Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25] na NESTE - Nie do wiary - ku przestrodze!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25] na NESTE - Nie do wiary - ku przestrodze!
Autor Wiadomość
kazerote 



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 1



Wysłany: Pią Lut 01, 2013 21:35   [Rover 25] na NESTE - Nie do wiary - ku przestrodze!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2002

Witam,

Wczoraj wracając z pracy podjechałem zatankować swojego Rovera 25 (2002) na Neste (Warszawa - Łopuszańska). Zalałem, wsiadam, przekręcam kluczyk i nic tylko pikanie (immobilizer). Próbowałem parokrotnie odpalić samochód i wciąż to samo, po przekręceniu kluczyka do pozycji II słychać pikanie.. Myślę sobie padła bateria i immobilizer nie odpuszcza. Zepchnąłem samochód na bok i pojechałem busem do domu po drugi komplet kluczyków. W międzyczasie wymieniłem jeszcze baterie w pierwszej parze. Wróciłem na miejsce i spróbowałem odpalić, niestety dalej to samo.. Zatem za telefon do ojca, szwagra ale żaden z pomysłów nie spowodował poprawy sytuacji. No nic.. wróciłem do domu. Na drugi dzień umówiłem się że przyjadę z Ojcem, wymienimy bezpiecznik od immo jak nie pomoże to warsztat.
Tak też uczyniliśmy, pojechaliśmy dziś na tą stację Neste (co istotne ojciec jeździ Roverem 45) zaparkowaliśmy obok mojego bolida 25 i zaczęliśmy kombinować (wymiana bezpieczników etc). Po paru minutach stwierdziliśmy, że nic nie pomaga zatem musimy samochód sholować (wizja była dość przerażająca: bez wspomagania itd). Odepchnęliśmy samochód na bok, żeby zrobić miejsce na podczepienie linki. Ojciec wsiadł do swojego Rovera 45, odpala i... TAKA SAMA SYTUACJA. Immo nie odpuszcza a po przekręceniu kluczyka słychać pikanie.. Ojciec krzyczy, że to samo.. ja mowie NIEMOŻLIWE nie wkręcaj mnie... Podchodzę i rzeczywiście! Pierwsze wrażenie pełen SZOK! Co jest grane.. zaraził się czy co?
Po chwili zczailiśmy, że musi być w tym miejscu coś nie tak.. coś co powoduje zakłócenia sygnału immo. Odepchnęliśmy zatem mojego Roverka parę metrów za stację, wsiadam i.. odpala normalnie!! To samo zrobiliśmy z samochodem ojca.. odpalił po zepchnięciu go parę metrów poza teren stacji.

Normanie trójkąt bermudzki! Co oni na na tych stacjach montują??
Traf chciał, że akurat przyjechał ze mną ojciec również Roverkiem - gdyby nie to, nigdy pewnie byśmy się nie domyślili o co chodzi.

Uważajcie na niezidentyfikowane fale! :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 01, 2013 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 21:48   

oj, ja miałam podobnie na parkingu CH Bonarka w Krakowie,
problem tkwił w tym, że drugi komplet kluczyków był we Wrocławiu ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
SebastianS 




Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 73



Wysłany: Pią Lut 01, 2013 22:04   

Mam dokładnie to samo w Chorzowie na obszarze Placu Powstańców czyt. między biedronką a siłownią fun sport galaxy z tym, że immo odpuszcza dopiero po paru razach. Co to może być w ogóle ? jakieś silne 'ściąganie' ? np. linie telefoniczne ?
 
 
0916 




Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Wlkp



Wysłany: Sob Lut 02, 2013 07:59   

Na tych obszarach musi działać jakieś zaburzenie elektromagnetyczne w postaci emitowanej fali o określonej częstotliwosci lub całym paśmie częstotliwosci, które powoduje kodowanie immo lub jest na tyle silne że zakłóca dekodowanie immo z kluczyka, innego racjonalnego wytłumaczenia nie ma.
Rozwiazania sa dwa: zdemontować immo lub omijać szerokim łukiem te miejsca i tyle.
Dobrze że zostało to zauważone, gdyż moze zaoszczędzić sporo nerwów i kosztów użytkownikom R.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lut 02, 2013 08:14   

Większość alarmów działa w zakresie pasma 433 -437 MHz
Wystarczy że będzie tam nadajnik działający w tym paśmie o większej mocy.
Często kradną tak samochody bo właściciel myśli że auto zamknięte.
Sam mam taką zabaweczkę do skanowania częstotliwości.
Taki uczący się pilot.
:mrgreen:
Raz nawet karki tak wkurzałem.
Otworzył bagażnik z pilota a ja zeskanowałem sygnał.
Wrzucił zakupy rusza a ja pyk i bagażnik w górę.
wysiadł zamknął a ja znów pyk.
:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 08:44   

Tez miałem taki pilot jak jeszcze seacika mialem.To kto mi nie podpasowal to cyk mu otwarlem auto.lub na odwrót on otworzył chce wsiadac a ja cyk i zamknelo się hehe myślałem że gościu wyjdzie z siebie.teraz patrzałem wszedzie ale niemogę go dostac niewiem gdzie szukac
 
 
 
Gacor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 156
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Lut 02, 2013 15:23   

W Zabrzu też są takie miejsca czasem mi się to zdarza pod PKO na ul. Korczoka i pod Światem alkoholi(zaraz za PKO) ale za którymś razem mu przechodzi. Swego czasu w Lanosie taty pod M1 w Zabrzu też były takie jaja. A co do takiego pilota to taki który się uczy z innego pilota( zczytuje tam do iluś cm) można dostać na giełdzie i allegro ale taki na dłuższy dystans to nie wiem, ale wiem że w ten sposób na osiedlu znikło swego czasu pare VAGów.
_________________
Pozdrawiam ;)
Jacek
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 03, 2013 18:04   

O zgrozo :o Proponuję stworzyć mapę takich miejsc i umieścić na stronie forum klubowego.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Gacor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 156
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lut 17, 2013 13:25   

Mape to może nie koniecznie ale lepiej żeby każdy miał na uwadze że w miejscach takich jak stacje banki czy centra handlowe może się zdarzyć że imo zaszaleje.
_________________
Pozdrawiam ;)
Jacek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 25] Jaki gwint sruby kola pasowego? Rover 25 2.0
inteleeq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lip 05, 2017 17:42
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 200 / 1,4] rover nie odpala i "piszczy jak kare
sir_alfred Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Sie 27, 2010 15:15
sir_alfred
Brak nowych postów [Rover 25] a [Rover Streetwise] Pytanie o światła przednie
piwko57 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Kwi 03, 2010 20:18
Ciufa
Brak nowych postów [Rover 220] Gdzie jest czytnik immo w Rover 220 SD '96
Lasoty Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sie 12, 2013 13:08
Lasoty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink