Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Stukanie na wybojach i stukanie przy cofaniu!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Stukanie na wybojach i stukanie przy cofaniu!!!
Autor Wiadomość
e-rutex 



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 10:35   [R75] Stukanie na wybojach i stukanie przy cofaniu!!!
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam,

proszę o pomoc w diagnozie... stukania!

- Poleciały mi amortyzatory z tyłu - rzucało autem na zakrętach itp. Wymieniałem oba - na kabaye (180 zł/szt) Jakby ktoś szukał, to do modelu rover 75 2.0 cdti kombi z 2003 r. pasuje model kabaya KYB 343475. na allegro ok. 160 zł szt
- następnie waliło coś w prawym kole, po wyboju stukanie było wręcz sprężynowe! - wymieniłem wahacz i końcówkę kierowniczą - prawe koło OK
- po 2 dniach zaczęło walić w lewym kole, na wybojach i przy hamowaniu - wymieniłem lewy wahacz i końcówkę drążka kier...
- po 2 dniach dalej coś wali w lewym kole ale mam uczucie że jest to bardziej pod pedałami niż przy kole...
- myślałem , że może łącznik stabilizatora ale już nie wiem czy mam to wymieniać!

Kojarzycie takie stuki?

Kolejna rzecz to przy porannym uruchomieniu auta, przy skręcie kół w prawo i jeździe do przodu słychać taki dźwięk jakby "ciężka praca paska rozrządu" - takie trochę wycie, a przy cofaniu i skręconych kołach w prawo coś strzela...

Czy to półoś? Czy macie inny pomysł?

BARDZO PROSZĘ O POMOC!!! bo oczywiście mechanicy chętnie wymienią całe zaieszenie, żeby raż rozebrać i raz złożyć...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 10:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piobzu 



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: okolice Lomzy



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 22:45   

Odnośnie tego stukania,to pojechałbym na szarpaki i tam dokładnie zdiagnozują całe zawieszenie,bo nie wiem czym sugerujesz się wymieniając wahacze i końcówki drążków.Przyczyn tych stuków może być wiele.Ciężko zdiagnozować przyczynę na odległość.Możliwe,że mogą stukać łączniki stabilizatora,to częsta przyczyna.Sprawdz w jakim stanie masz tuleje wahacza,mocowanie drążka stabilizatora,łożyska amortyzatorów,sprężyny,bo piszesz,że coś strzela przy skręcie kół-może to zatarte łożysko amortyzatora i poddaje się sprężyna,albo wyrobiony przegub na półosi(ale wtedy to słychać "klekotanie")
Ciężka praca paska napędu osprzętu silnika może być spowodowana "kończącą" się np. pompą wspomagania lub pompą cieczy chłodzącej,albo którejś z rolek.
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 23:12   

odnosnie strzelania to sprawdz czy nie masz peknietej sprezyny
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 09:54   

Dokładnie tak jak kolega pisze.
Lubi lecieć lewa tylna bardzo w tym modelu.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 12:40   

SyntaX napisał/a:
Lubi lecieć lewa tylna bardzo w tym modelu.
Co ma tylna sprężyna do "strzelania" z przodu. :razz:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 14:19   

Oj wierz mi że dźwięk może się nieść po całej budzie.
Mój mechanik miał takiego 75 w kąbiaku.
Przodek klekotał rozebraliśmy cały narobiliśmy się jak dzikie świnie a hałas był od sprężyny z tyłu.
10km jechałem i z tyłu było cicho a trząsało przodem.
Sprawdź też gumowe tuleje wahacza, zwłaszcza tą tylną.
sprawdź tez sworznie na wahaczu.
generalnie to chyba najlepiej odżałować trochę kasy i pojechać na stacje diagnostyczną.
Za około 50zł sprawdzą na szarpakach.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 15:41   

Dobre porady! ;)

Sprawdź wszystko generalnie :)

A tak na poważnie, to wszelkie stuki i puki mogą pochodzić z różnych usterek i przez forum raczej ciężko to opisać czy zdiagnozować. Nie ma się co sugerować analogią i częstością występowań u innych. Znacznie bezpieczniej jest zapłacić te kilkanaście złotych za sprawdzenie zawieszenia i dokonać odpowiedniej korekty.

Kiedyś klubowicz maciej zwiedził kilka serwisów gdzie każdy z nich zaprzeczał jakoby widział jakąś usterkę. A w czasie jazdy dobiegały niepokojące odgłosy. W końcu przy generalnych porządkach w aucie, kolega maciej znalazł pod swoim siedzeniem szklaną butelkę po napoju, która podczas jazdy wpadała w wibracje i uderzała w karoserie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 13:17   

MaReK napisał/a:

Kiedyś klubowicz maciej zwiedził kilka serwisów gdzie każdy z nich zaprzeczał jakoby widział jakąś usterkę. A w czasie jazdy dobiegały niepokojące odgłosy. W końcu przy generalnych porządkach w aucie, kolega maciej znalazł pod swoim siedzeniem szklaną butelkę po napoju, która podczas jazdy wpadała w wibracje i uderzała w karoserie ;)


Uśmiałam się z tej butelki :D

Mi też coś stuka gdy cofam i naciskam hamulec i nagle pyk. Z tymże miałam dopiero wymieniane sprężyny, wahacze...
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 14:00   

Ja szukałem stukania z tyłu. Byłem gotów całe zawieszenie tylne wymieniać. Aż pewnego dnia... okazało się, że zaczepy oparcia kanapy nie zapięły się dobrze i to oparcie hałasowało tępym stukotem podczas ruszania, hamowania i na wybojach xD
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 14:11   

cin1391 muszę sprawdzić, bo u mnie ostatnio raz po raz przy hamowaniu i ruszaniu słychać takie 'stuknięcie' :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 21:29   

prebenny napisał/a:
cin1391 muszę sprawdzić, bo u mnie ostatnio raz po raz przy hamowaniu i ruszaniu słychać takie 'stuknięcie' :P


Sprawdź koniecznie. Zauważyłem, że jak wiozę pasażerów z tyłu to nie stuka i tak doszedłem do tego.

A teraz mam problem, bo oparcie nie chce wyskoczyć z zatrzasków, ani się zatrzasnąć do końca. Jest tak jak z niedomkniętymi drzwiami.

Nie wiem, jak się do tego zabrać, jak dostać się do zamka. Wciskam te guziki na górze oparcia kanapy, ale najwyraźniej nie działają ;/
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 08:36   

cin1391, bo to się tam lubi w oparciu obsunąć jakoś, był on tym temat na forum ale dawno już
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 09:39   

cin1391 jak przy ruszaniu i hamowaniu to prawdopodobnie poduszka silnika tak zwana ósemka mam to samo. słychać takie pojedyncze lub podwójne stuknięcie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] stukanie przy cofaniu
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Mar 11, 2016 09:01
garver
Brak nowych postów [R75] Stukanie przy hamowaniu
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 23 Nie Cze 12, 2016 15:08
karol77787
Brak nowych postów [r75] Stukanie przy wjechaniu w dizure
krasin Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Paź 27, 2017 10:48
krasin
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie,stukanie przy skręcie.
MiReK Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sty 24, 2011 17:59
apples
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie przy włączonej klimie
klejsza Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 23, 2016 18:18
klejsza



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink