Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200/25] podgrzewane lusterka - podłączenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200/25] podgrzewane lusterka - podłączenie
Autor Wiadomość
Cezary_Czapski 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 34



  Wysłany: Pon Lis 12, 2012 00:57   [R200/25] podgrzewane lusterka - podłączenie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Potrzebuję schematu elektrycznego od R25 podłączenia lusterek bocznych oraz ogrzewania tylnej szyby.

Przeczytałem parę tematów, ale traktują one o zamianie lusterek manualnych, na elektryczne, a ja potrzebuję podpiąć tylko ogrzewanie po załączeniu ogrzewania szyby. Niestety kolorki kabelków ze schematu 200 się nie zgadzają i możliwe, że są różnice w połączeniach.

Mam kompletną instalację z kostką w drzwiach (chyba 8 pinowa) do podpięcia lusterek elektrycznych - lusterka są manualne. Jest 5 kabelków, czyli 3 do sterowania i 2 do ogrzewania. Sprawdzałem miernikiem i po załączeniu ogrzewania tylnej szyby nic się nie dzieje. Pomiędzy dwoma pinami mam zasilanie choć nic nie jest wpięte w kostkę do regulacji lusterek...

Na schematach z 200 jest coś w rodzaju zwory na przewodzie od masy HEADER JOINT 808 chodzi o kość C55 piny 1-3 i to samo powtarza się przy schemacie ogrzewania tylnej szyby kość C55 piny 1-8 i 9-11. Kość C55 znajduje się w konsoli środkowej gdzieś za zapalniczką, więc wolę się zapytać zanim zdemontuję celem sprawdzenia.

Czy jest możliwe sterowanie ogrzewania lusterek poprzez zworę masy przełącznika ogrzewania tylnej szyby ??
Czy do działania ogrzewania lusterek niezbędny jest przełącznik regulacji lusterek ??




A tak sobie poradziłem z aplikacją mat grzewczych - pozostaje tylko podłączyć
_________________
roverzysta
Ostatnio zmieniony przez Cezary_Czapski Czw Lis 15, 2012 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 12, 2012 00:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 01:51   

A ty masz w ogolę dwa Kabelki podciągnięte przez drzwi aż do lusterek :?: Ogólnie lusterka grzeją cały czas jak się tylko przekręci kluczyk :wink:

Lusterko od pasażera jest podpięte pod dmuchawę np :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Cezary_Czapski 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 34



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 17:43   

Mam fabrycznie wyprowadzoną kostkę do elektrycznych lusterek 5cm poniżej ręcznej regulacji lusterka . Kostka jest 8-pinowa i jest 5 pinów/kabelków - czyli komplet do podpięcia lusterka. Jest nawet bezpiecznik 18 - 10A.

Zdziwiło mnie, że pomimo braku przełącznika regulacji lusterek i nie włączeniu ogrzewania tylnej szyby pomiędzy dwoma pinami mam zasilanie... w amerykańskim samochodzie rozumiem - sterowanie odbywa się za pomocą masy, ale tu :shock:

Jeśli schemat R25 nie różni od tego wyżej od 2-setki to jest maniana - po co komu ogrzewane lusterka przy 35°C w cieniu :?:

Mam poważne wątpliwości, ale czasami jakaś zwora załatwia sprawę, choć nie sądzę, aby w tym aucie ECU, PCM, czy inny komp był na tyle "inteligentny", aby zarządzać odpowiednio ogrzewaniem lusterek....

Ponowię prośbę o schemat instalacji elektrycznej w R25 '00, bo inaczej pozostaje mi wygrzebanie i sprawdzenie kostki C55 lub wpięcie bezpiecznika 18 pod przekaźnik sterowany zasilaniem ogrzewania tylnej szyby... a zdawałoby się, że to normalne auto :/
_________________
roverzysta
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 17:54   

Ściągnij sobie RAVE, tu znajdziesz schematy.
http://www.roverki.pl/mul...25-75-z-tf.iso/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 18:56   

Cezary_Czapski napisał/a:
po co komu ogrzewane lusterka przy 35°C w cieniu :?:


Ale tak działa ogrzewanie w Roverku lusterek grzeje cały czas obojętnie czy lato czy zima :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Cezary_Czapski 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 34



Wysłany: Czw Lis 15, 2012 15:55   

No i poprawiłem fabrykę :cool:
Myślałem o podłączeniu poprzez dodatkowy przekaźnik, ale jak popatrzyłem w schemat, to wystarczy tylko przepiąć jeden kabelek.

Wyprowadzona kostka w drzwiach - podłączamy się pod zielony (+) i czarny (-) tak jak na schemacie z wcześniejszego postu.
Mały konektorek i koszulka termokurczliwa. Nasuwamy na pin w kostce.



Zdejmujemy osłonę bezpieczników w kabinie. Sama tablica trzyma się na dwóch nakrętkach 10 - odkręcamy i delikatnie obsuwamy, żeby mieć dostęp do kostek z tyłu:

- zasilanie ogrzewania tylnej szyby za przekaźnikiem to kostka C49 pin 9 kabelek czarny z zielonym paskiem.
- zasilanie sterowania i ogrzewania lusterek za bezpiecznikiem 18 to kostka C60 pin 18 kolor kabelka jasno zielony.

Odciąłem zielony przy kostce i wlutowałem w czarny z zielonym - wszystko działa jak powinno w normalnym aucie :ok:



Na prawym zdjęciu - tablicy bezpieczników - to matalowe i okrągłe na dole i na środku to przekaźnik ogrzewania tylnej szyby - na schematach obrazek z czerwoną kropką.

Minus tego rozwiązania jest taki, że sterowanie lusterek będzie działać po włączeniu ogrzewania tylnej szyby - tym się akurat nie przejmuję, bo lusterka mam manualne.
Jest jednak na to rada. Zielony kabelek 10cm za kostką rozgałęzia się na ogrzewanie lusterek i sterowanie regulacją lusterek - wystarczy rozłączyc i znaleźć dwa wyprowadzone do ogrzewania lewego i prawego lusterka - niestety wszystkie są zielone. Resztę zostawia się podłączone do kostki... Tyle.

Pomysł z ciepłymi lusterkami przez cały rok jest co najmniej dziwny, żeby nie napisać absurdalny :shock:
Wystarczy przepiąć tylko jeden kabelek.
_________________
roverzysta
 
 
Fafnoscie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: SBL

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 23:48   

Cześć. Jestem w trakcie instalowania ogrzewania lusterek (manualne). Podkleiłem maty, poprowadziłem przewody przez drzwi do wnętrza samochodu i teraz się zastanawiam co dalej :) Gdzie mam podłączyć przewody ? Możecie mi to wytłumaczyć jakoś jaśniej niż w poprzednich postach ? :P Czytałem że można podłączyć jeden przewód do kabla z ogrzewania tylnej szyby a drugi do masy samochodu (np. do drzwi). Gdzie ten kabel od ogrzewania tylnej szyby się znajduję ?

Mój znajomy zrobił to jeszcze inaczej - wpiął się przewodami w tył od zapalniczki i zrobił na kablu osobny przełącznik - tylko na lusterka :) Co o takim rozwiązaniu myślicie ?

pozdrawiam

ps. zaznaczam że nie miałem w kostce przygotowanych kabelków dla lusterek więc poprowadziłem nowe przewody z mat do wnętrza samochodu. :/

EDIT: Już sobie poradziłem... podpiąłem przewody "od tyłu" do kostki, która wchodzi do włącznika ogrzewania tylnej szyby :) Były tam 4 przwody, ja się wpiąłem do przewodu grubego czarno-zielonego i cienkiego czarnego :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] podgrzewane lusterka
jak puscic kabel od drzwi do kabiny?
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Mar 21, 2009 18:18
ash
Brak nowych postów [r200] podgrzewane lusterka
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lut 04, 2009 08:12
giewu
Brak nowych postów [MG ZR 160] - Podgrzewane lusterka
krzychunh Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lut 11, 2015 00:56
sTERYD
Brak nowych postów [R200] podłączenie halogenów przednich
rodzynpatryk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sob Maj 19, 2012 09:19
siemaszwiktor



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink