Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie odpala, wariują sterowniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Nie Lis 11, 2012 23:59
[R75] Nie odpala, wariują sterowniki
Autor Wiadomość
dyminska 



Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 5



Wysłany: Nie Lis 11, 2012 13:50   [R75] Nie odpala, wariują sterowniki
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam wszystkich posiadaczy samochodów marki rover jestem tu nowy więc przepraszam za pomyłki. Mam problem z autem mojej żony auto normalnie funkcjonowało do czasu ulewy ,
szukałem na forach i nic takiego nie ma, do rzeczy ;nie kreci rozrusznikiem a jesli podamy plus na automat to kreci lecz nie odpala aku naładowany woda na podszybiu była nie wiem jak wysoka wyjołem na wszelki wypadek sterownik silnika na suszenie rozebrałem ale był suchy/
kolejna sprawa to kontrolki kierunków awaryjnych p.mgielnych itd nie swiecą , zamek otwiera z pilota lecz nie zamyka myślę że powodem jest woda może ktoś miał taki przypadek ?
Z góry dziękuje za pomoc. dodam że to automat.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Lis 11, 2012 23:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 11, 2012 13:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 16:46   

niedawno coś takiego było, nie mogę tego znaleźć, ale zobaczy czy nie masz mokrego dywanika u pasażera. A nawet jakbyś nie miał, to zobaczy czy skrzynka bezpieczników nie jest wilgotna/mokra, czasem będzie potrzeba jej zdemontowania.
Owa skrzynka znajduje się pod schowkiem

zmień tytuł twojego postu, na: [R75] nie odpala, wariują sterowniki, bo moderator zamknie temat w innym wypadku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 18:21   

woda stojąca w podszybiu, między ścianami grodziowymi. Siedzi tam sterownik silnika i dlatego wszystko wariuje
 
 
 
dyminska 



Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 00:18   

rafalmis1 napisał/a:
niedawno coś takiego było, nie mogę tego znaleźć, ale zobaczy czy nie masz mokrego dywanika u pasażera. A nawet jakbyś nie miał, to zobaczy czy skrzynka bezpieczników nie jest wilgotna/mokra, czasem będzie potrzeba jej zdemontowania.
Owa skrzynka znajduje się pod schowkiem

zmień tytuł twojego postu, na: [R75] nie odpala, wariują sterowniki, bo moderator zamknie temat w innym wypadku

Dzięki sprawdzę.

[ Dodano: Pon Lis 12, 2012 00:18 ]
kris-tofer napisał/a:
woda stojąca w podszybiu, między ścianami grodziowymi. Siedzi tam sterownik silnika i dlatego wszystko wariuje

Wody już niema a sterownik był rozbierany i suszony może jest do wymiany po kąpieli?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 10:01   

sterownika nie da się raczej od tak podmienić. Chyba trzeba patrzeć po jego numerze seryjnym i dobrać taki sam.
 
 
 
dyminska 



Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 18:33   

kris-tofer napisał/a:
sterownika nie da się raczej od tak podmienić. Chyba trzeba patrzeć po jego numerze seryjnym i dobrać taki sam.

To na pewno do rovera widziałem za 900zł może od bmw podejdzie więcej tego jest.
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 19:00   

A jaki to silnik benzyna diesel? jaki konkretnie masz komputer?
 
 
dyminska 



Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 19:13   

piotrekcrash napisał/a:
A jaki to silnik benzyna diesel? jaki konkretnie masz komputer?

Silnik BMW diesel 2.0 cdti tylko dlatego kupiliśmy te auto bmw nigdy nie zawiodło.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 20:21   

Rover zawiódł... nie mniej jednak życzę powodzenia :)
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 01:10   

dyminska napisał/a:
piotrekcrash napisał/a:
A jaki to silnik benzyna diesel? jaki konkretnie masz komputer?

Silnik BMW diesel 2.0 cdti tylko dlatego kupiliśmy te auto bmw nigdy nie zawiodło.


Ten problem nie dotyczy raczej samego silnika ;) a co do rodzaju silnika nie jedna już osoba siś wypowiadała który jest najlepszy :) każda jednostka ma jakieś wady, co do cdti to mogę tylko powiedzieć że nie był on chlubą BMW, nie mniej jest to silnik ekonomiczny w porównaniu z benzyniakami :) polecam lekture: http://www.the75andztclub...?t=75282&page=2

Wracając do tematu nie życzę nikomu problemów z autem bo nikt tego nie lubi, niestety ja nie potrafie rozwiązać tego problemu, po pierwsze moje umiejętności nie wystarczające a druga sprawa to na odległość ciężko i raczej to by było zgadywanie przy takich syndromach :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 11:17   

dyminska, kontrolki i zamki nie mają nic wspólnego ze sterownikiem silnika.Ja zaglądnąłbym za schowek pasażera i sprawdził moduł komfortu BCU i sterownik skrzyni biegów ( wysuszyć je i spryskać złącza kontaktem albo elektrosolem) .To samo zrobić z modułem LSM.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dyminska 



Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 5



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:49   

SeniorA napisał/a:
dyminska, kontrolki i zamki nie mają nic wspólnego ze sterownikiem silnika.Ja zaglądnąłbym za schowek pasażera i sprawdził moduł komfortu BCU i sterownik skrzyni biegów ( wysuszyć je i spryskać złącza kontaktem albo elektrosolem) .To samo zrobić z modułem LSM.


Gdzieś czytałem że jest taka magistrala łącząca wszystkie sterowniki i jeśli padnie jeden sterownik wariują inne , wczoraj suszyłem auto i sterowniki na razie bez efektu, dodatkowo pojawił się error na panelu klimy co jeszcze można sprawdzić macie jakieś pomysły?
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:19   

magistrala: CAN
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 13:06   

dyminska napisał/a:
Gdzieś czytałem że jest taka magistrala łącząca wszystkie sterowniki
to jest tzw. magistrala danych , ale jest ich kilka rodzajów różniących się między sobą m in. szybkością przesyłania danych czy też zapisem informacji. W R75 zastosowano Can-bus ( obsługuje sterowniki ECM, ABS, EATECU ), K-bus (obsługuje BCU , LSM , Immo ) i Nav-bus. Zamki ( BCU ) obsługuje K- bus , silnik ( ECM ) Can-bus.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zalane sterowniki
zalałem samochód a teraz nie pali
ninja28 Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Lip 10, 2010 23:25
ninja28
Brak nowych postów [R75] Moduły, sterowniki - rozmieszczenie BCU, LSM, EWS, ...
lukkrak Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Maj 24, 2016 22:38
xROnx
Brak nowych postów [R75] Wycieraczki przednie wariują
rafalg Rover serii 75, MG ZT 22 Wto Mar 19, 2024 21:36
MarekToczek
Brak nowych postów [Rover 1.8 odpala i gaśnie lub nie odpala]
Szymek05 Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lis 14, 2016 07:27
Szymek05
Brak nowych postów [75]cdt nie odpala
makacaka Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Kwi 24, 2016 23:25
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink