Forum Klubu ROVERki.pl :: [Civic Aerodeck 2.0i TD] Opinia o ENGINE FLUSH PRO-LINE 2662
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Civic Aerodeck 2.0i TD] Opinia o ENGINE FLUSH PRO-LINE 2662
Autor Wiadomość
frezer20 




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Częstochowa



  Wysłany: Sro Lip 03, 2013 13:28   [Civic Aerodeck 2.0i TD] Opinia o ENGINE FLUSH PRO-LINE 2662
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam chciałem się podzielić wrażeniami z zastosowania środka ENGINE FLUSH PRO-LINE 2662 oraz przejściu na olej MoS2-LEICHTLAUF 10W-40.
Po zastosowaniu płukania silnika oraz wymianie oleju silnik zaczął wyraźnie ciszej pracować i tak jakoś lekko. Podczas jazdy pod obciążeniem silnik pracował zupełnie inaczej, wcześniej wyraźnie buczał a teraz jakoś ciszej i bardzo lekko. Na obroty wkręca się dużo lepiej i ogólnie czuje lekką poprawę dynamiki. Wiec w mojej opinii jak najbardziej polecam ten zabieg. To co pisze nie jest powiązane w żaden sposób z firmą LM, po prostu chciałem się podzielić wrażeniami.
ps. wcześniej jeździłem na Castrol Magnatec 10w-40
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 03, 2013 13:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 05, 2013 17:55   

Jutro mam wymianę oleju i zakupiłem też ten płyn.Olej Valvoline Max Life.Zredukował wycieki/przecieki zobaczymy co będzie po płukaniu Pro Line Engine.
 
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 13:11   

Cześć. Niebawem też zamierzam zastosować ten specyfik do swojego R. barney79, Czy zastosowałeś to w swoim IDT? Zauważyłeś jakieś zmiany w pracy silnika i czy wycieki się nie zwiększyły? Mam pewne obawy, bo u mnie poci się lekko uszczelka pod pokrywą zaworów.
Dodatkowo zamierzam dodać też LIQUI MOLY Hydro Stossel Additiv do nowego oleju. Dam znać jakie będą gdy wszystko ogarnę.
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 02, 2013 17:48   

Kobi84 napisał/a:
Cześć. Niebawem też zamierzam zastosować ten specyfik do swojego R. barney79, Czy zastosowałeś to w swoim IDT? Zauważyłeś jakieś zmiany w pracy silnika i czy wycieki się nie zwiększyły? Mam pewne obawy, bo u mnie poci się lekko uszczelka pod pokrywą zaworów.
Dodatkowo zamierzam dodać też LIQUI MOLY Hydro Stossel Additiv do nowego oleju. Dam znać jakie będą gdy wszystko ogarnę.


Hej.Wycieków nie ma.Silnik chodzi twardziej.Radzę olej 2 razy wlewać czyli po plukaniu spuscic,wlac nowy,odpalic na 2-3 min i znowu spuscic.Wymienić filtr(uprzednio zalewając go nowym olejem)itp.Może koszta większe ale leci straszny żur.Można użyć za pierwszym razem ropę(kiedyś tak płukano silniki)Pozdrawiam
 
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Wto Paź 15, 2013 16:33   

Dzięki za odpowiedź. Miałem wymieniać olej i robić płukanie w ten weekend. Niestety z zawieszenia prawego koła zaczęły wydobywać się piski i skrzypienie zwiastujące koniec sworznia. Muszę, więc poczekać z tym aż odbiorę auto od mechanika z wymienionym sworzniem, bo boję się jeździć.

[ Dodano: Wto Paź 15, 2013 16:33 ]
No i jestem po wymianie oleju. Oczywiście przed nią zrobiłem płukanie silnika. Wlałem preparat i silnik pracował przez 10min. Potem zlatywało wszystko przez jakieś trzy godziny. Przyznam, że nie wyleciał jakiś zbytni szlam. Olej taki jak zawsze po wymianie. Na dnie wiaderka zostało jakieś 1-2mm mułu. Po zalaniu nowego oleju silnik pracuje bez zauważalnej różnicy. Przynajmniej mam świadomość że zrobiłem coś dobrego dla niego :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Civic Aerodeck]
Mati1696 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Gru 01, 2017 00:17
Mati1696
Brak nowych postów [Civic Aerodeck] Chyba turbina
kapi_s Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sob Wrz 01, 2012 14:14
Jugol
Brak nowych postów [Honda Civic Aerodeck ITD] Pomocyyyy
Krecik28 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Sie 06, 2015 18:56
Krecik28
Brak nowych postów [Honda Civic Aerodeck 2.0i TD] Rozpoznanie silnika
frezer20 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lip 03, 2013 12:05
bociannielot
Brak nowych postów [Civic Aerodeck 2.0i TD '00] wskaznik temp silnika , bak
frezer20 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Kwi 13, 2010 13:58
frezer20



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink