Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Stuki przy dodawaniu gazu na 3 i wyższym biegu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Stuki przy dodawaniu gazu na 3 i wyższym biegu.
Autor Wiadomość
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



  Wysłany: Wto Paź 02, 2012 15:02   [R600] Stuki przy dodawaniu gazu na 3 i wyższym biegu.
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Od wczoraj, przed wczoraj przy obrotach powyżej 2 tyś. na trzecim lub wyższym biegu przy dodawaniu gazu słychać stukot w przedniej części auta. Stukot jest coraz częstszy przy coraz wyższych obrotach. Przy puszczeniu gazu i zachowaniu obrotów stukot znika.

Byłem u mechanika który stwierdził, że... "nie wiem". Wykluczył zawieszenie i silnik (ze względu na stukot przy biegach >=3. Skrzynia biegów mu nie pasuję bo (nie pamiętam dokładnie) "pierwszy, drugi, trzeci i czwarty bieg są na tym samym wale"(?).

Osobiście nie wykluczam stukotu przy biegu pierwszym i drugim. Możliwe, że ryk silnika mi go zagłusza.

Przytrafiło wam się coś podobnego? Może wiecie co to za stukot?

Chętnie odpowiem na każde dodatkowe pytanie.

//////////////////////////////////////////////////////////

EDIT
Udało mi się usłyszeć te same stuki na drugim biegu więc pewnie nie ma znaczenia który to jest. Po prostu na mniejszych ryk silnika zagłusza.

Pozdrawiam
Chmura B.

[ Dodano: Nie Wrz 30, 2012 17:14 ]
Uaktualniam.

[ Dodano: Wto Paź 02, 2012 15:02 ]
Im dokładniej się wsłuchuję tym więcej szczegółów dostrzegam. Prawdopodobnie pukanie ustaje przy skręcie (czy to w lewo czy w prawo).

Po takich informacjach wciąż nie przychodzi wam forumowicze nic do głowy?

Na przyszły tydzień u mówiłem się z innym mechanikiem który podejrzewa poduszki pod silnikiem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 02, 2012 15:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 02, 2012 15:59   

Chyba mam ten sam przypadek i ja podejrzewam dyferencjał w skrzyni:( Borykam się z podobnymi stukami od paru miesięcy, wymieniłem i sprawdziłem wszystkie możliwe rzeczy i nic, u mnie raczej na pewno w skrzyni coś się niedobrego dzieje:( Ostatnie nawet zaczął przepuszczać uszczelniacz na przegubie i jest coraz większy luz na nim "góra dół" chodzi mi oczywiście o przegub wewnętrzny. Na samym początku podobny odgłos wydawały właśnie wyrobione przeguby wewnętrzne i gdy je wymieniłem to na jakiś czas był spokój ale nie na długo...teraz jest to dużo bardziej słyszalne. Ja mam takie pukanie także przy hamowaniu!
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Wto Paź 02, 2012 16:40   

panowie a może poduszki silnika?
 
 
 
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



Wysłany: Sro Paź 03, 2012 11:27   

farek: Jeden z mechaników sugerował poduszki ale nie miał czasu, żeby to sprawdzić.

Sam między czasie upewniłem się, że stukanie występuje na każdym biegu. Na luzie cisza.

Podjechałem też do pobliskiego wulkanizatora, żeby mnie podniósł. W powietrzy usiłowałem zlokalizować skąd dochodzi stukot ale nic nie słychać. Wychodzi na to, że bez obciążenia stuków nie ma.

Zauważyłem za to, że przednie koło od pasażera ma lekkie luzy. Może to powoduje stuki przy dodawaniu gazu na biegu?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 13:54   

Panowie, łożysko na podporze wałka pośredniego lewej półosi. A początku stuka przy zmianie biegów, potem pojawia się cichy stukot przy rozpędzaniu. Możliwe że razem z łożyskiem d wymiany także przegub wewnętrzny, przez luz na łożysku wyrabia się także przegub.

Wystarczy zwalić koło i szarpnąć za półoś, będzie wyczuwalny luz, na boki. Generalnie łożysk dostępne tylko w ASO, co prawda znalazłem zamiennik za 130zł, ale się okazało że nie pasuje, ostatecznie zamówiłem w AS coś koło 200zł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Szarpniecie przy odjęciu gazu
Vader Rover serii 600, Honda Accord 10 Pon Lis 24, 2008 18:02
NFSU9
Brak nowych postów [R600] Stuki w tylnym zawieszeniu - ratunku!!!
Andrz Rover serii 600, Honda Accord 21 Sro Sie 11, 2010 22:37
_papa_
Brak nowych postów [R620] Lekki zgrzyt przy wrzucaniu 5 biegu!
FudiX Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Sty 12, 2008 11:43
Maciek321
Brak nowych postów [R620] Opór przy wbijaniu pierwszego biegu
Phillippe Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Wrz 14, 2009 13:16
paff
Brak nowych postów [600 sdi ] Ile gazu przy ruszaniu
jtt Rover serii 600, Honda Accord 26 Wto Mar 20, 2012 17:53
zaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink