Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
Autor Wiadomość
TOREK513 



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 21



  Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:27   [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 2000

Witam.
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem. Mianowicie silnik chodzi fajnie wszystko gładko ładnie przyspiesza nic nie skrzypie nic nie puka itd. gdyż jedna włączam przycisk od klimatyzacji to po paru minutach zaczynam mi wariować tzn. zrywam nim na każdym biegu przy każdych obrotach. Gdy wyłączam przycisk silnik znowu chodzi normalnie. Sprawdzałem silnik i nic nie zauważyłem, myślałem że to znowu wina przewodów ale nic nie mogę dopatrzeć żeby coś było przetarte.

Silnik jest 1.4 benzyna.

Bardzo prosiłbym o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi na mój post.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:56   

nie obraz sie ale nic nie zrozumialem z twojego opisu problemu
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
hannar 



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 33
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 16:20   Re: [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie

TOREK513 napisał/a:
Witam.
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem. Mianowicie silnik chodzi fajnie wszystko gładko ładnie przyspiesza nic nie skrzypie nic nie puka itd. gdyż jedna włączam przycisk od klimatyzacji to po paru minutach zaczynam mi wariować tzn. zrywam nim na każdym biegu przy każdych obrotach. Gdy wyłączam przycisk silnik znowu chodzi normalnie. Sprawdzałem silnik i nic nie zauważyłem, myślałem że to znowu wina przewodów ale nic nie mogę dopatrzeć żeby coś było przetarte.


Wynika z tego że klimatyzacja jest problemem. Albo zwiera układ za bardzo i pobiera za dużo prądu albo zbyt obciąża sprężarka klimy (zatarty kompresor).
Krzysztof
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 18:43   

TOREK513 napisał/a:
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem.


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=81415
http://forum.roverki.eu/v...=klimatyzacj%2A

TOREK513, długo się męczyłem z podobna przypadłością jak u ciebie. Poprzednia właścicielka również - z taka usterka go kupiłem. Spędziłem nad tym kawal czasu i wymieniłem masę części. Uważam, ze powinieneś zacząć od wymiany silniczka krokowego i czujnika przepustnicy. To na 90% wina tego pierwszego.

Jeśli będziesz kupował używkę, istnieje duże prawdopodobieństwo, ze kupisz nie do konca sprawnego krokowca, usterka nie zniknie i będziesz szukał winy gdzie indziej. U mnie chyba 2 czy 3 silniczek krokowy okazał się sprawny i teraz klima działa w całym zakresie pracy silnika :-)
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
TOREK513 



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 21



Wysłany: Wto Sie 20, 2013 23:04   

Problem okazały się przetarte kabelki przy klimatyzacji. Po prostu się przetarły i powodowały zwarcie czego skutkiem bylo przerywanie pracy silniki na niskich i wysokich obrotach.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214]Problem z jazdą na LPG
Danio2020 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Kwi 17, 2013 08:02
kangaroo69
Brak nowych postów [R200 1.4 8v + lpg] Problem z jazdą na lpg
chary Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sty 29, 2013 11:47
kangaroo69
Brak nowych postów [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie
Barney Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Lut 26, 2015 07:22
Kozik
Brak nowych postów [R25] Problem z jazdą przy zimnym silniku.
porcupineG Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Nie Sty 20, 2013 11:42
Adrian
Brak nowych postów [R200 1.1] Ekonomiczna jazda
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 35 Czw Lip 05, 2007 15:19
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink