Forum Klubu ROVERki.pl :: [Streetwise] Kontrolka Engine Check
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Streetwise] Kontrolka Engine Check
Autor Wiadomość
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 22:56   [Streetwise] Kontrolka Engine Check
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam, mam Rovera Streetwise w Dieslu 2.0 i borykam się z problemem ciągle wypalającej mi oczy lampki MIL :\ po diagnozach itp. wychodzi że to EGR który był przedmuchiwany przez jakiegoś mechanika ale problem dalej jest a co za tym idzie auto jest przymulone :\ ... problem w tym że nie mam pojęcia co to jest za silnik i co tam za EGR jest. Jeżeli ktoś jest bardziej obyty ode mnie w tych autach i silnikach to proszę o inf co robić z tym EGR-em i czy można kupić taki elektrozawór nowy a jak tak to jak go szukać ??
Ostatnio zmieniony przez Adrian Czw Wrz 27, 2012 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 22:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 00:53   

Ale w iDT nie wywala Check Engine przy błędzie EGRu, no chyba, że masz jakiś poliftowy rocznik i zmienili, chociaż nie sądzę.
Jeśli samochód jest przymulony i pali się check to pierwsze co zrób to przygazuj go na luzie, jeśli nie wkręci Ci się powyżej 4k rpm to znaczy, że Twój silnik pracuje w trybie awaryjnym.
Pierwsze co zrób to odłącz przepływomierz, zobacz czy samochód się ożywi mocno. Powinien mieć dość dobry dół, ale będzie tracił moc powyżej 3300-3400 rpm.
Jeśli to dalej nie pomoże to sprawdź kabel sterujący na 1 wtrysku, organoleptrycznie sprawdź czy nie jest przerwany, ewentualnie sprawdź rezystancję :)
Pompę raczej wykluczę, bo już byś dalej nie pojechał ;)
Jeśli chodzi o EGR to możesz go wyczyścić, ale najlepiej by było jakbyś go zaślepił w cholerę :)
Ewentualnie mam kolektor wydechowy wraz ze sprawnym EGRem to Ci za parenaście zł na piwo oddam :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 17:16   

Krzysi3k napisał/a:
Ale w iDT nie wywala Check Engine przy błędzie EGRu, no chyba, że masz jakiś poliftowy rocznik i zmienili, chociaż nie sądzę.
Jeśli samochód jest przymulony i pali się check to pierwsze co zrób to przygazuj go na luzie, jeśli nie wkręci Ci się powyżej 4k rpm to znaczy, że Twój silnik pracuje w trybie awaryjnym.
Pierwsze co zrób to odłącz przepływomierz, zobacz czy samochód się ożywi mocno. Powinien mieć dość dobry dół, ale będzie tracił moc powyżej 3300-3400 rpm.
Jeśli to dalej nie pomoże to sprawdź kabel sterujący na 1 wtrysku, organoleptrycznie sprawdź czy nie jest przerwany, ewentualnie sprawdź rezystancję :)
Pompę raczej wykluczę, bo już byś dalej nie pojechał ;)
Jeśli chodzi o EGR to możesz go wyczyścić, ale najlepiej by było jakbyś go zaślepił w cholerę :)
Ewentualnie mam kolektor wydechowy wraz ze sprawnym EGRem to Ci za parenaście zł na piwo oddam :)


Model jest poliftowy i może opisze sytuacje jak to było od początku żeby było jasne ... auto wjechało w dość sporą "kałuże" pod wiaduktem tam zgasło na wskutek podlania wodą ale nie doszczętnego zalania (żeby ktoś nie myślał że po sam dach) :) po osuszeniu i próbie odpalenia wyszło ze przepływka do wymiany ... więc to zrobiłem i kupiłem nowy(zamiennik) a procedura serwisowego trybu oraz odpinanie i podpinanie przepławki już przerobiłem ... ale niestety komp dalej pokazuje błąd EGR juz nie pamiętam kodu błędu ale wskazuje on na EGR ... byłem już u kilku mechaników i nikt nic nie wymyślił więcej po za przedmuchaniem :\ ... jak jest sprawny ten egr i tp. oraz pasuje do mojego silnika to może się dogadamy :) ...
i jeszcze jeden problem, nie działa licznik prędkości :\ stoi jak zaklęty na 0 km i nawet nie drgnie ... wymienić licznik czy czujnik ??
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 01:48   

Potencjometr gazu sprawdzałeś?
A jeśli chodzi o licznik to Ci impulsator w skrzyni zapewne padł.
Słuchaj, może coś się pokazuje przy podpięciu T4 lub innych kompów, ale nie świeci się check engine od EGRu u nas, zmień mechaników, bo kiepskich coś masz...
Ja Ci mogę mój kolektor wysłać, pasuje na pewno, ale nie sądzę żeby przestał się palić check.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 10:30   

Krzysi3k napisał/a:
Ale w iDT nie wywala Check Engine przy błędzie EGRu
mi wywalił - mechanik coś tam z egr zrobił- nie pytałem co bo i po co skoro check się nie zapalił więcej po wykasowaniu i autko trochu się odmuliło :) . Cr_cker, a Tobie polecam znaleźć nowego mechanika żeby porównać diagnozy, bo może ten pierwszy nie koniecznie to co trzeba Ci naprawiał ;) ... o widzę ze Krzysiek to samo sugeruje :D
 
 
 
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 18:38   

Auto było już w 3 warsztatach w tym Bosch-a :\ i nikt nie naprawił ... zwalając winę na EGR :\
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 18:53   

A przypadkiem nie jest tak że impulsatora niema?
A prędkość brana jest z ABS'u? Ja tak przynajmniej mam.
 
 
 
Szymon199010 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 160
Skąd: Wolica Kozia

Rover 25

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 20:44   

A silnik pracuje normalnie czy głośniej niż zwykle?
Co do kompa boscha to niektóre wersje nie pokazują wszystkich błędów.
Napisz skąd jesteś to może powiemy ci gdzie mógłbyś się podpiąć pod T4 żeby się upewnić czy to egr chociaż nie wydaje mi się że to jego przyczyna.
Szwedzki Autocom też powinien widzieć więcej błędów (jeżeli takowe są) niż niektóre KTS-y Boscha. Wiem bo takowy posiadam (mowa o Autocomie).
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 10:10   

Solus także sporo błędów widzi i ma możliwość sprawdzania poszczególnych modułów samochodu.
 
 
 
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 11:26   

Jestem z Zagłęboa (śląsk) okolice Katowic ... podpinałem go pod mojego ELM i PCSCAN ... podpinał go mechanik pod jakiś tam interfejs potem inny mechanik tez pod coś innego no i finalnie BOSCH
 
 
NiceMan 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 09:56   

Kolego co do zamiennika Przepływki. To słyszałem kiedyś, że niekiedy one nie są w 100% zgrane. I niby trzeba je "stroić" uj wie ocb. Odepnij ją i jeździj na razie bez.


Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 08:39   

Już wole z przepławką jeździć niż bez :\ a precyzując sę co do dynamiki auta to do 2 tys auto jedzie jak diesel beż doładowania ... następnie dochodzi doładowanie i jest już lepiej ale to nadal nie jest to co było :\
 
 
Szymon199010 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 160
Skąd: Wolica Kozia

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:34   

A silnik chodzi głośniej niż kiedyś? Jaki masz przebieg?
Co do warsztatów to zobacz tutaj http://www.roverki.pl/index.php/czci-i-warsztaty może ktoś w Twojej okolicy ma testbooka
 
 
 
Cr_cker 




Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 6



Wysłany: Wto Paź 02, 2012 13:49   

Trudno stwierdzić jak chodził bo nie śmigam tym autem na co dzień :\ (klepie jak to Diesel :P )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R Streetwise] kontrolka Engine check
V4ult Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Wrz 09, 2020 18:07
V4ult
Brak nowych postów [R 216 GTI '91] kontrolka check engine
peter1986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Paź 15, 2008 23:45
se7en86
Brak nowych postów [R25] Kontrolka check engine
peyo102 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Wrz 07, 2016 21:02
zigis1
Brak nowych postów [R220 SDi] Kontrolka check engine
Mietkowski Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Gru 28, 2008 18:10
Mietkowski
Brak nowych postów [R200 1.4 98r ] kontrolka check engine
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Maj 10, 2009 17:45
pablomontoya



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink