Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyświetlacz radia nie działa gdy zalączam klimatyzację
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyświetlacz radia nie działa gdy zalączam klimatyzację
Autor Wiadomość
Michal__Mac 




Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 14



Wysłany: Sro Cze 12, 2013 21:56   [R75] Wyświetlacz radia nie działa gdy zalączam klimatyzację
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,

Mam problem z wyświetlaczem od fabrycznego radia - Harmony. Gdy włączam klimę, po jakiś 5 minutach radio jest w dalszym ciągu podświetlone na pomarańczowo, ale nie widać żadnych napisów/nazwy stacji radiowej, itp. Oczywiście radio działa. Problem znika, gdy wyłączę klimę lub przełączę na tryb eko. Po ok godzinie zaczyna działać poprawnie.
W jaki sposób można pozbyć się tego problemu i używać radia i klimy jednocześnie? Strasznie to irytujące...

Dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony przez MaReK Pon Lip 15, 2013 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 12, 2013 21:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej75v6 



Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 12



Wysłany: Sro Cze 12, 2013 22:35   

wyciągnij radio odepnij kostki podepnij ponownie i wtedy sprawdź miałem podobny problem
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 07:25   Re: [R75 Wyświetlacz radia nie działa gdy zalączam klimatyza

Michal__Mac napisał/a:
Witam,

Mam problem z wyświetlaczem od fabrycznego radia - Harmony. Gdy włączam klimę, po jakiś 5 minutach radio jest w dalszym ciągu podświetlone na pomarańczowo, ale nie widać żadnych napisów/nazwy stacji radiowej, itp. Oczywiście radio działa. Problem znika, gdy wyłączę klimę lub przełączę na tryb eko. Po ok godzinie zaczyna działać poprawnie.
W jaki sposób można pozbyć się tego problemu i używać radia i klimy jednocześnie? Strasznie to irytujące...

Dziękuję za pomoc


Zimne luty na radiu.
 
 
 
Michal__Mac 




Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 14



Wysłany: Nie Lip 14, 2013 20:06   

Odłączyłem radio. Szczegółową instrukcję można znaleźć na youtube. Odczekałem jeden dzień i problem dalej się powtarza. W trybie economy jest wszystko ok, ale w trybie klimy nic na radiu nie widać.

Jeżeli chodzi o "zimne luty" to gdzie na radiu one występują? Jeżeli było coś wcześniej lutowane to raczej bym to zauważył. Wszystkie kable są fabryczne, ale jeżeli to jest przyczyna, to raczej wybiorę się do elektryka. Tylko skąd mam być pewny?
 
 
Vickers 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Kłodnica



Wysłany: Nie Lip 14, 2013 20:31   

Michal__Mac napisał/a:
to gdzie na radiu one występują?


Zimne luty nie występują na radiu tylko w radiu. To są w skrócie pęknięcia i uszkodzenia punktów lutowniczych w miejscu przymocowania (przylutowania) elementu elektronicznego czy przewodu do płytki drukowanej. I nie musiało być w nim nic grzebane żeby to się pojawiło. Żeby to sprawdzić to trzeba miernik i szkło powiększające i oglądasz po kolei punkty lutownicze czy któryś nie jest w widoczny sposób uszkodzony.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lip 15, 2013 16:50   

Próbowałeś podpiąć radio na stole?
Od tego bym zaczął. Podłączył na stole, zasilił, podał masę, głośniki i antenę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Michal__Mac 




Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 14



Wysłany: Sro Lip 24, 2013 14:08   

Dzięki za sugestie!!

Miałem kiedyś podobny problem w moim poprzednim samochodzie i rzeczywiście były to zimne luty. Radio miało problem z wyświetlaczem i przyciski nie działały tak jak powinny.

Teraz wydaje mi się, że nie mogą to być zimne luty, ponieważ miałbym problemy z tym radiem, dlatego spróbuję jeszcze raz opisać swój problem:
1. Radio działa bardzo dobrze, odbierają wszystkie stacje, nic nie trzeszczy, itp. Obecnie na zewnątrz mamy około 30 stopni. Gdy włączę klimatyzację , po pewnym czasie wnętrze się dobrze schłodzi. Na początku wyświetlacz pokazuje wszystko. Po ok 20 minutach jest tylko podświetlony na pomarańczowo. Tracą się wszystkie napisy. Można to zaobserwować dopiero! jak wnętrze się dobrze schłodzi. Podobny problem pojawia się kiedy odpalam samochód zimą przy minusowych temperaturach. Radio działa, tylko nie widać nic na wyświetlaczu, a kiedy wnętrze się ociepli na radiu ponownie widać napisy.

2. Radio gdy traci napisy działa w dalszym ciągu bardzo dobrze. Wszystkie przyciski działają poprawnie.

3. Gdy wyłączę klimatyzację, po około 30 minutach na radiu z powrotem wszystko widać :lol:

Mam nadzieję, że w lepszym stopniu opisałem problem. Z góry dzięki za odpowiedzi!!
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 24, 2013 15:43   

Może powietrze zimne z układu leci bezpośrednio na radio (w jakiś tajemniczy sposób).
A może po prostu wyświetlacz i jego ciekłe kryształy mają dość i jak poczują niższą temp. wyświetlacz przestaje działać :) A może sterownik wyświetlacza, albo taśma... Weź inne radio na podmianę, schłódź auto i zobacz czy się pojawia problem ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Nie działa górny wyświetlacz
leston Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Sty 09, 2015 13:03
leston
Brak nowych postów [R75] Nie działa wyświetlacz górny - Problem z komputerem?
michal9o90 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 06, 2014 11:51
michal9o90
Brak nowych postów [R75] Jak odpalić klimatyzację?
lovemuzik Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Kwi 29, 2009 18:02
phuss
Brak nowych postów [R75] Jak włączyć klimatyzacje climatorinic
roverr Rover serii 75, MG ZT 26 Pon Maj 18, 2015 07:36
cin1391
Brak nowych postów [75] wyświetlacz
bys Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 12, 2014 17:41
bys



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink