Forum Klubu ROVERki.pl :: [ Freelander TD4 2004r] Pedał sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ Freelander TD4 2004r] Pedał sprzęgła
Autor Wiadomość
jacek_akord 




Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 16:28   [ Freelander TD4 2004r] Pedał sprzęgła
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witajcie Koledzy. Jestem świeżo po wymianie wysprzęglika, tarczy i docisku sprzęgła. Układ odpowietrzony. Sprzęgło pracuje świetnie. Ale!!! No właśnie jest małe ale. Pedał sprzęgła podniósł się o jakieś 3-4 cm wyżej niż pedał hamulca. Przy wciskaniu do położenia równego z hamulcem jest totalny luz, potem jest minimalnie wyczuwany opór i w tym zakresie sprzęgło pracuje prawidłowo. Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie tego niepotrzebnego luzu. Przed naprawą pedał był równo z pedałem hamulca( ale rozleciało się łożysko wysprzęglika i stąd wymiana) Szukałem na forum ,ale nie znalazłem żadnych konkretów stąd moje pytanie.

[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 15:05 ]
Trzech mechaników po obejrzeniu " usterki" zaleciło wymianę pompy sprzęgła. Nie dawało mi to spokoju, ponieważ sprzęgło pracuje idealnie. Dzisiaj nie wytrzymałem , włożyłem ręce pod schowek i wymacałem połączenie pompy z pedałem sprzęgła. Wcisnąłem pedał i pokręciłem " chyba" zawleczką mocującą trzpień pompy do pedału . Piszę chyba , bo robiłem wszystko po omacku. I ku mojemu zdziwieniu pedał sprzęgła zatrzymał się na równi z pedałem hamulca. Usterka usunięta , choć do końca nie wiem jak to zrobiłem

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 16:28 ]
Niestety szczęście nie trwało długo . Pedał znów wyskoczył i jest w pozycji jak po naprawie. Czy ktoś ma zdjęcie lub schemat połączenia pedału z pompą?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 09, 2012 16:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 19:34   

Zobacz czy jest dobrze ułożony (w lini prostej) na wcisku w ścianie grodziowej.
By się tam dobrać najlepiej zdemontować puszkę bezpieczników pod maską.
Pompka w grodzi jest tak że sie ją wciska i przekręca i ona powinna być wtedy ustawiona idealnie w linii prostej.
Może nie docisnęli do końca albo ułożyli tak że coś pręży i wyskakuje z mocowania.


Po lewej stronie ten wypust z kwadratem.
 
 
jacek_akord 




Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Lip 25, 2012 13:00   

Jeszcze się do tego nie zabrałem , bo jak zwykle brak czasu. Ale.
Pompa nie była ruszana , wydaje mi się,że po wymianie wysprzęglika , jak fachowcy odpowietrzali, to na początku machali pedałem sprzęgła , góra-dół do oporu( potem wpadli na pomysł żeby zalać od strony odpowietrzenia) i chyba coś poszło na łączeniu pedału z pompą( nie wiem jak to jest zabezpieczone) . Wymacałem rękami coś jakby plastikowa nakrętka i po przekręceniu o pół obrotu pedał został na swoim miejscu. Po tygodniu niestety znów wyskoczył. Wiesz może jak to jest ze sobą połączone?

[ Dodano: Sro Lip 25, 2012 13:00 ]
Już wiem co jest powodem wyskakiwania pedału sprzęgła. Popychacz tłoka któy jest połączony z pedałem jest osadzony w metalowej tulejce i zabezpieczony wąsami naciętymi w tej tulejce. Tak jak podejrzewałem fachowcy podczas odpowietrzaniazbyt mocno pociągnęli pedał do góry i zerwali to zabezpieczenie. Gdyby ktoś miał na zbyciu uszkodzoną pompę ( np. Przeciekający korpus) to chętnie odkupię za rozsądną cenę , może uda mi się moją poskładać. Niestety brak funduszy uniemożliwia chwilowo zakup nowej.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 25, 2012 16:08   

W piątek będę na działce.
Chyba jeszcze mam swoją starą.
Pasuje porządek w garażach (Mam ich tylko 9) zrobić bo już nie wiem gdzie co mam.
:mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
 
 
jacek_akord 




Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Lip 27, 2012 08:27   

Dzięki Syntax , ale chyba będzie nieaktualne. Wczoraj zadzwonił do mnie właściciel warsztatu w którym wymieniałem sprzęgło. Wściekł się na swoich mechaników ( wysłałem mu zdjęcie uszkodzenia jakie było w pompie) i prosił żebym dzisiaj przyjechał. Zamówił nową pompę i powiedział , że mi ją wymienią . Koszt pompy i wymiany bierze na siebie. Są jeszcze uczciwi właściciele serwisów samochodowych. Odzyskuję wiarę w ludzi.
Gdybyś jednak znalazł tą pompę to miej ją gdzieś na widoku. Moż ktoś będzie potrzebujący na forum , to wrazie czego mogę z dwóch złożyć jedną i może komuś jeszcze posłuży.
 
 
ermax
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 01, 2012 00:24   jacek_akord

a te pompke co uszkodzili tobie to masz nowa czy używkę ?? ?

jezeli po wymianie ci ja oddadza i jest to nowa, szczelna pompa to moze odkupie ja od ciebie w rozsadnych pieniazkach :)


ps. mam kompletny nowy zestaw regeneracyjny do pompy hamulcowej do freelandera jak komus pompa siada lub przepuszcza to chetnie odstapie...
 
 
jacek_akord 




Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:56   

Pompę mam założoną nową. W starej jest uszkodzona tulejka w kształcie kielicha która przytrzymuje trzpień tłoka , poza tym pompa jest szczelna. Sorki za zwłokę w odpowiedzi , ale byłem poza zasięgiem internetu Jeżeli jesteś zainteresowany możemy się jakoś dogadać. Wysyłam nr tel na priv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Pedał sprzęgła wyskoczył
kkdarch Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Pon Gru 20, 2010 12:10
kkdarch
Brak nowych postów [Freelander] Pedał sprzęgła za wysoko
fridek Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 6 Sro Maj 04, 2016 11:22
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink