Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] kilka problemów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: apples
Pon Kwi 22, 2013 19:19
[R75] kilka problemów
Autor Wiadomość
Kiniulek 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 00:15   [R75] kilka problemów
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam Kolegów
piszę bo moj roverek ma bardzo dziwne obawy
Rano (na zimno) odpala mi za którymś razem, proces wygląda tak,że samochód zaraz po przekręceniu stacyjni zapala, i od razu gaśnie, po 3 - 4 razach okres "chodzenia" wydłuża się do kilku sekund, aż w końcu zaczyna chodzić, jednak obroty pływają (chwilkę są normalne, potem na granicy zgaśnięcia i znów normalne) w tym czasie nie reaguje zupełnie na naciśnięcie pedału gazu. Gdy tak pochodzi 3 - 5 minut (zależnie od temperatury zewnętrznej - im zimniej tym potrzebuje więcej czasu) wszystko się stabilizuje, obroty się stabilizują i normalnie reaguje na gaz.
Dodam, że wiem, ze mam uszkodzony intercooler - miał pękniętą obudowę i ostatnio po tym jak zahaczyłem o pryzmę zbrylonego lodu na parkingu pęknięcie znacznie się powiększyło. Pojechałem do warsztatu, i stwierdzili, że to wina tego intercoolera, ale czy ten problem z odpalaniem wynika z tego samego (przed powiększeniem dziury w plastiku intercoolera zapalał zawsze idealnie. Jeszcze jedno, w warsztacie okazało się również, że filtr powietrza jest czarny od sadzy.
Jutro zamawiam nowy intercooler i filtr - czy może ktoś mi podpowiedzieć, czy to rozwiąże problem, czy mogę oczekiwać innych "niespodzianek" ?? ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 00:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 08:40   

Kiniulek, napewno zacząć od tego gdyż powietrze idzie ciepłe do silnika . Po drugie jak już będziesz wymieniał IC to warto od razu się pobawić i wyczyścić EGR bądź go nawet zaślepić. Koniecznie filtr do wymiany . Sprawdź obudowę filtra i podstawę czy nie ma żadnych pęknięć lub ubytków . Jak już będziesz miał ściągnięty pas z przodu warto sprawdzić czy wentylator poprawnie działa .
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 10:50   

Kiniulek napisał/a:
Rano (na zimno) odpala mi za którymś razem, proces wygląda tak,że samochód zaraz po przekręceniu stacyjni zapala, i od razu gaśnie, po 3 - 4 razach okres "chodzenia" wydłuża się do kilku sekund, aż w końcu zaczyna chodzić, jednak obroty pływają (chwilkę są normalne, potem na granicy zgaśnięcia i znów normalne) w tym czasie nie reaguje zupełnie na naciśnięcie pedału gazu. Gdy tak pochodzi 3 - 5 minut (zależnie od temperatury zewnętrznej - im zimniej tym potrzebuje więcej czasu) wszystko się stabilizuje, obroty się stabilizują i normalnie reaguje na gaz.
Zawór wysokiego ciśnienia na pompie CR do wyczyszczenia lub wymiany. Czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721
 
 
Kiniulek 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 11:20   

Apples - dzięki za podpowiedź,przeczytałem odnośnik i chyba to jednak nie to. mój rover jak już się "ustabilizuje" to pracuje normalnie - nie gaśnie, pracuje równo. Nie wiem jak z mocą pow 3000rpm bo pow 1800rpm kopci jak lokomotywa więc staram się nie wkręcać go wyżej niż 2000.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 14:31   

Kopcenie ... intercooler
Odpalanie ... obstawiam nadal zawór.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 14:58   

Ja również zawór ;) Gdy paliwo się ogrzeje, objawy mi mijają. Spotkalem się również z takim przypadkiem, że winny był wtryskiwacz. Ale w tym przypadku proponuje zacząć od zaworu, jak radzi kolega apples, :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Kiniulek 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:42   

Oki - dzięki - intercooler już kupiłem - myślę że jutro uda mi się go wymienić w jakimś warsztacie - i od razu filtr powietrza. Szukałem na allegro i mam odpowiedź że "tego co pan chciał to nie ma :D " - jak ktoś powiedział w Psach :D . jat tego szukać - tego zaworu ? - ma jakąś fachową nazwę ??
 
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:59   

Kiniulek, tak jak napisał apples, najpierw wyczyść. Szkoda generować koszty .
 
 
Kiniulek 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 16:05   

Postaram się by w warsztacie najpierw wyczyścili - tylko gdzie to jest ?? bo specjaliści od Roverka to z nich żadni:

http://forum.roverki.eu/v...p=464865#464865

obstawiam 4-kę z rysunku powyżej ale ... to ma być zawór - więc valve a to jest sensor - więc czujnik
HP fuel valve - nie znalazłem takiej pozycji
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 16:25   

Kiniulek, jejku, kolega apples, podał C link i masz tam na temat zaworu kilka tematów, w jednym opisane jest razem ze zdjęciami jak to zrobić. Ot cała filozofia.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:19   


Kiniulek! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega Rowan.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] kilka problemów
konkretny Rover serii 75, MG ZT 31 Nie Sty 06, 2013 17:48
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Kilka problemów
siekiera Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Lip 19, 2012 08:38
siekiera
Brak nowych postów [R75] - kilka problemów po zakupie
pavvelbe Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Kwi 06, 2017 11:43
longer86
Brak nowych postów [R75 2.0 V6] Kilka problemów z Roverem
mikoprotek Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Cze 14, 2014 13:48
mikoprotek
Brak nowych postów [R75] Kilka POWAŻNYCH problemów....
czujnik ABS, Napinacze pasów, niedziałający prędkościomierz i brak reakcji silnika na próbe rozruchu
KonradM Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Paź 25, 2009 16:13
KonradM



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink