Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Alarm włącza się samemu po ok 2h od zamknięcia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Alarm włącza się samemu po ok 2h od zamknięcia
Autor Wiadomość
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



  Wysłany: Sro Paź 17, 2012 15:57   [R416] Alarm włącza się samemu po ok 2h od zamknięcia
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Na wstępie chciałbym uprzedzić że przejrzałem chyba wszystkie tematy powiązane z moim problemem i nadal nie znalazłem rozwiązania dla mojego roverka...

Mianowicie, wczoraj podczas ulewy wracałem do domu z pracy (nie po raz pierwszy zresztą) i gdy przyjechałem do domu wieczorem włączyłem centralny z pilota. Po ok 2-2,5h włączył się alarm, pomyślałem że może jakiś kot albo pies uderzył w maskę i dlatego, więc otworzyłem centralny z pilota i z powrotem zamknąłem i po ok 1-2miutach alarm znów samemu się załączył i tak już w kółko potem, aż zostawiłem na noc otwarty samochód, żeby mieć spokój (sąsiedzi już się trochę zdenerwowali przez mój problem)... dziś rano po przyjeździe do pracy postanowiłem go sprawdzić i znów to samo, prawie jak w zegarku alarm włącza się po ok 2h od zamknięcia samochodu :shock:
Po przeczytaniu tematów na forum wyczyściłem wszystkie wsuwki w drzwiach bocznych (obkleiłem też taśmą izolacyjną te plastiki żeby je pogrubić, aby głębiej się chowały po zamknięciu drzwi) i przeczyściłem zamki z wierzchu w przodzie i z tyłu, ale nic to nie dało bo po kolejnej próbie znów po ok 2h alarm się uaktywnił...
Lampka w kokpicie działa idealnie i świeci się po otworzeniu każdych drzwi i sama gaśnie bez problemu po zamknięciu (po ok 20sekundach).
Immobilizer też mruga normalnie i gaśnie po przekręceniu kluczyka na zapłon.
Gdy zamykam samochód alarm mruga 3 razy kierunkowskazami, a gdy otwieram mrugnie raz. Nigdy inaczej, więc to jest ok.
Myślę że może jest to wina jakiś bezpieczników zwilgotniałych lub komputera i dlatego się załącza?
Dziwi mnie fakt tego czasu po którym alarm się załącza, bo dosłownie działa jak zaprogramowany :shock: Mijają ok 2h od zamknięcia samochodu i alarm się włącza :neutral:

Proszę o pomoc w lokalizacji numerków bezpieczników, których powinienem szukać i wymieniać.

Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał proszę napisać jak?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.
_________________
Free your mind open your eyes...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 17, 2012 15:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:48   

Zobacz czy nie masz wody na dywaniku pasażera
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:52   

po pierwsze przejrzyj czy nie kapie Ci na skrzynke bezpiecznikow pod kierownica. u mnie to powodowalo zalaczenia, ale dzisiaj zdaje sie nie padalo wiec to pewnie nie to.

po drugie odlacz czujnik ruchowy, moze to on glupieje.

po trzecie poodpinaj wszystkie krancowki i zaizoluj konektory na probe.

p czwarte zloz tylne siedzenia i jak zacznie wyc to patrz czy sie lampka w bagazniku nie zapalila.

po piate odkrec listwe metalowa w progu kierowcy i wyjmij ten naroznik przy pedalach i zobacz czy tam sie nie gromadzi gdzies woda.

po szoste sprawdz czy przy centralce wszystkie przewody dobrze siedza we wtyczkach

po siodme sprawdz czy po ulewie nie zalewa Ci skrzynki bezpiecznikow pod maska
 
 
 
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 17:54   

dzięki bizon za wskazówki. mam jeszcze teraz dwa pytania, a mianowicie:
- co ma wspólnego tylna kanapa z alarmem? bo o dziwo wczoraj właśnie w deszczu miałem prawie złożoną tylną kanapę w celu przewiezienia paru rzeczy i po dojechaniu do domu ją złożyłem.
Oraz jaka jest żarówka w bagażniku, bo mój roverek nie posiada jej i jest puste gniazdo to pójdę jutro i kupię...
- gdzie mogę znaleźć w tym roverze ten czujnik ruchu, bo jeśli dobrze kojarzę jest on w pod sufitówce przed szyberdachem?

jeszcze raz dzięki (do jutra na pewno wykonam wszystkie czynności)

pozdrawiam
_________________
Free your mind open your eyes...
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 17, 2012 18:15   

Cytat:
- co ma wspólnego tylna kanapa z alarmem? bo o dziwo wczoraj właśnie w deszczu miałem prawie złożoną tylną kanapę w celu przewiezienia paru rzeczy i po dojechaniu do domu ją złożyłem.

bo jakby powodem zalaczania byla krancowka w zamku bagaznika to po zalaczeniu alarmu wlaczala by sie lampka w bagazniku a jak masz zlozona kanape to widzial bys to z zewnatrz przed rozlaczeniem alarmu

maximus86 napisał/a:
Oraz jaka jest żarówka w bagażniku, bo mój roverek nie posiada jej i jest puste gniazdo to pójdę jutro i kupię...

rurkowa 36mm zdaje sie

maximus86 napisał/a:
gdzie mogę znaleźć w tym roverze ten czujnik ruchu, bo jeśli dobrze kojarzę jest on w pod sufitówce przed szyberdachem?

nad slupkiem nad glowa pasazera
 
 
 
Pazdzioch. 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 153
Skąd: Klucze



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 19:52   

Miałem taki sam problem u siebie. W pierwszym roverze miałem przerwany kabelek od czujniku ruchu i tak samo co 2-3h mi się non stop włączał alarm, a teraz w drugim miałem czujnik krańcowy od drzwi :)
 
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 19, 2012 18:56   

Miałem ten sam problem, alarm załączał mi się po kilku godzinach samoistnie. Przemyłem zamek bagażnika WD-40 i od ponad roku problem nie wrócił.
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Sob Paź 20, 2012 13:49   

Panowie zastosowałem się do porad bizona i drugą noc już mam spokój, alarm się już nie włącza.

Nie wiem co dokładnie było przyczyną, ale przeczyściłem wszystko, i jest ok, a najwyraźniej po deszczu Roverek gdzieś dostał dużo wilgoci i widocznie przez to głupiał...

Teraz jeszcze zauważyłem, że czasami nie zapala się lampka po otworzeniu tylnych drzwi od pasażera strony (testowałem je wielokrotnie), ale i tak nie powoduje to ogłupienia alarmu, trochę to dziwne...

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za wskazówki.
_________________
Free your mind open your eyes...
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 20, 2012 14:50   

maximus86 napisał/a:
, że czasami nie zapala się lampka po otworzeniu tylnych drzwi od pasażera strony (testowałem je wielokrotnie), ale i tak nie powoduje to ogłupienia alarmu, trochę to dziwne..

bo jak nie zapala sie lampka to tak jak by drzwi byly zamkniete czyli normalne ze nie zalacza to alarmu w nocy. gorzej gdyby w czasie jazdy nagle sie sama lampka zapalala, to by znaczylo ze mimo zamknietych drzwi, komputer dostal sygnal o ich otwarciu
 
 
 
suchan24 



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 10:30   

Pozwolę sobie odświeżyć.
Problem taki jak na początku tematu. Prawdopodobnie udało mi się naprawić to tak jak opisują koledzy powyżej, jednak mam takie pytanie.
Zawsze przy zamykaniu auta z pilota, drzwi oczywiście się ryglowały ale bez żadnego mrugnięcia kierunkowskazami. Przy otwieraniu światła migały tylko raz. A teraz od kiedy alarm zaczął włączać się sam ( po jakimś tam czasie, najczęściej kilku godzin) sekwencja jest taka że przy zamknięciu są to 3 mrugnięcia przy otwarciu jedno. Jak powinni być prawidłowo, i z czym może mieć związek ta nagła zmiana sekwencji.
Dodam że nazwa pilota to "LUCAS 3TXA KEY" a rocznik auta 97.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 13:13   

suchan24 napisał/a:
że przy zamknięciu są to 3 mrugnięcia przy otwarciu jedno
i tak jest prawidlowo.

po prostu wczesniej ktoras z krancowek wogole nie stykala, a teraz pewnie czasem styka a czasem nie. i przy zamykaniu Ci zamruga 3 razy bo krancowka dziala dobrze a za chwile sie jej odwidzi i zaczyna wyc alarm.
wczesniej nie zalaczal Ci sie alarm po paru godzinach bo krancowka byla skopana caly czas i nie uzbrajala alarmu.

takie moje przemyslenia pasujace do Twojego opisu, ale czy tak jest rzeczywiscie to nigdy nie wiadomo
 
 
 
suchan24 



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 16:24   

Czyli jeżeli jest tak jak mówisz to do tej pory nigdy tak naprawdę alarm nie był uzbrojony? I kiedy już się uzbroił i lampy mignęły poprawnie 3 razy to po paru godzinach krańcówka nie łączyła i w efekcie było tak jak gdyby drzwi zostały otwarte. To mogę powiedzieć że auto mi się naprawiło a nie popsuło:) Jutro jeszcze wszystko wyczyszczę i po poprawiam.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 17:10   

suchan24 napisał/a:
To mogę powiedzieć że auto mi się naprawiło a nie popsuło:)

naprawilo ale nie do konca, bo jednak po paru godzinach zaczyna tej krancowce szwankowac. odlacz wszystkie, zaizoluj przewody i zamknij samochod. jak nie zacznie wyc po paru godzinach to wina krancowek drzwi, jak zacznie to albo krancowka maski, albo krancowka bagaznika, albo czujnik ruchu
 
 
 
RafalTBG 



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 39



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 21:16   

dokladnie albo słaby styk na krancowych albo niedomknieta szyba ale raczej w zimie masz zamknietą ;]
_________________
------> .... do 400 setek.... :D
------
 
 
suchan24 



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 13:29   

Eh, za wcześnie się ucieszyłem. Miałem wczoraj, tak jak mówiłem, posprawdzać wszystko. Wchodzę do garażu i najpierw próba. Zamykam, brak sygnału z kierunkowskazów, otwieram jedno mignięcie (czyli tak jak było zawsze). Rozebrałem te krańcówki wyczyściłem. To samo nadal. Alarm zaczyna wyć tylko jeżeli fizycznie otworzę drzwi np od środka. Bagażnik można otworzyć normalnie i zapala się oświetlenie w nim, zamykam gaśnie, nie uruchamia to jednak wycia. Jeszcze zobaczę wszystkie styki na przewodach pod maską, bo miesiąc temu cały silnik był wyciągany (wymiana sprzęgła i takie tam). Szyby fakt, były otwierane ponieważ miałem problem z ogrzewaniem i bardzo szyby parowały w wilgotny dzień.
Jedyna dobra strona to taka że Rover nie budzi sąsiadów po nocy
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 06, 2013 13:49   

zrob tak jak mowilem, odepnij wszystkie krancowki, zaizoluj konektory i nie zakladaj krancowek. wtedy idzie sygnal do centralki ze wszystkie drzwi zamkniete. powinno mrugnac 3 razy, a ewentualne wycie po paru godzinach bedzie juz wiadomo gdzie szukac. samo wyczyszczenie krancowek nie zawsze wystarcza, czasem konieczna jest wymiana na nowa lub "pogrubienie" elementu ktory wciskaja drzwi, celem mocniejszego wcisniecia krancowki
 
 
 
suchan24 



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 13:55   

Tylko jeszcze zapytam, gdzie pod maską jest ta krańcówka?
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 15:08   

Po lewej stronie zaraz obok zbiorniczka wyrównawczego płynu wspomagania.
 
 
suchan24 



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 17:37   

Marcin1642 napisał/a:
Po lewej stronie zaraz obok zbiorniczka wyrównawczego płynu wspomagania.

Widocznie u mnie jest inaczej. Tam nie ma, ale do zamka klapy wchodzi przewód, dwa nawet. Sprawdziłem wszystko tak jak było opisane, końcówki, bezpieczniki, styki wszelkich przewodów, zbierającą się wilgoć, z otwartymi oknami i z zamkniętymi. Stan na teraz jest taki że z pilota da się drzwi zamknąć i tylko przy otwarciu drzwi (od środka lub przez uchyloną szybe) zaczyna wyć. I ostatecznie mogło by tak pozostać tylko żeby znów pod moją nieobecność a do tego w nocy nie zaczął wyć. A sygnalizacja kierunkami taka jak kiedyś, przy zamknięciu nic przy otwarciu raz.
Na razie dzięki wielkie za pomoc. Będę jeszcze szukał rozwiązania, a jak coś mi się uda to dam znać. Być może komuś to się przyda
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 06, 2013 18:12   

Krańcowkę maski masz w okolicach zamka zamontowaną. Jak spojrzysz przeze grill to zobaczysz jej przewody.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r416] Po uruchomieniu silnika włącza się alarm
pawelo416 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Mar 06, 2013 21:06
marcin333
Brak nowych postów [R420 2.0D '98] - alarm sam się włącza
derill78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Cze 17, 2010 15:41
TomC
Brak nowych postów [R45 1.8 '01] Alarm się włącza samoczynnie.
edzio123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Wrz 19, 2010 09:45
edzio123
Brak nowych postów [r416] jak samemu sprawdzic szczelnosc klimatyzacji
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 24 Sro Cze 15, 2011 12:24
dawidd
Brak nowych postów [R416] Nie włącza sie cooler
NIe zauważyłem żeby przez pół roku włączył sie cooler
TomekBugajski Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Kwi 06, 2009 15:40
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink