by Ci przy jezdzie po np kostce, albo innych nierównościach, na pweno byś go słyszał
_________________
...nie ma mnie, będe wczoraj...
Zanim do mnie napiszesz skontaktuj się z moim lekarzem.
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 12, 2011 16:33   

Szczerze mówiąc to coś puka ale już sam nie wiem co. Jak dodam gazu albo jadąc puszczę gaz to coś puknie(na pewno nie poduszki silnika bo sprawdzone) na nierównościach też coś słychać. Normalnie załamka. Mam już dość.
 
 
najko 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 82
Skąd: Bierutów

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 12, 2011 22:08   

przejedz najlepiej po jakiejś nierównej kostce, jak będziesz słyszał łub łub łub to sprawdź jednak ten sworzeń:) jak to on to bedziesz miał takie specyficzne pukanie
_________________
...nie ma mnie, będe wczoraj...
Zanim do mnie napiszesz skontaktuj się z moim lekarzem.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Paź 12, 2011 22:15   

sworzen moze skrzypiec - najlepiej podniesc kolo i lapka/lyzka sprobowac "rozciagnac" sworzen - jak bedzie luz to do wymiany

ale w czasie jazdy skrzypienie to raczej sworzen ale w gornym wahaczu
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:21   

Sworzeń w górnym wahaczu to na pewno mogę wyeliminować ponieważ wahacze górne zostały wymienione na nowe. Te nowe są założone firmy 555, wiec mogę być o nie spokojny. Wszystko wskazuje na dolny sworzeń, choć objaw dość nietypowy. Amortyzatory na diagnostyce pokazały około 73% więc też w porządku. Chodzą mi jeszcze po głowie tulejki wahacza z przodu ale w moim mieście nie ma kto dokładnie sprawdzić. Nie wiem czy im się nie chce czy nie potrafią? No nic, zamówiłem dolne sworznie i zobaczymy co będzie po wymianie. Oby to było to, bo już mnie skręca. A może lepiej żeby to co innego nawaliło? Już nie wiem co gorsze.
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:17   

Jak coś Ci puka to sprawdzisz to sam a wlasciwie jeszcze potrzebny ktoś kto bedzie targał za koła.....chwyć w dłoń sworzeń a druga osoba niech bardzo mocno targa za koło, koło można skręcić troche albo na max...jak sworzeń wybity to bedziesz czuł w dłoni pukanie, tak samo możesz sprawdzić koncówki i inne tego typu połaczenia w zawieszeniu...inaczej to można zwariowac bo takie stuki przenoszone sa po calej zawiesze a obejmując dlonią sworzeń bedziesz czuł czy luz jest na nim czy nie....jak bardzo wyrypany to nawet czuc jak sie przemieszcza w dłoni...jak bys probował tak sprawdzac to zorganizuj jakiegos wypasionego kolege coby konkretnie targał za koła :wink:

tylko że takie rzeczy na diagnostyce to powinny wyjśc a pisałeś ze jakas diagnostyka była
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
Ostatnio zmieniony przez wooy11 Czw Paź 13, 2011 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:36   

Lukasik, wymień dla pewności dolne sworznie, koszt nieduży a ile mniej problemów. Skrzypienie występowało u mnie przy górnym wahaczu,wymieniłem ustało,
dolnych sworzni nie wykryli na stacji diagnostycznej a kilka tygodni później odpadło mi koło.

wooy11 napisał/a:
obejmując dlonią sworzeń bedziesz czuł czy luz jest na nim czy nie....jak bardzo wyrypany to nawet czuc jak sie przemieszcza w dłoni..

Bardzo dobry sposób na sprawdzenie,ale w moim przypadku luzu nie było, a sworzeń się ułamał.
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:38   

może był jakiś wadliwy ?? Wg mnie jak skrzypi sworzeń to tam juz nie ma pod osłona gumową smaru wiec dziala na sucho czyli jak juz skrzypi to luz na nim musi byc konkretny.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:44   

Tak to u nie wyglądało:
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:48   

No faktycznie ale to raczej przypadek, zmeczenie materiału, wadliwy materiał itp
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:49   

Może skrzypieć jak najbardziej .... i nie czekaj z naprawą !!
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 14:01   

Ja wiem jedno...jak sie nie ma dobrego-znajomego mechanika to tym mamlasom trzeba bardzo patrzec na rece......np jak cos robimy przy zawieszeniu i i mechanik stosuje sciagacze zeby wybić sworzeń to małoktory dokladnie go zaklada, zwykle wtedy uszkadza gume-osłone sworznia i smar czesciowo wyjdzie a pod gume dostanie sie piach no i jest juz po przysłowiowych ptokach...za jakis czas mamy do wymiany koncowke czy sworzeń......przez niechlujstwo mechanika.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 23:30   

No to problem się nasilił. Skrzypiało tylko jak jechałem albo na postoju bujnąłem przodem auta, a teraz skręcając na podwórko zauważyłem że skrzypi przy skręcaniu kierownicą. Jak kręcę na postoju to też skrzypi ale i tu ciekawostka jak kierownicą skręcę w prawą stronę na maxa i odbijam w druga to nie skrzypi natomiast kiedy skręcę w lewo na maxa i odbijam albo ruszam kierownicą to skrzypi jak cho...ra. I tu mi się nasunęła taka myśl: czy może skrzypieć końcówka drążka? Nie mam już sił do tego zawieszenia. A sworznie dolne to idą do mnie chyba piechotą i drogę zgubiły. Masakra.
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 07:44   

Nie czepiaj sie zawieszenia :wink: to jest naprawde bardzo dobre zawieszenie.....probowałeś trzymać w dłoni końcówki, sworznie i skręcać kierownicą ?? Oczywiście nie sam :wink: Jak skrzypi to poczujesz w dłoni...to jest zwiekszone tarcie i będą wyczuwalne minimalne drgania podczas kręcenia kierownicą ....beda wyczuwalne nie na kierownicy tylko w dłoni...
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 08:54   

W nocy położyłem się po samochodem i trzymałem za sworzeń a druga osoba bujała przodem ale nic nie moglem wyczuć. Rano wsiadłem do auta i jadąc do pracy nic nie słychać - nic nie skrzypi. Zagadkę mam niezłą. Wiem że jest to bardzo dobre zawieszenie ale po prostu już strasznie mnie drażni to co się dzieje aż strach gdzieś jeździć. Raz dobrze a raz skrzypi. Nie mam już sił. Zrobił bym te sworznie ale niestety jeszcze nie przyszły. Na poczcie tylko rozkładają ręce i mówią że powinny już być ale że niema to oni na to nic nie poradzą.
 
 
ciesluk 




Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: Białystok

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 22:23   

U siebie mam ten sam problem, sworzen wahacza gornego wymieniony i nadal problem istnieje. czasami nie piszczy/trzeszczy a czasami to radio nie pomaga. nie mam pojecia co z tym juz zrobic.
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 18:15   

A nie jest tak że takie obiawy macie kiedy jest sucho na drodze ? A kiedy mokro , po deszczu, wilgotno to tego nie ma ? W zawieszeniu wystepuja jeszcze tuleje metalowo-gumowe na których buja sie to wszysko....luzy na tych tulejach tez mozna sprawdzić w taki sam sposób jak końcówki ( przy pomocy kolegi ) nawwt zaryzykował bym i psiknał troszke WD na śruby przechodzącą przez takie tuleję metalowo-gumowe.....może tam jest cos zapieczone.... chociaż nie wiem czy WD nie będzie miało jakiegos wpływu na gume.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
matts 




Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 29
Skąd: Wro/Lub



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 22:37   

Skrzypienie przy kręceniu kierownicą na postoju. Jest to typowy objaw nadłamanego sworznia. Mój przypadek wyglądał tak, że jak już całkiem go rozwaliło czyli w najgorszy z możliwych sposobów w trakcie jazdy, był w połowie swojej grubości dawno nałamany a reszta poszła później. Widać było, że jeździłem dość długo na uszkodzonym po lekkim skorodowaniu w tym miejscu. Oto zdjęcie:

https://lh3.googleusercontent.com/-qeOnLexcpBU/Tp3jNHX96QI/AAAAAAAABAI/sDFHAbIY-S8/s540/sworzen.jpg

Radzę wymienić i nie zastanawiać się. Możesz nie mieć tyle szczęscia co inni roverkowcy:)
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 12:22   

kol. ciesluk. jest jeszcze sworzeń w wahaczu dolnym.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] sworzeń dolny
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Maj 03, 2013 18:46
truten23
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Sworzeń dolny Wachacza !!!!!! R 45 1,4 16v]
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Lis 20, 2014 00:43
sTERYD
Brak nowych postów [R45] jak sprawdzic sworzeń dolny
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Kwi 30, 2014 16:29
barszczyk
Brak nowych postów [R400 98r 2.0 diesel] sworzeń dolny piasty
aga_arturM Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Lip 28, 2011 21:27
maniek_kda
Brak nowych postów [R420] Pilna sprawa - potrzebny sworzeń dolny x 2
greg_888 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Mar 14, 2009 10:18
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink