Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kręcony przebieg. Jakieś sugestie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kręcony przebieg. Jakieś sugestie?
Autor Wiadomość
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 09:17   [R75] Kręcony przebieg. Jakieś sugestie?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam. Kupiłem w zeszłym miesiącu Rovera 75, wszystko cacy itp. Wczoraj byłem w Poznaniu na T4 i na komputerze wyszło, że niestety jest kręcony przebieg o 100 tys. Wiem, że to normalka i spodziewałem się tego. Mam pytanie. Co mogę zrobić nieuczciwemu handlarzowi za taką niemiłą niespodziankę? Warto do niego dzwonić i się żalić? Czy olać sprawę? Mechanik robił oględziny po zakupie i twierdził, że raczej wygląda na przebieg z licznika i jest w dobrym stanie. Ogólnie z autem wszystko jest ok, w środku bardzo zadbane. Tylko rozrząd do wymiany i końcówka drążka, ale to pewnie normalne.

PS To moje pierwsze auto i wiem, że dałem się zrobić w konia, więc nie dobijajcie mnie. :smile:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 06, 2013 09:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dako 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Komorniki k/Poznania



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 09:33   

Imo szkoda zachodu i nerwów.
Sprzedający powie Ci, że nie miał o tym pojęcia i tyle.
Jeśli auto sprawne i w dobrym stanie to pozostaje się cieszyć.
Na pocieszenie to chyba 99% aut od handlarzy w Polsce jest kręconych.
Kupujący są sobie winni bo każdy chce mieć "okazję" z przebiegiem mniejszym niż 200 tys.
Skoro jest potrzeba to należy ją spełnić.
Poczytaj sobie tutaj
http://www.wykop.pl/link/...wego-handlarza/
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 09:51   

Teoretycznie mozna walczyć, dzis nie ma czegoś takiego - nie wiedziałem ze ta bylo - taki kopiłem. Ale sprawa nie jest prosta sad, niezależny rzeczoznawca itd - kupe kasy i nerwow. Jedynie można zadzwonić do handlarza przedstawić mu co zrobisz jesli np nie zwróci ci jakiejs czesci pieniędzy - jak zwróci to ok jak nie to zapomnij o walce - nie warto
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 10:02   

Ok, dzięki za odpowiedzi. Zadzwonię, niech się podenerwuje trochę. :P

@Dako

Dzięki za link. Czytam, czytam i nie dowierzam. :|

Edit. Mam jeszcze pytanko. Czy mogę zdobyć jakieś dowody, że to nie ja kręciłem ten licznik, tylko ktoś przede mną? Czy wystarczy, że w komunikacji jest podany przebieg, który był na liczniku w czasie, gdy go kupiłem? Oczywiście sprzedając (jeśli ktoś go w ogóle kupi, w co wątpię) powiem jaka jest sytuacja.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 15:25   

100 tyś to dość mocno go pokręcił ja bym żądał zwrotu pieniędzy
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 16:02   

Też uważam, że to sporo... Na razie zbieram na niego argumenty i jutro przedzwonię. :) Podejrzewam, że się wyprze, że to w Holandii już go tak skręcili i będzie po ptokach..

Edit. Niestety na fakturze jest zapisek "kupujący oświadcza, że znany jest mu stan techniczny w/w pojazdu i z tego tytułu nie będzie rościł pretensji". Przebieg się kwalifikuje pod to? Czy aukcja z allegro może być ew. dowodem, że podawał mi inny przebieg, niż faktycznie jest? Na zdjęciach widać numery tablic tymczasowych, na które był wcześniej zarejestrowany, więc jest pewność, że to jest to auto.

Link do aukcji: http://allegro.pl/szampan...3356634630.html

Ale wtopiłem z tym autem... :(
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 16:41   

ten zapisek nie chroni sprzedającego poczytaj o tym w internecie, auto z Płońska na naszym forum piszę że trzeba z ogromną uwagą kupować auta z Płocka i Płońska gdyż są kombinowane
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 17:06   

Mam nauczkę.

Dobrze, że ojcu się podoba, to przejmie ode mnie za rok, czy dwa, więc pewnie zostanie w rodzinie do złomowania. :wink:

Spróbuję wyciągnąć od gościa trochę kasy, bo przewał straszny. Raczej szanse marne, ale chyba warto.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 22:31   

Powiedz masz podgrzewane fotele i trakcje? Bo z opisu wynika ze tak ale ze zdjęć ze nie. Masz kolejny punkt zaczepienia do zwrotu kasy
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 22:47   

baczek, jeśli w umowie kupna-sprzedaży masz wpisany stan licznika kilometrów to jest to punkt zaczepienia, przebieg to nie jest "stan techniczny auta", nie ma nic z tym wspólnego. To dotyczy mechaniki, elektryki, blacharki...
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 23:05   

baczek napisał/a:
Podejrzewam, że się wyprze, że to w Holandii już go tak skręcili i będzie po ptokach..

może sie wypierać,jeśli bedziesz miał normalnego rzeczoznawce to w sądzie sprawa wygrana,nieważne kto go skręcił,sprzedający ma oddać kase a przy dobrym prawniku jeszcze zadośćuczynienie wybuli :razz:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Wto Sie 06, 2013 23:48   

Gość się dobrze zabezpieczył, niestety. Wystawił mi fakturę, zamiast umowy kupna-sprzedaży. Przebiegu na niej niestety nie ma. Oczywiście faktura zaniżona o 3k, więc tak czy siak już jestem stratny.

Jakby coś, to mogę traktować tą aukcję jako dowód? Bo jako tako na allegro go nie zakupiłem. Nie ma tam kilku rzeczy z tej listy. Np. tempomatu, lusterek fotochromowych.

Nie piszcie mi, że zrąbałem. Zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Nie mam żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o zakup aut. Na prawdę solidna nauczka!
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 00:18   

to ze niema w umowie przebiegu o niczym nie świadczy,aukcje oczywiście że możesz w końcu nie jesteś rzeczoznawcą i uwierzyłeś sprzedawcy że auto posiada te elementy w wyposażeniu , z drugiej strony jeśli auto jest w dobrym stanie to osobiście mi by było szkoda nerwów i czasu na ganianie po sądach z tym,wkońcu to nie auto za 100tyś ;)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 07, 2013 01:43   

baczek, spróbuj się dogadać z handlarzem i zwróć mu ten samochód, osobiście uważam, że przepłaciłeś.
Raz, że przebieg cofany, dwa wyposażenie, które jest podane na aukcji mija się z rzeczywistością, ponieważ ten samochód nie posiada tempomatu, kontroli trakcji, podgrzewanych foteli - ogólnie uboga wersja i jeszcze ten wlew gazu w zderzaku zamiast pod klapką paliwa. Plus jest taki, że wygląda na zadbany :)

baczek napisał/a:
Zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Nie mam żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o zakup aut. Na prawdę solidna nauczka!


Nie przejmuj się, jak ja kupiłem swój pierwszy samochód, to był Lanos, po roku musiałem go zezłomować bo się po prostu rozpadł, a wpakowałem w niego ponad 10 tys na naprawy. :) mimo to wspominam go dobrze, bo dużo podróżowałem nim wraz z swoją dziewczyną :) sory za mały off top
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 07:55   

Auto mocno przepłacone ale fakt ze wygląda ładnie. Jeżeli nie jest bity z każdej strony czy składany z 3, a na to nie wygląda to ja bym go zachował. Tempomat możesz tanim kosztem dołożyć, lusterko tez, podgrzewane fotele itd, trakcji nie dołożysz, ale sporo r75 jej nie posiada. Nie ma co sie nakrecac na zwroty i reklamacje - 90% aut ma kręcone przebiegi i większość o tym nie wie. Jadą dumnie swoja niunia z przebiegiem 500 tys km, ale na liczniku 140 :) i jak ktoś zapyta zawsze lepiej powiedzieć 140 prawie nówka :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 09:34   Re: [R75] Kręcony przebieg. Jakieś sugestie?

baczek napisał/a:
Mechanik robił oględziny po zakupie i twierdził, że raczej wygląda na przebieg z licznika i jest w dobrym stanie. Ogólnie z autem wszystko jest ok, w środku bardzo zadbane. Tylko rozrząd do wymiany i końcówka drążka, ale to pewnie normalne.

PS To moje pierwsze auto i wiem, że dałem się zrobić w konia, więc nie dobijajcie mnie. :smile:


Jeśli mechanik nie z Płońska to ok :)

Przykra sytuacja, ale niewiele już poradzisz... Po prostu solidna nauczka na przyszłość i tyle. Oby auto służyło bezawaryjnie :) Jeśli prawdziwy przebieg auta to ok 300 tyś km i jest sprowadzony z Zachodu (Belgia?) to na polskie warunki jakieś 150 tyś km maksymalnie ;)
Nie stresuj się tylko ciesz nabytkiem bo auto ładne.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 10:50   

Dlatego widzisz jak kupujesz auto warto poprosić kogoś z forum o wykonanie oględzin i podpięcie kompa.
Teraz obawiam się że bez kancelarii prawniczej niewiele będziesz w stanie poradzić.
Ew. niezależny rzeczoznawca i sprawdzić daty kiedy ktoś grzebał.
Na T4 powinno to wyjść.
Ja jak robię komuś diagnostykę to tworzę zamrożoną ramkę z opisem.
Wtedy wiadomo co było robione przy aucie przy jakim przebiegu.
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 14:40   

Oczywiście nie mam zamiaru bawić się w jakieś sądy. Mam co prawda w pracy prawnika, który może by obkręcił sprawę, ale chyba faktycznie szkoda nerwów. Martwi mnie to, że rozrząd był robiony przy 150 tys, więc jeśli był kręcony, to 140 tysięcy już na nim jeździ...

Odezwę się do gościa, niech mi chociaż da na ten rozrząd, jak taki krętacz. Bo chyba niemożliwe, żeby był kręcony już w Holandii?

Auto jedyne w swoim rodzaju, dlatego się zdecydowałem. Skoro mówicie, że jak jeździł po zachodzie i te 300 tys, to niedużo, to ok. :) Dzięki za miłe słowa. Dam znać jak się sprawa dalej potoczy.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Sie 07, 2013 17:02   

baczek napisał/a:
Bo chyba niemożliwe, żeby był kręcony już w Holandii?

Muszę cię zaskoczyć-właśnie mam takiego,ale na szczęście Holendrzy podkręcili "tylko" 30 kkm. Sprawdziłem go na T4 zaraz po sprowadzeniu,a od kupienia w Holandii nikt nie dotykał auta oprócz mnie.
Słyszałem,że można ustalić datę ingerencji w przebieg. Czy to prawda?
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sie 07, 2013 18:07   

Dziadek napisał/a:
Słyszałem,że można ustalić datę ingerencji w przebieg. Czy to prawda?

W Rover 75? Chyba jak "cofacz" dał sticker z gwarancją ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT 190] 4 błędy po diagnostyce - sugestie?
r2_d2 Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Lis 22, 2012 21:39
r2_d2
Brak nowych postów [R75] Kilka pytań proszę o sugestie :) ABS i szarpanie
Boncky Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Gru 14, 2009 22:07
apples
Brak nowych postów [R75] Oryginalny przebieg R 75 ??
Zukowaty Rover serii 75, MG ZT 26 Wto Lut 09, 2016 23:49
MaReK
Brak nowych postów [R75] Przebieg, a wytarcie kierownicy.
markozalko Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Kwi 13, 2011 17:42
Kris
Brak nowych postów [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa
Jahorau Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Cze 01, 2016 16:49
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink