Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Swiatła drogowe jako dzienne?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Swiatła drogowe jako dzienne?
Autor Wiadomość
grnb 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 18
Skąd: racibórz



Wysłany: Sro Gru 26, 2012 17:05   [R75] Swiatła drogowe jako dzienne?
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 1999

Witam, widziałem wiele tematów o światłach dziennych ale nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.
Czy jest w r75 możliwość włączenia świateł drogowych jako dziennych (zmniejszona moc, świecące jedynie drogowe, bez pozycji, tablicy czy oświetlenia wnętrza)?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 26, 2012 17:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 836
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 08:28   

Przepisy jasno określają kiedy i w jakich warunkach można używać świateł drogowych.

Poza tym w R75 w drogowych są żarówki H1 55W, więc nie wiem gdzie tam mniejsza moc.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 09:23   

0l0 napisał/a:
Przepisy jasno określają kiedy i w jakich warunkach można używać świateł drogowych.

Poza tym w R75 w drogowych są żarówki H1 55W, więc nie wiem gdzie tam mniejsza moc.

Nie kumasz tematu!
Jest możliwość podłączenia układu ograniczającego prąd dochodzący do H1 o ok.60% i stosowanie jako światła dzienne,ale wydaje mi się że w R75 tego nie ma i jedyne wyjście to specjalne modemy dostępne choćby na alledrogo.
Ja po prostu miesiąc temu zamontowałem ledy,choć nie ukrywam że temat H1 też mnie interesował.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 09:36   

grnb napisał/a:
Witam, widziałem wiele tematów o światłach dziennych ale nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.
Czy jest w r75 możliwość włączenia świateł drogowych jako dziennych (zmniejszona moc, świecące jedynie drogowe, bez pozycji, tablicy czy oświetlenia wnętrza)?


Ja próbowałem włączyć to poprzez navcoder ale bez sukcesów. Niby moduł świateł ten sam co w BMW ale wsad epromu raczej trochę inny.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 10:24   

wystarczy na T4 włączyć tryb skandynawski i bedą swiatła dzienne na światłach mijania,też próbowałem navcoderem i niby zapisuje ustawienia mruga światłami ale nic sie nie zmienia,widziałem w bmw to rozwiązanie i przez ograniczenie mocy na drogowych te żarówki świecą na żółto :-|
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 10:38   

Barwę światła zmienia niższe napięcie dochodzące do żarnika,przez co widmo zmierza w stronę czerwieni.
Według mnie i tak byłoby to niezłym rozwiązaniem,bo generalnie żarówki świateł drogowych są sporadycznie używane,a użycie H7 jako dziennych skraca ich żywotność i zmniejsza ich sprawność wtedy gdy są potrzebne, czyli po zmroku.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 11:20   

http://moto.allegro.pl/sw...2880275102.html
Sam używam takiego czegoś w Scenicu i myślałem aby w R założyć. Tylko nie kupowałem u tego sprzedawcy, teraz nie mogę znaleźć aukcji na której ja kupiłem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 12:17   

mam u siebie włączona poprzez T4 opcję tzw. dziennych świateł (światła mijania, tylne i podświetlenie tablicy )
Ułatwienie jest, bo nie muszę pamiętać o włączaniu świateł.

Jest w R75 również opcja włączenia dziennych poprzez użycie świateł drogowych o zmniejszonej mocy. Jest taka opcja przygotowana na region Kanady. W innych krajach podobno zabronione.
Jak byłem na T4 włączyć dzienne, serwisant powiedział, że trzeba by było zmienić region w komputerze aby włączyć tą opcję dla Kanady. Nie wiem czym by skutkowała zmiana regionu na inny niż po wyjściu z fabryki.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 14:00   

Pieta, coś nie do końca to jest prawda bo mam kanadę włączoną i różni się tym, że światła zapalają się po odpaleniu silnika a nie jak w skandynawskim po przekręceniu kluczyka.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 14:11   

W załączniku jestwyciąg z dokmentacji Rovera
mam u siebie nr 2
Serwisant potwierdził opcję 3
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 14:28   

Dobra czyli są trzy opcje
1. wszystko wyłaczone czyli włączasz sam jak potrzeba
2. włączone krótkie i postojowe plus tablice i tylne a podświetlenia brak po przekręceniu kluczyka.
3. opcja z długimi jako dzienne po przekręceniu kluczyka only Kanada.
Więc miałem najpierw opcje nr 2 włączoną w serwisie rovera i to była wg nich opcja skandynawska i jak byłem u PHJOWI to poprosiłem go o opcje jak mam teraz czyli skandynawska ale po odpaleniu silnika dopiero a nie po kluczyku i on wtedy mi powiedział że musi mi wgrać program Kanadyjski żeby to działało i że to jest opcja dla Kanady. Jak Mariusz418 mi kiedyś dłubał w aucie to mi to przypadkiem znowu przełączył i miałem skandynawię standardową do czasu aż JOWI nie poprawił ponownie. Żukowaty miał tak samo włączone w swoim. Aha i jest to ponoć najnowszy program rovera jaki był i żeby to włączyć to musiał mi cały soft silnika wgrać od nowa ten najnowszy bo na moim z 2000r nie dało się takiego czegoś aktywować.
Ciekawe że w instrukcji nie ma ani słowa o takiej opcji jak mam ja że po odpaleniu silnika się włączają
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 14:43   

Nie wiedziałem, że jest opcja włączenia świateł po uruchomieniu silnika.
Pytałem wczesniej "szpeca" w od T4 w Gdańsku i powiedział, że nie można tak zrobić. Więc chyba z nie jest tak dobry jak by można było oczekiwać.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 16:00   

Ha :mrgreen: Mariusz418 wiedział, że opcja jest ale w moim włączyć nie mógł z jakichś powodów, potem JOWI włączył :razz: , Mariusz wyłączył przypadkiem i znowu JOWI włączył :mrgreen: i tak mam do teraz, jedynie co zapomniałem to chciałem mieć na kompie pokładowym info o przednich halogenach i nie mam mam ttylko kontrolkę a Zukowaty miał na kompie i kontrolkę
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 14:23   

a czy po włączeniu tej opcji skandynawskiej czy tam kanadyjskiej, dalej działa opcja tych świateł odprowadzających? że palą sie jakieś 15s po wyłączeniu silnika?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 15:21   

U mnie opcja "Go Home" działała przy włączonej opcji kanadyjskiej, ale niestety na wizycie na T4 przy sprawdzaniu wtrysków "samoistnie" ?! się opcja kanadyjska wyłączyła. Musze ponownie podjechać ją włączyć gdyż już się przyzwyczaiłem do tej wygody.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:27   

dafit napisał/a:
a czy po włączeniu tej opcji skandynawskiej czy tam kanadyjskiej, dalej działa opcja tych świateł odprowadzających? że palą sie jakieś 15s po wyłączeniu silnika?
Działa to bez względu na to jak zapalają się światła, oczywiście działa tylko wtedy jak masz włączone światła pokrętłem jak jedziesz na dziennych czyli gałka świateł na OFF to światła gasną razem z silnikiem co jest logiczne bo po co ci GO HOME w dzień. Zawsze mnie śmieszy jak wieczorem przy markecie ludzie zwracają mi uwagę że świateł nie wyłączyłem :mrgreen:
Punx napisał/a:
ale niestety na wizycie na T4 przy sprawdzaniu wtrysków "samoistnie" ?! się opcja kanadyjska wyłączyła. Musze ponownie podjechać ją włączyć gdyż już się przyzwyczaiłem do tej wygody.
No właśnie, to jest chyba związane z wersją programu w T4 bo Mariusz418 też mi kanadę wyłączył robiąc coś innego w aucie a PHJOWI co by nie robił to tego nie rozprogramowuje
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 20:15   

To jak już jesteśmy przy światłach dziennych i temat wydaje się wyczerpany, pozwolę sobie na kontynuację go w nieco rozszerzonej formie. Mianowicie jeśli ktoś ma pomysł jak dorobić w R75 czujnik zmierzchu -> urządzenie automatycznie włączające podświetlanie deski rozdzielczej przy włączonym systemie kanadyjskim/skandynawskim to proszę o opisanie swoich pomysłów.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 01, 2013 15:53   

Punx, a to tak ciężko przekręcić gałkę podczas jazdy jak stwierdzisz że zegarów nie widzisz?
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 01, 2013 18:48   

Pewnie że nie, ale idąc takim tokiem myślenia to po co nam w samochodach ta cała automatyzacja/ulepszacze ? Niech wszystkie drzwi mają szyby na korbki, fotele niech będą przesuwane manualnie, niech radio będzie z mega gałką tylko do ręcznego strojenia, a automatyczne skrzynie biegów niech pozostaną tylko w teorii, nie montujmy ich w samochodach, a bo to przecież tak ciężko pomichrać przekładnią ? A najlepiej żeby wycieraczki nie parkowały same, można je przecież wyłączać w momencie gdy są nad dolną krawędzią przedniej szyby :)

Sorry za sarkazm ale nie mogłem się powstrzymać.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 01, 2013 19:27   

Ty chyba nie rozumiesz idei systemu kanadyjskiego chodzi o to by nie zapominać włączania świateł w dzień i by nie używać podświetlenia gdy nie jest potrzebne a przy tym nie zużywać przełącznika bo on niestety ale się zużywa. Jak masz włączone dzienne to np. nie zapalisz świateł długich tylko mrugniesz, więc twój automat musiałby więcej funkcji włączać niż tylko podświetlenie. Akurat z tym sarkazmem to trafiłeś na nie odpowiednią osobę bo jestem z tych co lubią automaty na wszystko co może być ale nie przesadzajmy czasem przydaje się ruszyć bo inaczej tylko brzuch rośnie. :mrgreen: Nie masz pojęcia ile bym dał za czujnik deszczu w moim 75 bo akurat wycieraczki mnie drażnią w tym aucie a przy pierwszej możliwej okazji zapodałem sobie domykanie szyb kluczykiem a gałkę od świateł i tak używam sporadycznie, dlatego zanim na kogoś naburczysz to przemyśl bo może ci złośliwie tego nie pisze :smile:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przeciwmgielne jako dzienne
Voytec Rover serii 75, MG ZT 45 Pon Wrz 01, 2014 14:48
Tomahawk
Brak nowych postów [R75] Światła drogowe
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 19 Sob Maj 26, 2012 21:11
pablo
Brak nowych postów [75] światła drogowe
bogdan123 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 24, 2013 02:53
MaReK
Brak nowych postów [R75] Światła dzienne - LED
saute Rover serii 75, MG ZT 63 Czw Maj 21, 2015 08:24
milky
Brak nowych postów [R75] Światła dzienne
Wolek Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Kwi 29, 2008 17:34
Wolek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink