Forum Klubu ROVERki.pl :: Zestaw Stereo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw Stereo
Autor Wiadomość
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 23:07   Zestaw Stereo

Witam,

Jestem na etapie rozglądania się za zestawem stereo. Wybór na rynku jest spory ale jak zwykle trudno dokonać ostatecznego wyboru. Na początku chciałem kino domowe ale wyleczyłem się już z pomysłu gdyż w 95% słucham muzyki i radia (dlatego amplituner), a może 5% oglądam filmy, więc lepszym wyborem będzie zestaw stereo nawet z dolnej półki niż średnia pólka KD która nie zagra jak stereo. Z braku czasu nie mogę umówić się na odsłuch poniższego sprzętu stąd moje pytanie - czy ktoś z Was może słyszał lub sam posiada podobny zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami z odbioru.

1. Yamaha R-S700 + Yamaha CD-S300 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5

2. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Cambridge Audio Azur 550C lub Cambridge Audio Topaz CD 10 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5


Pozdrawiam
apples
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 30, 2012 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 09:20   

Yamacha to jest gówno nawet na to nie patrz, a drugiego nie znam
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 31, 2012 09:30   

Mam u siebie amplituner denona + deck + cd (wsio denon) i polskie altusy 110 (4 sztuki). Cały zestaw kosztował coś koło 600zł za denony i jakies 500-600 za altusy. Dorzuciliśmhy nowe głośniki itp. Mamy w domu nowego pioneera i kolumny amtech, całość za ok 2500-3000zł jeśli mnie pamięć nie myli i w porównaniu do denka i altusów nie maja podejścia ;) Altusy grają świetnie, może warto w tą strone uderzyć? fakt, wyglądają jak wyglądają, ale pałer jest ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 10:18   

sknerko napisał/a:
Yamacha to jest gówno nawet na to nie patrz, a drugiego nie znam
Dlaczego?

Markzo, jakoś Denon do mnie mnie przemawia, a w dodatku wolałbym coś zbliżonego designem do Yamahy i Cambridge Audio.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 13:42   

apples napisał/a:
Dlaczego?

Bo jest marnej jakości i na dodatek marnie gra. A ty chcesz kupić aby wyglądało ładnie czy grało?
Co znaczy, że Denon nie przemawia? bo ja akurat bym w Denona również celował.
Rozważ Onkyo pod warunkiem ze nie słuchasz muzyki poważnej bo ponoć ci co "więcej słyszą" od normalnego człowieka twierdzą, że Onkyo do poważnej jest kiepskie, moim zdaniem nie słyszę różnicy ale ja już stary jestem i mam gorszy słuch.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 14:03   

sknerko napisał/a:
A ty chcesz kupić aby wyglądało ładnie czy grało?
Na pierwszym miejscu grało ale chce aby też pasowało do stylu jaki mam w pokoju. Gdybym myślał tylko o wyglądzie to na mojej liście nie znalazłby Cambridge Audio albo kupił kino domowe do muzyki.
sknerko napisał/a:
Co znaczy, że Denon nie przemawia? bo ja akurat bym w Denona również celował.
Czytałem trochę na jego temat ... cena i reklama robi swoje w sprzęcie z niższej półki, górna pólka Denona już lepiej brzmi ale w tej cenie można mieć również Marantz, NAD lub Cambridge Audio.
sknerko napisał/a:
moim zdaniem nie słyszę różnicy ale ja już stary jestem i mam gorszy słuch.
:lol:
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 14:12   

Nowych Marantzów też radzę unikać jakość jest pod wszelka krytyką.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 31, 2012 16:37   

Może coś ze starszych używanych już modeli? jakieś flagowe modele Sony, Harman Kardon, czy Pioneer.
Coraz wchodzą jakieś nowości na rynek, a deko starsze modele będą sporo tańsze od nowinek technicznych, a czasami nie odbiegają od jakości dźwięku nowinek.
A kolumny to już bym sam robił :)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 20:19   

ja mam zestaw diora ws 502 + tonsilowskie kolumienki od kilku dni - dziś konkret potestowałem, biedni sąsiedzi :lol: a to jeszcze nawet nie jest ustawione wszystko tak jak powinno ;) osobiście też bym skłaniał się do poszukania fajnego zestawu używanego - można mega rzeczy za grosze dostać czasem, co prawda trzeba polować na okazje czasem długo ale warto biorąc pod uwagę ile nowy z górnej półki sprzęt może kosztować ;)
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 31, 2012 21:31   

Podobnie jak poprzednicy raczej skłaniałbym się do poszukiwań używanego,dobrego sprzętu. Sam, jakieś 3 lata temu szukałem porządnego zestawu za, przynajmniej jak dla mnie rozsądne pieniądze. Dźwięk z nowych zestawów jakoś do mnie nie przemawiał, te które fajnie brzmiały kosztowały jakieś masakryczne pieniądze :shock: Przypadkiem w komisie trafiłem na zestaw Fisher-a z głośnikami Tonsil, całość 400pln, dźwięk urzekający, musiałem tylko dokupić odtwarzacz dvd, bo Fisher miał tylko cd, bez mp3, co dla mnie jest zaletą bo tak skompresowane pliki są dobre tylko na przenośne odtwarzacze.
_________________
Andrzej
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:22   

apples, temat audio swego czasu interesował mnie dosyć mocno. Powiem tylko że skończyłem na monoblokach lampowych, CD z analogiem zbudowanym na lampach i głośnikach papierowych w odgrodzie ;)

Napisać musisz jakiej muzyki słuchasz, jaki styl prezentacji muzyki preferujesz, jakiej wielkości masz pomieszczenie i jak jest wytłumione. Styl nowoczesny z roletami w oknach czy raczej jakieś zasłony... czy masz dywan na podłodze czy goła...

Nie ma systemów w pełni uniwersalnych.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:40   

kris-tofer napisał/a:
Może coś ze starszych używanych już modeli?
Uparłem się na nowy sprzęt.

marcin316 napisał/a:
Powiem tylko że skończyłem na monoblokach lampowych, CD z analogiem zbudowanym na lampach i głośnikach papierowych w odgrodzie
Tzn.?
marcin316 napisał/a:
Napisać musisz jakiej muzyki słuchasz, jaki styl prezentacji muzyki preferujesz,
Rock, pop - Van Halen, Nickelback, Deep Purple, Linkin Park, Dżem, Perfect, Tsa, Eric Clapton, Sting i tego typu klimaty.
marcin316 napisał/a:
jakiej wielkości masz pomieszczenie
Obecny pokój około 25m, a przyszły planuje podobny.
marcin316 napisał/a:
jak jest wytłumione.
Normalnie :) Ściany z cegły.
marcin316 napisał/a:
Styl nowoczesny z roletami w oknach czy raczej jakieś zasłony
Stary styl - drewniane meble, rolety drewniane, itp. Zasłon nie mam, firanki częściowo zakrywające okna. Drewno, drewno i drewno - 0 płyty meblowej.
marcin316 napisał/a:
czy masz dywan na podłodze czy goła
Deski na legarach na podłodze bez dywanu, a w nowym mieszkaniu również będą dechy tyle, że nie na legarach. Piszę o deskach i legarach ponieważ wiem, że ma to duży wpływ na akustykę.
marcin316 napisał/a:
Nie ma systemów w pełni uniwersalnych.
To już wiem. Coś co jest do wszystkiego to jest do niczego.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:11   

Przed ślubem pokój który zajmowałem "tylko dla siebie" był podporządkowany poprawnym warunkom odsłuchu. Starałem się w nim upchnąć zarówno sprzęt do słuchania muzyki (jak wspomniałem były to lampowe monobloki, odgrody na starych papierowych szerokopasmowcach i CD przerabiane na zamówienie) jak i kino domowe (TV, amplituner, 5 kolumn i subwoofer). Pokój miał 16m^2.

Do Twojego pomieszczenia KEF Q5 mogą być niewystarczające. Z kolei większy model będzie gorszy pod względem szczegółowości i stereofonii. O pozostałych propozycjach się nie wypowiem, gdyż po kilku odsłuchach przestałem się w ogóle interesować nowym budżetowym sprzętem. Warto podkreślić, że w takich kolumnach koszty są cięte na potęgę, do tego stopnia że w zwrotnicach montowane są zwykłe kondensatory elektrolityczne.

Jeśli masz wystrój w starym stylu to może warto rozejrzeć się za jakimś Vintage? Szczególnie mam tu na myśli kolumny. Szukałbym czegoś w obudowie zamkniętej z głośnikiem niskotonowym co najmniej 25cm (Telefunken, Grundig, B&O, Bose).

Kiedyś człowiek który przerabiał mi CD polecił mi zakup wzmacniacza z końca lat 60-tych. Porównywałem go ze znacznie nowszymi konstrukcjami i powiem że nie zamieniłbym go na żadną z nich (mówię o konstrukcjach budżetowych). Podobnie kolumny, wylicytowałem stare podstawkowe Telefunkeny które obnażyły niedoskonałości używanych do tamtej pory kolumn od kina domowego.

Napisz jeszcze z grubsza ile planujesz przeznaczyć na sprzęt ;)

Jeśli pomimo wszystko wolałbyś nowe kolumny to zerknij na ofertę firmy Audio Academy.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:39   

marcin316, Dzieki :)


marcin316 napisał/a:
Napisz jeszcze z grubsza ile planujesz przeznaczyć na sprzęt
Planowałem w granicach 6tys.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2012 21:39 ]
marcin316 napisał/a:
Audio Academy
Cena trochę zaporowa.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 22:06   

Za takie pieniążki można już mieć na prawdę porządny sprzęt, a jeśli rozważyłbyś zakup używek to jeszcze lepszy. Znajomemu pomogłem skompletować sprzęt do kina i muzyki właśnie z używek i jest zadowolony (KEF iq70, Denon AVR3806, Philips CD820). Wcześniej miał iq5, ma jeszcze iq1.

Zerknij też na te:
http://allegro.pl/kolumny...2688489449.html
http://allegro.pl/kolumny...2710753430.html
Kolumny mają dobre opinie, ale nie wiem czy trafią w Twój gust. Najlepiej posłuchać przed zakupem, w dodatku ze swoją elektroniką i w swoim pomieszczeniu. Można też w sklepie, koniecznie ze swoimi płytami.

Do AA możesz napisać maila opisując swoje pomieszczenie i preferencje brzmieniowe. Powinni Ci pomóc dobrać elektronikę do kolumn tak, abyś zmieścił się w budżecie.

Co do KEFa to niektóre modele mają niską impedancję przy pewnych częstościach i nie wszystkie wzmacniacze zagrają z nimi dobrze.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 22:26   

marcin316 napisał/a:
Za takie pieniążki można już mieć na prawdę porządny sprzęt
Jak się okazuje to nie bardzo. Nakręciłem się na Yamahe ale opinie są różne. W sklepie polecili mi natomiast Cambridge Audio Topaz SR 10 zamiast R-S700.
marcin316 napisał/a:
Zerknij też na te:
Brałem również pod uwagę Roth Audio Oli ale 40. W sklepie pytałem się o nie i powiedzieli, że lepiej zagrają Monitor Audio BX6 i mogę je mieć za 2850zł za 2szt.
marcin316 napisał/a:
Najlepiej posłuchać przed zakupem, w dodatku ze swoją elektroniką i w swoim pomieszczeniu. Można też w sklepie, koniecznie ze swoimi płytami.
Tak zrobię tylko chciałem poznać zdanie kogoś kto może już odsłuchiwał Yamache i Cambridge. Umówię się gdzieś na odsłuch w wolnym czasie ale wcześniej chce mieć sprecyzowane czego chce posłuchać, a nie jak wariat wszystkiego co stoi na sklepie. :D
marcin316 napisał/a:
Do AA możesz napisać maila opisując swoje pomieszczenie i preferencje brzmieniowe. Powinni Ci pomóc dobrać elektronikę do kolumn tak, abyś zmieścił się w budżecie.
Ups... Kto to?
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 23:12   

Słuchałem wielokrotnie Cambridge. Człowiek (właściciel studia nagrań) z którym pracowałem posiada tę markę w swoim domu. Na chwilę obecną nie jestem w stanie podać modelu.
Ale wszystkiego na nich nie da się słuchać. Miały bardzo plastikowy środek (o brzmieniu piszę) który wyłaził głównie przy instrumentach smyczkowych lub dętych. Tyle że nie ma się co rozpisywać.
Można pisac godzinami o walorach danych paczek ale nic więcej z tego nie wyniknie. Bo zazwyczaj człowiek polegnie albo na akustyce pomieszczenia albo zda sobie sprawę że na tych konkretnych paczkach ta płyta gra jak marzenie ale następna kuleje okropnie a przecież pochodzi ze znakomitego wydawnictwa. Bez możliwości przetestowania konkretnego zestawu w swoim domu mało tego... stawiając głośniki w miejscu w którym będą one stać latami zakup sprzętu no powiedzmy pro audio będzie jak rosyjska ruletka.
Rozwarzałeś zakup porządnych słuchawek referencyjnych? Odpada problem z akustyką pomieszczenia. Wszelkie dyfuzory czy inne ustroje akustyczne stają się zbędne :) Zostaje Ci kasa na dobre klocki.
Ew. posłuchaj czegoś z głośników studyjnych. Np. KRK (tylko i wyłącznie z sub.), Genelec. Z tego co pamiętam to JBL zrobił zestaw odłsuchowy z klockami do kalibracji. Ceny nie są straszne w dzisiejszych czasach.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Lis 02, 2012 07:34   

AA - Audio Academy ;)

Z czasów jak jeszcze chodziłem sobie po sklepach audio szukając sprzętu... W ogóle nie ma co słuchać sprzedawców ;) Większość leje wodę a na sprzęcie prawie się nie zna, nie mówiąc o osłuchaniu. Głównym ich celem jest pozbycie się towaru i zrobienie miejsca na nowy. Większość o kablach za cenę głośników jakie planujesz kupić może rozmawiać godzinami... próbując wmówić że kolumny nie zagrają, jeśli nie kupisz kabli po kilkadziesiąt zł/metr.

Hrabiego możesz się posłuchać, bo to dobry chłopak jest ;) Kiedyś przestawiłem głośniki z dłuższej ściany na krótszą. Pomimo tego że jedna miała 4,5m a druga 4,1, to dźwięk zmienił się bardzo mocno, na początku myślałem że źle podłączyłem kable, bo ilość niskich tonów spadła o połowę... Zaczęła się zabawa z przesuwaniem głośników... i bas powrócił, ale głośniki musiałem odsunąć prawie metr od ściany.

Najlepszy sprzęt jakiego słuchałem zbudowany był według wskazówek zawartych na tej stronie:
http://www.lampizator.eu/
Miałem wrażenie że w ścianach poukrywane są dodatkowe głośniki, tak precyzyjnie było można zlokalizować instrumenty... Miałem wrażenie że niektóre dochodzą z tyłu. Co do ustroi akustycznych i dyfuzorów to w tym systemie rolę tą pełniły regały z kilkuset kilogramami książek kupowanych na wagę ;) Sprzęt należał do pewnego fotografa prasowego z okolic Warszawy, którego hobby była muzyka i budowa właśnie takich systemów. To do niego mam odtwarzacz CD z lampowym torem analogowym.

Z zakupów kolumn oferowanych obecnie w sklepach skutecznie wyleczył mnie odsłuch starych monitorów Telefunkena podłączonych do jeszcze starszego radia lampowego Grundiga.
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 02, 2012 18:22   

No w akustyce mogę pomóc bardziej niż w wybieraniu sprzętu bo dalej upieram się że to ruletka.
Nie chcę dawać kolejnego powodu do wieszania na mnie psów :)
http://www.lipinskisound.com/ polecam ;)

Ps. Marantza zbyt szybko nie skreślaj. Jednak jest to firma zajmująca się produkcją sprzętu hi-fi a nie motocykli innych duperszmitów.

A...Altusy. Trzeba je rozkręcić żeby zagrały. Fakt. Wypierd mają ale nic wspólnego z doznaniami :)))
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 10:24   

muszę poczytać dokładnie ten wątek bo niedługo trzeba poustawiać kolumny :P :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zestaw narzedzi, klucze itp
ArO Offtopic 18 Pon Gru 03, 2012 15:17
dafit
Brak nowych postów Zestaw (bardzo) głośnomówiący
MasterMind Offtopic 2 Wto Kwi 10, 2012 22:36
Gość
Brak nowych postów Zestaw kluczy nasadkowych itp.
Który wybrać?
filo Offtopic 33 Sob Sie 07, 2010 06:32
filo
Brak nowych postów Bezpieczeństwo - zestaw głośnomówiący
maciej Offtopic 5 Sro Lip 01, 2009 19:38
general_p
Brak nowych postów Zestaw skladany przez - ynfomatyka
lużne dyskusje okołokomputerowe też ;)
orson Offtopic 19 Nie Cze 08, 2008 01:05
Tempest



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink