Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Problem z elektryka, nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Nie Sty 27, 2013 14:09
[MG ZR] Problem z elektryka, nie odpala
Autor Wiadomość
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 13:08   [MG ZR] Problem z elektryka, nie odpala
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam, problem jest następujący, po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie dzieje sie nic, dopiero po kilkukrotnej probie zapalają się kontrolki które po chwili gasną, i odpalenie autka jest niemożliwe. Gdy "jakimś cudem" po wielokrotnych próbach uda się uzyskać niegaśnięcie kontrolek to przy probie odpalenia rozrusznik przekręci "raz" i znowu sytuacja się powtarza. Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Pomocy!
Ostatnio zmieniony przez Adrian Nie Sty 27, 2013 20:35, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 27, 2013 13:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 13:42   

kostka stacyjki do wymiany
 
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 15:18   

Harry napisał/a:
kostka stacyjki do wymiany


o kurcze no to mam problem, ponieważ aktualnie jestem za granica, a jakoś do kraju muszę wrócić, może istnieje jakiś sposób żeby to tymczasowo obejść? ;)

[ Dodano: Nie Sty 27, 2013 15:18 ]
Odkryłem jeszcze coś takiego, po zamknięciu auta i ponownym otworzeniu, kontrolki zapalają się po pierwszym przekręceniu kluczyka (oczywiście zaraz gasną, a przy tym słychać jakieś dziwne brzęczenie i czasami rusza się wskazówka od obrotomierza...). Później można przekręcać kluczyk wielokrotnie praktycznie bez efektu, a po powtórzeniu patentu z zamykaniem i otwieranie kontrolki zapalają się przy pierwszej próbie itd. Moze to jednak coś z alarmem? Ktoś ma jakiś inny pomysł?
 
 
wacek 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 178
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 15:39   

oczywiście klemy na akumulatorze stykają idealnie??? czasami taki bzdurny może być problem
_________________
wk
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 16:15   

wacek napisał/a:
oczywiście klemy na akumulatorze stykają idealnie??? czasami taki bzdurny może być problem


tak, jeszcze dzisiaj dokręcałem
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 17:28   

alarm nie odłącza prądu w żadne sposób.

Prędzej coś z masą może być nie tak, sprawdzałeś podłączenie masy do karoseri auta przy lewym reflektorze?
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 17:50   

Witam. Proponowałbym sprawdzić akumulator (napięcie). Brzęczeć mogą styki głównego przekaźnika. A dzieje się tak przy zbyt niskim zasilaniu cewki przekaźnika. Może być też zaśniedziały główny przekaźnik.
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 19:38   

chudson napisał/a:
alarm nie odłącza prądu w żadne sposób.

Prędzej coś z masą może być nie tak, sprawdzałeś podłączenie masy do karoseri auta przy lewym reflektorze?


przed chwila sprawdzone, masa ok

[ Dodano: Nie Sty 27, 2013 19:38 ]
Rademenez_ napisał/a:
Witam. Proponowałbym sprawdzić akumulator (napięcie). Brzęczeć mogą styki głównego przekaźnika. A dzieje się tak przy zbyt niskim zasilaniu cewki przekaźnika. Może być też zaśniedziały główny przekaźnik.


niestety nie mam tutaj możliwości sprawdzić napięcia, ale wczoraj po okresie ok tygodnia odpalił bez problemu...

Jest jeszcze coś takiego, ze po przekręceniu stacyjki i w momencie gdy gasną kontrolki odłącza się dopływ prądu i wtedy juz nic nie dziala ( np. lamka na podsufitce) a po otworzeniu i ponownym zamknieciu drzwi prad wraca... Przedziwna sytuacja.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 19:39   

Karol84, do sprawdzenia wiązka kalpy tylnej.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 19:52   

leszczu napisał/a:
Karol84, do sprawdzenia wiązka kalpy tylnej.


możesz mieć racje, nie działa mi tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby, także coś możne być na rzeczy, jutro to sprawdzę i dam znać, dzięki! ;)
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 20:18   

Zainteresuj sie puszka, ktora wyglada tak:

http://allegro.pl/rover-2...2921195763.html

Wbrew opisowi nie jest to przekaznik od wentylatorow. Jesli masz klime to beda 2 takie, jeden kolo akumulatora, drugi na scianie grodziowej. Intersuje cie ten obok akumulatora. W srodku sa 3 przekazniki, ktore odpowiadaja wlasnie za rzeczy, z ktorymi masz problem.
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 20:54   

leszczu napisał/a:
Karol84, do sprawdzenia wiązka kalpy tylnej.


niestety nie dostane sie do tej wiazki, tu gdzie jestem nie mam tych "gwiazdkowych" kluczy :/

[ Dodano: Nie Sty 27, 2013 20:54 ]
[quote="xtek"]Zainteresuj sie puszka, ktora wyglada tak:

http://allegro.pl/rover-2...2921195763.html

Wbrew opisowi nie jest to przekaznik od wentylatorow. Jesli masz klime to beda 2 takie, jeden kolo akumulatora, drugi na scianie grodziowej. Intersuje cie ten obok akumulatora. W srodku sa 3 przekazniki, ktore odpowiadaja wlasnie za rzeczy, z ktorymi masz problem.[/

takiej puszki która przedstawiłeś to u mnie nie ma, jest jedna duza kolo akumulatora, gdzie jest chyba 5 przekaźników i jakieś inne bezpieczniki, i jeszcze pod nią bez żadnej osłony są dwa przekaźniki, a tak w ogóle to jak sprawdzić, ze coś z nimi nie tak?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 28, 2013 12:20   

Karol84 napisał/a:
niestety nie dostane sie do tej wiazki, tu gdzie jestem nie mam tych "gwiazdkowych" kluczy

Kabelki przecierają się w tej gumowej osłonie. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Karol84 



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 7



Wysłany: Sob Lut 02, 2013 16:17   

leszczu napisał/a:
Karol84 napisał/a:
niestety nie dostane sie do tej wiazki, tu gdzie jestem nie mam tych "gwiazdkowych" kluczy

Kabelki przecierają się w tej gumowej osłonie. :wink:


dzięki, sprawdze i dam znac

[ Dodano: Sob Lut 02, 2013 16:17 ]
wacek napisał/a:
oczywiście klemy na akumulatorze stykają idealnie??? czasami taki bzdurny może być problem


A wiec tak, problem byl banalny ale potrzebne były do jego rozwiązania dwie osoby, mianowicie pod klema "+" są jeszcze dwa kabelki których nie sprawdziłem, przy przekręceniu zapłonu własnie one "się skrzyły" (co zauwarzyla druga osoba), po dokręceniu ich problem zniknął...
Dzięki wszystkim za pomoc, fajnie, ze sa jeszcze osoby ktore bezinteresownie chca pomoc.
Pozdrawiam i szerokości!
 
 
koliber21 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: KUTNO



Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 14:18   

Witam odświeżę troszkę temat by opisać jak to wygląda w moim MG ZR ...

Problem z odpalaniem zaczoł się od czasu gdy auto stało około 3 tyg nie odpalane i padł aku wziołem go do ładowania i włożyłem do auta i zaczeły się numery mianowicie po przekręceniu kluczyka na pozycję 2 nie zawsze zapalają się kontrolki a co za tym idzie nie kręci gdy przekręcam kluczyk na pozycję 1szą załancza radio gdy na pozycję 2gą zapala się dodatkowo przycisk od klimatyzacji i radio nic więcej nie ma żadnych konrolek dopiero po paru razach jak pokręcę to zaskoczy a najwięszky problem jest po nocy gdy rano jade do pracy to i 10 min musze się męczyć żeby zaskoczyło alarm działa centralny też wczesniej miałem jeszcze taki objaw że jak chodziła przednia wycieraczka to słychać było raz na jakiś czas z tyłu w bagażniku chyba jakieś stuki ...nie mam pojęcia ide zobaczyć ten akumulator moze coś z tą masą jest nie tak ale ogolnie może ktoś miał pododbny problem...z góry dzieki za pomoc
pozdrawiam
 
 
browar24 




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 75

MG ZR

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 14:54   

może winna jest wiązka tylnej klapy
_________________
Mój garaż:
https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_own_vehicle&CID=14421
 
 
koliber21 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: KUTNO



Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 15:23   

byłem sprawdzić ten aku jeszcze raz i wydaje tam się wszystko wporządku jedyne co widziałem ale nie sądze aby to była przyczyna że kabel od aku do blachy czyli ten gruby masowy ma w sobie sporo drucików wiadomo i wchodzi on w oczko i oczko przykęcane jest do karoserji i między oczkiem a osłoną kabla ułamane jest pare tych drucikó właśnie od tego kabla masowego ale ogolnie kabel jest gruby więc większość się styka z masą nie sądze aby to była przyczyna ...

ps.. dodam jeszcze jeden objaw mianowicie nie raz jest tak że po przekręceniu kluczyka na 2 poz..zostawiam go tak i między 5-30sec same się kontrolki zapalą (nagle) nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ...nie sądze aby to byłą wina pękniętych 5 drucików w kablu który ma w sobie ich 30 np....


tak jeszcze czytam i może to wina modułu stacyjki może kostki stacyjki ...???
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 18:28   

może być kostka stacyjki do wymiany lub wiazka tylnej klapy do sprawdzenia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r220 sd] Auto nie odpala - problem z elektryką
rbl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Sie 14, 2011 21:35
rbl
Brak nowych postów [MG ZR 105] Nie odpala, elektryka nie działa
stilian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Cze 12, 2014 15:52
NoPE
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z elektryka
Lukasz666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Mar 05, 2012 08:57
PTE
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] problem z elektryką
carlito11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Gru 04, 2009 12:25
carlito11
Brak nowych postów [MG ZR 2.0] Problem z elektryką
OsciBosci Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Kwi 23, 2012 10:06
jrdarus1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink