Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] mocny wyciek paliwa na listwie zdjecie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] mocny wyciek paliwa na listwie zdjecie.
Autor Wiadomość
gandi84 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 161
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 19:14   [MG ZT] mocny wyciek paliwa na listwie zdjecie.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witajcie drodzy forumowicze.
Zdarzył mi się dziwny wypadek tzn awaria. Mianowicie zaczęło mi niesamowicie śmierdzieć paliwem w aucie a wskazówka podczas jazdy zaczęła zjeżdżać w zastraszającym tempie w dol. Otworzyłem maskę smród okropny, silnik zalany paliwem, patrze po odkręceniu pokrywy na silniku a jam jak na zdjęciu pokazane leje sie właśnie w tym miejscu na łączeniu listwy i wężyka paliwowego...
Kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsce w ktorym ejst wyciek i luz wężyka kolorem zoltym tzn, wężyk można po prostu wyciągnąć bez większej sily.
Kolorem zielonym zaznaczyłem jakas taka blaszke ktora jest tam w tym otworze osadzona na wężyku a w mocowaniu plastikowym od listwy wtrysków. Blaszka ta, uszczelka czy powiedzmy zatrzask zapobiegający wypadaniu ( bynajmniej tak mi sie wydaje) wezyka z paliwem jest luzem tzn mozna go przesuwać śrubokrętem po wezyku ale nie udalo mi sie go wyciagnac stamtad bo musial bym wyciagnac wezyk a przez to lalo sie niemilosiernie. Czy ktos to rozbieral z Was kiedys? albo wie co jest powodem tego ze wezyk nie ejst osadzony tak szczelnie zeby paliwo sie nie lalo? Czy jest to wina braku zatrzasku jakiegos czy moze sie po prostu poluzowalo cos...? Prosze o pomoc. Ponizej dolanczam zdjecie.




oraz link do wiekszego zdjecia
http://hosting-zdjec.pl/v...171IMAG0076.jpg
_________________
http://imgup.pl/di/SCGV/IMAG0176.jpg
MG ZT 190 2.5 V6
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 22, 2013 19:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 22, 2013 22:49   

czy ostatnio ściągałeś kolektor ?? u mnie na samym początku jak coś się robił przy samochodzie, to został ten element odpięty i później złe złożony, przez co paliwo się lało
 
 
gandi84 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 161
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Mar 24, 2013 19:31   

Tak byl kolektor sciagany... tylko pytanie jak to założyć... i czy czegoś tam nie brakuje....

[ Dodano: Nie Mar 24, 2013 19:31 ]
Czy ktoś byłby w stanie zrobić foto tego cybanta do którego wchodzi wężyk paliwowy żebym mógł porównać czy u mnie to tak jest tez czy czegoś brakuje, i podrzucić tu na forum to zdj? byłbym bardzo wdzięczny....
_________________
http://imgup.pl/di/SCGV/IMAG0176.jpg
MG ZT 190 2.5 V6
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 12:55   

nie do końca widzę, ponieważ za bardzo doświetlone zdjęcie, ale chyba brakuje zatrzaskującej blaszki metalowej

[ Dodano: Pon Mar 25, 2013 12:55 ]
albo za słabo włożyłeś jedno w drugie. Trzeba naprawdę się namęczyć (użyć dużo siły) aby zapiąć szczelnie układ
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
gandi84 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 161
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Mar 25, 2013 20:25   

Wlasnie blaszka jest taka metalowa dzinatuleja... ale jest w srodku cybantu.... i lata luzem jak tego eni ruszalem tylko kolesie ktorzy poprawiali mi elektryke...
_________________
http://imgup.pl/di/SCGV/IMAG0176.jpg
MG ZT 190 2.5 V6
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 10:57   

gandi84 napisał/a:
Wlasnie blaszka jest taka metalowa dzinatuleja... ale jest w srodku cybantu.... i lata luzem jak tego eni ruszalem tylko kolesie ktorzy poprawiali mi elektryke...

w takim razie źle jest wpięte, albo blaszka zniszczona, trzeba rozebrać i spróbować poskładać do kupy jeszcze raz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dany1107 




Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Thetford U.K



Wysłany: Nie Maj 26, 2013 20:17   Wyciek paliwa.

Witam serdecznie. Piszę bo mam pewien problem z wyciekiem paliwa. Otóż wczoraj pierwszy raz zatankowałem aż po korek. Na drugi dzień zauważyłem plamę pod tylnym kołem(od strony zbiornika). Po spojrzeniu pod spód auta okazało sie że zbiornik jest cały mokry i dosłownie paliwo aż kapało. Czy może mi ktoś napisac czy miał podobny problem lub co powinienem sprawdzic? Bardzo ważne dla mnie.Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujnik ciśnienia paliwa na listwie CR
necron Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lut 24, 2014 14:44
07manio
Brak nowych postów [R75] wyciek paliwa spod silnika - filtr paliwa
dexter77 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Cze 20, 2019 14:18
dawidd
Brak nowych postów [R75] Wyciek paliwa
Ewela Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Paź 07, 2017 00:37
SeniorA
Brak nowych postów [R75] wyciek paliwa
andzus Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Wrz 19, 2012 20:23
andzus
Brak nowych postów [R75] Wyciek paliwa
micjanec Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Wrz 29, 2013 21:12
micjanec



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink