Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF 96'] Proszę o opinię.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF 96'] Proszę o opinię.
Autor Wiadomość
paliguma 




Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Góra Kalwaria

MG MGF

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 23:46   [MGF 96'] Proszę o opinię.

Witam

Chciałem się zorientować, czy ktoś ma jakieś informacje na temat MGF'a z poniższego linka.
http://otomoto.pl/mg-f-la...-C29140467.html

Mój ojciec był przejazdem i wpadł wieczorem go dla mnie wstępnie zobaczyć.
Zaobserwował iż koło przednie jest trochę przesunięte do tyłu, lewą nogę ma się mokrą bo szyba nie dochodzi całkiem do góry i woda przecieka, autko musiało być całe lakierowane bo wygląda na świeże, żeby wrzucić 3 bieg trzeba ruszyć trochę lewarkiem na boki aby wszedł. Poza tym ładnie się prowadzi, temperatury trzymał w normie i silnik ładnie pracował. Z papierów wyszło, że poprzedni właściciel prowadzi zakład blacharko-lakierniczy.

Mam zamiar sprawdzić go jeszcze na geometrii co mu dolega i czy ewentualnie jesteśmy w stanie go niedużym kosztem naprawić, bo geometrię w paru autach już nam się zdarzało poprawiać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 02, 2013 23:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tylkorover 



Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 1



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 13:46   MGF

Jeśli chodzi o niedochodzenie szyb to zapewne uszczelki, często się zdarza w nich ze parcieją , jeśli chodzi o cofnięte koło to zapewne wahacz jak mówisz ze dobrze się prowadzilo, niech spuszcza ci z ceny i niedużym nakładem sobie doprowadzisz do porządku bo jak w każdym aucie używanym trzeba cos porobić, pozdro
 
 
Tomek001 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 55



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 16:05   

Jak koło cofnięte to na 99% nie wahacz. Typowo handlarzowe teksty widzę. Szyby powinny dochodzić tak, że nic się nie leje. Inaczej koszta regeneracji dachu/uszczelek wyjdą na ok. 500-600zł i to bez nowego poszycia. Nikt nie lubi tego robić. Za jakieś 6,500 warto. Więcej niekoniecznie. Bo dołożyć trzeba będzie 1000-1,500zł. I to niekoniecznie wszystkie koszty.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 18:44   

cofniete kolo to tuleje drazka reakcyjnego ew uderzone/odksztalcone samo mocowanie drazka reakcyjnego
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Tomek001 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 55



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 19:35   

Gdyby to było coś taniego, to podejrzewam, że właściciel by to naprawił. Jeśli wahacz jest pęknięty to owszem, może tak to wyglądać właśnie. Na przesunięte koło może mieć wpływ wiele rzeczy - choćby pokrzywione kielichy.
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 04, 2013 21:51   

Prosta sprawa pomierz punkty odniesienia w kanale i wszystkiego się dowiesz gdzie "uciekł " Generalnie nie polecam samochodów które będę musiał wysyłać na płytę .
 
 
 
paliguma 




Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Góra Kalwaria

MG MGF

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 20:15   

Dzięki za informację, dam znać jak go obejrzę dokładniej co mu tam dolega.

[ Dodano: Sob Cze 15, 2013 10:08 ]
Nie miałem czasu wcześniej napisać.

MG F z Kętrzyna na blachach PL 58007

Jak go tylko zobaczyłem to wiedziałem, że nie mam ochoty go kupić.

Dobrze, że nie pojechałem specjalnie po auto tylko przy okazji, że jadę na mazury to miałem do Kętrzyna 80 km.

Za dnia auto z daleka wyglądało ok ale z bliska... :
- szyba przednia od góry do dołu pęknięta
- okna w drzwiach były krzywo i nie zgrywały się z dachem
- auto mułowate co do nabierania prędkości
- lusterko wsteczne jakieś inne i przykręcona nad lampka do oświetlania wnętrza (strasznie tandetna aż raziło po oczach)
- brak wnętrza schowka podłokietnika a dno zrobione ze sklejki
- brak kawałka wykładziny przy nogach pasażera, a ubytki uzupełnione inną wykładziną i przykręcone na blachowkręty (kuło w oczy)
- jedna z końcówek cięgna zmiany biegów przy wybieraku trzymała się na dwie opaski zaciskowe plastikowe (może przez to 3ka nie chciała łatwo wchodzić)
- wyciek z wybieraka skrzyni biegów
- luzy w zawieszeniu przednim
- silnik był robiony bo na bloku silnika konkretne stare zacieki płyny chłodzącego spod głowicy.
- brak przednich amortyzatorów (skończyły się)
- lewe przednie koło cofnięte gdyż od spodu widać, że ktoś wpadł w konkretną dziurę, mocowanie wahacza wygięte do tyłu, metalowa osłona koła zapasowego też trafiona od spodu
- co ciekawe koło zapasowe przykręcane na śrubę i profil 20x20 (brak kluczy i podnośnika)
- brakowało też kratki ochronnej nad silnikiem

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.

Natomiast teraz odnośnie papierów a to też ciekawe:
- auto sprzedane 1.5 roku temu przez kobietę (miało właśnie te blachy PL) a kupującym był człowiek zajmujący się naprawą aut.
- człowiek od napraw sprzedał je później komuś, a ta kolejna osoba sprzedała je aktualnemu właścicielowi z tym, że tutaj ciekawostka umowa jest in blanko i nie ma na niej kupującego a nagłówek odcięty i to tak, że chyba komuś się mocno ręce trzęsły.
- Aktualny dowód rejestracyjny jest cały czas na blachy PL gdyż auto na takich stoi a w dowodzie cały czas właścicielką jest kobieta która sprzedała auto 1.5 roku temu.
- ubezpieczenie wykupione na miesiąc i brak jakichkolwiek informacji na temat ciągłości wcześniejszego ubezpieczenia.

I to by było chyba na tyle, jedyne co miał ładne to skórę w kolorze bananowym.

A teraz przyjemniejsza informacja

W drodze powrotnej w niedzielę zajechałem do Ostrołęki, gdyż miałem na oku jeszcze jedną sztukę. MG F 1999r z przodem od MG TF. Nie było możliwości go sprawdzić na stacji diagnostycznej, ani wjechać na kanał ale w porównaniu do tamtego jest w tak dobrym stanie i nie miał takich braków jak poprzedni, że go wziąłem. Był trochę puknięty w prawy tył, ale nic poważnego po tym co widać od spodu i od środka.

Tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem jak by nie było MG TF, a dziś wjadę nim sobie na kanał i go pooglądam bo w tygodniu nie miałem czasu:)

[ Dodano: Pią Lis 15, 2013 20:15 ]
Znalazłem temat z ogłoszeniem auta które kiedyś oglądałem ale widze, że nie miało odzewu na forum.
http://forum.roverki.eu/v...&highlight=dach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] PROSZE O OPINIE
batix Chcę kupić ROVERka 17 Pon Paź 25, 2010 16:56
yaro38
Brak nowych postów [MG ZR 160] - proszę o opinie
browar24 Chcę kupić ROVERka 4 Czw Paź 30, 2014 21:17
j0zek
Brak nowych postów [R75] Proszę o opinie.
rafcio88 Chcę kupić ROVERka 1 Nie Lip 06, 2014 15:24
komarek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Prosze o opinie :)
Wojtassss Chcę kupić ROVERka 1 Nie Lis 03, 2013 16:13
szoso
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę o opinie
DonVinchenzo Chcę kupić ROVERka 11 Pon Sty 14, 2013 23:23
sic_corey



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink