Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Analogowy zegarek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Analogowy zegarek
Autor Wiadomość
mariokal 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalisz



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 13:47   [R45] Analogowy zegarek

Witam

Postanowiłem wymienić IMHO zupełnie nie pasujący do wnętrza R45 i R400 zegarek cyfrowy (do Hondy to on może i pasuje) na analogowy. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego kandydata do przeszczepu mój wybór padł na zegarek z Mondeo MK3, pozostała tylko kwestia który model (a jest ich kilka) najładniej by się prezentował we wnętrzu mojego Roverka.
Wersje przed liftingowe odpadły w przebiegach ze względu na logo Forda na tarczy zegara, z wersji po liftingowych zdecydowałem się na model z białą tarczą i chromowaną obwódką.




Pozostało więc trochę porzeźbić w plastiku oraz podłączyć elektrykę do nowego zegara.


Ramka przygotowana pod szpachlowanie:



Efekt końcowy po malowaniu i męczarniach ze szlifowaniem (z braku czasu zamieszczam tylko dwa zdjęcia, jutro dodam jeszcze ujęcia boczne) :


Zdjęć nocnych na razie nie zamieszczam bo czeka mnie jeszcze zmiana podświetlania na bursztynowe (lub pomarańczowo - żółte zależnie jaki kolor diód LED SMD będzie dostępny)

Jeśli będzie takie zapotrzebowanie to napiszę też jak podłączyć elektrykę zegarka.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 12, 2012 13:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 14:24   

fajnie fajnie
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 14:28   

a mnie się nie podoba, nie pasuje do ogólnego wyglądu wnętrza w tym samochodzie. w r75 jak najbardziej, jednak nie w kwadratowym kokpicie r45
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:35   

Popieram kolege pelson91, do 75 pasowałoby ale w r400 nie widze tego.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:52   

Do kompletu jeszcze aluramki na pokrętła i zegary
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:27   

Jak dla mnie to niema to wyglądu, ale duże brawa za pomysł. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
mariokal 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalisz



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:33   

@pelson91

O gustach się nie dyskutuje ale nazwanie kokpitu R400/R45 "kwadratowym" to już bluźnierstwo :nonono: . Kwadratowy kokpit to ma Volvo 850. Zresztą jakby nie patrzeć większość aut o wyglądzie klasycznym/retro ma zegarek analogowy.

Odnośnie zegarka w R75 to obudowanie go w matowo czarną ramkę jest IMHO dużą wpadką projektanta wnętrza, wystarczy popatrzeć na wygląd zegarka i nawiewów w Roewe 750 czy prototypie R75 Coupe i pomyśleć jak to mogło ładnie wyglądać.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 17:21   

mariokal napisał/a:
O gustach się nie dyskutuje
Dokładnie. Moim zdaniem biała tarcza zegarka nie pasuje do niczego. Gdyby założyć białe tarcze zegarów, takie jak w R45 po lifcie i aluramki na zegary i pokrętła (tak jak wspomniał sknerko), to wtedy byłoby :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 17:57   

mariokal napisał/a:
nazwanie kokpitu R400/R45 "kwadratowym" to już bluźnierstwo :nonono:

Też jest kwadratowy, okrągły kokpit ma R75.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 23:27   

tronsek napisał/a:
Dokładnie. Moim zdaniem biała tarcza zegarka nie pasuje do niczego. Gdyby założyć białe tarcze zegarów, takie jak w R45 po lifcie i aluramki na zegary i pokrętła (tak jak wspomniał sknerko), to wtedy byłoby
Zgadzam sie w całej rozciągłości (nie zwróciłem uwagi na te czarne tarcze zegarów)
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:26   

Jest...hmmm, srogo :P że tak się wyrażę ;) Na obecną chwilę za bardzo się wyróżnia na ciemnym tle kokpitu. Można by polepszyc sytuację dając właśnie alu ramki na pokrętła nawiewów i tarcze zegarów i jeszcze alu ramkę na ten zegarek, wtedy to by się już jakoś zgrało a tak... nie za bardzo.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 16:54   

jakoś tak nie pasuje do niczego...moze faktycznie z białymi zegarami i aluramkami byloby lepiej?
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:01   

Ani ten zegarek w 75 ani tutaj nie pasują :wink: Ten cyfrowy jest fajny ale jeszcze lepszy komputer pokładowy w to miejsce :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariokal 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:05   

Ujęcia boczne jak obiecałem


Jak widać na zdjęciach przerobiłem lekko wskazówki. Podświetlanie też zrobiłem więc nocne zdjęcia niebawem.

Aluramki na pokrętła nawiewów oraz tarcze zegarów są w planach, chociaż mocno się zastanawiam nad tymi do tarcz zegarów, bo z tego co się orientuję to bezproblemowo pasują one tylko do R400 i pierwszych R45 (tych co mają obudowę zegarów od R400 z wnęką na podświetlanie wskazówek).

Co do tego że zegar bardzo się wyróżnia to jest to efekt celowy (zegarek z czarną tarczą by był niewidoczny pośród czarnych plastików) chociaż pewnie mniej by to raziło po oczach gdyby dać tam okleinę drewnopodobną (tylko dostać taką komponującą się z resztą plastikowego drewna jest chyba niemożliwe)

Zdjęcia nocne

Ostatnio zmieniony przez mariokal Sob Cze 23, 2012 00:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
luksik1000 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Jednorożec



Wysłany: Wto Cze 19, 2012 18:42   

A mi się podoba, sam bym taki zegar chciał u siebie. Brawo za pomysł;) tego jeszcze chyba nie grali;p
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lip 03, 2012 09:41   

Pomysł fajny, wykonanie na najwyższym poziomie. Chwała też za podświetlenie które nie jest niebieskie :mrgreen:
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 19:10   

ja kupiłem do swojej 45ki obramówki zegarów i pasowały bez problemu nawet minimalny luz był, rovka mam z 2001r tak ze smiało kupuj :mrgreen:
 
 
mariokal 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalisz



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 02:04   

frydrys napisał/a:
ja kupiłem do swojej 45ki obramówki zegarów i pasowały bez problemu nawet minimalny luz był, rovka mam z 2001r tak ze smiało kupuj :mrgreen:


Tylko że zegary w R45 MK1 występują w 2 wersjach
Wersja starsza z obudową przednią z R400 (a przynajmniej na taką wygląda)

Wersja nowsza


Największe różnice między nimi na pierwszy rzut oka to:
- inne wskazówki (starsza wersja ma takie jak w R400 tylko pomarańczowe)
- inne wskaźniki temperatury i paliwa (starsza wersja ma podobne do tych w R400)
- wycięcie na kontrolki od automatu w starszej wersji (nie wykorzystane bo biegi automatu w R45 podawane są na wyświetlaczu prędkościomierza)
I o ile do starszej wersji aluramki pasują idealnie to nowsza wersja zegarów ma niesymetryczne wycięcie na obrotomierz i prędkościomierz. Niesymetryczność ta polega na różnej głębokości otworów co po założeniu aluramek powoduje że nie dotykają one tarcz zegarów od strony zewnętrznej i powstaje niezbyt estetyczne wyglądająca szczelina (przynajmniej jak dla mnie).

Najprostszym rozwiązaniem problemu było by przełożenie przedniego plastiku ze starszej wersji do nowszej (anglików pełno na allegro) ale nie wiem czy taka kombinacja zadziała bezproblemowo (jeśli ktoś robił takiego składaka to niech się pochwali).
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 00:03   

mariokal, Nie wjedzie inny miejsca na zatrzaski ma obudowa :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariokal 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Lip 25, 2012 13:52   

Witam ponownie
Po długich przemyśleniach przedstawiam wersje 2.0 zegarka analogowego do R45.
Główne zmiany jak widać na zdjęciach polegały na pozbyciu się wnęki na przyciski i zrobienie czegoś na wzór R45 po liftingu (oczywiście z zachowaniem oryginalnych przycisków), oraz dołożenie trochę chromu, i proszę bez sugerowania że przerabiam wnętrze na te z mondeo MKIII bo akurat tam przyciski awaryjnych/podgrzewania w wersji poliftingowej zupełnie nie komponują się z resztą przełączników (a nie powiem że mnie nie kusiło żeby dać inne przyciski ale ładniejszych i do tego komponujących się z całością wnętrza nie znalazłem).


Obecna wersja jest w zasadzie ostateczna (w przeciwieństwie do pierwszej która była wprawką stylistyczną) no ale nigdy nie mów nigdy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink